[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
مراد بیگ آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۱/۱۰
اعتبار: 36

تشکرها : 2698
( 2392 تشکر در 283 ارسال )
شماره ارسال: #1246
Video به یاد استاد هوشنگ لطیف پور - قصه ی گل ها

(۱۳۹۲/۵/۱۲ صبح ۱۱:۲۸)خانم لمپرت نوشته شده:  

کارتون قصه گل ها flower stories

اين كارتون توسط خانم Kate Canning ساخته شده و تهيه كننده اون هم Terry Harding بوده و در سال 1975 از تلويزيون انگلستان پخش شده و بعد هم به تلويزيون ملي ايران و برنامه كودك رسيده...

تا چندي پيش كساني كه اين كارتون رو توي اينترنت جستجو مي‌كردند  ، اون رو با كارتون James The Cat اشتباه مي‌گرفتند چون شخصيت اصلي داستان در هر دو يكي بود . اما تصاوير و نمونه‌هايي كه از كارتون وجود داشت ، همين‌طور آهنگ و تيتراژ اون چيز ديگه‌اي بود . غافل از اين‌كه James The Cat رو بعدها از روي Flower Stories ساخته‌اند و اصلا داستان و شخصيت‌هاي اون به‌جز خپل با اولي فرق داره .

شخصيت‌هاي كارتون در دوبله فارسي ايرانيزه (بومي) شده بودند ! پادشاه و ملكه Elf شده بودند پادشاه و ملكه گل‌پريا (البته Elf هم در ادبيات اروپا موجودي است افسانه‌اي كه در جنگل و كوه و تپه زندگي مي‌كند و مراقب گل‌ها و درختان است و ... داستانش مفصله ! - يه چيزي تو مايه‌هاي همون گل‌پری!)، Silk و Lawn (ابريشم و ململ) شده بودند شبنم و نسيم ، James هم شده بود خپل !

به‌نظر من موفقيت اين اثر نزد بيننده ايراني تا اندازه زيادي مديون صداي زيبا و مخملين گوينده اون يعني آقاي هوشنگ لطيف‌پور است.

یکی بود یکی نبود ، یه باغِ سر سبز قشنگی بود که مال پادشاه و ملکه ی گل پریا بود ، یه باغبون داشت با دوتا شاگرد باغبون که اسمشون شبنم و نسیم بود ، این باغ اونقدر زیبا بود که آدم روحش پرواز می کرد ، پرنده ها رو شاخه ها آواز می خوندن ، شاپرکا و زنبورهایِ عسل رو گلها می نشستن و درِ گوششون پچ پچ می کردن ...

روزگاری که حافظه ی بصری کودکان ایرانی را در کنار محصولات گرانقیمت کمپانی دیزنی ، محصولات ژاپنی طراحی می کردند ، بودند آثار مهجور و ارزان قیمتی که از دیگر نقاط جهان راه خود را به تلوزیون ایران پیدا میکردند و قصه ی گلها از این دست انیمشن ها بود ، اما جایی که پای اساتید دوبله ی ایران زمین در میان باشد ، حافظه ی شنیداری بر حافظه ی دیداری چربش پیدا می کند و یک اثر پیش پا افتاده و ارزان قیمت و مبتدی را به یک اثر کلاسیک و البته در نهایت ، نوستالژیک مبدل می سازد ...

وقتی باغبون باشی چشمش به خپل و اسباب اثاثیه اش افتاد ، مخش سوت کشید ! به گربه هه گفت : اینا چیه ؟ کی هستی ؟

گربه گفت : اسم بنده خپل ِ، اینام اسباب منزلمه ، آخه من اسباب کشی کردم اومدم اینجا ! متوجهین ؟

باغبون باشی گفت : نه متوجه نیستم !

آقا گربه هه قیافه ی معصومی بخودش گرفت و گفت : والّا راستش می دونین قربان ، من جای دیگه ای ندارم ، آخه من یه گربه ی دسته دومم !! متوجهین؟

دو قسمت خپلِ (جیمز)باغبان و ملکه ی سیاه از این مجموعه که در یک دهه ی گذشته و از برنامه ی بچه های دیروز باز پخش گردیده تنها نسخه های موجود از دوبله ی نایاب این اثر در دسترس علاقمندان هستند؛

اپیزود خپل باغبان با کیفیت عالی  و دوبله فارسی مزیّن به صدای جادویی زنده یاد استاد هوشنگ لطیف پور ( هماهنگ شده با نسخه ی با کیفیت )  تقدیم شما یاران گرامی :

لینک صفحه ی انیمیشن خپلِ باغبان در آپارات

پ ن : تا چندی پیشتر از این ، هیچ اثری از این مجموعه ی گمنام در دنیای مجازی وجود نداشت (به غیر از همان چند نسخه ی نا مرغوب و بریده ی ایرانی) تا اینکه کاربر خوش ذوقی ، اهل آمریکا نوار وی اچ اسی از این مجموعه را یافته و در سایت زیر آپلود می کند :

https://archive.org/details/flower-stori...nd+Cat.avi

هرچند جای خالی اپیزود The Black Queen در نوار مزبور این گمان را به یقین مبدل میسازد که تعداد اپیزودهای مجموعه باید بیشتر از اینها باشد .

مراد بیگ : من ادعائی ندارم ، خاله لیلا : ادعائی ندارم خودش کم ادعائی نیست .
۱۴۰۱/۱۱/۷ عصر ۰۵:۰۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پیرمرد, باربوسا, Emiliano, مموله, Classic, کوئیک, مورچه سیاه, آرلینگتون, لوک مک گرگور, سروان رنو, مارک واتنی, رابرت, شارینگهام, Dude, کاپیتان باگواش, آلبرت کمپیون, سنباد, مورفیوس, آدمیرال گلوبال, BATMAN, اکتورز, زرد ابری
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
برنامه بچه های دیروز - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۱۷, عصر ۰۶:۴۶
داگ فادر - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۹/۷/۲, صبح ۰۱:۰۴
شجاع وشیرین - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۱, عصر ۰۹:۱۸
RE:پرسی پارکبان - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۳, عصر ۰۸:۰۸
کارتون قدیمی میکروبی - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۴, عصر ۰۸:۱۲
RE:مسافرکوچولو - مموله - ۱۳۹۹/۵/۲۱, عصر ۰۲:۴۰
RE: موش کوهستان - مموله - ۱۳۹۹/۹/۲۵, عصر ۰۹:۱۶
ای کی یو - مموله - ۱۴۰۰/۳/۱۱, عصر ۱۱:۱۲
سه بچه خرس عروسکی - رابرت - ۱۴۰۰/۶/۲۲, عصر ۰۹:۱۵
RE: [split] اینترنت گردی ... - بهزاد ستوده - ۱۳۹۰/۳/۲۷, عصر ۰۶:۱۷