[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران
نویسنده پیام
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10479
( 12698 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: زوجهای ماندگار ایرانی

«اَفسانه سلطان وشبان» 1363

(با کلیک بر روی لغات آبی و خاکسری رنگ تصاویرمربوطه  قایل مشاهده است)

زوج ماندگار سلطان و سلطان بانو در گوشه ای از خاطرات نوستالژی بازان جا خوش کرده است

سلطان / سلطان بانوی ما فرشته نگهبان ما کجاست؟ جمله ای که مدام ورد زبانش است، گويی بانو هم برايش همسر است و هم مادری دلسوز

سلطان بانو / زنی طناز است، برای سلطان همسری دلفريب، شيرين و خوش سخن که در همه حال موجبات آرامش او را فراهم میکند، تمنا دارم سروم! تکه کلام اوست

ضمنا! سلطان بانوی داستان معمولا عادت داشتند تنقلات میل بفرمایند!

با این تفاسیر، احتمالا با سلطان و بانویی عاشق پيشه طرفيم؟ آری يا خير!
اگر به دنبال پاسخ اين سوال باشيد، گفتگوی زير برایتان راهنمای خوبی است

"قبل از این سکانس وزیر و خوابگذاراعظم نقشه ای طراحی کردند تا سلطان را از واقعه شومی که سامندر کیمیاگر پیشگویی آن را کرده بود نجات دهند"

!سلطان / عاليست، بهتر از اين نميشود، نگفتيم آخرش ما يک راهي پيدا ميکنيم، آفرين بر ما
!سلطان بانو / البته وزيراعظم يک راه پيدا کرده است
سلطان / خوب چه فرقی ميکند، آفرين بر وزير اعظم ما که چنين طرحی ريخته است
فکرش را بکنيد سلطان بانو، وقتي اين بلا آمد و به سلامت از کنار ما رد شد
چه شبهای دراز زمستانی دور کرسی مينشينيم و همينطور که تنقلات ميل ميفرماييم
غيبت اين و آن را ميکنيم از اين ماجرا ياد ميکنيم و فراوان ميخنديم

سلطان بانو / جای بسی خوشبختيست که يک تنوعی در زندگی ما پيدا شد
راستش من ديگر از اين زندگی يکنواخت داخل اين قصر داشتم خسته ميشدم

!سلطان / تازه! آيندگان هم که اين حکايت را بخوانند به هوش و زکاوت ما پی خواهند پرد
خواهند گفت، با اينکه سلطانشان در زمان قديم ميزيسته ولي عجب نبوغی داشته و چه ابداعاتي ميکرده
!سلطان بانو / البته وزير اعظمشان چه ابداعاتی ميکرده
!سلطان / چه فرقی ميکند، وزير اعظمشان، شما هم که همش سنگ وزير اعظم ما را به سينه ميزنيد؟

سلطان ما ساده دل، بی دست و پا، ترسو و کم خرد است که وانمود میکند مردی شجاع و دلیر است
سلطان بانو هم که ظاهرا زن مهربان و شيرينی است، برای سلطان ومونس وهمدم تنهاييهايش
ولی سلطان و سلطان بانو آنطور که وانمود میکنند نیستند
تمام علاقه شان به تعلقات مادی و ظواهر ختم میشود، درست خلافِ زوج پدرسالار

همه که اینها که خوانديد ساخته ذهن نویسنده است و حکایتی بيش نبود، پس جدی شان نگیرید
و اما حقیقت؟ آن است که سلطان و سلطان بانوی ما سالهاست زوج ماندگاری برای هم بوده اند وهستند
از زمانی که به عنوان سلطان و بانو ميشناختيمشان تا همين حال که سالها از آن دوران ميگذرد

مگر ميشود نام سلطان و شبان را شنيده باشی و بازی هنرمندانی چون محمد مطیع / وزیر اعظم  و محمد علی کشاورز خوابگذار را بخاطر نياوری؟

پس يادی هم ميکنيم از اجرای زیبای این دوهنرمند پيشکسوت

ادامه دارد (اسامی  تصاویر بازیگران)

بخاطر دارم در زمان پخش مجموعه (سال 63) هرهفته دوشنبه شبها از ساعتها قبل منتظر پخش این مجموعه بودم

غیر از داستان، موسيقی و بازی خاطره ساز هنرمندان، تيتراژ ابتدايی مجموعه هم خيلی برام جالب بود

کتاب بزرگ و به ظاهر کهنه و قدیمی نمايش داده ميشد که صفحاتش به آرامی ورق ميخورد

سپس تصاوير شخصيتها به همراه نام آنها ظاهر ميشد که خیلی زیبا نقاشی و خطاطی شده بودن

همیشه به اون کتاب علاقه داشتم والان خیلی کنجکاوم بدونم کجاست؟ احتمالا پیش آقای کارگردان یا یکی از عوامل باشه یا جایی داره خاک میخوره!

قصدم این بود بعد از تماشای بخشهایی از مجموعه،  نوشتن مطالب و انتخاب تصاویر که طبیعتا زمان زیادی را صرف میکرد
برای ارسال اقدام کنم و اتفاقا به سرانجام هم رسید، اما از آنجایی که زوج سلطان و شبان بسیار معروف هستند
دوست عزیز "جو برادلی" هم زودتر از ما درباره این زوج به یادماندنی مطلب زیبایی را نوشتند
در هر صورت لذت مرور خاطرات نوستالژیک در همین است

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۳/۱۰/۱۶ عصر ۰۷:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Joe Bradley, مگی گربه, برو بیکر, اکتورز, پیرمرد, سرهنگ آلن فاکنر, زاپاتا, خانم لمپرت, rahgozar_bineshan, اسکورپان شیردل, ژان والژان, شیخ حسن جوری, کارآگاه علوی, بانو, Kathy Day, نایب تیمور خان, پرشیا, سارا, زرد ابری, Kurt Steiner, واتسون, علی شو, هایدی, پیر چنگی, ژنرال
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵, صبح ۰۳:۳۸
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶ عصر ۰۷:۰۶
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶, عصر ۰۷:۳۴