[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> پت و مت یا جن و جودی؟! https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...9#pid45599
» <شارینگهام> پست بسیار زیبا و سینمایی ورزش 3 در وصف برد پرگل آلمان https://www.varzesh3.com/news/2048718
» <سروان رنو> آقای اسمیت به واشنگتن می رود ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...5#pid45595
» <رابرت> "ناصر"های گوینده-دوبلور در "خاطرات سودا زده من" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...2#pid45592
» <شارینگهام> تقدیم به کنتس عزیز: «نومید مشو ،امید می‌دار ای دل* در غیب عجایب است بسیار، ای دل»
» <کنتس پابرهنه> جناب شارینگهام عزیز مرسی برای این کشفیات... پس من از حالا به خودم وعده ی پنجمین ستاره رو دادم.
» <سروان رنو> بحث تاریخی درباره مهاجران و تیم ملی فوتبال آلمان و فرانسه ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45568
» <شارینگهام> سلام و درود ، خوش آمدید
» <master of puppet> سلام به تمامی کاربران کافه کلاسیک
» <Emiliano> «مرتضی اردستانی» عزیز هم رفت. ایشون چهره‌پرداز بودن و گاهی بازی می‌کرد. نقش کوچیکی هم در تله‌تئاتر «برده رقصان» داشتن.
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 7 رای - 4.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه های دهه 70
نویسنده پیام
پیرمرد آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 253
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۳/۶/۶
اعتبار: 55


تشکرها : 6321
( 4665 تشکر در 174 ارسال )
شماره ارسال: #99
Video چند فیلم و سریال دهه هفتاد

(۱۴۰۱/۱۱/۲۴ صبح ۰۴:۳۳)BATMAN نوشته شده:  

مجموعه تهران 20 با حضور شهلا ناظریان ، حسین عرفانی

دوست عزیز و گرامی جناب BATMAN به مجموعه طنز تهران ساعت* ۲۰ اشاره فرمودند که سال ۷۰ (با تقریب ۱- و ۱+ سال) از شبکه دوم سینما ساعت ۲۰ انحصاراً در تهران پخش می‌شد و شهرستا‌ن‌های دیگر تنها دههٔ فجر توانستند چند قسمت از این برنامه جالب را که با هنرمندی تعداد زیادی از هنرمندان گروه صبح جمعه با شمای رادیو با همان شخصیت‌ها از قبیل دست و دلباز، ملوّن، زرگنده، آمیز عبدالطمع و ... به صورت نمایش تصویری اجرا می‌شد و مجری آن هم به گمانم هرمز شجاعی‌مهر بود، ببینند. واقعاً هنوز هم دلیل این تبعیض صدا و سیما برایم قابل درک نیست. اگر در شبکه جدید و غیرقابل دسترسی در دیگر شهرستان‌‌ها پخش شده بود، جای بحث نداشت ولی اینکه در آن دوران قحطی برنامه و شبکه، یک برنامه ارزنده از شبکه دو که در تمام کشور قابل دسترس است فقط برای پایتخت پخش شود، غیرقابل قبول است.

علی ای حال، در آن سال‌ها چند برنامه جدید به شبکه یک هم آمد که لطف خاص خود را داشت. یکی برنامه بعد از خبر بود که بعد از اخبار با اجرای جواد آتش‌افروز و محمود* شهریاری پخش می شد و تعدادی از هنرمندان هم در آن قطعات طنزی را اجرا می‌کردند. جمعه‌ها عصر برنامه‌ دیگری با نام لحظه‌ها نمایش داده می‌شد که ترکیبی از صحنه‌های جالب و خنده‌دار و دوربین مخفی‌های خارجی بود و حدوداً ۳۰ دقیقه طول می‌کشید. حوالی ساعت ۱۹ هم برنامه شما و سیما که اخبار فیلم و سریال‌ها و برنامه‌های در حال تهیه یا در حال پخش را ارائه می‌داد. از قسمت‌های بسیار جالب این برنامه که ادامه نیافت، تولید کلیپ‌های طنز با استفاده از قطعات سریا‌ل‌های خارجی و دیالوگ‌های طنزی بود که توسط دوبلورهای همان نقش‌ها ایفا می‌شد. یکی از این دست کلیپ‌ها، کاری با صدای زنده‌یاد پرویز بهرام، ناصر نظامی و غلامعلی افشاریه بر روی بخشی از سریال پلیسی و آلمانی بازرس بود. صداهایی جدی بر روی چهره‌هایی جدی‌تر و خالی از هر ظرافت و طنز، که در مورد پرداخت حقوق و صف کوپن روغن و مرغ و ... سخن می‌گفتند، صحنه بسیار مفرحی را ایجاد کرده بود. گرچه امروزه فضای مجازی پر از این نوع کارها است ولی سی سال قبل، کاری بسیار بدیع و هنرمندانه بود.

* توضیح تکمیلی دوست عزیز و گرانقدر جناب رابرت که لطف کردند و در پیام خصوصی ارسال نمودند:

تهران ساعت ۲۰ به تهیه‌کنندگی احمد شیشه‌گران (یکی از تهیه‌کننده‌های ثابت صبح جمعه با شما) و در سال ۷۱ تولید شد.

برنامه بعد از خبر هم محصول گروه اجتماعی وقت شبکه یک بود و البته نام کوچک جناب شهریاری، محمود است.


این مقدمه را عرض کردم که به چند سریال بویژه از شبکه پنج یا شبکه تهران در دهه هفتاد اشاره کنم که شاید کمتر در خاطرها ماندگار شده باشند. آن زمان برای دیدن شبکه تهران خارج از پایتخت نیاز به وسایلی جهت تقویت امواج بود و نهایتاً هم کیفیت پخش کاملاً خوب نبود بلکه در حدی بود که بتوان چهره‌ها را تشخیص داد و صدای نسبتاً واضحی را شنید. برنامه‌های شبکه تهران به تنهایی از لحاظ تازگی و سرگرمی با مجموع چهار شبکه دیگر قابل مقایسه بود.

منبع تصاویر از  IMDB 

اولین سریال، هلیکوپتر امداد تولید ۱۹۹۸ آلمان که از شبکه پنج پخش می‌شد. از حیث ظاهر شبیه سریال هشدار برای کبرا ۱۱ بود ولی جذابیت آن را نداشت.

منبع تصویر از IMDB

سریال دیگر هم از شبکه پنج، وسترنی با بازی استیو مک‌کوئین در نقش یک جایزه‌بگیر بود و هفت تیری با شکلی خاص استفاده می‌کرد که قنداقی شبیه تفنگ داشت. این مجموعه تولید ۱۹۵۸ امریکا با نام اصلی Wanted Dead or Alive در سه فصل و ۹۴ قسمت بود که شاید با نام تعقیب در ایران پخش شده باشد و بیشتر صحنه‌های آن در استودیو اجرا می‌شد و فکر میکنم، جناب منوچهر والی‌زاده به جای استیو مک‌کوئین صحبت می‌کردند. ظاهراً نسخه اصلی مجموعه سیاه و سفید بوده است امّا در شبکه تهران به صورت رنگی نمایش داده می‌شد.

منبع تصویر از IMDB

سریالی پلیسی با نام احتمالی هلیکوپتر پلیس محصول ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ آلمان در ۳۵ قسمت است که سه‌شنبه شب‌ها از شبکه ۳ پخش می‌شد. داستان سریال تا حدی انتزاعی و از زمان ساخت جلوتر بود. گروه پلیس متخصصی که پرسوناژ عملیاتی آن چارلی نام داشت و گوینده آن جناب والی‌زاده بود و احتمالاً نقش همکار ایشان را هم آقای کیکاووس یاکیده می‌گفتند. این گروه با هلیکوپتری پیشرفته به انجام عملیات در سطح شهر می‌پرداخت.

منبع تصویر

دیگری، مجموعه استرالیایی گروه امداد(پلیس امداد) استرالیایی است که احتمالا چهارشنبه شبها از شبکه یک پخش می‌شد و تولید سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ میلادی در ۵ فصل و ۶۲ قسمت است و از قسمت‌های جالب آن حضور راسل کرو در نقشی در تک اپیزودی از سریال بود.

اطلاعات و تصاویر بیشتر در مورد این سریال در سایت  IMDB 


تعداد دیگری سریال با محوریت ارتباط انسان و حیوانات نیز در دهه هفتاد پخش شدند که به نوعی حیوانات از شخصیت‌های اصلی داستان بود. مشهورترین آنها کمیسر رکس و در تعقیب جو که ارتباط انسان و سگ در آن‌ها به تصویر کشیده شده بود.

یکی از این دست مجموعه‌ها پسر فیل‌بان بود که اواسط دهه هفتاد از برنامه کودک و نوجوان شبکه دو پخش می‌شد. این سریال محصول ۱۹۷۳ در ۲۵ قسمت است که با سرمایه‌گذاری انگلستان، استرالیا و آلمان فدرال ساخته شده است. شخصیت‌های اصلی دو برادر به نام‌های تومای و رانجیت هستند.

منبع تصویر از IMDB

سریال دیگر آزمایشگاه دریایی با نام اصلی Danger Bay محصول ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۰ آمریکا در ۱۲۴ قسمت است که شخصیت اصلی آن یک دانشمند زیست‌شناس و خانواده‌اش هستند و برای حفاظت از منطقه محل کار و زندگی خود، با تهدیدکنندگان محیط زیست مقابله می‌کنند. قسمتهایی از این مجموعه از شبکه ۵ پخش شد.

 

توضیح و تصاویر بیشتر در IMDB 

سریال محیط زیستی دیگر دکتر یا Daktari است که داستان‌های یک دکتر دامپزشک سفیدپوست و دخترش در منطقه حفاظت شده‌ای در شرق قاره آفریقا را روایت می‌کند. تهیه‌کنندگان آن شرکت متروگلدوین‌مایر و شبکه CBS هستند و بین سال‌های ۱۹۶۶ تا ۱۹۶۹ در ۴ فصل و ۸۹ قسمت ساخته شده است. این مجموعه هم احتمالاً از شبکه تهران پخش می‌شد.

توضیحات و تصاویر بیشتر در IMDB 

سریال دیگر مجموعه انیمیشن استرالیایی Crocadoo تولید شده بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۱۹۹۸ است. این مجموعه در مورد کشمکش‌های مدیر یک مجموعه توریستی به نام هارداکر با صدای بهمن هاشمی و تعدادی کروکودیل استرالیایی است که می‌خواهند از منطقه زندگی خود در برابر این مدیر زیاده‌خواه محافظت کنند. این مجموعه ظهر تابستان نیمه دوم دهه هفتاد از شبکه پنج پخش می‌شد.


فیلم‌های هیجان‌انگیز با تمرکز بر حیوانات خطرناک از ژانرهای جذاب سینماست و هرچه این حیوانات طبیعی‌تر باشند، فیلم باورپذیرتر می‌شود. شاید قریب به ذهن‌ترین این دست فیلم‌ها، آرواره‌ها ساخته استیون اسپیلبرگ باشد. در دهه هفتاد چند فیلم جالب از این دست نمایش داده شد که برجسته‌ترین آن‌ها، شبح و ظلمت بود و این فیلم بارها از شبکه‌های مختلف پخش شده است.

یکی از این قبیل فیلم‌ها تمساح تولید سال ۱۹۸۰ آمریکا بود که بعدازظهر جمعه از شبکه یک پخش شد. داستان از افتادن بچه تمساحی در دستشویی خانه‌ای شروع می‌شود. بچه تمساح با ورود به فاضلاب شهری و خوردن لاشه‌ حیوانات آزمایشگاهی که تحت آزمایش هورمون رشد قرار می‌گرفته‌اند ظرف ۱۲ سال به موجودی عظیم‌الجثه و علاقه‌مند به خوردن انسان تبدیل می‌شود.

توضیح و تصاویر و ویدئو در IMDB 

فیلم دیگر، لشکر آتش: مورچه‌های قاتل تولید ۱۹۹۸ امریکا است که در سال‌های انتهایی دهه هفتاد در روزهای نزدیک به عید نوروز از شبکه دو پخش شد. داستان فیلم از مواجهه یک دانشمند زیست‌شناس با جسد عاری از گوشت حیوانات و انسان ‌ها آغاز می‌شود و در بررسی آزمایشگاهی یکی از اجساد، سر مورچه قاتل بومی آمریکای جنوبی مشاهده می‌شود و مشخص می‌شود کلونی این مورچه‌ها همراه بار چوبی از آمریکای جنوبی وارد این شهر کوچک در شمال آمریکا شده است. نهایتاً برای توقف حرکت مورچه‌ها مجبور به شکستن سد در منطقه می‌شوند.

تصاویر بیشتر در IMDB

فیلم دیگر که از شبکه سه پخش شد، پنجه خرس Grizzly تولید ۱۹۷۶ آمریکاست که داستان خرس گریزلی آدمخواری را روایت می‌کند که به خانه‌ها و اردوی دانش‌آموزان حمله می‌کند. افراد متعددی سعی در کشتن این خرس دارند ولی خرس به نوعی خطر را حس می‌کند و با فریب شکارچیان آنها را غافلگیر می‌کند و طعمه خود می‌سازد. سرانجام خانم معلمی با شلیک مستقیم منور یا گلوله آتش‌زا به سمت خرس او را به آتش می‌کشد.

توضیح، تصاویر و ویدئو در IMDB 

آخرین فیلم، هشت‌پا یا the Beast تولید ۱۹۹۶ در واقع یک فیلم تلویزیونی دو قسمتی بر اساس داستانی از نویسنده آرواره‌ها است. ماهیگیران در شمال غرب آمریکا متوجه کاهش غیرعادی تعداد ماهیان می‌شوند. در همین حین جسد نیمه‌خورده بچه نهنگی بزرگ پیدا می‌شود. نهایتاً با بررسی دقیق متوجه می‌شوند که هشت‌پایی غول‌پیکر مسبب این وقایع است. در ابتدا تصمیم بر کشتن هشت‌پا دارند امّا صاحب پارک دریایی در جنوب آمریکا مبلغ زیادی را برای زنده‌ گرفتن هشت پا پیشنهاد می‌دهد. هشت‌پای ۱۵ متری را زنده می‌گیرند و به منطقه محافظت شده‌ای در ساحل منتقل می‌کنند. هشت‌پای زندانی وضع مساعدی ندارد. شب هنگام هشت‌پای دیگری با جثه‌ای حدود ۳ برابر هشت پای اول سعی در نجات او دارد که موفق نمی‌شود و هشت‌پای کوچکتر می‌میرد. هشت پای بزرگ به طرز وحشیانه‌ای شروع به کشتار و بر هم زدن ساحل و قایق‌ها می‌کند. گروهی با کشتی وارد اقیانوس می‌شوند تا با سیانور هشت پا را از پا در آورند. در حمله هشت پا، او را هدف قرار می‌دهند امّا متوجه می‌شوند یکی از اعضای گروه سیانور را با ماده‌ای خواب آور جایگزین کرده است تا بتواند هشت‌پا را به صاحب پارک آبی بفروشد. میزان ماده خواب آور کافی نیست و هشت‌پا در حین حمل به سوی ساحل، بیدار می‌شود و تعدادی از خدمه کشتی را می‌کشد و می‌خورد، نهایتاً وقتی هلیکوپتر امداد افراد باقی مانده را بالا می‌کشد یکی از آنها با تفنگ آتش‌زا قایق را به آتش می‌کشد و با انفجار قایق، هشت‌پا از پای در می‌آید.

تصاویر و ویدئو در  IMDB 


شاید اگر سال‌های قبل‌تر تصمیم به ارسال این پست داشتم، آن را در قالب چندین پست مختلف و با تصاویر و توضیحات خیلی بیشتری، ارسال می‌کردم ولی نه خوانندگان حوصله دارند و نه نویسنده. امیدوارم این پست بنده برای دوستان و بازدیدکنندگان در حد تداعی سالهای گذشته، مفید و خاطره انگیز بوده باشد.

۱۴۰۲/۶/۳۰ عصر ۰۵:۴۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مموله, رابرت, مراد بیگ, لوک مک گرگور, سروان رنو, کوئیک, دون دیه‌گو دلاوگا, پهلوان جواد, اکتورز, Classic, مارک واتنی, کنتس پابرهنه, Dude, rahgozar_bineshan, اسلون کلورا, آرلینگتون, Emiliano, BATMAN
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۸/۱۳, صبح ۱۱:۱۷
RE: برنامه های دهه 70 - زبل خان - ۱۳۹۱/۸/۱۳, عصر ۰۳:۰۶
RE: برنامه های دهه 70 - Schindler - ۱۳۹۲/۴/۱۱, صبح ۰۷:۰۶
RE: برنامه های دهه 70 - منصور - ۱۳۹۲/۵/۱۲, صبح ۰۷:۴۸
RE: برنامه های دهه 70 - حمید هامون - ۱۳۹۱/۸/۱۹, عصر ۱۰:۵۴
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۸/۲۸, عصر ۰۷:۰۳
RE: برنامه های دهه 70 - واترلو - ۱۳۹۲/۲/۱, عصر ۰۸:۳۹
RE: برنامه های دهه 70 - واترلو - ۱۳۹۲/۲/۱, عصر ۱۱:۰۶
RE: برنامه های دهه 70 - زاپاتا - ۱۳۹۱/۹/۱۰, عصر ۰۷:۵۶
RE: برنامه های دهه 70 - Sonny Corleone - ۱۳۹۵/۳/۱۰, عصر ۱۲:۵۳
RE: برنامه های دهه 70 - Sonny Corleone - ۱۳۹۵/۳/۱۲, صبح ۰۱:۵۲
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۹/۱۱, عصر ۰۷:۳۲
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۹/۱۵, عصر ۰۹:۳۵
RE: برنامه های دهه 70 - واترلو - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷, عصر ۱۰:۰۳
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۱/۹/۱۶, صبح ۰۴:۳۹
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۱۱/۱۳, صبح ۱۱:۰۸
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۱۱/۱۸, عصر ۱۲:۱۵
RE: برنامه های دهه 70 - واترلو - ۱۳۹۲/۲/۱, عصر ۱۰:۲۷
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹, صبح ۰۶:۴۰
RE: برنامه های دهه 70 - رزا - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹, صبح ۰۹:۳۹
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۱/۱۱/۲۹, عصر ۰۹:۴۱
RE: برنامه های دهه 70 - BATMAN - ۱۳۹۱/۱۲/۶, صبح ۱۲:۲۷
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۱/۱۲/۱۶, صبح ۰۷:۳۱
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۲/۱/۱, عصر ۰۷:۵۴
RE: برنامه های دهه 70 - واترلو - ۱۳۹۲/۲/۱, عصر ۱۱:۲۶
RE: برنامه های دهه 70 - BATMAN - ۱۳۹۲/۲/۷, صبح ۰۱:۵۸
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۲/۲/۲۷, صبح ۰۱:۱۵
RE: برنامه های دهه 70 - BATMAN - ۱۳۹۲/۳/۲۹, صبح ۰۴:۱۷
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۲/۵/۱۱, صبح ۰۶:۵۶
RE: برنامه های دهه 70 - سرگرد راینهارت - ۱۳۹۲/۷/۲۶, عصر ۱۱:۳۴
RE: برنامه های دهه 70 - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۲۷, عصر ۱۰:۴۵
شینگن - مموله - ۱۳۹۵/۱۰/۸, عصر ۱۰:۴۳
RE: شینگن - سروان رنو - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳, عصر ۰۶:۴۲
RE: شینگن - مموله - ۱۳۹۵/۱۰/۱۳, عصر ۰۷:۳۸
RE: برنامه های دهه 70 - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۲/۱۰/۶, عصر ۱۲:۵۷
RE: برنامه های دهه 70 - پینک فلوید - ۱۳۹۲/۱۰/۷, صبح ۰۲:۳۱
RE: برنامه های دهه 70 - مکس دی وینتر - ۱۳۹۲/۱۰/۱۲, صبح ۰۲:۵۲
RE: برنامه های دهه 70 - اکتورز - ۱۳۹۳/۲/۵, صبح ۰۴:۰۸
RE: برنامه های دهه 70 - اسپونز - ۱۳۹۳/۲/۵, صبح ۰۹:۱۷
RE: برنامه های دهه 70 - BATMAN - ۱۳۹۳/۲/۲۰, عصر ۱۰:۲۵
RE: برنامه های دهه 70 - BATMAN - ۱۳۹۳/۴/۲۳, صبح ۰۵:۰۵
RE: برنامه های دهه 70 - feranchesco - ۱۳۹۳/۴/۲۳, عصر ۰۵:۰۲
RE: برنامه های دهه 70 - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۳/۴/۲۴, صبح ۱۲:۴۵
RE: برنامه های دهه 70 - سناتور - ۱۳۹۳/۷/۱۴, عصر ۰۹:۱۲
RE: از برنامه های دهه 60 و 70 - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۸, عصر ۰۷:۲۰
RE: برنامه های دهه 70 - Memento - ۱۳۹۴/۵/۱۳, عصر ۰۸:۳۱
RE: برنامه های دهه 70 - زبل خان - ۱۳۹۴/۸/۱, صبح ۱۱:۰۷
RE: برنامه های دهه 70 - Memento - ۱۳۹۴/۵/۲۰, عصر ۰۲:۲۰
RE: برنامه های دهه 70 - واتسون - ۱۳۹۴/۶/۱۵, صبح ۰۸:۳۳
RE: برنامه های دهه 70 - پیرمرد - ۱۳۹۴/۷/۱۲, عصر ۰۷:۴۱
RE: برنامه های دهه 70 - مراد بیگ - ۱۳۹۵/۱/۲۸, صبح ۰۳:۵۱
سریال مدیرکل - سروان رنو - ۱۳۹۵/۹/۱۶, صبح ۱۲:۴۶
RE: سریال مدیرکل - دیوید نودلز - ۱۳۹۵/۹/۱۸, صبح ۰۷:۰۰
بانوی خوش حافظه - مموله - ۱۳۹۵/۱۰/۸, عصر ۱۰:۱۴
RE: برنامه های دهه 70 - لوک مک گرگور - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹, صبح ۱۰:۰۸
RE: برنامه های دهه 70 - زرد ابری - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱, عصر ۰۶:۴۴
همه چیز در پایان است - مراد بیگ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۹, صبح ۱۲:۵۳
RE: همه چیز در پایان است - سناتور - ۱۳۹۷/۱۰/۲۱, عصر ۱۰:۱۴
RE: برنامه های دهه 70 - لوک مک گرگور - ۱۳۹۷/۱/۱۵, صبح ۰۱:۴۵
RE: برنامه های دهه 70 - ماهی گیر - ۱۳۹۹/۱۱/۱۰, صبح ۱۱:۵۳
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۵/۱, عصر ۰۳:۰۰
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۷/۱, عصر ۰۱:۰۱
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۷/۳۰, عصر ۰۱:۳۸
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۱۱/۱۹, عصر ۰۷:۵۴
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۱۲/۱۹, عصر ۰۹:۲۲
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۰/۱۲/۲۵, عصر ۰۶:۳۰
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۱/۱/۱۰, عصر ۱۱:۰۰
RE: برنامه های دهه 70 - مموله - ۱۴۰۱/۱/۱۰, عصر ۱۱:۲۶
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۱/۱/۱۱, صبح ۱۲:۱۳
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۱/۱/۱۹, عصر ۰۶:۳۶
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۱/۴/۱۱, عصر ۰۷:۴۰
RE: برنامه های دهه 70 - آرلینگتون - ۱۴۰۱/۱۱/۲۵, عصر ۰۵:۵۵
سریال آوای بی صدا - پهلوان جواد - ۱۴۰۲/۹/۲۳, عصر ۰۸:۰۵
RE: برنامه های دهه 70 - پهلوان جواد - ۱۴۰۳/۱/۳۱, صبح ۱۲:۱۸
RE: برنامه های دهه 70 - Emiliano - ۱۴۰۳/۱/۳۱, عصر ۰۲:۰۵
[split] سینمای جنگ - Kurt Steiner - ۱۳۹۴/۶/۳۱, عصر ۱۰:۲۳