[-]
جعبه پيام
» <اکتورزhttp://cafeclassic5.ir/showthread.php?ti...4#pid45094
» <اکتورز> فردی گرامی ( مورچەی سیاە ) تا جایی کە من بدانم کارهای فلکلور خالقشان خیلی مشخص نیست و نهایت بشود کسی کە بازنوازی کردە را کشف کرد
» <اکتورز> سپاس دوست عزیز
» <Emiliano> «اکتورز» عزیز، خیلی لطف فرمودی. دم شما گرم. عالی بود.
» <اکتورز> راستش جناب امیلیانو بندە هم صرفا جهت فضولی از اینستای پسرم استفادە میکنم وگرنە خیلی وقتە بوسیدم گذاشتم کنار
» <اکتورز> تقدیم امیلیانوی عزیز https://www.namasha.com/v/1w6A38yZ
» <رابرت> "آن مرد ده سال دیرتر آمد و زود رفت..." در خاطرات سودا زده من http://cafeclassic5.ir/showthread.php?ti...6#pid45086
» <Dude> می دانستم که، چنین فیلمی از تلویزیون پخش شده بود. ولی هیچ علاقه ای به دوباره دیدنش نداشتم، حیف! وانتظار دیدن داگلاس را هم نداشتم. Running 1979
» <Emiliano> امّا اگه لطف کنید، لینک اون ارسالهٔ ایشون رو اینجا بذارید، بدون سوار کردن این عپ، می‌شه تماشا یا ذخیره‌ش کرد. زحمتشو می‌کشید؟
» <Emiliano> درود «آکتورز» عزیز. من ماه‌هاست «اینستاگرام» رو از گوشیم پیاده کرده‌م و دوسم ندارم دوباره برم سمتش.
Refresh پيام :


نظرسنجی: بنظ شما کدام فیلم برنده گلدن گلوب 2014 در بخش فیلم خارجی خواهد شد؟
این نظرسنجی بسته شده است.
آبی گرمترین رنگ است (فرانسه) 0% 0 0%
باد می وزد (ژاپن) 0% 0 0%
زیبائی بزرگ (ایتالیا) 33.33% 2 33.33%
شکار (دانمارک) 33.33% 2 33.33%
گذشته (ایران) 33.33% 2 33.33%
تمام 6 رأی 100%
* شما برای این مورد رأی داده اید [نمایش نتیجه]

ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
 • 1 رای - 5 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 355
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37


تشکرها : 3248
( 6972 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #1
کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

سلام برکافه نشینان صمیمی

همانطور که میدانید گلدن گلوب هفتادو یکم در راه است. معتبرترین رویداد سینمایی بعد از اسکار. جوایز گلدن گلوب قرار است در دوازدهم ژانویه سال 2014 به برندگان اعطا گردد. همانطور که میدانید انجمن روزنامه نگاران خارجی هالیوود مسئول برگزاری این رویداد سینمایی می باشد و چند روز پیش اسامی نامزدهای گلدن گلوب 2014 را در بخشهای مختلف اعلام نمودند.

گلدن گلوب هفتادویکم مانند گلدن گلوب هفتادم از یک حیث برای ایرانیان حائز اهمیت می باشد و آن انتخاب مجدد یک فیلم ایرانی دیگر در بین نامزدهای اعلامی.

در زیر ضمن معرفی آثار منتخب در بخشهای مختلف دوستان را دعوت به شرکت در نظرسنجی انتخاب فیلم برگزیده خارجی در گلدن گلوب 2014 می نمایم. امیدوارم دوستان خارج از تعصب فیلم برگزیده خود را انتخاب نمایند. در خصوص این نظر سنجی موارد زیر را خدمت دوستان یاداوری می نمایم:

 • فقط کاربران عضو و تایید شده می توانند در این نظر سنجی شرکت نمایند
 • سایر کاربران می توانند گزینه انتخابی شما را ببیند
 • شرکت کنندگان فقط یک گزینه را می توانند انتخاب کنند
 • با توجه به اینکه نتیجه نظر سنجی در روز یکشنبه 22 دیماه مشخص میگردد لذا این نظر سنجی در ساعت 24 روز شنبه 21 دیماه از سوی MyBB بسته خواهد شد.
 • چنانچه قبل از شرکت در نظر سنجی بخواهید نظر سایر کاربران را ببینید میتوانید روی گزینه نمایش نتیجه کلیک کنید.

در پایان ضمن معرفی آثار منتخب مزید امتنان خواهد شد تا چنانچه دوستان  با هریک از آثار معرفی شده آشنایی دارند اطلاعاتشان را با سایر دوستان به اشتراک بگذارند. ضمنا در گلدن گلوب هفتاد و یکم قرار است از کارگردان و بازیگر بزرگ وودی آلن نیز تقدیر بعمل آید.

در بخش بهترین فیلم های درام سینمایی پنج اثر «۱۲ سال بردگی»، «کاپیتان فیلیپس »، «فیلومنا»، «جاذبه» و «شتاب» جزو نامزدهای امسال هستند.


در بخش بهترین فیلم های خارجی زبان، «گذشته» جدیدترین ساخته ی اصغر فرهادی کارگردان بنام ایرانی با آثاری چون «شکار»، «باد برمی خیزد»، «زیبایی بزرگ» و «آبی گرمترین رنگ است» به رقابت می پردازد.


نامزدهای بهترین فیلم موزیکال یا کمدی بدین شرح هستند: «اخاذی آمریکایی»، «او»، «درون لوین دیویس»، «نبراسکا» و «گرگ وال استریت».


«کیت بلانشت» برای بازی در «یاسمن غمگین»، «ساندرا بولاک» برای هنرنمایی در «جاذبه»، «جودی دنچ» برای بازی در فیلم «فیلومنا»، «اما تامسون» برای هنرنمایی در «نجات آقای بنکس» و «کیت وینسلت» برای بازی در «روز کارگر» نامزدهای بخش بهترین بازیگر نقش اول زن فیلم های درام گلدن گلوب شدند.


نامزدهای جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد آثار درام نیز «ادریس البا» (ماندلا: راه طولانی آزادی)، «تام هنکس» (کاپیتان فیلیپس)، «متیو مک کاناهی» (DallasBuyers Club)، «رابرت ردفورد» (همه چیز از دست رفته) و «چوئتل اجیوفور» (۱۲ سال بردگی) هستند.


در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن آثار موزیکال یا کمدی نام «ایمی آدامز» (اخاذی آمریکایی)، «جولی دلپی» (پیش از نیمه شب) ، «گرتا گرویگ» (فرانچس ها)، «جولیا لوییس دریفوس» (به اندازه کافی گفته شد) و «مریل استریپ» (August: Osage County) به عنوان نامزدهای امسال جوایز گلدن گلوب اعلام شد.


«کریستین بیل» (اخاذی آمریکایی)، «بروس درن» (نبراسکا)، «لئوناردو دی کاپریو» (گرگ وال استریت) ، «اسکار ایزاک» (درون لوین دیویس) و «ژاکین فینکس» (او) برای دستیابی به جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد فیلم های موزیکال یا کمدی با هم به رقابت می پردازند.


فیلم های «او»، «نبراسکا»، «فیلومنا»، «۱۲ سال بردگی» و «اخاذی آمریکایی» در بخش بهترین فیلمنامه آثارسینمایی به عنوان نامزدهای گلدن گلوب ۲۰۱۴ معرفی شدند.


«یخ زده»، «من عنق ۲» و «خانواده کرود» هم نامزدهای بخش بهترین انیمیشن هفتادویکمین دوره برگزاری جوایز معتبر هنری گلدن گلوب هستند.


آثار برگزیده هفتادویکمین جوایز معتبر هنری گلدن گلوب در بخش های مختلف تلویزیونی هم بدین شرح معرفی شدند.


در بخش بهترین سریال تلویزیونی ژانر کمدی، سریال های بنامی چون «تئوری بیگ بنگ»، «دختران»، «خانواده مدرن»، «پارک ها و تفریحات» و «بروکلین۹۹» نامزد دریافت این جایزه شدند.


«داستان ترسناک آمریکایی»، «پشت چلچراغ»، «رقص روی لبه»، «بالای رودخانه» و «ملکه سفید» نامزدهای بخش بهترین تله فیلم یا مینی سریال گلدن گلوب ۲۰۱۴ هستند.


«جولیانو مارگولیز» (همسر خوب) ، «تاتیانا ماسلانی» (بلک یتیم) ، «تیلر شیلینگ» (نارنجی مشکی جدید است) ، «کری واشنگتن» (رسوایی) و «رابین راک» (خانه کاغذی) به عنوان نامزدهای بخش بهترین بازیگر نقش اول زن سریال های درام تلویزیونی اعلام شدند.


در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد همین سریال ها نام «برایان کرنستون» (Breaking Bad)، «لیو شریبر» (ری دونابان)، «مایکل شی» (اساتید جنسیت)، «کوین اسپیسی» (خانه کاغذی) و «جیمز اسپیدر» (لیست سیاه) جزء نامزدهای گلدن گلوب امسال هستند.


«زویی دشانل »، «لنا دونهم»، «ادی فالکو»، «جولیا لوییس دریفوس» و «ایوی پولر» به عنوان نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن سریال های کمدی اعلام شد.


در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد همین ژانر نیز «جیسون بیتمن »، «دن چیدل»، «مایکل جی فاکس »، «جیم پارسونز» و «اندی سمبرگ» به عنوان نامزدهای هفتادویکمین دوره گلدن گلوب اعلام شد.

۱۳۹۲/۹/۲۷ عصر ۰۸:۱۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, سی.سی. باکستر, ملانى, خانم لمپرت, شیخ حسن جوری
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳


تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

با اجازه بزرگان و تشکر از بروبیکر متخصص

یک سوال داشتم و آن اینکه تا جایی که یادم می آید قدیمها در جشنواره های بین المللی و حتی اسکار فیلمی که برای شرکت در بخش فیلمهای خارجی نامزد می گردید حتما باید با زبان مادری آن کشور ساخته می شد حالا یک سوال و آن اینکه تا جایی که من میدانم فیلم گذشته به زبان فرانسوی ساخته شده است یعنی قرار است در گلدن گلوب با دوبله فارسی نمایش داده شود؟

ضمنا با اجازه بروبیکر عزیز من از بین چهار فیلم رقیب گذشته آقای فرهادی اطلاعاتی از دو فیلم دیگر ندارم با اجازه پس از انکه در موردشان اطلاعاتی کسب کردم در نظر سنجی شرکت خواهم کرد و یا اگر کسی از دوستان اطلاعاتی از دیگر فیلمهای رقیب دارند بنویسند تا ما هم استفاده کنیم. بجز فیلم گذشته من فیلم شکار ساخته توماس وینتربرگ و فیلم آبی گرمترین رنگ است را دیده ام بنظر من هردو رقیب سختی برای گذشته هستند بویژه شکار و جالبتر اینکه هر دو فیلم از جشنواره کن  برنده نخل طلایی شده اند.

فیلم شکار را اگر ندیده اید حتما ببینید تا متوجه شوید یک دروغ ساده انسان را به کجا می رساند. اما فیلم آبی گرمترین رنگ است که نام اصلی آن در فرانسه زندگی ادل می باشد و نمی دانم چرا به انگلیس تبدیل به این اسم شد به موضوع همجنسگرایی پرداخته است که دارای مخاطبین خاص میباشد اما از طرفی تجربه ثابت کرده است که پرداختن به موضوعات اجتماعی نظیر طلاق برای مخاطبین خارج از مرزهای ایران نیز جذابیت دارد و این می تواند یکی از برگ های برنده گذشته باشد ( البته شاید).در مجموع این دوره کار آقای فرهادی فکر کنم سخت تر از دوره قبلی است.


[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۲/۹/۲۷ عصر ۱۱:۵۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, BATMAN, شیخ حسن جوری
Blanche آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 55
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۲۷
اعتبار: 15


تشکرها : 311
( 684 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

جواب دادن واقعا سخته من فقط گذشته را دیدم  بقیه را نه  وخب همه ی فیلم ها ی نامزد شده قوی اند مخصوصا تعریف شکار را خیلی شنیدم


نمی خوام بهترین باشم فقط می خوام اونقدربالا برم که دست هیچکس بهم نرسه
۱۳۹۲/۹/۲۸ عصر ۰۸:۵۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, برو بیکر, شیخ حسن جوری
سرهنگ آلن فاکنر آفلاین
رحمت الله علیه
*

ارسال ها: 58
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۳


تشکرها : 1574
( 840 تشکر در 29 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

با اجازه اساتید محترم

بنده در نهایت به این نتیجه رسیدم که اگر جشنواره بخواهد در یک روند عادی بهترین فیلم را انتخاب کند احتمالا فیلم شکار برنده خواهد شد. اما اگر مسائل سیاسی در کار باشد احتمالا فیلم آبی گرمترین رنگ است و یا گذشته انتخاب خواهد شد. اما دلایلم:

بدلیل اینکه غربیها در چند سال اخیر خیلی روی مسئله همجنس گرایی تبلیغات کرده اند بعید نیست در همان راستا بخواهند به فیلمی که به همین مسئله پرداخته است رای دهند بنابر این بهترین گزینه آنها فیلم آبی گرمترین رنگ است خواهد بود. از طرفی اگر باز مسائل غیر هنری در کار باشد باز هم بعید نیست فیلم اصغر فرهادی انتخاب شود. زیرا غربیها بدشان نمی آید تا از اصغر فرهادی یک شیرین عبادی دیگر بسازند و با معروف کردن او بعدها از ایشان بهره برداری سیاسی کنند. برای فیلم باد می وزد ژاپنی هم بدلیل آنکه یک انیمیشن می باشد زیاد شانس قائل نیستم و نمی دانم چرا اساتید این فیلم را در کنار آن چهار آثار قرار داده اند. فیلم زیبائی بزرگ ایتالیالی را هم موفق به دیدنش نشدم و هر چه صبر کردم تا بلکه یکی از اساتید کافه که این فیلم را دیده است مطلبی درباره اش بنویسد متاسفانه ظاهرا کسی این فیلم را ندیده است یا اگر هم دیده است افتخار نداده است تا به خواسته یک تازه وارد پاسخ دهد. با اینحال چیزی به برگزاری جشنواره نمانده است و نتایج مشخص خواهد شد. هرچند امیدوارم بخاطر عرق ملی فیلم گذشته انتخاب شود اما فیلم شکار را شایسته تر میدانم.


[img]http://www.uplod98.ir/images/o7v4j3cfmng99a8ev4w.jpg[/img]

بیهوده عجب می تازیم
۱۳۹۲/۱۰/۱۰ صبح ۱۲:۴۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, BATMAN
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

ارسال ها: 790
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81


تشکرها : 10461
( 12675 تشکر در 565 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

شکار از لحاظ داستانی شباهتهایی به فیلم MALENA (تورناتوره) داره، شایدم من اینطور حس کردم (مالنا فیلم بسیار زیباییه)

مالنا داستان زنی تنها، آرام و زیباست که قربانی تهمت ها و دروغ های جامعه قرار گرفته و در نهایت ترد میشه

شکار هم داستان مردی آرام و مهربان، که به طریقی دیگر دچار همان وضعیت نابسامان شده

صحنه های ابتدایی فیلم شکار من رو یاد (شکار گوزن) هم میندازه !

در کل فیلم خوبیِ، واقعیات تلخ جامعه رو به تصویر کشیده و عبرت آموزه

________________________________________________________________________________​_

زیبایی بزرگ، داستان مردی که جوانی و امید از دست رفته خودش رو دوباره بدست میاره، تمِ کمدی هم داره

امید به زندگی بحثی که امروزه باید بیشتر مورد توجه باشه، شاید برای همین بهش رای دادم


! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۲/۱۰/۱۰ عصر ۰۹:۰۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : برو بیکر, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, Memento
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 355
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37


تشکرها : 3248
( 6972 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #6
RE: کدام فیلم برنده جایزه گلدن گلوب 2014 می شود؟

درود بر بتمن و اندی دوفرین عزیز

علی رغم عدم استقبال دوستان از این تاپیک از مجموع 570 بازدید از این تاپیک فقط 6 نفر در نظر سنجی شرکت نمودند. و در نهایت نظر بتمن عزیز و اندی دوفرین محترم با واقعیت منطبق بود و فیلم زیبایی بزرگ از ایتالیا موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی گردید و نوار کامیابی های اصغر فرهادی در جشنواره های خارجی پاره گشت.

ضمنا قابل توجه سرهنگ آلن فاکنر عزیز: شما درست می فرمایید در گذشته دور فیلمهای خارجی شرکت کننده در جشنواره های معتبر بین المللی حتما باید با زبان مادری همان کشور در جشنواره ها شرکت میکردند. اما چند سالی است که این محدودیت از میان برداشته شده است . بنابراین نسخه اصلی فیلم گذشته به زبان فرانسوی در جشنواره به نمایش درآمد نه دوبله آن.

۱۳۹۲/۱۰/۲۳ عصر ۰۷:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN
ارسال پاسخ