[-]
جعبه پيام
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انجمن نقد و بررسی فیلم کوتاه
نویسنده پیام
KESSLER آفلاین
Schlächter von Brüssel

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۱/۱۷
اعتبار: 9

تشکرها : 138
( 425 تشکر در 49 ارسال )
شماره ارسال: #8
RE: انجمن نقد و بررسی فیلم کوتاه

بنام خداوند دوستدار زیبائی ها

A Crimson Man

POSTER_A_Crimson_Man

این هفته از بین سه فیلم Trinket ، A Crimson Man ، Out Of Time
من فیلم A Crimson Man رو انتخاب کردم تا بررسی کنم. خط اصلی داستان براساس فراره. در آینده ای دور ، ربات ها بر گروهی از انسان ها چیره شده اند و اونها رو به بردگی خودشون در آورده ان. ربات های یاغی حکومت شون رو در یک جزیره دورافتاده تشکیل داده ان. پسربچه ای همراه با یک آدم آهنی در حال فرار از دست ربات ها هستند. ربات ها هم بکمک بردگان (انسانی) خودشون فراری ها رو تعقیب می کنن. هدف فراریان ، خروج از جزیره و رفتن به سرزمین انسان هاست. هر دو باید خودشون رو به نقطه ای از ساحل جزیره برسونن که هر روز یک قایق جزیره رو به مقصدی نامعلوم ترک می کنه. اونها باید قایق رو تصرف کنن و بوسیله اون به سرزمین انسان ها برن. در طول مدت فیلم حوادثی برای دو قهرمان اتفاق میوفته و بین شون قهر و آشتی هم میشه. آدم آهنی سرخ یا همون "آدم سرخه" یک ربات جنگیه که قبلا درارتش انسان ها براشون جنگیده. فیلم به گذشته آدم آهنی و پسر بچه چندان نمی پردازه و به حداقل ها بسنده میکنه. نشون دادن حال و روز فعلی این دو و اشاره به آینده مبهمی که در سرزمین انسان ها پیش رو دارند محور توجه فیلم قرار گرفته. آینده مبهم مورد اشاره من بخوبی در سکانس پایانی فیلم که با موسیقی مناسبی هم تلفیق شده بخوبی بتصویر کشیده شده.

A_Crimson_Man_LA_SEC

به نظر من موسیقی فیلم تنها در همین صحنه پایانی ست که برجستگی پیدا می کنه و جلوه ارزشمندی به فیلم داده. حضور یک پسر بچه ، با همه احساسات و عواطف بچه گانه اش در کنار یک "آدم آهنی" ، کنتراست زیبایی بوجود آورده که دستمایه خوبی برای پرداخت هنریه و کارگردان هم در حد بضاعت فیلم کوتاهش از اون استفاده کرده. دو نکته هم در تیتراژ پایانی فیلم بچشم میاد که قابل توجه ان. نکته اول تنوع عوامل تولید فیلم است. این به ما نشون میده که فیلم "A Crimson Man" از اون فیلم های کوتاه دو نفره (آماتوری) نیست! من بعنوان نمونه اشاره می کنم که فیلم از یک تیم برای جلوه های ویژه کامپیوتری و یک تیم بدلکاری بهره برده. دو نفر دستیار ، فیلم بردار رو همراهی می کرده اند. سه نفر عکاس ، از صحنه و پشت صحنه های فیلم عکس برداری کرده اند. یک تیم هشت نفره مسئول طراحی و تولید لباس آدم آهنی بوده اند ووو.

A_Crimson_Man_END

نکته آخر نقاشی ست که در تیتراژ پایانی دیده می شود و بهمراه آن یک موسیقی ملایم بگوش میرسد. نمیدانم چرا ولی ترکیب این نقاشی و موسیقی مرا بیاد تیتراژ سریال "جزیره اسرارآمیز" (با بازی عمر شریف) می اندازد که در دهه شست از تلویزیون ایران پخش می شد. چندین دهه گذشت و رویاهای ژول ورنی قرن بیستم تبدیل به داستان های علمی-تخیلی قرن بیست و یکم گشت. شاید برای ما فرصتی برای دیدن رویاهای جدیدتر نباشد.

امیدوارم در این روزهای سرد پائیزی از فیلم های
"فیلم خانه" فیلم کوتاه لذت ببرید.
هنوز فیلم های دیدنی و سرگرم کننده بسیاری در راهند.
همچنان میهمان "کافه" بمانید.

فقط یه چیز میتونه منو زنده نگهداره اونم صدای گرم ناصر طهماسبه و.
فقط یه چیز میتونه منو بترسونه اونم سرما و یخبندان روسیه است
لودویگ کسلر
۱۳۹۸/۹/۴ عصر ۰۵:۴۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Kathy Day, سروان رنو, کاپیتان اسکای, مراد بیگ, بانو الیزا, Classic
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
انجمن نقد و بررسی فیلم کوتاه - KESSLER - ۱۳۹۸/۸/۱۶, عصر ۰۸:۱۲
بررسی و تعریف فیلم کوتاه - KESSLER - ۱۳۹۸/۸/۱۶, عصر ۰۸:۵۱
RE: انجمن نقد و بررسی فیلم کوتاه - KESSLER - ۱۳۹۸/۹/۴ عصر ۰۵:۴۷