[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دستنوشته ها و دلخوری ها
نویسنده پیام
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #12
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها

به نظر شما اگر کسی از دیوار خانه تان بالا بیاید و به قصد برداشتن وسیله شخصی شما وارد منزلتان شود به او چه می گویند؟ درست است . دزد یا سارق . حال اگر کسی نوشته ای یا عکسی یا مطلبی یا شعری یا ترانه ای را از شما بردارد و در جایی دیگر به نام خود بزند به او چه باید گفت؟ آیا این کار غیر از دزدی چیز دیگریست؟ تنها فرقش با مورد اولی اینست که در مورد اولی نیروی انتظامی سارق را دستگیر و روانه بازداشتگاه میکند تا به اتهام دزدی محاکمه شود. اما در مورد دوم چون هنوز قوانین مدونی وجود ندارد سارق هنری  یا ادبی راست راست برای خودش می چرخد. اما در نفس عمل هیچ فرقی نمیکند هر دو دزدی است و در هر آیین و مسلک الهی و غیرالهی مذموم است و نکوهیده.

مدتیست که سایتی در عرصه اینترنت روییده که فیلم های دوبله را به دوستدارانش عرضه میکند. سایتی که ادعا میکند "بزرگترین مرجع فیلم های دوبله" است اما همانند شترگاوپلنگ هر قسمتش را از سایتی دیگر به سرقت برده است. از ظاهر سایتش گرفته که تقلیدیست از یکی از سایت های معتبر و خوشنام دانلود فیلم تا فیلم هایش که اکثر قریب به اتفاق از سایت های دیگر دزدیده است و حتی مطالب و عناوین تاپیک هایش که همه کپی جزء به جزء از مطالب دوستان ما در کافه کلاسیک است. البته از همینجا به شما قول میدهم عمر این سایت با این رویه ای که در پیش گرفته به یک سال هم نمیرسد مگر اینکه تغییر رویه دهد. سایت های بسیاری را دیده ام که با همین شیوه های غیراخلاقی پیش آمدند و تا مدتی هم حضور داشته اند اما خیلی زود از دور خارج شدند. این سایت ها دقیقا شبیه قارچ هایی هستند که به اتکای داشته های دیگران سریع بالا می آیند اما چون بی ریشه هستند و چیزی از خود در چنته ندارند خیلی زود خشک میشوند و حتی نامی از آنها هم باقی نمی ماند. به مدیر این سایت که می دانم مطالب کافه ما را مو به مو میخواند! توصیه جدی میکنم برای ماندن و اسم در کردن از خود مایه بگذارید نه از دیگران. دست از این شیوه های غیراخلاقی بردارید که خیلی زود دستتان رو میشود و جز بدنامی توشه ای برنمی دارید.

در نظر من هیچ کاری بدتر و پست تر از دزدی نیست. حتی قتل با همه خشونتی که در خود دارد در اندیشه من به دزدی ارجح است. شما با انجام قتل یک فرد را می کشید اما با دزدی روح یک جامعه را می کشید . باعث بدنامی و رسوایی یک جامعه میشوید. حس اعتماد را در جامعه از بین می برید. دزد را نباید به زندان انداخت. دزد را باید در جامعه گرداند . او را رسوا کرد و به همه نشان داد تا همه بدانند که او دزد است. دزدی به هر بهانه ای که باشد پذیرفتنی نیست.

نمونه ای از یک دزدی را در شبکه های اجتماعی ببینید. طرف عکسی را که من در کافه گذاشته ام کات کرده و به نام خود در صفحه اش گذاشته تا لایک گدایی کند. عزیز من! نمی خواهد به فکر دوبلورها باشی . برو فکری به حال خودت بکن که بیشتر محتاج مراقبت و دلسوزی هستی (اصل مجله ای را که عکس را ازش برداشتم هم میگذارم تا ادعا نکند عکس مال من نبود). امیدوارم سایر دوستان هم به این موارد اهمیت دهند و هرجا دزدی را دیدند که چیزی را دزدیده –چه مادی و چه معنوی- او را رسوا کنند تا شر این معضل از جامعه ما کنده شود.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۳/۱۰/۲۴ عصر ۰۶:۵۸
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بانو, زینال بندری, برو بیکر, Classic, سرهنگ آلن فاکنر, گولاگ, پیرمرد, فیلیپ ژربیه, ژان والژان, کنتس پابرهنه, اسپونز, خانم لمپرت, BATMAN, مگی گربه, جیسون بورن, سید رسول, rahgozar_bineshan, برت گوردون, فرانکنشتاین, سروان رنو, اکتورز, زرد ابری, فورست, جولیانو جما, واتسون, بانو الیزا, Papillon, آلبرت کمپیون, کلانتر چانس, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۲/۱۲/۲۳, عصر ۰۵:۱۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - زبل خان - ۱۳۹۳/۵/۱۱, صبح ۱۱:۲۸
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - پیرمرد - ۱۳۹۳/۷/۱۳, عصر ۱۰:۵۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - Keyser - ۱۳۹۳/۱۰/۶, عصر ۱۰:۲۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴, صبح ۱۲:۰۹
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۴, صبح ۰۷:۰۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ عصر ۰۶:۵۸
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵, عصر ۰۴:۲۳
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - سروان رنو - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶, عصر ۰۲:۰۹
RE: دستنوشته ها و دلخوری ها - نسیم بیگ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲, عصر ۱۰:۵۳