[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«برنامه نود»
نویسنده پیام
میثم آفلاین
مشتری سابق
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۴

تشکرها : 2524
( 2644 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #6
RE: «برنامه نود»

اسکورپان عزیز!

حذف بخش کارشناسی فنی از برنامه جوری که خود عادل در همان بدو حذف گفت ، نارضایتی بینندگان عزیز (!) از آن بخش بود. و حتی اگر هم دلیلش چیزی که شما میگویید باشد ، باید گفت که عذر بدتر از گناه است. این برنامه باید مثل داروی تلخ شفابخش عمل میکرد و از غرولندهای یک مشت عامی و مربی بی سواد نمی ترسید. اگر همان روش را با قدرت ادامه میداد حالا پس از چند سال نتیجه اش معلوم میشد.

من هم گفتم که بخشهایی از دوربین نود (در همین حد که مشکلات ورزشی شهرستانها را نشان میدهد) جالب است.

اتفاقا برنامه اخیر را بهترین برنامه نود در این دو سه ساله میدانم. ای کاش فردوسی پور زودتر سر وقت این موضوع و دلالها و لمپنهای فوتبالی مثل قلعه نویی ، کمالوند ، پروین و دایی و ... میرفت.

اینکه میگویید بیشتر نظرات فردوسی پور مطابق با نظر عامه مردم است را نقطه قوت نمی دانم بلکه آن را عوام زدگی و عوام محوری میدانم. او نباید چون فردین قهرمان عوام باشد. باید فراتر از سطح عامه مردم حرکت کند که درکشان را ارتقا بدهد. نه اینکه بر موج جهالتشان سواری کند! (مثل فردین و فردینیست های سینما)

اما درباره برنامه دادکان هم بگویم دخالتهای دولتی و این چیزها را همه میدانند ، اما آن برنامه هم چیزی را مشخص نکرد و صرفا تصفیه حساب شخصی بود. حالا ذوقمرگی آنهایی که مسابقه اس ام اس آن برنامه را میدان مبارزه!! کردند بماند. رفتار عادل در آن برنامه واقعا رقت انگیز و ناامیدکننده بود.

اصلا این چیزها را آگراندیسمان کردن که مشکلی را حل نمی کند. اگر عادل به سوی همان هدف خودآگاهی دادن به فوتبال دوستان حرکت میکرد خیلی از این مانورهای سیاسی در محیط فوتبال کشور انجام نمیشد و توسط همین مردم پس زده میشد.

مثلا اگر به مردم میفهماند که حق آنها تماشای فوتبال در محیطی سالم و با امکانات است و آنها چند هفته پشت سر هم ورزشگاه رفتن را ترک میکردند ، مسئولین خیلی زود ورزشگاه ها را مجهز میکردند. اما وقتی مردم خود را تحقیر می کنند و گرسنه و تشنه خود را با خرج پولهای گزاف به ورزشگاههای فاقد امکانات می رسانند ، اصلا چرا باید این مسئولین کمترین قدمی برای بهبود اوضاع بردارند؟ آنها که همیشه ورزشگاهها را پر می بینند چرا بیخود هزینه کنند؟

یا اگر با ترویج فوتبال علمی روز دنیا باعث محبوبیت مربیان باسواد و تیمهای ارائه دهنده بازی جذاب میشد و اینقدر در بوق اندیشه "نتیجه گرایی" نمی دمید ، حالا با محبوبیت موجودات نفرت انگیزی مثل کمالوند و قلعه نویی ، پروین و دایی و .... میان عامه مردم مواجه نبودیم.

اگر به مردم میفهماند که استقلال و پرسپولیس مثل چاه ویل دارند بیت المال را در خود میبلعند و به عنوان خروجی فقط بی فرهنگی و بازیهای نازیبا و نتیجه گرایی صرف ترویج می کنند ، محبوبیت این دو تیم قطعا کم میشد  و دیگر سیاسیون از این دو باشگاه به عنوان آس های بازی های نفرت انگیزشان استفاده نمی کردند.

(۱۳۹۰/۶/۱۷ صبح ۱۱:۴۲)منصور نوشته شده:  

قبل از اینکه به برنامه نود برسیم بهتر است یادی کنیم از بزرگان عرصه گزارشگری و مجری گری فوتبال که امروز دیگر یا در بین ما نیستند و یا حضورشان کمرنگ تر است.

بدون شک مشهورترین و بهترین گزارشگر تاریخ ورزش ایران استاد عطا الله بهمنش بوده ....

به شخصه بیاد دارم در یکی از برنامه های ورزش و مردم در سال 1383 (اگر اشتباه نکرده باشم)، علیرضا حیدری قهرمان کشتی ایران حضور داشت. او که قبل از اعزام به مسابقات المپیک آتن در این برنامه منم منم هایش گوش شفیع (مجری برنامه) را کر کرده بود و دائما قول قهرمانی و مدال طلا میداد با تلفن عطا بهمنش ساکت شد... – جناب آقای حیدری یه سوال ازت میکنم مثل بچه آدم جواب میدی... – بفرمائید آقای بهمنش ... – شما تاحالا گذرت به زورخونه افتاده؟ ... – نه جناب بهمنش این روزا کسی وقت زورخونه رفتن نداره. زورخونه مال قدیمیا بود الان باشگاه میریم ... – میگم آخه منم منم راه انداختی در این برنامه. پات به زورخونه رسیده بود اینقدر منم منم نمیکردی. زورخونه شکلش مهم نیست چیزی که از توش درمیاد مهمه، من بهمنش همینجا میگم جایگاه تو در این مسابقات اول و دوم نیست. آدم اول باید نفس درونش بجنگه بعد با دیگران... وبعد گوشی را گذاشت...  شفیع از حیدری عذرخواهی کرد و ... و حیدری 9 دقیقه وقت داشت که یک امتیاز از کورتانیتزه (قدر ترین رقیبش در المپیک) بگیرد و نتوانست و  در نهایت خفت مغلوب شد و با تمام آن وعده وعیدها در نهایت در مسابقات المپیک سوم شد...

آخرین گزارش فوق العاده ای که به شخصه از وارث بیاد دارم بازی تاریخی ایران – استرالیا (1997) از یکی از شبکه های رادیوئی ایران بود. بخاطر دارم که صدای جواد خیابانی را از تلویزیون بستم و با صدای وارث فوتیال را دیدم... و چقدر فوق العاده بود وارث. حتی بعدها که گزارش خیابانی را در این مسابقه شنیدم حسرت آنرا خوردم که کاش دیگران هم صدای وارث راشنیده بودند تا میدانستند گزارش واقعی فوتبال به چه معناست.

لازم است تشکر ویژه ای بابت این پست خاطره انگیزتان داشته باشم.

بله آقای بهمنش واقعا دایره المعارف ورزش این مملکت است و تمام صحبتهایش با پشتوانه سالها تجربه و معرفت اندوزیست.

از کسی شنیدم ، ایشان در گزارشهایش ارجاع های بسیاری به سینما داشته. مثلا یک بار بازی مراکش را با تیمی دیگر گزارش میکرده و پس از اینکه دروازه بان مراکش چندین موقعیت را از مهاجمین حریف میگیرد ، بهمنش گفته : انگار این دروازه بان ، دروازه رو قفل کرده و کلیدشو سپرده به ریچارد بلین! (یا همچین چیزی)

تفرعن و غرور علیرضا حیدری را در بازیهای المپیک آتن به خوبی به یاد دارم. وقتی حریف آذربایجانی اش را شکست داده بود چنان نگاه زننده و متکبرانه ای به او کرد که من پای تلوزیون از ایرانی بودنم خجالت کشیدم! که البته آن نگاه زشت با مشت کشتی گیر رقیب پاسخ داده شد! یادم هست که همین علیرضا حیدری در مسابقه نیمه نهایی به شکل ناشیانه ای روی پل رفت و وقتی مسابقه را باخته بود مثل بچه ها گریه میکرد و مرتب به مربی اش برزگر میگفت : چرا معطلی؟ برو حق مرا بگیر!!! و جالب اینکه حتی کارشناسان تلوزیون چنان دچار تعصب کور شده بودند که تا چند روز آن به پل رفتن واضح را حتی در تصویر آهسته اش انکار میکردند و به داور و برگزارکنندگان المپیک تهمت میزدند که اینها توطئه است!

بازی ایران و استرالیا را هم من پخش زنده ندیدم بلکه همراه همکلاسی هایم از رادیو شنیدم. و باید بگویم که خاطره انگیزترین گزارشی هم بود که شنیدم و خیلی از شما ممنونم که آن گزارشگر پرشور را به من شناساندید.

سعادتمندانه ترین زندگی، زندگی بدون تفکر است. (سوفوکلس)
۱۳۹۰/۶/۱۷ عصر ۰۴:۰۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رزا, اسکورپان شیردل, منصور, بانو, الیشا, دن ویتو کورلئونه, بهزاد ستوده, ژان والژان, حمید هامون, علی بی غم, دلشدگان, Classic, نایب تیمور خان, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
«برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۶, عصر ۰۶:۰۷
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۶/۱۶, عصر ۰۸:۰۴
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۷, صبح ۱۰:۴۳
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۶/۱۷, عصر ۰۳:۱۱
RE: «برنامه نود» - منصور - ۱۳۹۰/۶/۱۷, صبح ۱۱:۴۲
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۷ عصر ۰۴:۰۴
RE: «برنامه نود» - منصور - ۱۳۹۰/۶/۲۰, صبح ۱۱:۵۱
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۲۲, عصر ۰۵:۵۴
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۷/۱۹, صبح ۰۵:۳۸
RE: «برنامه نود» - سناتور - ۱۳۹۰/۷/۱۹, عصر ۱۲:۰۸