[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
» <دون دیه‌گو دلاوگا> سلام و سپاس فراوان "Dude" گرامی. آقا ممنون برای "Orions belte". با معرفی شما، خودم هم خاطره محوی از آن سراغ گرفتم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> پاینده باشید "رابرت" گرامی. سپاس از لطف و پُست‌های ارزشمندتان
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 4 رای - 2.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آپارات خونه آلفردو ( فیلم هفته : پدرخوانده !! )
نویسنده پیام
بانو الیزا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۷/۷
اعتبار: 19

تشکرها : 826
( 1106 تشکر در 93 ارسال )
شماره ارسال: #33
RE: آپارات خونه آلفردو ( فیلم هفته : پدرخوانده !! )

چیزی که پدر خوانده رو ، پدر خوانده کرد : شخصیت و ویژگیهای فردی دون کورلئونه بود که در عین این که خلافکاری قدرتمند بود ، فردی با درایت بود که در حساس ترین لحظات بهترین تصمیم ها رو می گرفت و همین امر بود که باعث شده بود بقیه خانواده های مافیایی به شدت تمایل داشتند که به هر طریق ممکن با این خانواده معامله کنند و ارتباطات کاری و خانوادگی با اونها داشته باشند.

87

نکته ی دیگه ای که دون کورلئونه رو به عنوان یک پدر بسیار قابل احترام برای ما معرفی کرد این بود که به شدت اهل خانواده بود و بارها نشون داد که خانواده و فرزندان برای اون از همه چیز مهمتره

دون کورلئونه : مردی که وقت صرف خانوادش نکنه یه مرد واقعی نیست.

دون کورلئونه : هی سانی چت شده؟ هرگز به افرادی غیر از خانوادت نگو چه نظری داری!

دون کورلئونه : من یه آدم خرافاتی هستم . اگه اتفاقی برای پسرم بیفته ، مثلا اگه یه مامور پلیس اونو بکشه یا اونو صاعقه بزنه ، یه عده از حاضرین اینجا رو مقصر می دونمو اون وقته که گذشت نمی کنم.

دون کورلئونه در قبال امتناع کارگردان هالیوود از به کار گرفتن فرزندش سانی خشونت عجیبی به خرج میده و با قراردادن سر اسب مورد علاق ی اون کارگردان در بستر خوابش باعث مرگ اون شخص نمیشه ولی چنان ترس عجیبی طرف رو فرا می گیره که خواسته ی دون رو بدن هیچ چشمداشتی قبول میکنه .

مرگ فجیع سانی پسر بزرگ و تکیه گاه واقعی دون هم بجای اینکه موجب از هم پاشیدن خانواده ی کورلئون بشه با درایت وصف ناپذیری که دون به خرج میده ، زمینه ی صلح و امنیت برای سایر اعضای خانواده و قدرت گرفتن دوباره و سرانجام نابودی سران خانواده ها میشه .

65

دون در روزهای پایانی عمر خودش با هشدارها ی جدی به مایکل ، ازاون یک پدرخوانده ی جدید بسیار قوی و کارآمد میسازه که دوست و دشمن رو بشناسه و اقتدار خانواده رو بیش از پیش حفظ کنه

هرگز فالگیر نبودم
فقط خواستم دستت را بگیرم
۱۳۹۴/۸/۱۳ عصر ۰۲:۰۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, پیرمرد, حمید هامون, لو هارپر, Memento, سروان رنو, BATMAN, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: آپارات خونه آلفردو - Savezva - ۱۳۸۸/۵/۱۷, عصر ۱۲:۴۵
RE: آپارات خونه آلفردو - Classic - ۱۳۸۸/۵/۱۸, عصر ۱۲:۴۴
RE: - سروان رنو - ۱۳۸۸/۵/۲۳, صبح ۰۱:۴۷
RE: آپارات خونه آلفردو - Savezva - ۱۳۸۸/۵/۲۴, عصر ۰۱:۴۹
RE: آپارات خونه آلفردو - سروان رنو - ۱۳۸۸/۶/۴, عصر ۱۰:۲۰
RE: آپارات خونه آلفردو - سروان رنو - ۱۳۸۸/۶/۷, عصر ۱۱:۳۶
RE: آپارات خونه آلفردو - Classic - ۱۳۸۸/۶/۹, عصر ۱۰:۵۵
RE: آپارات خونه آلفردو - سروان رنو - ۱۳۸۸/۶/۱۰, عصر ۰۲:۲۲
RE: آپارات خونه آلفردو - سروان رنو - ۱۳۸۸/۸/۱۸, عصر ۱۱:۳۰
RE: آپارات خونه آلفردو - Classic - ۱۳۸۸/۱۰/۱۵, عصر ۱۱:۰۶
RE: آپارات خونه آلفردو ( فیلم هفته : پدرخوانده !! ) - بانو الیزا - ۱۳۹۴/۸/۱۳ عصر ۰۲:۰۰