[-]
جعبه پيام
» <رابرت جوردن> من عاشق بازی سعید راد در در فیلم دوةل هستم -ضد قهرمان دوست داشتنی سینما
» <Emiliano> یکی از این عزیزان Dude بزرگوار هستن که بدین‌وسیله در اینجا ازشون ممنون هستم.
» <Emiliano> وجود دوستان فرهیخته با کوله‌باری از دانش و تجربه در این انجمن افتخاریه بزرگ برای بنده و ازشون درس می‌گیرم.
» <سروان رنو> جالب بود ! عجب پوستری از "بر باد رفته" ... https://www.1pezeshk.com/wp-content/uplo....30.05.jpg
» <کنتس پابرهنه> این طراح خوش ذوق چه ساده و زیبا به سکانس های کلیدی فیلم ها اشاره کرده... https://www.1pezeshk.com/archives/2024/0...style.html
» <پیرمرد> متأسفانه سعید راد درگذشت، روحش شاد و یادش گرامی
» <پیرمرد> سپاسگزارم از جناب سروان که بنده را با دورین گری مقایسه نفرمودند
» <پیرمرد> سلام و عرض احترام خدمت دوستان کافه کلاسیک و تشکر از سرکار خانم کنتس گرامی
» <سروان رنو> پیرمرد مانند بنجامین باتن هر روز جوانتر می شود
» <کنتس پابرهنه> به به... بعد از مدت ها درود جناب پیرمرد عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رائول والش ( Raul walsh )
نویسنده پیام
Green آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۷/۵
اعتبار: 10

تشکرها : 152
( 315 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #1
رائول والش ( Raul walsh )

متولد نیویورک سیتی. پدرش طراح لباس بود. در نوجوانی از خانه گریخت و به دریاها عزیمت کرد. سپس گاوچران شد و در کار راندن گله های اسب در مکزیکو تگزاس و مونتانا کار کرد. در سال 1910 در چند نمایشنامه ظاهر شد.

در سال 1912 به عنوان بازیگر و همچنین دستیار گریفیث از طریق استودیوی (( بیوگراف)) به سینما راه یافت. گریفث نخستین فرصت کارگردانی را به او داد تا به اتفاق کریستی کابان فیلم زندگی ژنرال وی یا را در سال 1914 بسازد.

یکی از مهمترین نقشهایش بازی در فیلم پیدایش یک ملت ساخته گریفیث است . متعاقبا گاه و بیگاه در فیمها بازی میکرد ولی سرسپردگی , مداومت و مهارت وی در کارگردانی در 25 سال بعد سبب شد یکی از کارگردانان شاخص هالیوود شود.

او روایتگری صادق بود و آثاری سلیس و روان و بدون پیچیدگی آفرید که تاکید بر ایجاد سرگرمی داشت. انواع فیلمهای درام ساخت که آمیخته با لحظاتی حاکی از نبوغ توام با ظرافت اوست.

در سال 1929 در هنگام ساختن نخستین فیلم ناطق خارج از استودیو هالیوود یک چشم خود را از دست داد و از آن پس همیشه چشم بندی چشم چپ او را می پوشاند. والش آخرین فیلم خود را در سال 1964 ساخت.

۱۳۸۹/۹/۱۴ عصر ۰۵:۲۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : john doe, رائول والش, بانو, سم اسپید, الیشا
ارسال پاسخ