[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه سریال هایی ببینیم؟معرفی سریال های خارجی ای که کاربران دیده اند
نویسنده پیام
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 48

تشکرها : 3527
( 2862 تشکر در 121 ارسال )
شماره ارسال: #14
RE: چه سریال هایی ببینیم؟معرفی سریال های خارجی ای که کاربران دیده اند

اینکه چه سریالی برای دیدن انتخاب کنیم کاملن سلیقه ای ست. پارامترهای زیادی در انتخاب سریال نقش دارند که بسته به معیارهای ما متفاوت است. برای من یکی از این پارامترها ژانر است. به طور مثال اگر سریالی معروف و محبوب باشد اما ژانرش اکشن یا علمی تخیلی باشد دورش را خط میکشم. ( البته اگر دیکاپریو در چنین سریالی بازی کند اوضاع کاملن متفاوت است :) ) ژانر تاریخی همیشه برایم جذاب بوده و هست. در ادامه سه تا از سریال های تاریخی محبوبم را که در سایت های مختلف کمتر به آنها اشاره شده معرفی و اگر به این ژانر علاقه مندید شما را به دیدن آنها دعوت میکنم.

سریال ورسای (versailles)

لویی چهاردهم یکی از شخصیت های جذاب تاریخ فرانسه است. شاید نامش به اندازه ناپلئون بناپارت بر سر زبان ها نباشد اما به نظر من از هر نظر از او برازنده تر است. برای من که در کودکی با الکساندر دومای نابغه آشنا شدم و در نوجوانی خواندن کتابهایش تابستان هایم را به یاد ماندنی تر کرد، دیدن هر فیلم تاریخی که مربوط به فرانسه باشد هیجان انگیز است. سریال ورسای هم از این دسته مستثنی نیست. این سریال روایت گر بخش هایی از زندگی لویی چهاردهم و اطرافیانش است. داستان از جایی شروع می شود که لویی پاریس را به مقصد ورسای ترک کرده و تصمیم میگیرد دربار باشکوهش را در آنجا توسعه دهد.این سریال در سه فصل ساخته شده که به نظر من فصل اول از دو فصل دیگر جذاب تر است. فصل دوم بیشتر به ماجراهای مادام دو مونتسپان معشوقه پادشاه می پردازد و فصل سوم درباره ماجرای معروف مرد نقابدار است که داستانش با واقعیت و چیزی که تا به امروز شنیدیم متفاوت است. بدون شک نقطه قوت سریال بازی قوی جرج بلگدن در نقش لویی چهاردهم است.

سریال مدیچی (Medici)

دومین سریال مدیچی نام دارد. این سریال هم در سه فصل ساخته شده و تا انتها جذاب می ماند. شاید ریتم سریال کمی کند باشد اما اگر به سریال تاریخی علاقه مند باشید به شما قول میدهم از تماشایش لذت ببرید. فصل اول به قدرت رسیدن خاندان مدیچی را نشان میدهد. کوزیمو مدیچی با اینکه به معماری علاقه زیادی دارد اما به خواست پدرش جووانی مدیچی( با بازی داستین هافمن) راه او را ادامه میدهد، بانکدار میشود و قدرت خانواده مدیچی را حفظ میکند. اما با تلاش و پیگیری های او گنبد زیبای کلیسای سانتا ماریا دلفیوره ساخته می شود. در کل در طول سریال شاهد حمایت زیاد خاندان مدیچی از هنر و شکوفایی آن در عصر رنسانس هستیم. دو فصل بعد درباره لورنتسو مدیچی، پسر کوزیمو مدیچی ست و با کارگردانی قابل قبول، بازی های قوی و بازیگران خوش چهره وقایع تاریخی را بسیار جذاب و دل انگیز روایت میکند.

سریال ملکه سفید (The White Queen)

این سریال که برای من یکی از بهترین و بی عیب و نقص ترین سریال های تاریخی ست، جنگ و درگیری برای به دست آوردن تاج و تخت، بین دو خاندان یورک و لانکستر را روایت میکند.  داستان از شروع سلطنت ادوارد چهارم شروع شده و تا کشته شدن ریچارد سوم به دست هنری تئودر یا همان هنری هفتم را به تصویر می کشد. این سریال اقتباسی ست از سه رمان تاریخی نوشته فیلیپا گریگوری که به وقایع آن دوران تاریخی پرداخته است. ریتم تند سریال و بازی بی نظیر ربکا فرگوسن زیبا  در نقش الیزابت وودویل این سریال را بسیار دلچسب و دوست داشتنی کرده است. دو سری دیگر در ادامه ملکه سفید ساخته شد به اسم پرنسس سفید و پرنسس اسپانیایی که به ترتیب ماجراهای هنری هفتم و همسرش و هنری هشتم و کاترین آراگون را بازگو کردند و با اینکه به هیچ وجه به پای ملکه سفید نمیرسند اما دیدنشان خالی از لطف نیست.

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۳۹۹/۱۱/۲۴ صبح ۰۷:۱۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, زرد ابری, آلبرت کمپیون, مارک واتنی, سروان رنو, rahgozar_bineshan, پروفسور, پطرکبیر, Classic, tom sawyer, مموله, دون دیه‌گو دلاوگا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع