تالار کافه کلاسیک

نسخه کامل: نکات طنز ! ( ظریف-هنری-فاخر )
شما درحال مشاهده محتوای قالب بندی نشده این مطلب هستید. نمایش نسخه کامل با قالب بندی مناسب.
صفحات: 1 2 3 4 5

اندر حکایت "روز جهانی کلاه "

پساپس این روز را خدمت تمامی کلاه گذاران گرامی تبریک میگوییم

کلاه همواره شئ محبوب ویار دیرین بشریت بوده است.پیشینه تاریخی کلاه برمیگردد به حدود 3200 سال پيش از ميلاد که يك نقاشي در معبدي در تبس مردی را باکلاه حصیری مخروطی نشان داد و سپس کلاه گذاری و انواع آن نسل به نسل و مرز به مرز متحول شده و15 ژانویه ی یکی از سالهای قرن بیستم دربرخی کشورها روز ملی کلاه نامگذاری میشود.سرچشمه این انتخاب مانند سال دقیق آن معلوم نیست اما علاقه مندان کلاه گذاری این روز رابه افتخار کلاهی که برسرشان است جشن میگیرند!

اما ماهیت وجودی کلاه چه میباشد؟برای حفاظت از سردربرابر عوامل طبیعی؟یک نشان قومی ، مذهبی ، سیاسی؟یا ابزاری برای شیکپوشی و مُدیسم؟یا... بدنیست ابتدا چند کاربرد رایج ومشهور کلاه را ببینیم

کلاه معرف نژاد و قومیت:  عربی (غتره) - مصری (طربوش) –  کره ای (گات) - قشقایی

کلاه ازدیدگاه دین :   کیپا (معرف یهودیان)– زوکتو (عرقچین پاپ) –عمامه

کلاه های سمبولیک نظامی: هخامنشی – فرانسوی (سروان رنوی خودمان) - پوست خرس (انگلیسی)

کلاه های مشهور سیاسی: قراقلی (کلاه برژنف و حامدکرزای)– کلاه ناپلئونی – کلاه پهلوی

و بالاخره کلاه گذاران مشهورسینمایی: چارلی چاپلین – شرلوک هلمز – کلاه قرمزی و ایضا بیک ایمانوردی مرحوم

 كلاه، جداي از نقش نمادينش كه به عنوان نشان شاهی وبزرگی درتاریخ وادبیات ایران بویژه شاهنامه فردوسی ثبت شده است يكي از واژگاني است كه متنوع ترين ضرب المثل های همواره رایج وزنده را میسازدکه همگی کمابیش از آنها آگاهیم.

در راستای طنز قضیه امروز میپردازم به یکی از ضرب المثلهای کلاهی ...

آیا از ریشه تاریخی وجغرافیایی ضرب المثل کلاه گذاشتن برسر کسی آگاهی دارید؟این کنایه که امروزه در مملکت ما بوفور کاربرد دارددر اصطلاح عامه برای" فریب دادن و فریب خوردن" استفاده میشود و چون ميزان فريب خوردگي زياد باشد صفت ناخوشایند " گشاد" رابه آن اضاف و مي گويند : كلاه گشادي سرش رفت

دراین باب دوروایت تلخ و شیرین داریم :درگذشته های دور دولتیان به خاطیان لباس مضحک مي پوشانيدند و كلاه دودي مسخره ای بر سرش مي گذاشتندودرشهرمیگرداندند تا مورد تمسخر وتحقیر مردمان وعبرت دیگران قرار گیردوچنانچه جرم خاطی بسیار بود محتسبان کلاه گشادي كه از آن زنگوله و دم روباه آويخته بودند بر سرش مي گذاشتند تا عبرت آموزی افزون شود.در سال 1275حشمت الدوله والی خراسان وقوام الدوله وزیروی گردید.آنها در ماموریتشان برای سرکوب وراندن ترکمانهاازسرخس ومرو ابتدا بامشقت توفیق یافته ولی سپس اختلاف نظر وتسامح والی و وزیرش منجر به شکست ودادن تلفات وکشته های بسیار شد و علیخان اف سردارروسی در1301قمری مرو را از خاک ایران ضمیمه خاک روس نمود. با ورود قوام الدوله بی کفایت به تهران به دستور شاه كلاه كاغذي بر سرش گذاشته بر الاغ سوارش كردند و در محاصره چند سرباز، وي را برای مجازات گرد شهر گردانيدند...اما روایت شیرینی درمورد نادرشاه افشار است که پس ازفتح هندوستان ،پادشاه هند الماس کوه نور را زیر کلاه خود مخفی میکندتا به غنیمت نرود نادر متوجه نیرنگ وی شده از او میخواهد تا با مبادله كلاه عهد دوستي ببندند! كه شاه هند در اين معامله ضرر هنگفتي نموده بطوري كه هم كلاه از سرش برداشته شد ( به همراه كوه نور ) و هم كلاهي مندرس بر سرش گذاشته شد ( يوق نادري)...

اما دربرهه های تاریخی به کرات برسر مرد و زن ایرانی کلاه رفت. شصت و نه سال پيش، رضا شاه پهلوی بعد از سفری به ترکيه، تحت تاثير فرهنگ اروپائی آتاتورک قرار گرفته بود، با ظاهر کردن خانواده خود در اجتماع بدون آنکه چادری بر سر و روبنده ای بر صورت داشته باشند، به تعبير روز "کشف حجاب" کرد که به سرعت در هفدهم دی ماه سال 1314 قانونی شد وابتداچون بانوان آن زمان از ظاهرشدن با سر بقول خودشان برهنه حیا داشتند به کلاههای متداول فرنگی روی آوردند اینگونه برسرشان کلاه رفت!

هرچند یکسال بعد از انقلاب اسلامی با اجباری شدن حجاب باز این کلاه ازسرهای برهنه برداشته شد والبت جایش را به پوششی دیگرداد...لیک حکایت کلاه برداری و کلاه گذاری مرد ایرانی پرحاشیه تر است.درعهد قاجار برسرگذاشتن کلاه بوقی نشانه دیوانیان ودولتیان بود با سفرهای آموزشی پادشاهان قجربه فرنگستان کلاه اروپایی کم کم داشت جای خودرابرسر ایرانی جماعت باز میکرد که سردارسپه درمبارزه قدرت با احمدشاه، عکس هائی از وی را که کلاه و کت کوتاه و شلوار به سبک اروپائی ها به بر کرده بود را به نشانه "عياشی و فرنگی ماب شدن شاه" در جامعه پراکند و در عوام اثرها کرداما درابتدای پادشاهی خودش وبه ابتکار تيمورتاش طی یک سیر تحولی، لباده و عبا جای خود را به سرداری [کت های بلند که در اروپا هم معمول بود] داد و کلاه بوقی ديوانيان قاجار به کلاه لگنی تبديل شدسپس کلاه لگنی با دستور حکومتی به کلاه های لبه دار تغيير يافت که استفاده از آن برای دولتی ها و ديوانی ها اجباری شد و به کلاه پهلوی شهرت گرفت.

اما کلاه پهلوی نیزدیری بیش نپایید تا از رده خارج شود کلاه شاپوی اروپائی برسر مردان ایرانی فرود آمد وسال ها پائيد و همزمان با برافتادن استفاده از کلاه در اروپا، در اواسط دهه چهل شمسی، در ايران هم کلاه ناپديد شد و موها و سر مردان در انظار عمومی ظاهر شدواینگونه کلاه بطور کامل از سر مرد ایرانی برداشته شد!

حالا این که واقعا "کِی بر سر مردم ایران کلاه رفت و کی کلاه خلق الله ایرانی را برداشت "بماند ...

و بگذریم که ، در سر عقل باید بی کلاهی عار نیست... وباز باتوجه به معضل ریزش مو وطاسی بسیاری از آقایان ، نتیجه میگیریم درسر کلاه شاید و باید...عبید زاکانی در این باب طنزی پرکنایه دارد:

کچلی از حمام بیرون آمد، کلاهش دزدیده بودند. با حمامی ماجرا می کرد، گفت: تو این جا آمدی، کلاه نداشتی ...گفت: ای مسلمانان این سر از آن سرهاست که بی کلاه به راه توان بَرَد؟! {#smilies.smile}

**********

از آنجاکه کافه ما سینمایی و کلاسیک است پس الزامیست مطلب را در باب سینما با یک طنز سینمایی به سرانجام رسانم:

بسیار شنیده اید که تهیه کننده بر سر کارگردان، کارگردان برسر عوامل فیلم و عوامل بر سر همدیگر کلاه گذاشته اند اما به عینه که ندیده اید.خوب اکنون ملاحظه بفرمایید : تصویر مربوط به پشت صحنه فیلم "نزاع ویلا فیوریتا " 1965 است جناب دلمر دیویس کلاههای مختلف را بر سر هنرپیشه نقش اول فیلمش سرکارخانم مورین اوهارا امتحان میکند تا مناسبترین کلاه را برسر او گذارد...کسی نیست به کارگردان بگوید آخه کلاه گذاشتن هم حدی داره بابام جان!!!

باری بنده که کلاهم پس معرکه است واز این مقوله نتوانستم نمدی بر کلاه خود بدوزم ولی بالاغیرتا شما مخاطب گرام کلاهتان را قاضی کنید کلاه بردار وکلاه گذار حقیقی را بشناسید و بشناسانید. حقیر هم تاکلاهمان با خواص درهم نرفته قائله راختم به خیر میکنم...والسلام

http://www.magiran.com/ppdf/nppdf/2835/p...620111.pdf

http://www.bbc.co.uk/persian/iran/story/...ejab.shtml

http://www.iketab.com/index.php?Module=S...cleId=1249

http://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&...3386236117

سلام به همه

تا حالا دقت کردید:


تا حالا دقت کردین
دقیقا همون روزی که ۵ دقیقه دیرتر بیدار شدی
تمام وسایلت مفقود می‌شن

تا حالا دقت کردین
اگر یک تاریخ برای شما خیلی مهمه
۱۰ روز قبل از اون یادتونه و دقیقا همون روز یادتون میره

تا حالا دقت کردین
هنوز بعد از ۲۰ سال آرم NEW از رو پفک نمکی حذف نشده

تا حالا دقت کردین
مردم یه عمر زور می زنن معروف شن
بعد عینک دودی میزنن که شناخته نشن


بدون شرح :llerr

ضمن تشکر از خانم لمپرت برای پست زیبای روز جهانی کلاه این پست را دیروز بعدازظهر ارسال نمودم اما ظاهرا در خلل اختلالات جابجایی سرور مختل گردید. لذا مجددا ارسال میکنم:يكی گوگل را توجيه كنه بی‌ زحمت
مي دونيد اولین طلاق پس از حادثه 11 سپتامبر مال كيه؟

 

مربوط می شه به مردی که محل کارش طبقه 103 برج تجارت جهانی بوده
ولی در روز حادثه به جای اینکه سر کارش باشه، خونه دوست دخترش خواب بوده! تلویزیون رو هم ندیده بوده که بدونه چه خبره! خانمش زنگ می زنه

 

آقا گوشی رو بر می داره
خانمش می پرسه كجايي؟ آقا هم جواب ميده معلومه محل كارم پشت ميزم نشستم 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://s2.picofile.com/file/7249170749/373837.jpg

دوست دخترم دوست دخترای آمریکایی ! جون آدمو نجات میدن !


 

لیست غذای دانشگاه آزاد 

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://s2.picofile.com/file/7249184729/ffgsr.jpg

خب بگین جوجه کباب نمیدیم. دیگه این کارا چیه؟


 

 

برو تا بابام نیومده!!!

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://s2.picofile.com/file/7225079244/825028.jpg


و کلام آخر: nnnn:

 
پدری دست بر شانه پسر گذاشت و از او پرسید: تو میتوانی مرا بزنی یا من تورا؟
پسر جواب داد: من میزنم
پدر ناباورانه دوباره سوال را تکرار کرد ولی باز همان جواب را شنید
با ناراحتی از کنار پسر رد شد بعد از چند قدم دوباره سوال را تکرار کرد شاید جوابی بهتر بشنود...
پسرم من میزنم یا تو؟ این بار پسر جواب داد شما میزنی.
پدر گفت چرا دوبار اول این را نگفتی؟؟؟
پسر جواب داد تا وقتی دست شما روی شانه من بود عالم را حریف بودم ولی وقتی دست از شانه ام کشیدی قوتم را با خود بردی....
 
 


 

 

 

وقتی پشت سر پدرت از پله ها میای پایین و میبینی چقدر آهسته میره ، میفهمی ... پیر شده
وقتی داره صورتشو اصلاح میکنه و دستش میلرزه ، میفهمی .... پیر شده
وقتی بعد غذا یه مشت دارو میخوره ، میفهمی چقدر درد داره
اما هیچی نمیگه.... و
وقتی میفهمی نصف موهای سفیدش به خاطر غصه های تو بود
دلت....میخواد.....بمیری

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://s2.picofile.com/file/7197573759/bshjjk.jpg

سلامتیِ همه ی باباها

 

چقدر ﺳﺨﺘﻪ ﭘﺪﺭﺕ ﻓﻮﺕ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﻪ ﻫﻨﻮﺯ ﺷﻤﺎﺭﺵ ﺗﻮ ﮔﻮﺷﯿﺖ ﺑﺎﺷﻪ
ﺫﺧﻴﺮﻩ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﺎﺷﯽ "ﺑﺎﺑﺎ"...
ﺑﻌﺪ ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺑﻪ ﺩﻭﺳﺘﺖ ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻧﯽ، اتفاقی ﺷﻤﺎﺭﻩ ﺑﺎﺑﺎﺕ ﺑﯿﺎﺩ ﺟﻠﻮی چشمت.. لحظه سختیه...

 

 

سلامتی همه ی باباها

شادی روح همه اونایی که میدونی دیگه هیچ وقت نمیتونی بهشون زنگ بزنی... ولی دلت نمیاد شمارشونو از تو گوشیت پاک کنی

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت
 

سلام به همه

آقا یه سوالیه که از بچگی تاحالا ذهن منو درگیر خودش کرده!

دستمال قدرت داداش کایکو چرا همیشه تو جیب میتیکومان بود؟؟!

چرا تو جیب خودش نبود؟؟!

واقعا چرا?!!

ازدواج مثل شهر محاصره شده است : کسانی که داخل شهرند سعی دارند از آن خارج شوند ، و آنها که خارج هستند کوشش دارند که داخل شوند.

تا قبل از ازدواج فقط مرگ می تواند دو عاشق دلداده را ازهم جدا کند ؛ اما بعد از ازدواج تقریبا ً هرچیزی می تواند سبب جدایی آنان شود !

وقتی به یکــی تو زندگــیت زیاد اهمیت میدی ,
اهمیتتو تو زندگیش از دســـت میــــدی…!!!
دقیقــــا به همیــــــن راحتـــــــــی!!!!

پنجشنبه ای که گذشت طرح آشتی با سینما با طعم سینمای رایگان یا بطور عامیانه سینمای مفتکی در بسیاری از شهرها اجرا گردید. نتیجه آنرا در این پست ببینید. مطلب نگاشته شده در روزنامه قانون بچاپ رسید. عکسها نیز متعلق به شهرهای اصفهان و اراک میباشد.
طرح «سینما سلام» روز پنجشنبه در سینماهای کشور اجرا شد و مردم به صورت رایگان به سینماها رفتند و به این ترتیب دل مسئولان را شاد کردند. رئیس کمیته «سینما سلام» گفت: استقبال از طرح سینما سلام غافلگیر کننده بود. به طوری که در شهرستان‌های مختلف از اول وقت، صف‌های طولانی در مقابل سینماها تشکیل شد. وی ادامه داد: از قم خبر می‌رسد که مردم صفی به طول 500 متر مقابل سینماها تشکیل داده‌اند. وی در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: خبرهای خوبی هم از شهرهای دیگر می‌رسد.

خبرنگار: چه خبرهایی؟

مسئول (با لبخند): ما از اونایی نیستیم که هی از خودمون تعریف کنیم.خبرنگار: حالا ناز نکنید دیگه. بگویید.

مسئول: حمل بر خودستایی نباشد، ولی در شهرهای مختلف ازدحام و هجوم مردم به سینماهای کشور تا الان (همچنان لبخند و نگاهی به کاغذ) عرض شود که… یازده کشته و صدها زخمی‌برجای گذاشته.خبرنگار: تبریک می‌گم این موفقیت بزرگ رو.

مسئول: خواهش می‌کنم.خبرنگار ما به گوشه دیگری می‌رود و آقای ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور را پیدا می‌کند. آقای ایوبی با لحنی حماسی می‌گوید: «مردم نشان دادند که سینما را دوست دارند!» در همین لحظه پنج نفر از دوستداران سینما از روی خبرنگار ما رد شدند. آقای ایوبی خنده ملیحی کرد و گفت: همانطور که دیدید عبور از فرش قرمز هم یکی از فانتزی‌های مردم ماست. در همین راستا خبرنگار ما بعد از این که توانست از حالت مسطحه خارج شود، با جمعی از این دوستداران سینما که در صفی طولانی ایستاده بودند گفت‌وگویی انجام داد.خبرنگار: آقا سلام علیکم. بفرمایید آخرین باری که سینما اومدید کی بود؟

مرد مسن: 60 سال پیش!خبرنگار: الان مگه چند سالتونه؟

مرد مسن: 65 سال.خبرنگار: برای دیدن چه فیلمی‌اومده بودید؟

مرد مسن: برای فیلم نبود. مادرم خدابیامرز منو آورده بود سینما دست به آب.خبرنگار چند ثانیه به دوربین نگاه می‌کند و به سراغ مورد بعدی می‌رود.

خبرنگار: آقا شما به سینما علاقه دارید؟

مرد میانسال: نخیر.خبرنگار: تا حالا فیلم دیدید؟

مرد میانسال: نخیر.خبرنگار: هدفتون از اومدن به سینما چی بود امروز؟

مرد میانسال لبخند می‌زند.خبرنگار: پاسخی ندارید؟

مرد میانسال (با حفظ لبخند): شام نمی‌دن؟خبرنگار چند ثانیه به صورت مرد میانسال زل می‌زند، با کظم غیظ به سراغ مورد بعدی می‌رود.

خبرنگار: هدف شما از اومدن به سینما در روز اجرای طرح سینما سلام چیه؟

خانم میانسال (مبادی آداب): من کلا به چیزهای رایگان علاقه‌مندم. مثلا چند وقت پیش ما رفتیم بستنی رایگان بخوریم که خدا لعنتشون کنه، ندادن آخر سر… موقع تبليغات انتخابات هم من واقعا در پوست خودم نمی‌گنجم چون یک عالمه خودکار و مچ‌بند و تقویم رایگان می‌تونم داشته باشم. الان هم که سینماها رو رایگان کردن دستشون درد نکنه، واقعا فضا معنوی شده.خبرنگار: چه فیلمی‌رو برای دیدن انتخاب کردین؟

خانم میانسال: فیلم آقای مسعود رایگان!خبرنگار :| مورد بعدی

خبرنگار: آقای محترم بفرمایید شما برای چی اینجا ایستادید؟

مرد جوان (با شور و حرارت): ما اینجا ایستاده‌ایم تا به آمریکا بگوییم که ما تا آخر ایستاده‌ایم.خبرنگار: عجب جمله‌ای.

مرد جوان: مخلصیم.خبرنگار: خب چه فیلمی‌رو برای دیدن انتخاب کردید؟

مرد جوان: ما فیلم نمی‌بینیم. ما ایستاده‌ایم.خبرنگار: خب اگر نمی‌خواستید فیلم ببینید چرا اومدید توی صف سینما ایستادید؟

مرد جوان: چون ما اعتقاد داریم باید از راه‌های فرهنگی با دشمن مبارزه کرد.خبرنگار چند لحظه به صورت مرد جوان خیره می‌شود و بعد از مدتی با مشاهده ورود پیرمردها و پیرزنان در وضعیت اغما، زنانِ در آستانه وضع حمل، خانواده بیلبوردی با دوچرخه همراه با حاج خانم و موارد عجیب دیگر به سالن سینما، وضعیت برایش به صورت عادی درمی‌آید و با آقای ایوبی هم‌نظر می‌شود که «مردم سینما را دوست دارند!»

" هشدار باراک اوباما به مردم بوکان "

آکتورز نیوز /

اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده در پیام نوروزی امسال خود برای مردم بوکان اعلام کرد :

اگر تا سه ماه دیگر پنیرفروشان بوکان دست از غنی سازی پنیر کوپه ( پنیرمحلی ) برندارند تحریمهای صادراتی پنیرکوپه افزایش یافته و یحتمل تا تابستان آینده ( قپان قاسم آغا )* مورد حملهء نیروهای آمریکا و متحدانش قرار میگیرد .

اوباما خاطر نشان کرد که در این مدت هیچ مذاکره ای با پایگاه های غنی سازی پنیرکوپه واقع در روستاهای اطرف بوکان انجام نخواهد شد و اشاراتی داشت به مذاکرات 5+1 در ماه مارس سال گذشته و اینکه نمایندهء ( قپان قاسم آغا ) در آن نشست مقداری پنیر محلی برای صبحانه باخود داشته که طی آزمایشاتی مشخص شد حاوی 17 نوع میکروب کشنده بوده است .

همچنین در آخرین نشست سالانهء کنگرهء آمریکا تعدادی از پنیرفروشان مطرح قپان ازطرف رای اکثریت بایکوت شده و حق دیدار از اماکن تفریحی داخلی و خارجی از آنها گرفته شده است ، حتی در روز 13بدر سال آینده .

[تصویر: 1392386542_3053_f1c5d6c244.jpg]

قرار است قبل از عید امسال جان کری جهت دیدار با سران اپوزسیون پنیرفروشان در کنفرانسی موسوم به ( ژنف کبری 11 ) واقع در شهر ژنف سویس حضور داشته باشد .

به گذارش سایت خبری ( آکتورزآنلاین ) جان کری بهمراه کاترین اشتون ، هی ازاین لاین میپرن به اون لاین و درباب مذاکرات پشت درهای بستهء هفتهء پیش خود گذارشی به خبرگذاری ها و رسانه های بین المللی اعلام نمیدارند . /

* قپان قاسم آغا محلیست در بوکان که بیشتر لبنیات محلی در آنجا به فروش میرسد .

(۱۳۹۲/۱۱/۱۳ صبح ۰۱:۱۸)Joe Bradley نوشته شده: [ -> ]

آقا یه سوالیه که از بچگی تاحالا ذهن منو درگیر خودش کرده!

دستمال قدرت داداش کایکو چرا همیشه تو جیب میتیکومان بود؟؟!

چرا تو جیب خودش نبود؟؟!

واقعا چرا?!!

من مدت ها پیش روی این موضوع تحقیق کردم . [تصویر: 298.gif]

میتی کومون یک پیرمرد حقه باز و آب زیر کاه  بود !  او ضعیف و سالخوره بود و اسلحه اش هم فقط یه عصا بود. [تصویر: 129fs238648.gif] اون می دونست که اگر دستمال برای مدت زیادی پیش کایکو بمونه ممکنه علیه اون کودتا کنه. بنابراین بعد از هر عملیات سریعا دستمال رو به بهانه ای پس می گرفت. البته خود کایکو هم IQ پایینی داشت و هیچوقت عمیق به این موضوع فکر نمی کرد. اون یک ابزار قدرتی در دست میتی کومون شده بود و خودش نمی دانست. narahat البته شاید کایکو هم مثل پلنگ و شیر فقط می توانست مدت زمان محدودی را در حالت توربو یا after burner باشد. اگر بیش از چند دقیقه در مد قدرت  full power mode می ماند شاید به ارگان های حیاتی بدنش آسیب می رسید. الله اعلم ...

  

 

شاهکار مهندسی در طراحی دستشویی اوپن در طبقه دوم ساختمان یک دانشگاه !!!

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

 

اگه دانشجو باشی اونم خوابگاه از این ابتکارا به ذهنت شاید برسه

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

 

 و کلام آخرnnnn:

 

چه حس نابیه وقتی اون پیرمردِ رفتگر باصفایی که تو این هوای سرد، در جواب خسته نباشیدِ خیلی خیلی ساده ات ، با لهجه قشنگش و با لحن مهربونش ، چنان "گرم" میگه: "زنده باشی، سلامت باشی، خدا حفظت کنه جوون" در حالی که داره خیابون رو جارو میزنه ...

سرما یادت میره از گرمی جواب و سادگیِ ذاتش

 

 

 

خیلی خیلی دوست دارم بدونم دنیا از دید اون چه شکلیه؟ حتما ساده و قشنگه...

نمیدونم نسل این آدمهای "ساده" که "بوی ناب آدمیت" میدن تکرار میشه؟

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت

http://s1.picofile.com/file/7213262896/6698_423_1_.jpg


دست هایت که آیینه تلاش روزگارند، پر برکت باد...

 

 

سلامتی همه کارگران زحمتکش

سلام به همه

نکاتی در باب طنز


معلوم نیست این درس عبرت چند واحده، لامصب تموم نمیشه.


- خیلی دوست دارم یکی از استادام رو در حال خنده تو خیابو ببینم، برم پیشش بگم «چیز خنده داری هست بگو ما هم بخندیم!»


پیر شدم آخرش نفهمیدم کاربرد مداد سفید تو جعبه مداد رنگی چی بود.


اعصاب چیست ؟ چیزیست که هیچکس ندارد وهمه توقع دارند تو حتما داشته باشي.


سوالات رایج مربوط به موبایل:

سال 76: آنتن دهیش چطوره؟
سال 79: چقدر شارژ نگه می داره؟
سال 82: دوربینم داره؟
سال 85: دوربینش چند مگاپیکسله؟ صداش چطوره؟
سال 88: تاچه؟ یا از این معمولیاس؟
سال 91: آندرویده؟
سال 94: اخلاقش چطوره؟!
سال 1400: درکت می کنه یا نه؟
سال 1403: به اندازه کافی بهت توجه می کنه؟ یا می خوای باهاش بهم بزنی؟


آورده اند که دانشمندی نشسته بود و کتابی می خواند.

جاهلی به نزدیک او آمد و گفت: «خواجه تنها نشسته است؟»

گفت: «تنها اکنون گشتم که تو آمدی! از آن که به سبب تو از مطالعه کتاب بازماندم!!»
یه قانون تو تهران هست که میگه اگه تو مسیری هستی که ترافیک نیست ، قطعا اشتباه اومدی !

مجله توفیق 1347 
عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامت


عید منزل ما هم تشریف بیارین
خوش میگذره 

پیشاپیش جشن چهارشنبه سوری رو بهتون تبریک میگم. مواظب سلامتیتون باشید. نزدیکای چهارشنبه سوری سال پیش بود با داییم نشسته بودم. پسر داییم اومده میگه بابا پول بده میخوام دختر فراری بگیرم. ما بهش میگیم دختر فراری چیه دیگه ؟ میگه ترقست. والا ما بچه بودیم این چیزا نبود. یه آتیش درست میکردیم تو محل اونم بسیجیا میریختن تو کوچه خاموشش میکردن. ماهم فرار میکردیم. امیدوارم روزهای پایانی سال رو هم به خوشی و سلامتی پشت سر بزارید و وارد سال 93 بشید

 و کلام آخر   nnnn:

اینجا کسی داوود اسدی رو یادش هست؟
شغلش این بود هموطناش رو شاد کنه 38 سال بیشتر نداشت در سومین روز نوروز بر اثر حمله قلبی فوت کرد
تو برنامه ساعت خوش (دریک) در کنار شفیع جم در نقش هِنری بازی میکرد

خدایا در این شب‌های نزدیک به عید سرِ هیچ کودکی را گرسنه بر بالینش و حسرت خرید لباس عید رو بر دلِ هیچ کودکی در سرزمینم نگذار…

 

عضویت در گروه اینترنتی منصور قیامتخدايا ! تو اين روزای باقی مونده تا عيد هيچ پدری رو شرمنده بچه هاش نكن .... 

پوستر معروف / عاقبت نقد فروشی، عاقبت نسیه فروشی


سالها قبل، فروشنده ها الالخصوص بغالها (سوپر مارکت) روی دیوار مغازه نصب میکردن

پوستر تبلیغاتی / عاقبت تبلیغ کردن، عاقبت تبلیغ نکردن


به قلم: هنرمند گرانقدر «حسین صافی»

این طرح در واقع به روز رسانی یک نوستالوژی و تجدید خاطره‌ای از پوستر معروف «عاقبت نقد فروشی – عاقبت نسیه فروشی» است

این اثر تقدیم می‌شود به نقاش گمنام پوستر اصلی و ناشرانی که با چاپ آن چنین خاطره‌ای را برای ما ماندگار کردند

http://dadarart.ir/1392/11/22/%D8%B9%D8%...%AF%D9%86/

  دو نگرش جدید پیرامون سیر تکاملی بشر

تکامل

********************

تکامل

سلام...

کلام بانو "مریلا زارعی" در عین پر معنا بودن حاوی نکات طنز نیز است !

بدون شرح !

سلام به همه

من یه خواستگار داشتم.......
بهش گفتم فعلا میخوام درس بخونم..
بیشعور رفت و دیگه نیومد
اصلن به کلمه "فعلا"توجه نکرد!!!!

نمی دونم چرا هر وقت من کلید موفقیت رو پیدا می کنم یه نفر قفل رو عوض کرده.

دوستان عزیز بهم مشاوره بدید :
به نظرتون بعد از این که فوق لیسانسم رو گرفتم فلافلی بزنم یا آب هویجی ؟ ؟؟؟ !!!

دقت كردين يه مغز گردو ميخوري، اندازه 3 تا مغز گردو لا دندونت گير ميکنه!

دو روز از سال مزخرفترین روزای سال اند:
۱. آخرین روز عید
۲. ۳۱شهریور
شما چی فکر میکنی؟

اگه یه روز صبح خیلی خوشحال از خواب بلند شدی و دیدی
نه غمی ، نه زنی ، نه بدهی ،نه دردی !
بدون دیشب تو خواب مردی !
روحت شاد و یادت گرامی !


صفحات: 1 2 3 4 5
آدرس های مرجع