[-]
جعبه پيام
» <میاموتو موساشی> درباره فیلم مستر آندرسون، به گمانم، دوستان در جایی از همین کافه درباره Vincent and Me 1990 نوشته بودند. درباره دختری که، دلالی کارهایش را، به عنوان نقاشی جوانی های ونگوگ
» <میاموتو موساشی> صد فیلم "کات ۲۰۱۱"t1p.de/z9t4g .در ضمن معقول نیست، آلمانی ها بالای پل باشند و به دو پارتیزان زیر پل کاری نداشته باشند. شاید Kanał, 1956 وایدا بوده.
» <شارینگهام> روح استاد رضا معینی عزیز شاد و یاد و نام و نشانش گرامی باد
» <میاموتو موساشی> امیدوارم شوگان 2024 بهتر از قبلی باشد فومی نیکایدو که با در جهنم(حد اقل خنده آورتراز کیل بیل!) 2013 شناخته بودم هم بود پتانسیل مشهورشدن مانند دیگر بازیگران این سریال را
» <رابرت> نکته ناراحت‌کننده درمورد جناب معینی این است که پس از بازنشستگی در سال ۷۹ هیچ خبر موثقی از ایشان نبود و بیشتر علاقمندان‌شان، گمان می‌کردند پیش از این درگذشته است.
» <رابرت> متاسفانه جناب "رضا معینی" مجری قدیمی برنامه‌هایی چون مسابقه "نام‌ها و نشانه‌ها" و "قصه شب" پس از مدت‌ها بیماری درگذشت...
» <میاموتو موساشی> استرالیایی ها هنرپیشه های بسیارخوبی دارند. The Artful Dodger 2023 هم سریال بسیار خوبی به نظر می رسد. این داجر را،به خاطر مرگ نانسی بدم نمی آمد دارش بزنند! ولی نظرم عوض شد.
» <میاموتو موساشی> برای پروانه معصومی و بیتا فرهی از درگاه خدا خیر و رحمت می خواهم. رگبار، گل های داوودی و هامون به یادم مانده.
» <میاموتو موساشی> باران بالا بابیلون شزل را به یاد. روسپی بابل یا بدتر هم باشند نتیجه مهم است بهترین هم باشند باز هم! تاریخی دوست نیستم،ولی فیلم جدید میکلسن عالی باشد و فیلم اسکات هم
» <میاموتو موساشی> دراین فیلم که شغلش ریکشارانی بود.t1p.de/lyfcd شاید هم چیزی شبیه این بوده t1p.de/ebiuz فیلم جدید جکی چان هم
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 5 رای - 4.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای فیلم کمدی
نویسنده پیام
هری لایم آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 473
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۱۸
اعتبار: 35


تشکرها : 278
( 4292 تشکر در 113 ارسال )
شماره ارسال: #8
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما

 

ماجراجو     Adventurer

کارگردان : چارلی چاپلین

بازیگران : چارلی چاپلین – ادنا پرویانس – اریک کمبل

محصول میوچوال 1917

2 حلقه – صامت

 

چارلی ,   بزهکار فراری در تپه های مشرف به دریا از چنگ ماموران پلیس می گریزد اما به علت درگیری با یک گردن کلفت مزاحم ( اریک کمبل )  ,  بیهوش می شود . دختری ثروتمند ( ادنا پرویانس ) و خانواده اش به پاس قدردانی از چارلی که آنها را از غرق شدن نجات داده مراقبت از او را به عهده می گیرند .

چارلی پس از بهبودی مدتی را در منزل مجلل آنان به عیش و نوش می پردازد . اما همان فرد مزاحم باز هم هم سر و کله اش پیدا می شود و ماهیت ولگرد  را بر ملا می کند . پلیس برای دستگیری چارلی به آنجا یورش می برد . اما او می گریزد .

 

از فیلم های صرفا سرگرم کننده چاپلین  که هزینه هنگفتی روی دست کمپانی گذاشت . نیمه اول فیلم تماما در لوکیشن خارجی فیلمبرداری شده است . دوازدهمین و  آخرین ساخته چاپلین برای میوچوال .

فیلم از انسجام لازم برخوردار نیست و در قیاس با آثار پس و پیش از خود ,  پایین تر قرار می گیرد . ماجراجو  شوخی های درخشان فراوانی دارد اما کلیت آن را نمی توان از بهترین  آثار کوتاه چاپلین دانست .

حرکات چالاک و ظریف چارلی در تپه ها برای فرار از افراد پلیس در ابتدای فیلم   و صحنه تعقیب و گریز چارلی با ماموران قانون در منزل ادنا در  لحظات پایانی که با مهارت تمام ساخته شده اند ,  در یاد می ماند . اما جذاب ترین قسمت فیلم آنجایی است که چارلی برای رد گم کردن , با اضافه کردن ریش و سبیل به عکس خود که به عنوان مجرم فراری تحت تعقیب در روزنامه ای چاپ شده , آن را به تصویر اریک کمبل تبدیل می کند تا خود را از مظان اتهام برهاند .     

 


  وجوه تشابهی بین ماجراجو ( 1917)  و فیلم دیگری از چاپلین به نام زائر ( 1923 ) وجود دارد . از جمله اینکه در هر دو , چارلی در نقش تبهکاری با لباس مخصوص زندانیان ظاهر می شود که از زندان گریخته . گاهی اوقات عکس های این دو فیلم به اشتباه مورد استفاده قرار می گیرند . روی لباس چارلی در فیلم زائر ,  عدد 23 درج شده و به این طریق می توان بین تصاویر این دو فیلم تمایز قائل شد .فایل های ضمیمه بند انگشتی
               
۱۳۸۹/۹/۹ عصر ۰۲:۴۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مگی گربه, Papillon, الیشا, حمید هامون, dered, جولیانو جما, باربوسا
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۸۹/۸/۲۷, عصر ۰۸:۴۵
RE: راهنمای سینمای کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۲۹, عصر ۰۵:۲۳
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۲۹, عصر ۱۱:۵۸
RE: راهنمای فیلم کمدی - دزیره - ۱۳۹۰/۵/۲۰, صبح ۱۱:۴۸
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۰/۹, عصر ۰۴:۰۲
RE: راهنمای فیلم کمدی - دزیره - ۱۳۹۰/۱۰/۲۶, صبح ۱۰:۲۵
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲, صبح ۱۱:۵۰
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۴, صبح ۰۱:۰۲
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۶, عصر ۱۲:۰۷
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۱۱, عصر ۰۸:۰۵
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۱۴, صبح ۱۱:۴۹
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۲, صبح ۱۱:۰۷
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳, صبح ۰۱:۰۵
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳, صبح ۱۱:۴۹
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳, عصر ۰۱:۰۶
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳, عصر ۰۲:۵۳
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۲۳, عصر ۱۰:۰۸
RE: راهنمای فیلم کمدی - هری لایم - ۱۳۹۰/۱۱/۳۰, عصر ۰۸:۴۶
RE: چارلی چاپلین - اسطوره سینما - هری لایم - ۱۳۸۹/۹/۹ عصر ۰۲:۴۲