[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گمشدگان و مفقودین کافه
نویسنده پیام
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳

تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #58
[split] قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

اندر باب تشکر کردن یا تشکر نکردن:

جسارت این دبیر دلسوخته که در محیط درس و مدرسه عاشق شاگردانش است و در محیط مجازی عاشق دوستان و همکلامانش را بر او ببخشائید اما در پستهای ارسالی دوستان امروز چیزی توجه من را جلب نمود که باعث گردید آنرا در محیط دوستانه قهوه خانه و بدور از هرگونه هیاهویی با دوستان مطرح نمایم هرچند که در پستهای سابق نیز به آن پرداخته شده بود اما با مرور آنها متوجه شدم که این بحثِ کهنه که فبلا هم مطرح گردیده است بدون هر نتیجه ای مسکوت گردیده بود.

در پروفایل هریک از دوستانی که زحمت می کشند و پستی ارسال می کنند دو عدد خودنمایی می کند. یکی تعداد تشکرهایی است که سایر اعضا بخاطر ارسال پستهایش از ایشان نموده اند و یکی هم تعداد تشکرهایی است که ایشان از سایر پستهای دیگر اعضا نموده اند. همیشه به دنبال رابطه ای بین این دو عدد بوده ام اما هرگز به نتیجه نرسیدم.

این درست است که ما وقتی پستی را می خوانیم در کلیک کردن تشکر یا کلیک نکردن آن مختار و آزاد هستیم و هیچکس را نمی توان شماتت کرد که چرا از فلان پست تشکر نکردی یا بلعکس چرا تشکر کردی اما برایم جای سوال است که چرا برخی از دوستان در خصوص استفاده از این کلید کمی خساست بخرج می دهند. با عرض معذرت از تمامی دوستان برای اینکه کمی شفاف تر در خصوص موضوع صحبت نمایم تصمیم دارم برای روشنتر شدن موضوع از برخی از دوستان نام ببرم و در یک محیط دوستانه موضوع را بشکافم.

امروز در دو تاپیک تازه متولد شده و وزین سینما و رقص و سکانس آخر شاهد دو پست بودم. یکی پستی را که سرکار خانم لمپرت در خصوص فیلم شعله ارسال نموده بودند و یکی هم پستی که جناب Joe Bradley.در خصوص فیلم تایتانیک .   هردو عزیز زحمت کشیده بودند. وقت گذاشته بودند. فکر کرده اند . تصویر آپلود نموده بودند. اما نتیجه کار:

جدای از محتوای این دو پست که خود می تواند در تعداد لایکها موثر باشد بفکر فرو رفتم که چرا باید پست خانم لمپرت دارای 18 لایک شود و پست جناب جوبردلی فقط دارای 4 لایک. هرچند پست جناب بردلی کمی تازه تر می باشد اما بعید می دانم با گذشت زمان این تناسب لایکها بخواهد خیلی تغییر کند. ضمن آنکه هر دو عزیز هم دوستان را از وجود پست خود در جعبه پیام مطلع نموده بودند ( من بازهم از محضر هر دو عزیز عذر می خواهم که اینقدر به صراحت از هر دوی ایشان نام بردم زیرا شرایط این دو عزیز تقریبا برابر بود و صرفا جهت ریشه یابی یکی از موضوعات اساسی در این کافه مجبور به ذکر مثال گردیدم)

سپس آمدم پرو فایل هر دو عزیز که قابل دسترسی برای تمام اعضا و حتی میهمانان سایت هم می باشد را مورد بررسی قرار دادم:

به نتایج جالبی رسیدم. ضمن اینکه این موضوع را برای برخی دیگر از اعضا و حتی خودم نیز بررسی نمودم. سرکار خانم لمپرت با 178 ارسال و 2580 تشکر دارای میانگین 14.49 می باشند. بعبارتی هر پست ایشان تقریبا 14.5 لایک داشته است. این بسیار قابل تحسین است. اما نکته بسیار مهمتر تعداد تشکرهایی است که ایشان در کمال خضوع و تواضع از سایر پستهای دوستان داشته اند 4039 تشکر. یعنی بعبارتی به ازای هر تشکری که دریافت نموده اند 1.56 برابرش از سایر پستهای دوستان تشکر نموده اند. عددی که به مراتب تحسین برانگیز تر از تعداد لایکهای دریافتی شان می باشد.

بنابراین به این نتیجه رسیدم که عوامل دریافت لایک در این کافه فراتر از محتوای پستها می باشد. محبوبیت و مقبولیت اعضا نیز در دریافت لایک  موثر می باشد. بنظر من برخی از پستهایی که دوست عزیزمان جو بردلی ارسال نموده اند ارزش گرفتن لایکهای بیشتری داشته است اما بنظر شما نوعی مقابله به مثل در اینخصوص انجام نپذیرفته است؟ واقعا این سوال برای من پیش آمده است که اگر اکنون تعداد تشکرهای بردلی عزیز بجای 32 فرضا 700 پست بود آیا تعداد نشکر شده هایش اکنون بیشتر از 560 نبود؟

پذیرفتن این مسئله که ایشان فقط از 32 پست این کافه خوششان آمده است واقعا برای من کمی مشکل است (هرجند غیر ممکن نیست) اما به موارد نقض هم برخوردم که البته من نام آنرا نقض نمی گذارم. برخی از پستهای این کافه آنچنان از لحاظ محتوایی فراتر از یک پست در یک فروم می باشد که ناخودآگاه خواننده پست را به کلیک کردن کلید تشکر وادار می نماید. نظر شخصی من این است که حساب پستهایی که دوستان بزرگی مانند منصور ارسال می دارند از این قاعده مستثنی می باشند. زیرا مشخص است که گاهی ارزش این پستها آنقدر بالا می باشد که بنده حقیر برای تشکر کردن از آن هیچ معیار دیگری را در نظر نمی گیرم. من وقتی تاپیک افسانه زورو را مطالعه نمودم دیگر براین مهم نبود که فرضا  ایشان از چند پست سایر اعضا تشکر نموده بودند محتوای پست در حدیست که بیانگر آنست که نگارنده برای نگاشتن آن متحمل زحمت بسیاری شده است بنابراین تشکر حداقل کاریست که از عهده من بر می آید.

این موضوع برای سایر دوستانی که برای ارسال پستهایشان وقت می گذارند و آنرا با قلم خود می نویسند نیز صادق است. بانوی کافه نیز دارای میانگین 15.2 لایک برای هر پست و جناب بروبیکر هم دارای میانگین 14.3 برای هر پست هستند. بانوی کافه از یک حیث نیز سرآمد سایر اعضا می باشند ایشان درازای دریافت 2978 لایک خود از 7733 پست تشکر نموده اند یعنی 2.5 برابر و از این حیث به ایشان حسودی می کنم.

اینکه تعداد لایکهای دریافتی بنده سه رقمی باشد اما تعداد لایکهای بنده نسبت به دیگران دو رقمی باشد چیزی نیست که بخواهد موجب افتخار این حقیر گردد. دوستان عزیزم ، من قبول دارم که این موضوع کاملا شخصی است. من می پذیرم که در فضای مجازی من آزاد و مختارم که پست سایر دوستان را سپاس گویم یا سپاس نگویم. اما بدور از انصاف است وقتی با موجی از پستهای ارزشمند دوستان مواجه می شویم از یک تشکر ناقابل دریغ کنیم.

امیدوارم این پست بنده موجب کدورت کسی نگردد. من فقط خواستم به یک نتیجه کلی برسم شاید تا کنون کسی از این منظر به این موضوع نگریسته بود که لایک گرفتن پستها در این کافه تابع دو فاکتور می باشد:

1 - محتوای پست    2 - مقبولیت و محبوبیت ارسال کننده پست

اگر اشتباه می گویم دوستانی که قدیمی تر و پیشکسوت می باشند لطفا گفته بنده را اصلاح کنند. امیدوارم دوستان جدیدی که افتخار عضویت در این سایت را پیدا می کنند این را بدانند که تشکر کردن هیچ هزینه ای ندارد. ضمنا تشکر کردن فقط مختص پستهای جدید نیست. چه بسا خودم گاها پستی را مطالعه کردم که تاریخ ارسالش مربوط به سال 88 و 89 بوده است اما از تشکر کردن دریغ ننمودم و اگر هنوز تعداد تشکرهایم از سایر دوستان چهار رقمی نشده است به این دلیل است که هنوز فرصت مطالعه تمام پستها را نیافته ام و به محض آنکه هر تاپیکی را مطالعه می کنم جدای از ارسال کننده و تارخ ارسال آن حداقل کاری که از دستم بر می آید یک تشکر است.

تشکر از پستهای دیگران در این کافه حتما نباید بیانگر تایید آن باشد بنظر من تشکر کردن در این سایت یعنی: خسته نباشی دوست من

تشکر کردن در این سایت یعنی : من پست شما را خواندم و از اینکه به اطلاعاتم افزودید سپاسگزارم.

تشکر کردن در این سایت یعنی : از اینکه موجب شدید یکی از خاطرات سالهای دور برایم یادآور گردد ممنون.

و در یک کلام تشکر کردن یعنی : دادن انگیزه به ارسال کننده پست تا باز هم برای ما بنویسد و بنویسد.

وگرنه هم من می دانم و هم شما می دانید که افرادی چون منصور و یا زاپاتا و یا اسکورپان و یا ...... هرگز به این تشکرها نیاز ندارند و اگر دارای صدها هزار تشکر هم شوند اگر روزی به بانکی مراجعه نمایند و بگویند من دارای صد هزار تشکر در سایت کافه کلاسیک هستم حتی هزار تومان هم خارج از ضوابط به آنها وام نمی دهد. پس با هم کمی مهربانتر لطفا.

زیاده گویی این سرهنگ بازنشسته را بر او ببخشایید.

[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۳/۹/۲۵ صبح ۰۱:۱۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زینال بندری, علی بابا, منصور, برو بیکر, بلوندی غریبه, BATMAN, Joe Bradley, گولاگ, اکتورز, فیلیپ ژربیه, حمید هامون, شیخ حسن جوری, سارا, زبل خان, کارآگاه علوی, نایب تیمور خان, فورست, Memento, بوچ کسیدی, ال سید
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۸۹/۸/۲۶, صبح ۰۱:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۸/۲۸, صبح ۰۱:۵۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Savezva - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۱۱:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - دزیره - ۱۳۸۹/۱۱/۷, صبح ۰۸:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۳/۲۰, صبح ۰۱:۴۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۶, صبح ۰۱:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۸:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۹:۱۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۱۰:۱۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۳/۱۰, صبح ۱۱:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۴/۲۶, عصر ۱۰:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اسپونز - ۱۳۹۳/۵/۵, عصر ۱۱:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۶/۱۸, عصر ۰۵:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - بانو - ۱۳۹۳/۶/۳۰, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۷/۵, عصر ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۷/۱۸, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۷/۲۶, عصر ۰۲:۰۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۸/۴, عصر ۰۵:۰۵
یاد ایام - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۳/۸/۸, عصر ۰۹:۳۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۹, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۲۰, عصر ۰۶:۴۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۳/۸/۳۰, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱, صبح ۰۷:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱۶, صبح ۱۰:۰۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۹/۱۷, عصر ۰۸:۰۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۹/۲۸, صبح ۰۸:۳۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۱۰/۴, عصر ۱۲:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۷, عصر ۰۸:۱۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲, عصر ۰۲:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶, صبح ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۱۲/۲, عصر ۱۱:۵۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۱/۱, صبح ۰۳:۵۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۲/۲۵, عصر ۰۳:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۳/۱۷, صبح ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۳/۲۵, عصر ۰۴:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۴/۳/۲۶, عصر ۰۷:۳۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۴/۲, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۴/۶, صبح ۱۰:۵۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۴/۲۵, صبح ۰۳:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۰:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۱:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۵/۵, عصر ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۱۷, عصر ۰۶:۵۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۴/۵/۲۳, عصر ۰۴:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۶/۷, صبح ۰۷:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۸/۱۵, عصر ۰۸:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵, عصر ۰۸:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۶/۱۲/۸, صبح ۰۶:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - واترلو - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳, عصر ۰۲:۳۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سم اسپید - ۱۳۹۹/۱/۱۰, صبح ۰۲:۴۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۹/۱/۲۲, عصر ۰۹:۵۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۹/۳/۷, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مراد بیگ - ۱۳۹۹/۶/۱۷, عصر ۱۲:۱۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۹, عصر ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۲۱, صبح ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - ساب زیرو - ۱۴۰۰/۸/۲۷, عصر ۱۱:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱, عصر ۱۰:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴, عصر ۰۶:۳۲
کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸, عصر ۱۲:۳۸
RE: کاپیتان اسکای - سروان رنو - ۱۴۰۱/۱/۲۸, عصر ۱۱:۴۲
RE: کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۱/۱/۲۹, عصر ۰۵:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - فارست - ۱۴۰۱/۹/۲۱, عصر ۰۷:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۰۷:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Emiliano - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۱۰:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مموله - ۱۴۰۲/۱/۴, صبح ۰۴:۳۴
گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۴۰۲/۵/۲۴, عصر ۰۹:۰۹
[split] قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان) - سرهنگ آلن فاکنر - ۱۳۹۳/۹/۲۵ صبح ۰۱:۱۶
یاد دوستان قدیم... - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰, عصر ۰۳:۰۴