[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 6 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی کتاب‌های قدیمی (کاغذی یا صوتی/نوار کاست)
نویسنده پیام
آماندا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۵/۲۲
اعتبار: 8

تشکرها : 574
( 1004 تشکر در 48 ارسال )
شماره ارسال: #19
RE: معرفی و نقد کتاب ( کلاسیک - مدرن )

عقايد يك دلقك

هاينريش بل

اين كتاب را   براي اولين بار براي يكي از دوستان هديه خريدم و بعد مشتاق شدم كه اين كتاب را  بخرم و بخونم و از اين بابت خوشحالم چون يكي از كتاب هايي هست كه از خوندنش لذت بردم .

درباره كتاب اينو بگم كه همانطور كه از اسمش معلومه درباره يك دلقك به اسم شنير هست كه همسرش او را ترك كرده است و او دچار افسردگي شده و به مشروب رو آورده است و نكته جالب در اين كتاب اين است كه شنير بارها به گذشته و خاطراتش بر مي گردد .

قسمتي از كتاب :

از این که می‌شنوم هنوز چیزی به نام "وظیفه‌ی زناشویی" وجود دارد و قانون و کلیسا زن را طبق قرارداد موظف به اطاعت از آن می‌کند دلواپس می‌شوم و ترس وجودم را فرا می‌گیرد. محبت و صمیمیت را نمی‌توان با زور در مردم به وجود آورد
* به اعتقاد من, عصر ما تنها شایسته ی یک لقب و نام است:«عصر فحشا» . مردم ما به تدریج خود را به فرهنگ فاحشه ها عادت می دهند.

من چه میدانستم دل هرکس دل نیست

حمید مصدق
۱۳۹۱/۱۲/۸ صبح ۱۱:۱۸
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, بانو, Papillon, فورست, پرشیا, BATMAN, ژان والژان, آلبرت کمپیون, مکس دی وینتر, رجینا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: معرفی و نقد کتاب ( کلاسیک - مدرن ) - آماندا - ۱۳۹۱/۱۲/۸ صبح ۱۱:۱۸
عقاب - جروشا - ۱۳۹۴/۱۰/۱۰, عصر ۰۶:۰۹