[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
بهزاد ستوده آفلاین
متولد اصفهان

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۶/۶
اعتبار: 39

تشکرها : 2215
( 5890 تشکر در 536 ارسال )
شماره ارسال: #401
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۳۹۱/۳/۱ صبح ۱۱:۱۴)رزا نوشته شده:  

(۱۳۹۱/۲/۱۷ صبح ۰۶:۱۸)نانگیولا نوشته شده:  

سلام دوستان،
از اونجایی که سالها  می گذره و  آهنگ زیبای ساخته شده توسط میخائیل میروویچ که در نوع خود بی نظیر هست و یکی از بهترین های ژانر غم می باشد و هیچ پیشرفتی حاصل نشده واسه پیدا کردن آلبوم این اثر تصمیم گرفتم که لااقل انیمیشن این اثر رو در اینجا بگذارم تا شما بتوانید به آهنگ اون گوش کنید. آهنگ مربوطه در دقیقه 10:10 هنگامی که خرگوش کوچیکه کنار پنجره با تفنگ ایستاده میشه شنید.

امیدوارم که خوشتون بیاد.

هزاران درود بر شما دوست عزیز، خیلی وقت بود که دنبال این آهنگ و این کارتون بودم. بینهایت ازتون ممنونم.mmmm:

از اساتید بزرگوار، کسی هست که در مورد دوبله این کار ارزشمند باخبر باشه؟ بنظرم صداهای کنعان کیانی و مهوش افشاری و  ناهید امیریان رو در این کارتون شنیده ام.

درود بر بانو رزا  از گروه مقاومت

بجای خرگوش زنده یاد مهدی آِژیر  بجای همسر خرگوش ناهید آژیر (شعشعانی) و بجای بچه خرگوش ناهید امیریان بودند مرحوم آژیر ترانه کارتون را با همون ملودی اصلی بفارسی اجراکرده و بسیار زیبا یادش گرامی

هر جا سخن از دوبله است نام "بهزاد ستوده "میدرخشد
۱۳۹۱/۳/۲ عصر ۰۸:۲۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, دنی براسکو, نانگیولا, پدرام, Papillon, رزا, rahgozar_bineshan, زرد ابری, پیرمرد, هایدی, Kurt Steiner, رابرت
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12698 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #402

کارتون بسته سخنگو the talking parcel دوبله شدش زمانش چقدره؟ من یه نسخه اصلی دانلود کردم که 40 دقیقه هست اما تو imdb دیدم که نسخه آمریکایی 60 دقیقه هست حالا کسی این نسخرو دیده یا لینکشرو داره؟

یه کارتونی هم بود که شخصیت اصلی چیزی شبیه چکش میخوره تو سرش و میره به گذشته اسمش رو کسی میدونه؟
 موزیکه سریال جانی جونز رو میخوام تو فروم هم گشتم اما فقط سایته imdb داشت نه لینکه دانلود؟
6 کارتو خانواده دی هم کسی کامل دیده و لینکش هست؟

این تیتراز نسخه اصلی

http://uplod.ir/8agf2rpr8b19/videoplayback_3.MP4.htm

در ضمن تشکر از تاپیکه مفیدتون من تقریبا 1 سالی بود دنباله اسمه کارتون مورد علاقم بسته ناطق (سخنگو) بودم که بالاخره اینجا به نتیجه رسیدم

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۴:۲۶
تشکر شده توسط : رزا, زرد ابری, پیرمرد, هایدی, واتسون
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #403

اون کارتون که چکش میخوره تو سرش اسم کارتونش خواب نیک بود فکر کنم دوبلورش هم ژرژ پطروس باشه

دوبله کارتون بسته ناطق رو من الان دیدم نسخه ای رو که من دارم 33 دقیقه هست.تعدادی از دوبلورهای کارتون رو براتون میگم

گوینده ابتدای کارتون محمد علی دیباج

راوی غلامعلی افشاریه.

مینو غزنوی

کنعان کیانی قورباغه

اکبر منانی

تورج مجد

صادق ماهرو

احمد مندوب هاشمی

یادش بخیر آب استوقدوس

۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۷:۲۵
تشکر شده توسط : BATMAN, زاپاتا, بانو, رزا, مگی گربه, زرد ابری, پیرمرد, هایدی
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #404
Shocked RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

این نقاشیرو تقریبا 1 سال پیش کشیدم واسه بچه های دیروز اما فرصت نشد پست کنم

۱۳۹۱/۳/۸ عصر ۰۸:۴۱
تشکر شده توسط : سم اسپید, ژان والژان, سروان رنو, اسکارلت اُهارا, نانگیولا, rahgozar_bineshan, دزیره, زاپاتا, Classic, راسل کرو, Papillon, بانو, رزا, مگی گربه, حمید هامون, دانتس, زرد ابری, پیرمرد, هایدی, واتسون
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #405

(۱۳۸۹/۸/۱۸ عصر ۱۱:۱۳)رزا نوشته شده:  

از برنامه های عروسکی که یادم میاد و همیشه تو ذهنم مونده

پر

بخاطر قیلثرینگ برای دیدن لینک نقطه بین "یو" و "توب" رو بردارین.

لینک دانلود:

http://www.you.tube.com/watch?v=J0pzuUB8VHY

و  این کارتون هم آموزنده بود که یادم نمیاد اسمش چی بود؟؟؟

جالب

جالبترین سریال خارجی پخش شده از برنامه کودک البته بنظر من سریال جانی جونز بود که بدلیل زیبائی و شخصیت پردازی بجا دوران کودکی پسر کوچکی رو به تصویر کشیده بود..جانی جونز پسری شیطون و در عین حال حساس بود که با مادرش زندگی میکرد و صاحبخونه اشون که پیرزنی بداخلاق بنظر میرسید همیشه جانی رو با نگاهش تعقیب میکرد..هیچوقت قسمتی که جانی جونز به اشتباه آدامسش رو قورت داده بود و به گفته دوستاش فکر کرده بود که داره میمیره یادم نمیره..شب قبل خواب وصیتنامه اشو نوشته بود که بعد مرگش اسباب بازیهاشو به دوستاش بدن..به تولد دعوت شده بود و مادرش شکلاتی رو بعنوان کادوی تولد به جانی داده بود که به دوستش بده ولی جانی بین راه نصف شکلات رو به سرباز بخشیده بود.....

آدامس..جانی.جانی جونز

دوبله قشنگی داشت و خانوم شکوفنده بجای جانی جونز و خانوم لاچینی بجای مادرش صداپیشگی کرده بودند.

joni jones

http://www.uk.imdb.com/title/tt0130404/

موسیقی بینظیر سریال از کارهای تروور جونزه که از موسیقیدانان مشهوره

لینک دانلود آهنگ سریال  و بقیه موسیقیهای بیاد ماندنی تروور جونز

http://www.trevorjonesfilmmusic.com/all%20music.html

جانی 2

اگه امکان داره یه لینکه دانلود واسه موسیقی سریال جانی جونز؟؟؟
خیلی وقته دنبالشم!

۱۳۹۱/۳/۱۰ صبح ۰۶:۱۲
تشکر شده توسط : زاپاتا, رزا, زرد ابری, amrudiablover, پیرمرد, هایدی, واتسون, کاپیتان باگواش
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #406

کارتون احساسیه دختری به نام نل 26 قسمت کامل و دوبله (قسمتهایی که در تلویزیون حذف شده زبان اصلی هستش)

خودم دارم دانلود میکنم کیفیتش خیلی عالیه

http://mihandownload.com/2011/10/%D8%AF%...pisode.php

۱۳۹۱/۳/۱۷ صبح ۰۲:۳۰
تشکر شده توسط : راسل کرو, ژان والژان, اسپونز, نانگیولا, رزا, زرد ابری, هایدی, واتسون
رزا آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۹
اعتبار: 52

تشکرها : 5834
( 3533 تشکر در 141 ارسال )
شماره ارسال: #407

(۱۳۹۱/۳/۱۰ صبح ۰۶:۱۲)BATMAN نوشته شده:  

(۱۳۸۹/۸/۱۸ عصر ۱۱:۱۳)رزا نوشته شده:  

جالبترین سریال خارجی پخش شده از برنامه کودک البته بنظر من سریال جانی جونز بود که بدلیل زیبائی و شخصیت پردازی بجا دوران کودکی پسر کوچکی رو به تصویر کشیده بود..جانی جونز پسری شیطون و در عین حال حساس بود که با مادرش زندگی میکرد و صاحبخونه اشون که پیرزنی بداخلاق بنظر میرسید همیشه جانی رو با نگاهش تعقیب میکرد..هیچوقت قسمتی که جانی جونز به اشتباه آدامسش رو قورت داده بود و به گفته دوستاش فکر کرده بود که داره میمیره یادم نمیره..شب قبل خواب وصیتنامه اشو نوشته بود که بعد مرگش اسباب بازیهاشو به دوستاش بدن..به تولد دعوت شده بود و مادرش شکلاتی رو بعنوان کادوی تولد به جانی داده بود که به دوستش بده ولی جانی بین راه نصف شکلات رو به سرباز بخشیده بود.....

آدامس..جانی.جانی جونز

دوبله قشنگی داشت و خانوم شکوفنده بجای جانی جونز و خانوم لاچینی بجای مادرش صداپیشگی کرده بودند.

joni jones

http://www.uk.imdb.com/title/tt0130404/

موسیقی بینظیر سریال از کارهای تروور جونزه که از موسیقیدانان مشهوره

لینک دانلود آهنگ سریال  و بقیه موسیقیهای بیاد ماندنی تروور جونز

جانی 2

اگه امکان داره یه لینکه دانلود واسه موسیقی سریال جانی جونز؟؟؟
خیلی وقته دنبالشم!

سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. ممنونم بخاطر یادآوری

لینک دانلود نمونه کارهای ترور جونز بخاطر رعایت مسائل کپی رایت، قابل استفاده نیست و فقط میشه اطلاعات فیلمها رو مشاهده کرد.

این فایل موسیقی متن سریال جانی جونزه. امیدوارم خوشتون بیاد.

http://www.4shared.com/mp3/DuRFCR1G/Joni_Jones.html

گاهی ارزش واقعی یک لحظه را، تا زمانی که به یک خـاطره تبدیل شود، نمی‌فهمیم . .
۱۳۹۱/۳/۲۲ عصر ۰۶:۲۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سناتور, زرد ابری, بهزاد ستوده, BATMAN, بانو, حمید هامون, هایدی, واتسون
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #408

خیلی قشنگ و رویایی بود!

دو سال قبل هم تو برنامه خاله نرگس همین رو گذاشته بودن البته با یه اجرای متفاوت ازون وقت که برام یاداوری شد همش دنبالش بودم

نسخه اصلیش که همینه خیلی قشنگتره تا اونی که تو خاله نرگس بود

tanks

۱۳۹۱/۳/۲۲ عصر ۰۹:۲۶
تشکر شده توسط : ژان والژان, اسپونز, زرد ابری, پیرمرد, هایدی, واتسون
دلشدگان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۲۶
اعتبار: 24

تشکرها : 3231
( 1347 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #409

(۱۳۹۰/۱۱/۱۷ عصر ۱۰:۵۶)آوینا نوشته شده:  

اشکم در اومد ! 

کلی خاطره برام زنده شد !

از تمام دوستان تشکر میکنم بابت مطالب زیباشون ، بخصوص دوستی که به نقل از ویکی پدیای انگلیسی گفتن دوقلو های افسانه ای اصلا خواهر برادر نبودن !

از این کار صدا و سیما به عنوان فریب بزرگ نام میبرم !

(۱۳۹۱/۲/۲۴ عصر ۰۴:۴۴)زاپاتا نوشته شده:  

(۱۳۸۹/۹/۱۵ صبح ۰۱:۲۲)دلشدگان نوشته شده:  

میشکا و موشکا زیباترین و خاطره انگیز ترین کارتون دوران کودکی من

مدیر دوبلاژ : ؟  ناصر طهماسب                                ( با تشکر فراوان از الیور هاردی و زاپاتای عزیز  )

مارچ : مهین کسمایی
موی عاقل : زنده یاد فرشید فرزان
میشکا : مهوش افشاری
موشکا : ناهید امیریان
ماشکا : فریبا شاهین مقدم
اورا ( سیل ) : زنده یاد مهدی آژیر
مادر اورا : مهین برزویی
گالار : اصغر افضلی
ریکون : زنده یاد کنعان کیانی
یوری : مینو غزنوی
برادر یوری : مهدی آرین نژاد
قوی مادر : مهین برزویی
قوی نر : علی محمد اشکبوس

مدیر دوبلاژ این کارتون ناصر طهماسب است. البته استاد طهماسب علاقه خاصی به خرسهای انیمیشنی داشته! تا جایی که اوایل سال 70 هم یک فیلمنامه را در قالب کتاب به بازار نشر عرضه کرد که نامش تدی خرس سرخ کوچولو بود و وعده چاپ قسمت بعد آن را هم داد که هرگز عملی نشد. البته گویا قراربود این سناریو توسط برادرش  ایرج طهماسب در قالب یک طرح سینمایی - عروسکی ساخته شود- که هیچگاه میسر نشد. گویندگی بجای شخصیت کارتونی یوگی که آن هم  یک خرس بود نیز از کارهای جالب توجه و خرسی !ایشان بود.

با سپاس فراوان از دوست عزیز و  گرانقدرم زاپاتای عزیز که با حضور دلگرم کننده اش شوق نوشتن دوباره را در من زنده کرده است . حضور زاپاتای عزیز یاد آور حضور همواره دلگرم کننده دوست فرزانه و گرانقدرم الیور هاردی عزیز است که جایشان بسیار خالیست و به امید حضور دوباره ایشان در کافه کلاسیک عزیزمان  و همچنین با سپاس ویژه از آوینای عزیز .

از اینکه هنوز هم نوشته های ما توسط دوستداران کافه مطالعه می شود ، بسیار خوشحالم و امیدوارم که تلاشهایمان در کافه بی ثمر نمانده باشد. 

در مورد معرفی مدیر دوبلاژ کارتون میشکا و موشکا ( بچه خرسهای قطبی ) از زاپاتای عزیز ممنونم . باید عرض کنم در بهمن ماه سال 1389 در پیامی که به دوست فرهیخته و گرانقدرم الیور هاردی عزیز ارسال نمودم درباره مدیر دوبلاژ  کارتون میشکا و موشکا از ایشان یاری خواستم  و الیور هاردی عزیز با بزرگواری و مهربانی در پیامی پر مهر به تاریخ هشتم بهمن ماه 1389چنین پاسخ دادند :

"   با سلام ،  مدیر دوبلاژ میشکا و موشکا گویا ناصر طهماسب بوده است.   " 
                                                                               ۸-۱۱-۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ عصر

اما الیور هاردی عزیز ، که از علاقه بسیار من به این کارتون خبر داشت ، بدون اطلاع من و بعد از زحمات و جستجوی بسیار در ایام نوروز ، در پیام پر مهر دیگری که سرشار از مهر و محبت و بزرگواری ایشان بود ، برایم نوشتند :  

"  دلشدگان گرامی ، با سلام و تبریک سال نو ، به مصاحبه‌ای قدیمی از ناصر طهماسب در مجله گزارش فیلم برخوردم که در آن به مدیریت کارتون میشکا و موشکا اشاره کرده بود که با این حساب دیگر می‌توان در این‌باره مطمئن بود.  "               
                                                                                                   ۱۶-۱-۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ عصر

متاسفانه به علت کم کاریی که از جانب من صورت گرفت ، فرصت نشد تا پست مورد نظر را ویرایش کنم و هرگز نتوانستم حق مطلب را درباره دوست فرزانه و گرانقدرم الیور هاردی عزیز ادا کنم و  همچنان شرمنده و شرمسار مهر و محبت بی پایان الیور هاردی عزیز باقی ماندم . حالا به لطف و محبت زاپاتای عزیز ، همینجا در حضور همه دوستان ، از دوست گرانقدرم الیور هاردی عزیز تشکر و قدردانی می کنم و برایشان آرزوی صحت و سلامت کامل را دارم و امیدوارم ایشان را هرچه زودتر در کافه کلاسیک عزیزمان ببینیم . به امید و یاری خداوند بخشنده و مهربان.

حالا که بحث به مدیریت دوبلاژ رسید ، خالی از لطف نیست که به موضوعی اشاره کنم که امروزه کمتر دیده و رعایت می شود .

همانطور که دوستان عزیز می دانند ، مدیریت دوبلاژ کارتون خاطره انگیز سرود کریسمس ( اسکروچ ) به عهده زنده یاد پرویز نارنجیهای عزیز بود و ایشان با درایت تمام ، وقتی نقشی را مناسب خودشان ندیده اند ، تنها به ذکر عنوان سرود کریسمس در ابتدای این کارتون بسنده کرده اند و با وجود شخصیتهای گوناگونی که در این کارتون وجود دارد ، در نقش دیگری صحبت نکرده اند . یا ناصر طهماسب عزیز که در کارتون میشکا و موشکا  به درستی به جای هیچ یک از شخصیتهای قصه صحبت نکرده اند و حتی نقش خرس بد قصه را هم به درستی به اصغر افضلی عزیز سپرده اند و اصغر افضلی عزیز هم ، حق مطلب را به خوبی ادا کرده اند . یا باز هم ناصر طهماسب عزیز که در دوبله فیلم مادر زنده یاد  علی حاتمی ، سنگ تمام گذاشته اند و چون باز هم نقشی متناسب با توانائیهایشان در فیلم نمی بینند ، تنها به وظیفه مدیریت دوبلاژی خودشان می پردازند و یک شاهکار دیگر را در تاریخ دوبله فیلمهای ایرانی خلق می کنند .

وظیفه ای که متاسفانه مدیران دوبلاژ امروز کم کم آن را به فراموشی سپرده اند و سعی می کنند نقشهای اول فیلم را هر جور که شده خودشان بگویند ، بدون توجه به اینکه صدایشان مناسب شخصیت اول فیلم هست یا نه ؟

امیدوارم مانند گذشته ، باز هم شاهد فروغ مدیران دوبلاژ فیلمها باشیم .

پی نوشت : و با تشکر و سپاس فراوان از دوست عزیز و بسیار نازنینم ، بهزاد ستوده گل ، که حدود یک سال و نیم پیش ، زحمت تصحیح و تکمیل گویندگان کارتون میشکا و موشکا را برای من کشیدند . بهزاد جان سپاسگزارم .

ارادتمند شما دلشدگان

۱۳۹۱/۴/۲۰ عصر ۱۲:۳۹
تشکر شده توسط : مریم, دزیره, رزا, بانو, ژان والژان, پایک بیشاپ, سروان رنو, مگی گربه, زرد ابری, زاپاتا, حمید هامون, پیرمرد, هایدی, واتسون, رابرت
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9998 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #410

بالاخره تلويزيون حاضر شد به آرشيو غني و بي پايان خود ناخنكي بزند و كارتونهاي محبوب دهه 60 را در قالب DVD روانه بازار نمايد.  با اين كار حداقل مي توان جلوي سودجويي بعضي از فروشگاه هاي اينترنتي راگرفت.نسخه هاي ارائه شده حداقل همان كيفيت پخش تلويزيوني را دارد و از لحاظ صدا كمي پالوده تر شده است . اين اتفاق فرخنده اي است و اميدوارم تمامي كارتونهاي ماندگار به مرور وارد بازار شود.

تا بحال من دي وي دي كارتونهاي حنا دختري در مزرعه ، دكترارنست و پينوكيو را در فروشگاهها ديده ام . شايد موارد ديگري هم عرضه شده باشد.

۱۳۹۱/۵/۱۱ صبح ۰۷:۴۶
تشکر شده توسط : دزیره, پدرام, اسپونز, راسل کرو, Papillon, بانو, سروان رنو, مگی گربه, رزا, dered, پیرمرد, هایدی
ناخدا خورشيد آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۱۳
اعتبار: 19

تشکرها : 645
( 712 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #411

بجه كه بودم وقتي هنوز سواد نداشتم مادرم برايم كتابي مي خواند با جلد سبز كه روي آن تصوير يك شير بود و يك زن كه اگر درست يادم باشد پشتش به سوي مابودودست ها را درهم افكنده بود.كتاب ((شير وجادوگر)) كه مادرم دو سه بار در آن ايام كودكي از اول تا آخرش را برايم مي خواند داستاني بسيار جذاب ونقاشي هايي به ياد ماندني والبته بعضا رعب انگيز كه دو نقاشي از آن ها را از همان دوران كودكي به ياد دارم يكي وقتي كه سپاه جادوگر سفيد بعد از كشتن اصلان قصد قشون كشي داشتند وديگري نبرد نهايي ميان دو سپاه خير وشر.(بعدها كه هر هفت سري كتاب توسط نشر هرمس چاپ شد متاسفانه بسياري از آن تصاوير نيز حذف شدrrrr:) كتاب كه اسم اصلي آن ((شير،كمد،جادوگر)) است داستان چهار بچه((پيتر،سوزان،ادموندولوسي))را روايت مي كرد كه به واسطه ي جنگ زدگي راهي خانه ي پرفسوري مرموز  شدند وبا عبور از در كمدي به جهاني شگفت به نام نارنيا  پا گذاشتند كه گرفتار طلسم زمستان ابدي بود و ساكنان آن(حيوانات سخن گو  يا موجوداتي چون دورف وسنتور)در انتظار منجي خود شيري به نام اصلان بودند(هنوز هم نمي فهمم يك نويسنده ي كاتوليك كه عنادش با اسلام در همين مجموعه آشكار است چرا از يك اسم اسلامي براي ناميدن تمثيل منجي بهره برده آن هم يك نام تركي كه ترك ها بيشترين درگيري را با مسيحيان اروپا داشتند) درآن زمان بچگي نمي فهميدم كه اين اصلان همان مسيح موعود است كه براي رستگاري بشر از گناهان بر صليب مي رود(دركتاب بر ميزي سنگي)وبعد به جهان باز مي گردد ودر آخرالزمان داد مظلومان را از ظالمان مي ستاند. تا سالها گمانم بر آن بود كه سي.اس.لوئيس  تنها همان كتاب كودكان را نوشته است كتابي كه با ولع آن را چند بار خوانده بودم تا اين كه سالها بعد دانستم كتاب در واقع هفت گانه اي ست كه نشر هرمس تمام آنها را ترجمه كرده. از خواندن قسمتهاي ديگر(به جز كتاب دوم شاهزاده كاسپين) لذت چنداني نبردم لوئيس قدرت داستانگويي خود را تا حدودي از دست داده بود اصلان كه زماني نماد هرچه قهرمان بود در كتاب هاي بعدي در هيبت بره اي و گربه اي نيز ظاهر شد وابهت اش را تا حدودي از دست داد والبته ديگر آن قدر بزرگ شده بودم كه بفهمم دشمنان اين آرمان شهر مسيحي(مردماني با ريشهاي بلند،دستار برسر با شمشيرهاي حلالي وسپر هاي دايره شكل) همان مسلمانان اند كه دجال وار در آخر الزمان طومار نارنيا را در هم مي پيچند و اصلان آنها وخدايشان را منكوب مي كند.ديگر نمي توانستم كتابها را دوست بدارم اما در اين ميان وقبل ازخواندن سري كامل نارنيا سريالي بود كه دوران كودكي من را شيرين مي كرد.هنوز شهد شيرين نخستين كتاب در دهانم بود كه جمعه صبحي فيلمي پخش شد كه تيتراژ آن آهنگ عجيبي داشت با تصوير يك قطار وچند بچه و شيري كه مي غريد مادرم گفت ((نكنه نارنيا باشه؟)) يعني مي شد ؟بله نارنيا بود كارتون كتابي كه آن قدر دوست مي داشتمش ساخته شده بود كتاب را از بر بودم همه ي شخصيت ها را مي شناختم پيتر خوش تيپ، سوزان زيبا، لوسي بانمك وادموند موذي (كه بعد تبديل به شخصيت محبوبم در تمام كتاب ها شد) پرفسوري مرموز كه عادت داشت حرف هايش را بين يك خروار راز و رمز بگويد، ملكه ي سفيد پوش وبدجنس والبته اصلان( كه به نظرم آن را بسيار خوب درست كرده بودند.)اين كارتون چند باري تكرار شد ودر آخرين بار كه تا سري سوم آن پخش شد فهيمدم عجب كارضعيفي بوده وما در آن عالم بچگي خبر نداشتيمzzzz: اما چه مي شد كرد هرچه بود از ديدن هفت صد باره ي سندباد و پسر شجاع وسرندي پيتي كه بهتر بود. كارتوني كه هر هفته براي ديدن آن وقت شماري مي كردم كارتوني كه وقتي براي بار دوم پخش شد از يكي از اقوام كه ويديو اش قابليت ضبط داشت خواستم تا هر قسمتش را ضبط كند تا باز هم ببينم وقتي براي بار سوم  عصر ها پخش شد به دليل بي برنامه گي هاي صدا وسيما بايد هر هفته به در گاه خداوند استغاثه مي كردم تا مبادا اين هفته پخش نشود .يك بار وقتي فيلم ((الوالو من جوجو ام)):heart: را هم زمان با كارتون نارنيا از يك شبكه ي ديگر پخش مي كردند برايم چه سخت بود كه تصميم بگيرم كدام را انتخاب كنم تصميمي كه در نهايت به ديدن نارنيا منجر شد .تصميمي خام دستانه كه امروز بدون يك لحظه ترديد به عكس آن عمل مي كنم.وقتي همين چند سال پيش هاليوود با جلوه ها چشمگيرش فيلم وقايع نگاري نارنيا را ساخت از ديدن آن چندان لذت نبردم شايد اين خاصيت كودكي بود كه اثري دست چندم برايم لذت بيشتري از يك كار خوش ساخت هاليوودي داشت . كارتون نارنيا هرچه بود وهرچه قدر ضعيف بود بخشي از كودكي من بود بخشي خوشايند از آن.

در آن زمان که خرد را سودی نیست ،خردمندی دردمندی ست.سوفوکل
۱۳۹۱/۵/۱۲ صبح ۱۱:۴۸
تشکر شده توسط : اسپونز, شرلوك, بانو, راسل کرو, Papillon, جو گیلیس, سروان رنو, مگی گربه, دلشدگان, دزیره, رزا, حمید هامون, زرد ابری, پیرمرد, هایدی
dered آفلاین
من قانونم
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۱۲
اعتبار: 6

تشکرها : 2683
( 303 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #412

(۱۳۹۱/۵/۱۱ صبح ۰۷:۴۶)زاپاتا نوشته شده:  

بالاخره تلويزيون حاضر شد به آرشيو غني و بي پايان خود ناخنكي بزند و كارتونهاي محبوب دهه 60 را در قالب DVD روانه بازار نمايد.  با اين كار حداقل مي توان جلوي سودجويي بعضي از فروشگاه هاي اينترنتي راگرفت.نسخه هاي ارائه شده حداقل همان كيفيت پخش تلويزيوني را دارد و از لحاظ صدا كمي پالوده تر شده است . اين اتفاق فرخنده اي است و اميدوارم تمامي كارتونهاي ماندگار به مرور وارد بازار شود.

تا بحال من دي وي دي كارتونهاي حنا دختري در مزرعه ، دكترارنست و پينوكيو را در فروشگاهها ديده ام . شايد موارد ديگري هم عرضه شده باشد.

با سلام

جناب زاپاتا از اینکه این خبر خوب را اینجا قرار دادید، بسیار متشکرم. ممکن است آدرس فروشگاه ها و یا نام آنها را در اینجا قرار دهید منظورم این است که موسسه سروش (نه سروش رسانه) در حال فروش است یا ... چون در حال حاضر اکثر سوپرمارکت ها اقدام به فروش محصولات فرهنگی می کنند

متشکرم

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما
۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۰۵:۱۸
تشکر شده توسط : اسپونز, پیرمرد, هایدی
dered آفلاین
من قانونم
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۱۲
اعتبار: 6

تشکرها : 2683
( 303 تشکر در 24 ارسال )
شماره ارسال: #413

(۱۳۹۱/۵/۱۲ صبح ۱۱:۴۸)ناخدا خورشيد نوشته شده:  

داستان چهار بچه((پيتر،سوزان،ادموندولوسي))را روايت مي كرد كه به واسطه ي جنگ زدگي راهي خانه ي پرفسوري مرموز  شدند وبا عبور از در كمدي به جهاني شگفت به نام نارنيا  پا گذاشتند كه گرفتار طلسم زمستان ابدي بود و ساكنان آن(حيوانات سخن گو  يا موجوداتي چون دورف وسنتور)در انتظار منجي خود شيري به نام اصلان بودند

كارتون نارنيا هرچه بود وهرچه قدر ضعيف بود بخشي از كودكي من بود بخشي خوشايند از آن.

با سلام

فیلم نارنیا 1 و 2 هر دو از شبکه نمایش پخش شده است.

فیلم نارنیا 2 ظاهرا دیروز ساعت 13:20 و تکرار آن سه شنبه 24مرداد1391 ساعت 11 تکرار می شود

این هم لینک فیلم های شبکه نمایش بصورت هفتگی

گفتم شاید بخواهید فیلم آن را هم ببینید

با تشکر

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما
۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۰۵:۳۵
تشکر شده توسط : ناخدا خورشيد, اسپونز, هایدی, Kurt Steiner
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #414

(۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۰۵:۱۸)dered نوشته شده:  

...ممکن است آدرس فروشگاه ها و یا نام آنها را در اینجا قرار دهید منظورم این است که موسسه سروش (نه سروش رسانه) در حال فروش است یا ... چون در حال حاضر اکثر سوپرمارکت ها اقدام به فروش محصولات فرهنگی می کنند

dered عزيز با سلام

اين كارتون ها توسط نمايندگي هاي مؤسسه سروش عرضه شده است . البته در تك و توكي از فروشگاههاي عرضه محصولات فرهنگي هم نيز وجود دارد.

۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۰۷:۱۶
تشکر شده توسط : اسپونز, dered, رزا, پیرمرد, هایدی
پایتون 357 آفلاین
لغو عضویت شده
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۴

تشکرها : 41
( 40 تشکر در 5 ارسال )
شماره ارسال: #415

با سلام دوستان یه برنامه بود

بصورت مستند که تویی برنامه کودک پخش میشد یه پیر مرد اسکیمو در مورد زندگیش و دوران کودکیش وهمینطور نحوه زندگی اسکیموها صحبت میکرد فقط یه گوینده داشت فکر کنم دکتر فاطمی عزیز بود

از همیه دوستان ممنون میشم اگر در این مورد به من اطلاعات بدن ودل جوانی رو شاد کن

ممنون

انتخاب کن زندگی یا مرگ
۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۱۱:۲۵
تشکر شده توسط : زاپاتا, اسپونز, زرد ابری, هایدی
زاپاتا آفلاین
*

شماره ارسال: #416

(۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۱۱:۲۵)پایتون 357 نوشته شده:  

بصورت مستند که تویی برنامه کودک پخش میشد یه پیر مرد اسکیمو در مورد زندگیش و دوران کودکیش وهمینطور نحوه زندگی اسکیموها صحبت میکرد فقط یه گوینده داشت فکر کنم دکتر فاطمی عزیز بود

ممنون

گوينده و راوي آن مستند مرحوم پرويزنارنجيها بود .البته اسمش را فراموش كرده ام.

۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۱۱:۲۸
تشکر شده توسط : پایتون 357, اسپونز, شرلوك, زرد ابری, رزا, پیرمرد, هایدی, Kurt Steiner
اسپونز آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۱
اعتبار: 21

تشکرها : 1525
( 1343 تشکر در 85 ارسال )
شماره ارسال: #417

(۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۱۱:۲۸)زاپاتا نوشته شده:  

(۱۳۹۱/۵/۲۴ صبح ۱۱:۲۵)پایتون 357 نوشته شده:  

ممنون

گوينده و راوي آن مستند مرحوم پرويزنارنجيها بود .البته اسمش را فراموش كرده ام.

اسمش « توکتو » نبود؟

میگم، کجا داریم میریم؟
۱۳۹۱/۵/۲۴ عصر ۰۱:۰۲
تشکر شده توسط : ناخدا خورشيد, پایتون 357, شرلوك, زرد ابری, لوسیان, پیرمرد, هایدی, Kurt Steiner
پایتون 357 آفلاین
لغو عضویت شده
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۲/۴

تشکرها : 41
( 40 تشکر در 5 ارسال )
شماره ارسال: #418

بالاخره کسی جواب مارو دقیق نداد این چه بود

کی بود این فیلم مستند

انتخاب کن زندگی یا مرگ
۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۱۲:۱۳
تشکر شده توسط : زرد ابری, هایدی
شرلوك آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۹/۳۰
اعتبار: 21

تشکرها : 677
( 933 تشکر در 117 ارسال )
شماره ارسال: #419

(۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۱۲:۱۳)پایتون 357 نوشته شده:  

کی بود این فیلم مستند

Tuktu and the Ten Thousand Fishes (1967)

http://www.imdb.com/title/tt0242068/

۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۰۱:۳۴
تشکر شده توسط : اسپونز, سی.سی. باکستر, زرد ابری, رزا, پیرمرد, خانم لمپرت, هایدی, Kurt Steiner, رابرت
سی.سی. باکستر آفلاین
مواظب خانم کیوبلیک

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۵/۲۲
اعتبار: 13

تشکرها : 1380
( 349 تشکر در 28 ارسال )
شماره ارسال: #420

(۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۰۱:۳۴)شرلوك نوشته شده:  

(۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۱۲:۱۳)پایتون 357 نوشته شده:  

کی بود این فیلم مستند

Tuktu and the Ten Thousand Fishes (1967)

http://www.imdb.com/title/tt0242068/

منم فک می کنم صدای مستند مال دکتر فاطمی بود(ولی فقط یک هاله ای از برنامه برام مونده!)

هستم گرچه که نیستم!
۱۳۹۱/۵/۳۱ عصر ۰۳:۲۰
تشکر شده توسط : شرلوك, زرد ابری, رزا, هایدی
ارسال پاسخ