[-]
جعبه پيام
» <رابرت> به مناسبت بیست و هفتمین سالروز درگذشت مرحوم علی حاتمی http://cafeclassic5.ir/showthread.php?ti...1#pid45081 حتماً مطالب ارزشمند جستار "و اما عشق... علی حاتمی" را مطالعه بفرمایید.
» <میاموتو موساشی> درباره فیلم مستر آندرسون، به گمانم، دوستان در جایی از همین کافه درباره Vincent and Me 1990 نوشته بودند. درباره دختری که، دلالی کارهایش را، به عنوان نقاشی جوانی های ونگوگ
» <میاموتو موساشی> صد فیلم "کات ۲۰۱۱"t1p.de/z9t4g .در ضمن معقول نیست، آلمانی ها بالای پل باشند و به دو پارتیزان زیر پل کاری نداشته باشند. شاید Kanał, 1956 وایدا بوده.
» <شارینگهام> روح استاد رضا معینی عزیز شاد و یاد و نام و نشانش گرامی باد
» <میاموتو موساشی> امیدوارم شوگان 2024 بهتر از قبلی باشد فومی نیکایدو که با در جهنم(حد اقل خنده آورتراز کیل بیل!) 2013 شناخته بودم هم بود پتانسیل مشهورشدن مانند دیگر بازیگران این سریال را
» <رابرت> نکته ناراحت‌کننده درمورد جناب معینی این است که پس از بازنشستگی در سال ۷۹ هیچ خبر موثقی از ایشان نبود و بیشتر علاقمندان‌شان، گمان می‌کردند پیش از این درگذشته است.
» <رابرت> متاسفانه جناب "رضا معینی" مجری قدیمی برنامه‌هایی چون مسابقه "نام‌ها و نشانه‌ها" و "قصه شب" پس از مدت‌ها بیماری درگذشت...
» <میاموتو موساشی> استرالیایی ها هنرپیشه های بسیارخوبی دارند. The Artful Dodger 2023 هم سریال بسیار خوبی به نظر می رسد. این داجر را،به خاطر مرگ نانسی بدم نمی آمد دارش بزنند! ولی نظرم عوض شد.
» <میاموتو موساشی> برای پروانه معصومی و بیتا فرهی از درگاه خدا خیر و رحمت می خواهم. رگبار، گل های داوودی و هامون به یادم مانده.
» <میاموتو موساشی> باران بالا بابیلون شزل را به یاد. روسپی بابل یا بدتر هم باشند نتیجه مهم است بهترین هم باشند باز هم! تاریخی دوست نیستم،ولی فیلم جدید میکلسن عالی باشد و فیلم اسکات هم
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 5 رای - 3.4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینما پارادیزو
نویسنده پیام
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن
******

ارسال ها: 2,235
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84


تشکرها : 11247
( 18736 تشکر در 1573 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: سینما پارادیزو - نوستالژی زیباست

اون سکانس فلش بک  که  در ابتدای فیلم از بزرگسالی توتو در رختخواب میره به دوران کودکی اش در کلیسا و سینما معرکه ست. جنبه طنز خیلی نازی داره. اون کشیشه با اینکه مثل همه روحانی های مقدس مآب عقب افتاده ، کفر آدم رو با سانسورش در میاره اما باز شخصیت دوست داشتنی داره و منفور نیست. از میانه فیلم هم کم کم جو جدید فیلم ها را قبول می کنه ( روشنفکر میشه ! )

اون شخصیت  رئیس سینما ( همون کچله ) هم آدم جالبیه. توی یه شرط بندی پولدار میشه و در یک موقعیت مناسب سینما را صاحاب میشه و میشه رئیس توتو . اولین فیلمی هم که پخش می کنه رقص و بوسه و ... ایناست ! خلاصه کودتای فرهنگی در شهر راه می اندازه !

از شخصیت نگهبان سینما ( دستیار آلفردو) هم خوشم میاد. آدم ساده و خوبیه. اون سکانسی که توتو پول  مادرش رو داده بلیط سینما خریده یادتونه ؟  آلفردو با همین طرف دستیارش فیلم جلو مادر توتو بازی می کنن تا بگن که پول توتو زیر صندلی سینما افتاده بوده و خرج نشده. کدوم سینماداری این روزها حوصله این کارها رو داره ؟

تا یادم نرفته از یه سکانس قشنگ دیگه یاد کنم. مادر توتو داره یه لباس می بافه که در می زنن. اون سراسیمه می ره   در رو باز کنه اما دوربین روی لباس می مونه و ما می بینم که نخ لباس هی کشیده میشه و رشته رشته لباس از هم جدا میشه ( احتمالا مادر توتو یادش رفته که میل بافتنی را بذاره ) خلاصه لباس کلا از هم باز میشه و هر چه ننه توتو بافته رشته میشه .

۱۳۸۸/۶/۱۳ صبح ۱۲:۳۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : SOLMAZ, رزا, حمید هامون, اسکارلت اُهارا, نوبادی, پیرمرد, زرد ابری, کنتس پابرهنه, بانو الیزا, لوک مک گرگور
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
سینما پارادیزو - Classic - ۱۳۸۸/۶/۹, عصر ۱۱:۰۸
RE: سینما پارادیزو - نوستالژی زیباست - سروان رنو - ۱۳۸۸/۶/۱۳ صبح ۱۲:۳۹
RE: سینما پارادیزو - بانو الیزا - ۱۳۹۴/۸/۱۵, صبح ۰۷:۵۵
RE: سینما پارادیزو - Savezva - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷, صبح ۱۱:۲۴