[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> آدمیرال گرامی سپاس
» <آدمیرال گلوبال> ممنون از مارک واتنی بابت کارتون های اخیر...
» <مارک واتنی> رابرت عزیز ارادتمندم
» <رابرت> تشکر از اظهار محبت شارینگهام عزیز و سپاس از مارک واتنی به خاطر مجموعه "پروفسور بالتازار"
» <رابرت> آلبرت کمپیون عزیز، متأسفانه مشکل عدم رعایت پاکیزگی و حقوق شهروندی در مناطق شمالی کشور به خاطر حضور بعضی گردشگران بی‌فرهنگ، مضاعف می‌شود!
» <شارینگهام> برگی زرین در کارنامه ی رابرت عزیز
» <مارک واتنی> کارتون به یاد ماندنی "پروفسور بالتازار" دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45508
» <آلبرت کمپیون> جناب رابرت، مطلب "نوروز خود را چگونه گذراندم؟" خیلی حق بود. شما تنها نیستید برادر، ما هم تقریباً همین مشکلات رو داریم.
» <رابرت> به یاد مرحوم قاسم افشار در "خاطرات سودا زده من" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45504
» <شارینگهام> مستند «سرانجام رعفت» هم اکنون از شبکه ی مستند
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 7 رای - 4.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسطوره شرلوک هولمز
نویسنده پیام
Savezva آفلاین
جک لمون
***

ارسال ها: 212
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38


تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #1
اسطوره شرلوک هولمز

این بخش برای علاقمندان به شرلوک هولمز، جرمی برت و استاد بهرام زند  است که به راستی یک مثلث استثنایی را برای خلق یک اثر جاودانی ایجاد کرده اند.

در ابتدا نگاهی کلی به شخصیت هولمز و خالق آن سر آرتور کانن دویل می پردازم و در بخشهای بعد به  جرمی برت و استاد بهرام زند خواهیم پرداخت.

شرلوک هولمز اسطوره كارآگاهان

 در فضاي مه آلود شهر لندن و در سالهاي واپسين قرن نوزده و در عصر ويكتوريايي انگليس، در شماره B 221 خيابان بيكر كارآگاهي زيرك و دوست داشتني به همراه دوست دكترش به حل پيچيده ترين پرونده هاي جنايي مشغول هستند. آنها "شرلوك هولمز" اسطوره كارآگاهان جهان و "دكتر واتسون" دستيار با وفايش هستند. شخصيتهايي كه مثل دو جزء جدانشدني در بسياري از مسائل جنايي در كنار هم هستند. در اين ميان حل  معماهاي پيچيده به عهده "هولمز" است كه معمولا چندين گام از بقيه جلوتر است و "واتسون" با ثبت اين وقايع در حقيقت به همه كمك ميكند تا از واقعيت ماجرا با خبر شوند. در فضاي خاص و مه گرفته شهر لندن وسايل نقليه، كالسكه هايي دونفره هستند و روزنامه نيز منتشر مي شود، ضمن آنكه قطارها بهترين وسيله براي مسافرت هستند. در چنين فضاي مه آلود و تاريكي كه به خصوص شبهاي لندن دارد، جنايت كاري است بسيار آسان و حل معماي كشف آن نيز به همان اندازه كاري است بسيار دشوار. و تنها كسي كه مي تواند پرده از راز اين جنايتها بردارد بي شك فقط "شرلوك هولمز" است. وقتي در داستان "الماس آبي" دست سارق رو مي شود و يا وقتي راز داستان "مترجم يوناني" فاش مي شود و يا وقتي در معماي "درختان بلوط" جان دخترك مظلوم از مرگ نجات داده مي شود و كلا در دهها داستان مشابه ، همه به نبوغ،قدرت استنتاج و تحليلهاي بي نقص "هولمز" پي مي برند.

هولمز انساني است عجيب و منحصر به فرد: او هيچ علاقه اي به زنها ندارد- شيميدان، بوكسور و شمشيرزني است حرفه اي-و البته معتاد به مرفين! گاهي اوقات ساعتها در گوشه اي نشسته و هيچ چيز نمي خورد و گاه براي لحظه اي روي پا بند نمي شود.

او در يك آپارتمان به همراه دوستش "دكتر واتسون" و خدمتكارشان "خانم هادسون"زندگي مي كند.خانه اي كه محل كار او نيز به شمار مي رود. در گوشه اي از اتاق پرونده هاي جنايي و كتابهاي دايره المعارف طبقه بندي شده اند. اتاق كار داراي دو پنجره مشرف به خيابان بيكر است جايي كه "هولمز" معمولا قبل از ورود مراجعين آنها را روي هوا مي زند! شخصيت "هولمز" به قدري بزرگ است كه پس از حل بسياري از معماهاي بزرگ آنها را به نام اسكاتلند يارد تمام مي كند. در نظر او همه كارآگاهان اسكاتلنديارد به جز يكي دونفر( "لستريد" و "گرگسون") آدمهايي احمق و بي دست و پا هستند.

 "هولمز" پس از حل معماهاي گوناگون و رسوا كردن بزرگترين جنايتكاران در يكي از پرونده هايش در برابر پروفسور موريارتي شرور قرار مي گيرد و دست او را نيز رو مي كند. "موريارتي" دقيقا نمونه منفي "هولمز" و خبره در جنايت است. "هولمز" پس از رسوا كردن "موريارتي" از طرف همدستان او مورد سوء قصد قرار مي گيرد. براي همين به سمت سوئيس مي گريزد و در دامنه كوههاي آلپ مخفي مي شود. امابه زودي و پس از گذشتن چند روز سروكله "موريارتي" پيدا مي شود. در يكي از روزها "واتسون" فريب خورده و براي لحظاتي از "هولمز" جدا مي شود. و هنگامي كه پي به نقشه شوم دشمنان مي برد سراسيمه خود را به آبشار "رايشن باخ" مي رساند و در آنجا فقط عصا و نامه وداع "هولمز" را پيدا مي كند. "واتسون" متوجه مي شود كه "هولمز" و دشمنش با هم درگير شده و هردو در اعماق دره آبشار "رايشن باخ" از بين رفته اند. "واتسون" سرخورده و ناراحت ديوانه وار به دنبال "هولمز" مي گردد اما حتي جسد او را هم نمي يابد.

 چندسال از اين ماجرا مي گذرد. اينك "واتسون" به شغل طبابت روي آورده و درمطب كوچكي  در لندن مشغول به كار است. ضمن آنكه دورادور مسايل جنايي را هم  پيگيري مي كند. روزي به پيرمرد كتابفروشي در پارك برخورد مي كند كه در مورد يكي از پرونده هاي جنايي صحبت مي كند و عصر همان روز او را در مطبش ملاقات مي كند و پيرمرد از او مي خواهد تا قفسه هاي خالي كتابخانه اش را با خريد كتاب پر كند. "واتسون" براي لحظه اي به طرف كتابخانه مي رود و وقتي رويش را  بر مي گرداند "شرلوك هولمز" را مي بيند كه بشاش و خندان جلويش ايستاده است! واز فرط هيجان از هوش مي رود. آري "هولمز" برگشته . او از حادثه آبشار جان سالم به در برده اما كماكان يكي از افراد "موريارتي" كه شاهد درگيري "هولمز" با رئيسش و متعاقبا پرت شدن او به دست "هولمز" بوده، همچنان در تعقيب "هولمز" مي باشد. در ماجراي خانه خالي "هولمز" موفق ميشود شر تنها بازمانده گروه خبيث "موريارتي" را هم از سر خود كم كرده و با آرامش خاطر به حل معماهاي جنايي بپردازد.

 "سر آرتور کانن دويل"

گفته مي شود "سر آرتور كانن دويل" (1859-1930)خالق اين شخصيت عظيم خود نيز روحيه اي شبيه به "هولمز" داشته و در دانشگاه جزو مستعدترين افراد بوده و به نوعي شخصيت "هولمز" را از جواني پر شور خودش به وجود آورده است. او در چهار رمان بلند و 56 داستان كوتاه به شرح تواناييهاي اين كارآگاه توانا و منحصر به فرد مي پردازد.

اقتباسهاي سينمايي و تلويزيوني زيادي از ماجراهاي "هولمز" وجود دارد و هنرپيشگان زيادي در نقش اين اين كارآگاه زبردست نقش آفريني كرده اند اما حقيقتا هيچكدام به اندازه "جرمي برت" در اين نقش توانا نبوده اند. "جرمي برت" دقيقا خود "شرلوك هولمز" است با تمام خصوصيات ظاهري و فعل و انفعالهاي فيزيكي. او از اوايل دهه 80 ميلادي نقش خود را در مجموعه هاي مختلف اين سريالها براي تلويزيون "گرانادا" آغاز كرد و نزديك به يك دهه اثري جاودان و به يادماندني از "هولمز" به جاي گذاشت. چقدر جاي افسوس دارد كه اين هنرمند توانا در 12 سپتامبر سال 1995 درگذشت و همه علاقه مندانش را از ديدن دوباره "هولمز" محروم كرد. يادش گرامي باد.

  


سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۸۸/۷/۱۲ صبح ۰۸:۳۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بانو, سروان رنو, Classic, رزا, حمید هامون, dered, parviz_xx, مکس دی وینتر, خانم لمپرت, واتسون, هایدی, تارا, بانو الیزا, Sonny Corleone, شارینگهام, مراد بیگ, tom sawyer, باربوسا
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

ارسال ها: 365
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱
اعتبار: 43


تشکرها : 743
( 2603 تشکر در 220 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: اسطوره شرلوک هولمز

هر چه از شخصیت شرلوک هولمز لذت می برم از شخصیت خانم مارپل متنفرم.

خیلی دلم می خواست کسی حال این پیرزن فضول رو بگیره.

در مورد پوارو نه بدم میاد نه خوشم ( حد وسط).

در کل به نظرم  آگاتا کریستی در جنایی نویسی پایین تر از  سر آرتور کانن دویل قرار داره.

حتی معماهای مارجری الینگهام خالق کمپیون اگر از پوارو بهتر نباشه از مارپل که خیلی خیلی بهتر است.

100 داستان برتر جنایی از دید انگلیسی ها و امریکایی ها

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Top_100...f_All_Time

نکته قابل توجه رتبه 21 آرتور کانن دویل در لیست انگلیسی ها و رتبه 1 اون در لیست امریکایی هاست

لیست جنایی نویس ها

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_crime_writers

لیست معمایی نویس ها

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mystery_writers

لیست هیجانی یا تعلیق نوبس ها

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_thriller_authors

۱۳۸۸/۷/۱۲ صبح ۱۱:۳۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, Savezva, بانو, Classic, رزا, دنی براسکو, dered, سرگرد دندی, مکس دی وینتر, پیرمرد, واتسون, تارا, مراد بیگ, شارینگهام, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن
******

ارسال ها: 2,257
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84


تشکرها : 11493
( 19010 تشکر در 1593 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: اسطوره شرلوک هولمز

(۱۳۸۸/۷/۱۲ صبح ۱۱:۳۱)واترلو 1815 نوشته شده:  

هر چه از شخصیت شرلوک هولمز لذت می برم از شخصیت خانم مارپل متنفرم.

خیلی دلم می خواست کسی حال این پیرزن فضول رو بگیره.

اتفاقا خانم ها ( قشر خانه دار معمولی ) حسابی از خانم مارپل خوششون میاد :D یه خاله داشتم که وقتی هرکول پورآرو پخش می شد خیلی ازش بدش می اومد می پرسیدن چرا ؟ می گفت : چون چشم چران و کچل است ! khande  من از کارآگاه های مخصوصا وقتی یک کمک دارن خیلی خوشم میاد :

شرلوک هلمز و دکتر واتسن - پوآرو و هستینگر ( بعضی وقت ها هم اون سربازرس جاپ ! ) - کارآگاه علوی و آسپیران دودکار !

۱۳۸۸/۷/۱۲ عصر ۰۳:۲۴
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بانو, رزا, steviervE, دنی براسکو, dered, پیرمرد, خانم لمپرت, تارا, واتسون, بانو الیزا, شارینگهام, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون
***

ارسال ها: 212
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38


تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: اسطوره شرلوک هولمز

متن کامل تمام داستانهای شرلوک هولمز به زبان انگلیسی(Free Download)

http://221bakerstreet.org


سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۸۸/۷/۱۳ صبح ۰۸:۴۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : واترلو, بانو, Classic, سروان رنو, رزا, دنی براسکو, dered, مکس دی وینتر, واتسون, تارا, شارینگهام, باربوسا
بانو آفلاین
مدیر داخلی
*****

ارسال ها: 197
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 63


تشکرها : 7909
( 3540 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: اسطوره شرلوک هولمز

با تشکر از دوستان گرامی...مقاله ای از روزنامه جام جم مربوط به سال 84 در خاطرم بود...از آن زمان در حافظه رایانه ام بوده تا کنون...مطالبی دارد در خصوص ظرایف و نکات خاصی که تنها جرمی برت در شخصیت هولمز یافته بود به عکس سایرین که تنها بسنده می کردند به هولمز بارانی پوش و جنتلمن و پیپ در دهان...

برت هولمزی باور پذیر دارای تمامی قدرت و ضعفهای بشری را ارائه کرد نه یک اسطوره دست نیافتنی و بی عیب و نقص...برایم عجیب است این بازیگر تا چه حد توانسته از خودش فاصله بگیرد و به هولمز نزدیک شود...به عکس این مرد زن گریز، برت خود، شیفته همسرش بود و با مرگ وی دچار افسردگی شد و پی بند آن، موهارا از ته تراشید و داروی افسردگی مصرف می کرد که اضافه وزن و لختی او درچند اپیزود از سری آخر مشهود است... کارگردان به سختی می کوشید برای روان پریشی هولمزش دلیل بتراشد و تاکید بسیار بر تزریق های مواد مخدر وی کرده بود...اما به واقع این بازیگرش بود که از درون متلاشی می گشت...و بعد از آن از دنیا رفت...

قدرت بیان و نگاه نافذ جرمی برت، هولمزی به یاد ماندنی را تقدیم حافظه دوستدارانش کرد...

روحش شاد...فایل های ضمیمه
.pdf  page05.pdf (اندازه: 155.29 KB / دانلودها: 164)

مریم هروی
۱۳۸۸/۷/۱۳ عصر ۰۵:۵۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, سروان رنو, Savezva, رزا, حمید هامون, dered, parviz_xx, مکس دی وینتر, خانم لمپرت, واتسون, تارا, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون
***

ارسال ها: 212
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38


تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #6
RE: اسطوره شرلوک هولمز

تا کنون داستانهای زیادی از ماجراهای شرلوک هولمز به زبان فارسی به صورت جسته و گریخته منتشر شده اند.

اما به طور حتم ترجمه های استاد فقید کریم امامی و سرکار خانم مژده دقیقی بهترین آنها بوده اند.مرحوم کریم امامی که خودش یکی از طرفداران قدیمی هولمز بود 24 داستان کوتاه او را به صورت مجموعه داستان در 4 جلد ترجمه و توسط انتشارات طرح نو به چاپ رساند. این مجموعه شامل:

 ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ رسوایی در کشور بوهِم و پنج داستان دیگر ( جلد اوّل)

انتشارات طرح نو     نویسنده: آرتور کانن دویل    مترجم: دکتر کریم امامی این کتاب شامل داستان های:

1. رسوایی در کشور بوهم  2. انجمن مو سرخ ها  ۳. پنج هسته ی پرتقال  4. مرد لب کج  5. یاقوت کبود  6. نوار خال خال می باشد. 

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ برق نقره ای و پنج داستان دیگر ( جلد دوم)

انتشارات طرح نو    نویسنده: آرتور کانن دویل      مترجم: دکتر کریم امامی

 

این کتاب شامل داستان های:

7. انگشت شست مهندس  8. اشراف زاده مجرد   ۹.نیم تاج یاقوت  10. آلش های سرخ  11. برق نقره ای  

۱۲.ماجرای کشتی (( گلوریا اسکات)است.

 

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ سیمای زرد و پنج داستان دیگر ( جلد سوم)

انتشارات طرح نو     نویسنده: آرتور کانن دویل      مترجم: دکتر کریم امامی

 این کتاب شامل داستان های:

13. سیمای زرد  14. آیینِ ماسگریو  15. بیمار مقیم  16. مُترجم یونانی  17. عهد نامه ی دریایی  18. آخرین مسأله

می باشد که در داستان آخرین مسأله شرلوک هولمز می میرد. 

ماجراهای شرلوک هولمز، کارآگاه خصوصی؛ عینک دور طلایی و پنج داستان دیگر ( جلد چهارم)

انتشارات طرح نو     نویسنده: آرتور کانن دویل      مترجم: دکتر کریم امامی این کتاب شامل داستان های:

19. خانه ی خالی  20. دوچرخه سوارِ تنها  21. چارلز آگستوس میلوِرتن  22. شش ناپلئون  23. عینکِ دور طلایی

۲۴. دومین لکه است که در داستان اول این کتاب مشخص می شود که هولمز از حادثه سوء قصدش جان سالم به در برده است.

 

 

 

 

مجموعه ی دیگری از داستان های شرلوک هولمز، پنج جلد کتاب است به ترجمه ی خانم مژده دقیقی از مجموعه کتاب های کارآگاه ( وابسته به انتشارات هرمس ) . « اتود در قرمز لاکی» ، اولین داستان و اولین رمان شرلوک هولمز، « نشانه ی چهار» ، دومین داستان و رمان او، « جعبه ی مقوایی» ، مجموعه ی چند داستان کوتاه از شرلوک هولمز، « درنده ی باسکرویل» ، سومین رمان جذاب و خواندنی شرلوک هولمز است و « دره ی وحشت» چهارمین رمان شرلوک هولمز این پنج جلد را تشکیل می دهند.

 

منبع با کمی ویرایش  http://sherlockholmesfans.blogfa.com/post-11.aspxسفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۸۸/۷/۱۵ صبح ۰۸:۵۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, اهو, dered, پیرمرد, واتسون, تارا, شارینگهام, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن
******

ارسال ها: 2,257
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84


تشکرها : 11493
( 19010 تشکر در 1593 ارسال )
شماره ارسال: #7
RE: اسطوره شرلوک هولمز

الان نسخه هایی که از مجموعه شرلوک هلمز در بازار هست یا کپچر تلویزیون هست ( مشکل کیفیت تصویر و سانسور ) یا اینکه زبان اصلی و زیرنویس ( نداشتن دوبله ) . کسی مجموعه ای که با اصل تصویر DVD صداگذاری دوبله شده باشه سراغ نداره ؟ :huh:

چقدر از اون فیگورهای هلمز برتی خوشم می اومد

۱۳۸۸/۷/۱۵ عصر ۰۷:۳۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, dered, parviz_xx, تارا, شارینگهام, باربوسا
بانو آفلاین
مدیر داخلی
*****

ارسال ها: 197
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۳۱
اعتبار: 63


تشکرها : 7909
( 3540 تشکر در 125 ارسال )
شماره ارسال: #8
اسطوره شرلوک هولمز

فهرست هنرپیشگانی که در نقش هولمز ظاهر شده اند... منبع: ویکی پدیا (متاسفانه ساختار چپ و راستی صفحات همخوانی نداشته و متن از کیفیت ظاهری مطلوبی برخوردار نشد...ناواردی را بر من ببخشید...)

The list of actors who have played Sherlock Holmes in film, television, stage, or radio includes:

roy marsdden as holmes and john moffat as watson (bbc radio)

<!-- NewPP limit report Preprocessor node count: 1/1000000 Post-expand include size: 0/2048000 bytes Template argument size: 0/2048000 bytes Expensive parser function count: 0/500 --><!-- Saved in parser cache with key enwiki:pcache:idhash:2216406-0!1!0!default!!en!2 and timestamp 20091004161505 -->

مریم هروی
۱۳۸۸/۷/۱۶ عصر ۰۹:۰۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, steviervE, dered, مکس دی وینتر, پیرمرد, واتسون, تارا, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن
******

ارسال ها: 2,257
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84


تشکرها : 11493
( 19010 تشکر در 1593 ارسال )
شماره ارسال: #9
RE: اسطوره شرلوک هولمز

چند شب هست که شبکه یک ( لعنت الله علیه ) شب ها حدود ساعت 12 تا 1 هرکول پوآرو پخش می کنه. [تصویر: 146fs495919.gif] می دونین از کدوم شخصیت این سریال بیشتر از همه خوشم میاد ؟! : سربازرس جاپ ! :D

۱۳۸۸/۷/۲۲ صبح ۱۱:۱۸
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مرتضی, رزا, اهو, dered, parviz_xx, پیرمرد, تارا, واتسون, باربوسا
soheil آفلاین
پیشکسوت
*

ارسال ها: 528
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۲۰
اعتبار: 32


تشکرها : 1030
( 2835 تشکر در 400 ارسال )
شماره ارسال: #10
RE: اسطوره شرلوک هولمز

راستي جرمي برت در بانوي زيباي من هم بازي مي كرد.

چه كسي جايش گويندگي مي كرد؟

خسرو خسروشاهي؟

۱۳۸۸/۷/۲۲ صبح ۱۱:۳۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, dered, پیرمرد, تارا, باربوسا
Savezva آفلاین
جک لمون
***

ارسال ها: 212
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38


تشکرها : 989
( 2183 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #11
RE: اسطوره شرلوک هولمز

(۱۳۸۸/۷/۲۲ صبح ۱۱:۳۲)soheil نوشته شده:  

راستي جرمي برت در بانوي زيباي من هم بازي مي كرد.

چه كسي جايش گويندگي مي كرد؟

خسرو خسروشاهي؟

بله سهیل جان. خسرو خسروشاهی به جای جرمی برت فقید در این فیلم گویندگی است


سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۸۸/۷/۲۶ صبح ۰۸:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, dered, parviz_xx, پیرمرد, تارا, باربوسا
SMAM آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 1
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۱۶
اعتبار: 0


تشکرها : 0
( 7 تشکر در 1 ارسال )
شماره ارسال: #12
RE: اسطوره شرلوک هولمز

با درود به همه دوستان.جرمی برت در فیلم "جنگ و صلح" هم در نقش برادر اودری هپبرن بازی میکرد(یکی از 2نقشی که با اودری هپبرن همبازی بود)

۱۳۸۸/۷/۲۶ عصر ۰۵:۴۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, Classic, رزا, dered, واتسون, تارا, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان
***

ارسال ها: 901
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39


تشکرها : 2215
( 5891 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #13
RE: اسطوره شرلوک هولمز

خدمت دوستان عزیز

مجموعه تلوزیونی شرلوک هولمز  شبکه گراندا دراصل 41 قسمت بود و 3  قسمت اون کامل حذف شد

1-کاخ ابی گرنج  

2-دوچرخه سوار تنها

 3-مرد خمیده

38 قسمت دوبله شد   27 قسمت (بهرام زند) 11قسمت (جلال مقامی) من دونسخه دوبله  و اصل ی شرلوک هولمز را روی DVDدارم .نسخه اصلی 5DVD  ونسخه دوبله16DVD

یه سوال فنی:  کی میدونه درفیلم تماس شیطانی (تماس مدوزا) کی به جای جرمی  برت حرف زده

 یه یادگاری پیش من داره


هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۸/۸/۱۵ صبح ۰۹:۱۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, steviervE, dered, parviz_xx, پیرمرد, واتسون, شارینگهام, باربوسا
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

ارسال ها: 365
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱
اعتبار: 43


تشکرها : 743
( 2603 تشکر در 220 ارسال )
شماره ارسال: #14
RE: اسطوره شرلوک هولمز

هیچکس  ، چون تمام صحنه های جرمی برت که تو فلاش یک بود حذف شده بود.

نسخه به نمایش در اومده در بعد از انقلاب و نسخه ای که در آن سالها  وارد ویدیو شد فاقد جرمی برت بود.

در ارتباط با نسخه قبل از انقلاب اطلاعی ندارم.

۱۳۸۸/۸/۱۵ عصر ۰۲:۳۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : soheil, رزا, سم اسپید, dered, شارینگهام, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان
***

ارسال ها: 901
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39


تشکرها : 2215
( 5891 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #15
RE: اسطوره شرلوک هولمز

منظور من نسخه ای هست که جلیلوند به جای ریچاردبرتون  ونظامی به جای  لینو ونتورا صحبت کرده

جرمی برت دوسکانس  با ریچارد برتون داره...

اگه کسی نتونست بگه یادگاریش مال همه


هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۸/۸/۱۵ عصر ۰۴:۴۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, dered, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان
***

ارسال ها: 901
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39


تشکرها : 2215
( 5891 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #16
RE: اسطوره شرلوک هولمز

دوبلور مورد نظر ما علیرضا بدرطالعی بود که معرف حضور همه هستند

در دوسکانس ریچاردبرتون به دیدن یه دکتر روانشناس میره که همون جرمی برت خودمونه...


هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۸/۸/۱۶ صبح ۰۸:۳۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, steviervE, dered, پیرمرد, واتسون, شارینگهام, باربوسا
واترلو آفلاین
پیشکسوت
*

ارسال ها: 365
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۷/۱
اعتبار: 43


تشکرها : 743
( 2603 تشکر در 220 ارسال )
شماره ارسال: #17
RE: اسطوره شرلوک هولمز

کلاً این فیلم همان یکبار که فرمودید دوبله شده ولی دو سکانسی که ( یا به عبارتی 3 دقیقه حضور)  جرمی برت بازی داشت به خاطر موضوع غیر اخلاقی اش از فیلم حذف شد یعنی در نسخه های بعداز انقلاب جرمی برتی تو فیلم نمی بینید.

بنابراین گوینده ای هم وجود نداره ، در ارتباط با نسخه قبل از انقلاب هم ، چون این فیلم محصول 1978 برابر با 1357 نمایش انگلستانش بوده و اکران آمریکاش  25 فروردین 57 بوده باید دوبله و اکرانش هم سال 57  باشد که با توجه به شرایط ان زمان شاید اصلاً دوبله نشده و یا اگر شده تو اکران حذف شده باشد

۱۳۸۸/۸/۱۶ صبح ۰۸:۳۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, سم اسپید, steviervE, دنی براسکو, dered, باربوسا
soheil آفلاین
پیشکسوت
*

ارسال ها: 528
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۲۰
اعتبار: 32


تشکرها : 1030
( 2835 تشکر در 400 ارسال )
شماره ارسال: #18
RE: اسطوره شرلوک هولمز

(۱۳۸۸/۸/۱۶ صبح ۰۸:۳۰)بهزاد ستوده نوشته شده:  

دوبلور مورد نظر ما آرشاک قوکاسیان بود که معرف حضور همه هستند

در دوسکانس ریچاردبرتون بدیدن یه دکتر روانشناس میره که همون جرمی برت خودمونه...

مطمئنيد؟

من خيلي وقت پيش اين فيلم رو ديدم.ولي تا جايي كه يادم مياد آرشاك دستيار لينو ونتورا رو مي گفت.

۱۳۸۸/۸/۱۶ صبح ۰۸:۴۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, رزا, dered, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان
***

ارسال ها: 901
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39


تشکرها : 2215
( 5891 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #19
RE: اسطوره شرلوک هولمز

لینک تماس مدوزافایل های ضمیمه
.zip  [21-56-04].zip (اندازه: 148.33 KB / دانلودها: 109)

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۸/۸/۱۷ عصر ۰۳:۲۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, steviervE, dered, واتسون, باربوسا
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان
***

ارسال ها: 901
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39


تشکرها : 2215
( 5891 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #20
RE: اسطوره شرلوک هولمز

در مورد شرلوک هولمز آیا خبردارید که:

پروفسور مورییارتی معلم سرخونه شرلوک وبرادرش مایکرافت بوده وریاضی بهشون درس می داد

آیا می دونستید موریارتی  با مادر شرلوک رابطه داشته و باعث فرارش از خونه می شه و...

آیا میدونستید مادر شرلوک به دست پدرشرلوک کشته می شه  و شرلوک و مایکرافت برای همیشه تن به ازدواج نمیدهند  و زن گریز  و مجرد باقی می مانند

تعجب نکنید من یه موزه کوچولوی شرلوک هولمز دارم وهرسال ششم ژانویه از انجمن شرلوک هولمز لندن ایمیل دریافت می کنم

موزه من شامل

1متن انگلیسی تمام داستانهای شرلوک هولمز

2ترجمه های قدیم وجدید از شرلوک هولمز (دوتا از نسخه های ترجمه من را حتی کتابخانه ملی هم نداره)

2ترجمه داستان های غیر اورجینال شرلوک هولمز که نویسنده های دیگه نوشته اند

4بازی های کامپیوتری شرلوک هولمز در دو ورژن اصلی  ودوبله

5ویژه نامه ها ومجلاتی که در مورد شرلوک هولمز مطلب قابل توجه داشته اند

6سری کامل انیمیشن شرلوک هولمز  دوبله واصلی

7انیمیشن های متفرقه در ارتباط با شرلوک هولمز

8دو فیلم از چهارده فیلم شرلوک هولمز از مجموعه باسیل راتبون

9سری کامل سریال شرلوک هولمز دوبله و اصلی


هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۸۸/۸/۱۸ صبح ۰۶:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, Savezva, مرتضی, رزا, حمید هامون, dered, مکس دی وینتر, پیرمرد, واتسون, شارینگهام, تارا, باربوسا, سنباد
ارسال پاسخ