[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی سایتهای مفید و فاخر
نویسنده پیام
جیسون بورن آفلاین
تحت تعقیب
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۷/۱۵
اعتبار: 22

تشکرها : 1438
( 1644 تشکر در 83 ارسال )
شماره ارسال: #7
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر

بیش از  یک ماه است که وبسایت آپارات با همکاری موسسه رسانه های تصویری سرویس تازه‌ای را برای نمایش فیلم ها و انیمیشن های ایرانی و خارجی راه اندازی کرده است. (بیشتر بخوانید)

اما دو نکته در اینجا حائز اهمیت است:

1- آثار از کیفیت صدا و تصویر خوبی بهره‌مند هستند و بدون لگوی موسسه (دقیقا همان نسخه‌ای که در آرشیو موجود هست) برای پخش قرار گرفته‌اند.

2- همانطور که دوستان مطلع‌اند، موسسه رسانه های تصویری یکه تاز عرصه ویدیویی کشور در بین سال های 1372 تا 1379 بود. در لیست فیلم ها و کارتون ها توانستم آثاری که خاطرات زیادی را برای ما دهه هفتادی ها دارد پیدا کنم، آثاری که پس از جان گرفتن موسسات خصوصی و به حاشیه رفتن موسسه رسانه های تصویری در سال های آعازین دهه 80 دیگه رنگشان هم در ویترین ویدیو کلوپ ها ندیدیم، لیستی از آثاری که در آن دوره بارها و بارها از ویدیو کلوپ کرایه کردم و فریم به فریمشان را از حفظم!

فیلم بسیار زیبای اندوهی به وسعت اقیانوس (1999) با دوبله‌ای فراموش نشدنی

فیلم کلوپ کاراگاهان جوان( گویندگی به جای مایکل بالام (بدمن فیلم) از معدود بدمن هایی است که جلال مقامی در کارنامه خود به ارمغان گذاشته)

کارتون سریالی The Real Aventures of Jonny Quest 1996 که با اسم بی ربط کارتون های افسانه ای! تنها دو قسمت آن در بازار پخش شده بود، من که در این سال ها هرچه صفحات فروم کودکی و تاپیک کارتون های خاطره انگیز را گشتم نتوانستم  نام اصلی آن را پیدا کنم(احتمال می دهم که این کارتون قبل از آن توسط صدا و سیما دوبله و پخش شده بود )

کارتون زیبای  Tom and Jerry the Movie 1992 (اولین بار بود می دیدم که تام و جری برعکس آثار قبلی شان زبان باز کرده و صحبت می کردند!)

متاسفانه فیلمسازان ایرانی سالهاست که مخاطب کودک را فراموش کرده‌اند:

فیلم زیبای تعطیلات تابستانی (1374) با بازی حامد کلاهداری و زنده یاد جمشید اسماعیل خانی

فیلم سینمایی دارا و ندار (1378) با بازی اکبر عبدی و زنده یاد احمد آقالو

تله فیلم پول (1377) با بازی زنده یاد رضا ژیان و امیر نوری

این دو فیلم کمیاب هم در آن دوره هرگز کرایه نکردم ولی شاید برای دیگر دوستان خاطره‌انگیز باشد:

فیلم سینمایی جایزه (1361) با بازی داوود رشیدی و علی نصیریان

فیلم سینمایی گروهبان (1369) با بازی احمد نجفی و گلچهره سجادیه

۱۳۹۳/۱۲/۳ صبح ۰۵:۵۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پیرمرد, واشیزو, خانم لمپرت, زینال بندری, شیخ حسن جوری, برو بیکر, مگی گربه, زاپاتا, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, سروان رنو, حمید هامون, rahgozar_bineshan, Kathy Day, واتسون, آلبرت کمپیون, ایـده آلـیـسـت, Sonny Corleone, مكانيك, Saam, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - BATMAN - ۱۳۹۳/۵/۱۵, عصر ۰۸:۵۹
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - BATMAN - ۱۳۹۳/۸/۱۵, عصر ۰۷:۰۸
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۰/۳۰, عصر ۰۵:۳۱
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - جیسون بورن - ۱۳۹۳/۱۲/۳ صبح ۰۵:۵۱
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - Keyser - ۱۳۹۴/۸/۱۹, عصر ۰۵:۵۸
RE: معرفی سایتهای مفید و فاخر - jen yu - ۱۳۹۴/۹/۴, صبح ۱۲:۴۲