[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> یادی از زری خوشکام و هزاردستان .... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45527
» <مموله> هاچ زنور عسل https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...5#pid45525
» <مارک واتنی> آدمیرال گرامی سپاس
» <آدمیرال گلوبال> ممنون از مارک واتنی بابت کارتون های اخیر...
» <مارک واتنی> رابرت عزیز ارادتمندم
» <رابرت> تشکر از اظهار محبت شارینگهام عزیز و سپاس از مارک واتنی به خاطر مجموعه "پروفسور بالتازار"
» <رابرت> آلبرت کمپیون عزیز، متأسفانه مشکل عدم رعایت پاکیزگی و حقوق شهروندی در مناطق شمالی کشور به خاطر حضور بعضی گردشگران بی‌فرهنگ، مضاعف می‌شود!
» <شارینگهام> برگی زرین در کارنامه ی رابرت عزیز
» <مارک واتنی> کارتون به یاد ماندنی "پروفسور بالتازار" دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45508
» <آلبرت کمپیون> جناب رابرت، مطلب "نوروز خود را چگونه گذراندم؟" خیلی حق بود. شما تنها نیستید برادر، ما هم تقریباً همین مشکلات رو داریم.
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 355
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37


تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد

بلبل سرگشته پس از 55 سال بازسازی می شود:

نمایش بلبل سرگشته کاری از گروه هنری نماد به کارگردانی علی اصغر نریمانی ؛ که توسط علی نصیریان نوشته شده است به زودی در اصفهان اکران می شود .

در این نمایشنامه که با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان اصفهان وشورای نظارت وارزشیابی بر نمایش آماده گردیده است مرضیه نوش مهر – الهام عزیزی – سمیه بخشیان – مریم بلاغی – مهدی کریمی – محمداشتری و داوود امینی ایفای نقش می کنند .

در حاشیه های بر متن این نمایشنامه علی اصغر نریمانی می گوید : علی نصیریان توانسته راه وروش خاصی رادرتمام کارهایش دنبال کند وتمایزاو بادیگر نمایشنامه نویسان درنوع نگرش ودرنوع برداشت وسرانجام نتیجه گیری های اوست وی او را تنها بازنویسی دانست که برای اولین بار از افسانه استفاده کرده وهم توانسته محیط وفرهنگ شفاهی وجنبه مردمی آن را مورد استفاده قرار دهد وعلاوه بر اینکه رابطه با محیط اطرافش را داشت ؛ به شناخت آدم های همین محیط پرداخته است .

نریمانی افزود : اوبیشتر درکارهایش ادبیات عامیانه رابه کار می گیرد وهمیشه افسانه ؛ برای اوچهارچوبی برای نوشتن است و « بلبل سرگشته » از جمله آن می باشد .
پ.ن: انعکاس تاتری که 55 سال پیش برای اولین بار به روی صحنه رفت تقریبا اولین جستاری بود که بروبیکر پس از پیوستن به کافه در اینجا به نگارش درآورد. از این تاتر نه فیلمی موجود است و نه اثری بجز چند قطعه عکس نایاب که من برای اولین بار در فضای مجازی در اینجا آپلود کردم. قطعا بعید میدانم از تماشاچیانی که در آن سالها این تاتر را با شور و اشتیاق فراوان در سالن 25 شهریور دیدند تعداد زیادی در قید حیات باشند که بتوانند با دیدن نسخه بازسازی شده آن پس از 55 سال آنرا با نسخه اصلی مقایسه نمایند. اما یک چیز خیلی عجیب بنظر می آید و آن اینکه چطور تاتری که نسخه اصلی آن دارای 3 شخصیت مونث و 4 شخصیت مذکر می باشد حالا دارای 4 شخصیت مونث و 3 شخصیت مذکر می شود. !!!!!! (مگر آنکه اقتباسی باشد از نوشته علی نصیریان اما منبع خبر تاکید بر نوشته علی نصیریان دارد تا اقتباس). خوشبختانه استاد حی و حاضرند و در قید حیات. با توجه به علاقه وافری که علی نصیریان به بلبل سرگشته دارد قطعا پس از نمایش در خصوص آن اظهار نظر خواهند کرد.

اگر اصفهان بودم حتما می رفتم و این تاتر را می دیدم.
۱۳۹۳/۶/۱۱ عصر ۰۹:۰۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, BATMAN, سروان رنو, زینال بندری, نایب تیمور خان, Classic, پیرمرد, کارآگاه علوی, Kathy Day, سرهنگ آلن فاکنر
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
RE: بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد - برو بیکر - ۱۳۹۳/۶/۱۱ عصر ۰۹:۰۳