[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روزی روزگاری... دوبله
نویسنده پیام
john doe آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۱/۲
اعتبار: 31

تشکرها : 1526
( 2170 تشکر در 189 ارسال )
شماره ارسال: #8
RE: روزی روزگاری... دوبله

یادمه از اولین دوبله هایی که نظر منو جلب کرد دوبله هایی  بود که پر از تیکه کلام های گویندگان و پس گردنی ها بود.

از این فیلم ها دوبله ای که منو مجذوب کرد فیلم دلیجان آتش بود که عاشق تیکه های ایرج دوستدار بودم. همیشه می گفتم آیا تو زبون اصلی هم "لا اله الا الله" رو میگه؟

مخصوصا" تو این فیلم که در کنار جلیلوند بود و اون هم کم نمیاورد و پا به پای دوستدار میومد.واقعا" دوبله محشری داشت.

از دوبله های دیگه که باز از همان کودکی همیشه برایم جذاب بود فیلم هنگ جانبازان یا همونقهرمانان کلی بود . گویندگی ماهرو به جای تلی ساوالاس با دیالوگ هایی که هنوز نمی دونم چطور ساخته شده و از کجا اومده و چطور سینک خورده.و همین طور ایرج ناظریان به جای دانالد ساترلند با اون تیپ مخصوص و جمله" خوششششش بین باشششش "

و همگی گویندگان دیگه که هر کدوم در لحظان مختلف فیلم می درخشند.

و اما فیلم دیگری که در ذهن من تاثیر گذار بود فیلم راکی 1 با گویندگی منحصر بفرد جلیلوند بود.

و صدها آفرین بر تهامی با اون دیالوگ ها و گویندگی خودش که اون هم در دوبله فیلم وزنه ایست.

و اما یکی از فیلم هایی که تا حدی دوبله جدی رو به من نشون داد فیلم ال سید بود. و گویندگی منوچهر اسماعیلی که دقیقا" دوبله را معنا می کند . هنوز هم در ذهنم سکانس سوگند دادن پادشاه را دارم و  دیالوگ های آن را تکرار می کنم.

و اما حضور سوفیا لورن با صدای ژاله و در ابتدای فیلم با اوون موزیک هنگام باز کردن در.

و حتی مهین معاونزاده که همیشه می گفتم چه صدای کلفتی دارد و وقتی در سینما دیدم با اولین جمله اش لحظه ای مردم خندیدند متوجه شدم که اشتباه نکرده بودم.

شیرینکاری های این گویندگان و البته حس قهرمانی فیلم ها تا ابد این احساس را درون من بیدار نگه می داره . وحتی اگر این فیلم ها را صدها بار دیگر هم ببینم باز همون احساسی رو خواهم داشت که بار اول داشتم و همون لذت رو می برم.

۱۳۸۹/۷/۲۹ صبح ۱۲:۰۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, سم اسپید, بچه رزماری, اسکورپان شیردل, دلشدگان, Classic, سروان رنو, محمد, پدرام, ایرج, رائول والش, رزا, دن ویتو کورلئونه, مگی گربه, دنی براسکو, ممل آمریکایی, پایک بیشاپ, رامین_جلیلوند, حمید هامون, سناتور, جو گیلیس, ریچارد, dered
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
روزی روزگاری... دوبله - بهزاد ستوده - ۱۳۸۹/۳/۲۳, عصر ۰۲:۱۲
RE: روزی روزگاری... دوبله - soheil - ۱۳۸۹/۳/۲۸, عصر ۰۷:۴۹
RE: روزی روزگاری... دوبله - john doe - ۱۳۸۹/۷/۲۹ صبح ۱۲:۰۳
RE: روزی روزگاری... دوبله - واترلو - ۱۳۸۹/۷/۲۹, عصر ۱۰:۰۰
RE: روزی روزگاری... دوبله - Papillon - ۱۳۹۰/۱۰/۲۷, صبح ۱۲:۰۴
RE: روزی روزگاری... دوبله - آراگورن - ۱۳۹۰/۱۰/۲۸, عصر ۱۱:۴۱
RE: روزی روزگاری... دوبله - Jacques Clouseau - ۱۳۹۱/۶/۱۵, صبح ۱۰:۲۰
RE: روزی روزگاری... دوبله - پایتون 357 - ۱۳۹۱/۸/۱۸, صبح ۱۱:۳۴
RE: روزی روزگاری... دوبله - زاپاتا - ۱۳۹۲/۷/۲۰, صبح ۱۰:۲۹
RE: روزی روزگاری... دوبله - جیسون بورن - ۱۳۹۲/۷/۲۰, عصر ۱۲:۳۲