[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
Refresh پيام :

نظرسنجی: کدامیک از سریالهای زیر زیبا بودند
در چشم باد
شب دهم
کلاه پهلوی
کیف انگلیسی
مدار صفر درجه
هیچیک از سریالهای فوق زیبا نبودند
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدامیک از سریالهای زیر زیبا بودند؟
نویسنده پیام
شیخ حسن جوری آفلاین
رحمه الله علیه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۹/۹

تشکرها : 853
( 132 تشکر در 5 ارسال )
شماره ارسال: #7
RE: کدامیک از سریالهای زیر زیبا بودند؟

ای اهالی کافه

مگر میشود از سینما عشق زدائی کرد؟

من نیز شیخی هستم عاشق. آیا بیاد نمی آورید که سالیانی بس دور چگونه بیوه خود را محو ومجذوب خود کردم که فرسنگها راه را از باشتین در پی من آمد و بسیار خطر کرد تا به سبزوار و نیشابور بیامد تا به مرادش برسد؟. فقط افسوس که نگذاشتند بماند و آخرش در پی ناملایمات هم کیشانم به دیاری هجرت کرد سوئد نام.

و هرجا که از عشق غافل شدم زیانی نمودم بس غیر قابل جبران. مگر یاد نمی آورید مرا که پس از شیخ به قامت حکیمی درآمدم شیخ الرئیس نامی. که ندانسته به عشقی پشت پا زدم غافل از آنکه معشوقم بانویی بود فرمانروا.

من همیشه عاشق بودم حتی آنزمان که خزانه دار کوفه و امویان بودم. شوذبی شدم  عاشق  که اینبار نه عاشق هم کیشانم که غیر کیشانم. با یکدست ماریا را میخواستم و با دست دیگر حمیرا. مگر نه آنکه  که زنان هندوانه بودند که بخواهم با یکدست دو تایشان را بردارم؟. عشق نه یهود می شناسد و نه نصرانی.

من همیشه عاشق بودم. گاه میدانستم و گاه نمی دانستم. حتی وقتی از قامت شیخی بیرون آمدم . آنگاه که میخواستم ترک عشق کنم و راهی دیار غربت گردم غریبه ای تپانچه بر پشت سرم نهاد و مرا راهی روستایی نمود پاییزان نام. و آنجا بود که تازه فهمیدم چقدر به عشقم را دوست میدارم و دوباره عاشق شدم و پشیمان از سفر.

من همیشه عاشق بودم . حتی زمانی که فوق تخصص مغز و اعصاب گرفتم و از وفور عشق خود تصمیم به جراحی معشوقم مولود گرفتم. و آن هنگام که بخت با من یار نبود و مولودم رخت سفر به آخرت بست از درد فراغش به خونه باغی پناه بردم و در اغمای الیاس شیطان غرق گردیدم.

پس ای بروبیکر هنرپرور و متخصص:

بدان و آگاه باش که فلسفه عشق به همین پنج تن آل سریال ختم نمی شود . که تا سینما بوده عشق هم بوده. و همه بدانند که پرده سینما آنقدر نازک و شفاف است که هیچ عشقی را در پستویش نهان نتوان کرد.

و از من شما را نصیحتی : که تا عشق هست زندگی باید کرد (شهر از سهرابی ، سپهر نام. با اندکی تحریف) خواه شقایق باشد خواه شقایق نباشد.

و من نیز در این وانفسا در چشمان باد  ، مداری انتخاب کردم صفر درجه. چرا که این شیخ هیچ کلاهی سرش نمی رود بویژه آنکه این کلاه طاغوتی هم باشد. شیخ را با انگلیسها هم کاری نیست و چشم به کیفشان ندارد. اندرخم شب اول نیز مانده ایم چه برسد به شب دهم.

و در پایان از آنجا که سالهاست لطف شیوخ شامل حال همه ماست لطف نموده بیش از این ایجاد مزاحمت نمی کنم.

آموختید یا نیاموختید؟

شما را به نصیحتی دعوت میکنم
گذشته هرگز بر نخواهد گشت
و آینده شاید نیاید
پس قدر حال خود را بدانید
۱۳۹۳/۲/۳ صبح ۱۲:۵۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, اکتورز, پرشیا, rahgozar_bineshan, سرهنگ آلن فاکنر, Classic, Kathy Day, سروان رنو, BATMAN, Jacques Clouseau, نایب تیمور خان, کارآگاه علوی, Memento
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: کدامیک از سریالهای زیر زیبا بودند؟ - شیخ حسن جوری - ۱۳۹۳/۲/۳ صبح ۱۲:۵۲