[-]
جعبه پيام
» <رابرت> به مناسبت بیست و هفتمین سالروز درگذشت مرحوم علی حاتمی http://cafeclassic5.ir/showthread.php?ti...1#pid45081 حتماً مطالب ارزشمند جستار "و اما عشق... علی حاتمی" را مطالعه بفرمایید.
» <میاموتو موساشی> درباره فیلم مستر آندرسون، به گمانم، دوستان در جایی از همین کافه درباره Vincent and Me 1990 نوشته بودند. درباره دختری که، دلالی کارهایش را، به عنوان نقاشی جوانی های ونگوگ
» <میاموتو موساشی> صد فیلم "کات ۲۰۱۱"t1p.de/z9t4g .در ضمن معقول نیست، آلمانی ها بالای پل باشند و به دو پارتیزان زیر پل کاری نداشته باشند. شاید Kanał, 1956 وایدا بوده.
» <شارینگهام> روح استاد رضا معینی عزیز شاد و یاد و نام و نشانش گرامی باد
» <میاموتو موساشی> امیدوارم شوگان 2024 بهتر از قبلی باشد فومی نیکایدو که با در جهنم(حد اقل خنده آورتراز کیل بیل!) 2013 شناخته بودم هم بود پتانسیل مشهورشدن مانند دیگر بازیگران این سریال را
» <رابرت> نکته ناراحت‌کننده درمورد جناب معینی این است که پس از بازنشستگی در سال ۷۹ هیچ خبر موثقی از ایشان نبود و بیشتر علاقمندان‌شان، گمان می‌کردند پیش از این درگذشته است.
» <رابرت> متاسفانه جناب "رضا معینی" مجری قدیمی برنامه‌هایی چون مسابقه "نام‌ها و نشانه‌ها" و "قصه شب" پس از مدت‌ها بیماری درگذشت...
» <میاموتو موساشی> استرالیایی ها هنرپیشه های بسیارخوبی دارند. The Artful Dodger 2023 هم سریال بسیار خوبی به نظر می رسد. این داجر را،به خاطر مرگ نانسی بدم نمی آمد دارش بزنند! ولی نظرم عوض شد.
» <میاموتو موساشی> برای پروانه معصومی و بیتا فرهی از درگاه خدا خیر و رحمت می خواهم. رگبار، گل های داوودی و هامون به یادم مانده.
» <میاموتو موساشی> باران بالا بابیلون شزل را به یاد. روسپی بابل یا بدتر هم باشند نتیجه مهم است بهترین هم باشند باز هم! تاریخی دوست نیستم،ولی فیلم جدید میکلسن عالی باشد و فیلم اسکات هم
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 5 رای - 3.4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینما پارادیزو
نویسنده پیام
Classic آفلاین
صاحب کافه
*********

ارسال ها: 797
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۷
اعتبار: 46


تشکرها : 6768
( 6050 تشکر در 443 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: سینما پارادیزو - نوستالژی زیباست

اولین باری که سینما پارادیزو را دیدم ( = کشف کردم ) نسخه ای بود که نه زیرنویس فارسی داشت و نه زیرنویس انگلیسی . نسخه ایتالیایی بود و صدای بازیگرها هم فقط ایتالیایی بود. به عبارتی دیگر همه راههای ارتباطی نوشتاری و صوتی بسته بود و فقط تصویر با تماشاگر حرف می زد. با این وجود فیلم آنقدر از نظر زبان تصویر گویا بود که کاملا فیلم را می شد فهمید و داستان آن بهیچوجه گنگ نبود.

این همان نکته ای است که چاپلین و هیچکاک بارها گفته اند  یعنی استفاده درست از اصلی ترین عنصر سینما ( زبان تصویر) . تا وقتی لازم نباشد نباید چیزی را که با تصویر می توان به تماشاگر منتقل کرد ، به صورت دیالوگ بر زبان بازیگر جاری کرد. بازیگر نباید حرف بزند و اگر حرف زد  جواهر و گوهر از دهانش بیرون بزند ( دیالوگ های ماندگار )

سینما پارادیزو فیلم محبوب تمام عاشقان سینماست چون با آن به شدت همذات پنداری می کنند ، حرف دل آنهاست  . همه ما روزی توتو بوده ایم و دوست داشته ایم مثل توتوی بزرگسال ، کارگردان یا بازیگر شویم اما متاسفانه یا خوشبختانه مسیر زندگی کسی مانند آلفردو را سر راه ما قرار نداد تا اینکاره بشویم !


اینهمه کافه توی دنیا هست , اونوقت شما درست اومدین به کافه ی ما
۱۳۸۸/۶/۱۰ عصر ۱۰:۰۱
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سروان رنو, رزا, حمید هامون, اسکارلت اُهارا, BATMAN, زرد ابری, کنتس پابرهنه, پیرمرد, نکسوس
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
سینما پارادیزو - Classic - ۱۳۸۸/۶/۹, عصر ۱۱:۰۸
RE: سینما پارادیزو - نوستالژی زیباست - Classic - ۱۳۸۸/۶/۱۰ عصر ۱۰:۰۱
RE: سینما پارادیزو - بانو الیزا - ۱۳۹۴/۸/۱۵, صبح ۰۷:۵۵
RE: سینما پارادیزو - Savezva - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷, صبح ۱۱:۲۴