[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سریال Slasher فصل اولو دیدم و خوشم اومد ، خونریزی الکی نداره ، ببشتر جنایی و معماییه https://static.wikia.nocookie.net/slashe...1226100151
» <BATMANhttps://rooziato.com/1402490975/10-best-...-tv-shows/
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رادیو کافه
نویسنده پیام
رابرت آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۶/۲۰
اعتبار: 26

تشکرها : 1301
( 1545 تشکر در 114 ارسال )
شماره ارسال: #37
RE: رادیو کافه

(۱۴۰۲/۱۲/۲۲ عصر ۰۷:۴۷)اکتورز نوشته شده:  

حدود دە دوازدە سال پیش در کافه از دوستان پرسیدم کسی در مورد اینکە چە گروهی اسمإالحسنی(چە کسانی هستند و کجایی) را اجرا کردەاند(آن ورژن کە قبل از افطار از سیما پخش میشد و صدای آسمانی نوجوانی میان دیگر صداها خودنمایی میکرد) کە متاسفانە پاسخی دریافت نکردم و سالها در نت جستجو کردم و نتیجە رسیدن بە نام مرحومان نقشبندی و سید مکاوی و گروه هایی در چند کشور کە جناب رابرت هم اشارە فرمودند بود اما آن گروە کە مد نظر بندە بود را نیافتم.

سلام و ارادت خدمت همه دوستان، مخصوصا اکتورز عزیز؛

حدود سی و دو سه سال پیش و در سنین نوجوانی‌ام که امکانات مثل حالا نبود، نوارهای کاست خیلی رواج داشتند و من که به تلاوت‌های قاریان مصری همچون عبدالباسط، متولی عبدالعال، مصطفی اسماعیل و صدیق منشاوی علاقمند بودم، مرتب به خیابان لاله‌زار رفته و تلاوت‌های مورد نظرم را از واحدی بزرگ و معروف به اسم نغمه‌سرای اسلامی خریداری می‌کردم. (نمی‌دانم آن تشکیلات هنوز هست یا نه؟)

به هر حال این مؤسسه‌ انواع آثار تلاوت، مداحی، سخنرانی مذهبی و ... را تکثیر و به کل کشور ارسال می‌کرد. از آنجا که زمان اجرای تلاوت‌ها متفاوت بود، معمولا انتهای نوارها خالی می‌ماند و متصدیان مؤسسه‌، جای خالی را با انواع تواشیح و ابتهال پر می‌کردند. در انتهای یکی از این نوارها یک اجرای اسماء الحسنی بود که صدای زیر و پر نفس یک خواننده بقیه صداها را تحت‌الشعاع قرار می‌داد. آوایی داوودی و بی‌نظیر...

سال‌ها بعد و در اوایل دهه هفتاد و به طور اتفاقی یکی از هم‌خدمتی‌های دوران سربازی، نواری وی.اچ.اس به من داد که در انتهای آن، اجرای اسماء الحسنی توسط یک گروه اهل ترکیه ضبط شده بود. همان اجرای زیبا و همان ریتم تند! بر خلاف انتظارم خواننده نوجوان نبود، بلکه حداقل ۴۰ سال داشت. او به شدت خوش‌نفس بود و صدای زیرش در بین گروه حدودا ده نفره خوانندگان، قابل شناسایی و تاثیرگذار. اگر اشتباه نکنم، این اجرا در دهه ۷۰ چند بار از تلویزیون پخش شده است و احتمالا منظور جناب اکتورز همین اجراست. به هر حال علاقمند شدم تا دوباره آن را گوش کنم. در صورتی که موفق شوم، اطلاع‌رسانی خواهم کرد.

راستی جناب اکتورز از اتفاقات تاسف‌بار دوران سربازی گفته‌اید. در اینجا و به مناسبت درگذشت استاد منوچهر اسماعیلی اشاره‌ای گذرا داشته‌ام به یکی از رسوم عجیب و غریب دوران سربازی که احتمالا مطالعه فرموده‌اید. به هر حال، اصولا تصمیمات محیرالعقول، سنگ بنای اداره سربازخانه‌هاست! 

يا رادَّ ما قَدْ فات... (ای برگرداننده آنچه از دست رفته است...)
۱۴۰۲/۱۲/۲۲ عصر ۰۸:۴۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ترنچ موزر, اکتورز, مارک واتنی, کوئیک, سروان رنو
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
رادیو کافه - تیرانداز ولگرد - ۱۳۸۹/۶/۴, عصر ۰۱:۲۰
RE: رادیو کافه - seyed - ۱۳۸۹/۶/۴, عصر ۰۲:۴۳
RE: رادیو کافه - seyed - ۱۳۸۹/۶/۴, عصر ۱۰:۵۱
RE: رادیو کافه - تیرانداز ولگرد - ۱۳۸۹/۶/۸, صبح ۱۰:۲۰
RE: رادیو کافه - تیرانداز ولگرد - ۱۳۸۹/۷/۲۶, صبح ۱۰:۲۹
RE: رادیو کافه - بهزاد ستوده - ۱۳۸۹/۷/۲۶, عصر ۰۷:۵۰
RE: رادیو کافه - تیرانداز ولگرد - ۱۳۸۹/۷/۲۸, صبح ۱۰:۰۵