[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گمشدگان و مفقودین کافه
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #62
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

با سلام خدمت دوستان

بحث جالبی اینجا مطرح شده که ینظر من جای بسیار بحث و تامل دارد. هر چهار پست اخیر را با دقت مطالعه کردم و خوشبختانه بحث هایی مطرح گردید که حرف دل بسیاری از دوستان می باشد. باید خدمت دوستان عرض کنم این تشکرهایی که در پایین پستها می بینید واقعیت امر این است که هیچکدامشان برای ذینفع اعتبار نمی آورد. اگر من امروز به سبزی فروش محلمون مراجعه کنم و عنوان کنم من دارای صد هزار لایک از سایت کافه کلاسیک هستم باور کنید حتی نیم کیلو سبزی بدون دریافت وجه به بنده نخواهد داد.

این را گفتم تا در پی تایید گفته های دوستان سایر اعضا بدانند دوستانی که در این سایت اطلاعاتشان را با دیگران به اشتراک می گذارند هرگز بدنبال دریافت تشکر نیستند. اما واقعیت امر این است اگرچه این تشکرها برای ارسال کننده پست اعتبار نمی آورد اما برای سایت اعتبار ویژه ای می آورد. شحصا وقتی در پی موضوعی وارد یک فروم می شوم و به پستی بر می خورم ابتدا نگاهی به تعداد لایکهای آن پست می نمایم.

بدیهی است وقتی با پستی مواجه می گردم که دارای لایکهای فراوانی است ترغیب می گردم آن پست را بخوانم. این اعتباریست که تشکر کنندگان به آن پست داده اند. من نیز به این موضوع واقفم که همه ما در تشکر کردن یا نکردن مختار و آزاد هستیم اما در بین ما قوانینی وجود دارد که گاها در هیچ کجا نوشته نشده است. فرهنگی در بین ما وجود دارد که به روی هیچ کاغذی مکتوب نشده است. وقتی در یک نقلیه عمومی نشسته ام و پیرمردی را می بینم که سوار بر آن نقلیه شده است بی اختیار بلند می شوم و جایم را به او می دهم.

اگر من از روی صندلی بلند نشوم هیچ قانونی نمی تواند بنده را شماتت کند که چرا برنخواستم. هیچ محکمه ای نمی تواند علیه من کیفر خواستی صادر کند زیرا من دچار نقض قانون نشده ام. اما من بر خلاف نظر دوستان خود را در خصوص تشکر کردن از پستهای دوستان مختار و آزاد نمی دانم بلکه آنرا وظیفه می دانم( البته نه هر پستی ) . منصور خان زحمت کشیده اند و ساعتها در خصوص دوبله مجدد رابین هود مطلب نوشته اند . او هیچ وظیفه ای در اینخصوص نداشته است. بابت نوشتن چنین مطلبی از هیچ مرجعی حقوق یا حق الزحمه ای دریافت ننموده است. آیا بدور از ادب نیست که مطلب ایشان را بخوانم و از پست ایشان تشکر نکنم؟

در خصوص پست سرهنگ عزیز نیز باید بگویم حق با ایشان است. گاها در این کافه مقابله به مثل نیز صورت می گیرد. از قدیم درست گفته اند که با هر دست که بدهی با همان دست هم میگیری. بعبارتی اینکه هر روز وارد کافه شویم و هر پست جدیدی که ارسال شده است را مورد لطف کلیک تشکر نمائیم نیز کار درستی نیست. لذا بنده در اینجا ضمن احترام به نظر کلیه دوستان ، بقول سروان جهانبینی و ایدئولوژی خود را در خصوص استفاده نکردن از کلید تشکر را خدمت دوستان عرض می کنم.

شخصا در خصوص تشکر کردن از پستهای دوستان خساست بخرج نمی دهم اما در 3 حالت زیر خود را مقید میدانم که از آن پست تشکر ننمایم:

1 - پستی که بر خلاف سلیقه و عقایدم باشد. برای مثال کاربری پستی ارسال دارد و فرضا بگوید بنظر من صدای جلال مقامی برای رابرت رد فورد مناسب نیست. و یا اینکه منوچهر اسماعیلی گوینده قابلی نیست. در چنین مواقعی علیرقم اینکه تشکر به مفهوم تایید پست نیست اما هیچ انگیزه ای برای تشکر کردن از چنین پستی نخواهم داشت.

2 - پستی که فاقد محتوا باشد و صرفا جهت تایید پست دیگر و یا ذکر سوال ساده ای ارسال گردد. فرضا کاربری زحمت می کشد و و در خصوص نقد یک فیلم کلی مطلب می نویسد. کاربر دیگری پستی ارسال می کند و فرضا می نویسد خیلی جالب بود اتفاقا منهم این فیلم را دیده ام و ..... لایک نمودن چنین پستی برای بنده هیچ توجیهی ندارد. و یا وقتی کاربری در تاپیک راهنمایی فیلم سراغ فیلمی را می گیزد چه لزومی دارد آن پست را لایک نمایم؟ حالا سوال کننده هر کسی که میخواهد باشد اما کار شرلوک عزیز که وقت می گذارد و پاسخ سوال او را می دهد شایسته لایک است.

3 - پستی که ارسال کننده آن خود در خصوص پستهای سایر اعضا بی تفاوت است. البته این موضوع نیاز به شکافتن دارد. پست چنین فردی خیلی باید از لحاظ محتوایی در درجه بالایی باشد که بنده را ترغیب کند تا آن پست را لایک نمایم. دیشب فیلم اسپارتاکوس از شبکه نمایش پخش گردید . امروز به محض ورود به کافه در دایره المعارف بدنبال اسامی گویندگان آن بودم. وقتی دیدم سم اسپید محترم برای یافتن نام گویندگان این فیلم چه مشقتهایی را تحمل فرمودند بدون هیچ درنگی و بدون در نظر گرفتن اینکه ارسال کننده این پست تا کنون پستهای دیگران را لایک نموده است یا خیر پستشان را لایک نمودم. حتی اگر تعداد تشکرهای ایشان از سایر پستها عدد صفر را نمایش می داد این تشکر را می کردم.

اما در مجموع وقتی می بینم برخی از دوستان برخی از پستها را می خوانند و کاملا بی تفاوت از کنار آن رد می شوند دلم به درد می آید. پستهای با محتوای بسیاری در این کافه وجود دارد که امروز سایر سایتها مثل آب خوردن آنرا از این سایت سرقت می کنند و در سایت خودشان  از آن استفاده می کنند و جالب اینکه تعداد لایکهای این پست سرقت شده در سایر فرومها از مرجع اصلی ان بیشتر است . اما وقتی می بینم خودمان قدر این نوشته ها را نمی دانیم چنین اتفاقاتی را باید طبیعی بدانیم.

ارادتمند

بروبیکر

۱۳۹۳/۹/۲۵ عصر ۰۷:۰۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زینال بندری, بلوندی غریبه, BATMAN, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, گولاگ, مگی گربه, حمید هامون, شیخ حسن جوری, زرد ابری, زبل خان, واتسون, کارآگاه علوی, Memento, گروهبان گارسیا, شارینگهام, بوچ کسیدی, ال سید
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۸۹/۸/۲۶, صبح ۰۱:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۸/۲۸, صبح ۰۱:۵۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Savezva - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۱۱:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - دزیره - ۱۳۸۹/۱۱/۷, صبح ۰۸:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۳/۲۰, صبح ۰۱:۴۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۶, صبح ۰۱:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۸:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۹:۱۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۱۰:۱۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۳/۱۰, صبح ۱۱:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۴/۲۶, عصر ۱۰:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اسپونز - ۱۳۹۳/۵/۵, عصر ۱۱:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۶/۱۸, عصر ۰۵:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - بانو - ۱۳۹۳/۶/۳۰, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۷/۵, عصر ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۷/۱۸, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۷/۲۶, عصر ۰۲:۰۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۸/۴, عصر ۰۵:۰۵
یاد ایام - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۳/۸/۸, عصر ۰۹:۳۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۹, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۲۰, عصر ۰۶:۴۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۳/۸/۳۰, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱, صبح ۰۷:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱۶, صبح ۱۰:۰۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۹/۱۷, عصر ۰۸:۰۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۹/۲۸, صبح ۰۸:۳۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۱۰/۴, عصر ۱۲:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۷, عصر ۰۸:۱۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲, عصر ۰۲:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶, صبح ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۱۲/۲, عصر ۱۱:۵۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۱/۱, صبح ۰۳:۵۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۲/۲۵, عصر ۰۳:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۳/۱۷, صبح ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۳/۲۵, عصر ۰۴:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۴/۳/۲۶, عصر ۰۷:۳۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۴/۲, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۴/۶, صبح ۱۰:۵۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۴/۲۵, صبح ۰۳:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۰:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۱:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۵/۵, عصر ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۱۷, عصر ۰۶:۵۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۴/۵/۲۳, عصر ۰۴:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۶/۷, صبح ۰۷:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۸/۱۵, عصر ۰۸:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵, عصر ۰۸:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۶/۱۲/۸, صبح ۰۶:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - واترلو - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳, عصر ۰۲:۳۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سم اسپید - ۱۳۹۹/۱/۱۰, صبح ۰۲:۴۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۹/۱/۲۲, عصر ۰۹:۵۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۹/۳/۷, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مراد بیگ - ۱۳۹۹/۶/۱۷, عصر ۱۲:۱۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۹, عصر ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۲۱, صبح ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - ساب زیرو - ۱۴۰۰/۸/۲۷, عصر ۱۱:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱, عصر ۱۰:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴, عصر ۰۶:۳۲
کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸, عصر ۱۲:۳۸
RE: کاپیتان اسکای - سروان رنو - ۱۴۰۱/۱/۲۸, عصر ۱۱:۴۲
RE: کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۱/۱/۲۹, عصر ۰۵:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - فارست - ۱۴۰۱/۹/۲۱, عصر ۰۷:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۰۷:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Emiliano - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۱۰:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مموله - ۱۴۰۲/۱/۴, صبح ۰۴:۳۴
گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۴۰۲/۵/۲۴, عصر ۰۹:۰۹
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان) - برو بیکر - ۱۳۹۳/۹/۲۵ عصر ۰۷:۰۵
یاد دوستان قدیم... - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰, عصر ۰۳:۰۴