[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گمشدگان و مفقودین کافه
نویسنده پیام
خانم لمپرت آفلاین
مدیر بازنشسته

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۳
اعتبار: 61

تشکرها : 7981
( 8500 تشکر در 282 ارسال )
شماره ارسال: #60
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان)

با سلام بنده ابتدا به دو حدیث شریفه بحث پرچالش تشکر را که چندبار دیگر نیز مفصلا به آن پرداخته ام مزین میکنم:

پيامبر اكرم(ص):شكر خدا را بجانياورده است آن كه از مردم (درقبال انعامشان) تشكر نكند.

امام رضا (ع) فرمود: هر كه سپاس مردم نعمت دهنده را نگويد، سپاس خداي بزرگ را نگفته است.

(۱۳۹۲/۱۰/۶ صبح ۰۹:۴۰)خانم لمپرت نوشته شده:  

صبح جمعه تان بخیر

اخیرا در جایی خواندم که یکی از گرامیان کافه گلایه کرده بودند هر کاربر فعالی مورد تشویق (مثلا با امتیاز) قرار میگیرد متاسفانه بجای پیشرفت از فعالیتش کاسته میشود البته این امر تا حدودی درست می نماید ولی ذکر چند نکته مرتبط را لازم دانستم:

1- "کم گوی و گزیده گوی چون در" وصف حال کافه ماست و بنا به فرمایش سروان رنوی عزیز:

(۱۳۹۲/۱۰/۵ عصر ۱۰:۰۷)سروان رنو نوشته شده:  

سیاست کافه بر پایه  ایجاز و خلاصه نویسی و تعداد کم تاپیک ها استوار است و باید از ایجاد تاپیک به هر مناسبت خودداری نمود. شلوغی و از هر موضوعی در کافه نوشتن مخالف جهان بینی ماست [تصویر: hitler.gif]

بنابراین باید از کمیت کاست و به کیفیت افزود .

2- از بدو ورودم به کافه به امر بسیار مهم و جالبی برخوردم مطالب ارسالی کاربرانی که copy - paste صرف بود قاطعانه و با ذکر دلیل توسط مدیریت حاذق کافه حذف شده بود...این مسئله نه تنها باعث بالا بردن سطح علمی وهنری کافه وزین کلایسک شده است بلکه در راستای فرهنگ سازی در باب مذمت کپی برداری مطلب بدون ذکر مرجع که بگونه ای سرقت ادبی محسوب میشود بسیار پسندیده است ( اخیرا در کافه معدود ارسالاتی کپی محض دیده ام که خواهشمندم مسئولان با آن برخورد نمایند یا کاربران مزبور با قید مرجع پست ارسالی شان را تصحیح بفرمایند).

در نظر داشته باشیم نگارش یا تهیه یک پست بخشی از وقت ،تفکر و زندگی نگارنده یا گردآورنده را صرف خود نموده است و در فضای مجازی بی هیچ چشمداشتی در اختیار دیگران قرار میگیرد پس حداقل وظیفه مایی که از مطلب دیگری برداشت میکنیم ذکر مرجع ومنبع آن است... چه بسا کم شدن فعالیت تخصصی کاربران در این سایت بخشی مربوط به همین مهم باشد که امروز مطلبشان که برپایه تخصص وتجربه زحمتش را کشیده اند، اینجاست  و فردا با نام های متفاوت در سایت های متفاوت ...در برخی سایت ها دیده ام که امکان کپی برداری مطالب ممکن نیست که حداقل سارقان ادبی رایک قدم به عقب نشینی وادار میکند از صاحب نازنین کافه ،کلاسیک گرامی خواستارم اگر مقدورباشد این سیستم را در کافه نیز به اجرا در آورند.

3- متاسفانه بسیار دیده میشود در جستاری بعضا پرخواننده وپرمخاطب عزیزان اقدام به پرسش هایی که با عنوان تاپیک ارتباط ندارد میفرمایند وبعد چند عزیزدیگر درپی پاسخ به ایشان و... گرامیان درخواست وپرسش از نام فیلم و ترانه وکتاب و... را میتوانید در تاپیک مربوطه در محله چینی ها عنوان کنید این کار شما در تاپیک نامربوط نه تنها آراستگی وپیوستگی جستار را برهم میزند بلکه باعث میشود صفحات اینترنتی جستار ورق بخورد وپست های اصلی وتخصصی آن از نظرها دور شود وزحمات کاربران دیگر به هدر رود و انگیزه شان در ادامه راه در جستار مزبور کم رنگ وطبعا از فعالیتشان کاسته می گردد.

4- از آنجا که امکان همزمانی ارسال پستها توسط چند کاربر هست پستهایی با فاصله حتی چند ثانیه عقبتر طبعا در ستون اصلی تالار کافه دیده نمیشوند وچه بسا نادیده رد میشوند لذا در بدو ورودمان بهتر است ابتدا به  نمایش ارسالهای امروز و ارسالهای جدید نظر کنیم :

http://cafeclassic4.ir/search.php?action=getdaily

و با دیدن ارسالات تازه ، دوستان تشکر شما از کاربری که مطلبی را را ارسال کرده و مورد پسند شما قرار گرفته (البته با یک کلیک روی دگمه تشکر نه زدن یک پست تشکر آمیز محض) باعث ترغیب وی به ارسالات خواندنی بیشتر میگردد وبعلاوه درایت ،مهر و فروتنی و بلندطبعی شما رانیز نشان میدهد.

در نهایت امید است در سایه امنیت کافه عزیزمان روزبروز بر بار کیفی آن توسط شما مخاطب محترم افزوده گردد.

با سپاس از بذل توجه شما

جالب است بنده اصولا آدم کم حاشیه ای هستم وسعی میکنم در هیچ کجا به هیچ جناحی وابسته نشوم در تنشهای اخیر کافه نیز با رعایت احترام بین طرفین، به هیچ عنوان جانبداری کسی را نکردم . با اینحال همیشه بطور خاص نقل محفل دوستان قرار میگیرم ضمن اینکه مفتخرم که بهرحال بنده را قابل میدانند که در کلام پرنغزشان وارد میسازند. اما واقعا با نفس کار موافق نیستم مخصوصا وقتی پای مقایسه عملکرد به عمل آید ... درپست اخیرم در بخش دروغهای راست این تئوری را به اثبات رساندم که ترازوی عدالت بسیار متزلزل است، چرا که بر پایه قضاوت آدمی بنیان شده و با کوچکترین بیدقتیِِِ یک قاضی که بهرحال بشرجایزالخطا است حقی ناحق میشود...

بنده بعلت داشتن اوقات فراغت مناسب خوشبختانه از اکثرمطالب غنی گرامی دوستانی که بسیارشان متاسفانه اینک درکافه حضور ندارند و بسیار پیشتر از آمدن من فعالیت داشته اند استفاده و به ازای آن تشکرنموده ام نظیر عزیزان اولیور ، رزا ،سم اسپید، آشیل و ...حتی از استاد عزیز منصور خان که خوشبختانه هنوز مارا با مطالب خود مستفیض میکنند هم بابت ارسالات جدید و قدیمشان سپاسگزار بوده وتشکرات من گواه آن است ... شما کاربر عزیز چند تشکر از تمامی این گرامیان زیر پستهای من میبینید؟!

و در مورد حاضرین فعال وتازه نفس من از پستهای اسپم ، کپی شده، جناحی و همینطور اخیرا آنانکه احساس میکنم مفهوم سپاسگزاری برایشان مهم نیست ومعنا ندارد ، تشکر نمیکنم.اما بقیه عزیزان فرزانه با مطالبشان جای تقدیری بیش از یک کلیک تشکریا امتیاز دارند(این را هم جایی بازگفته ام). من شاگردکوچکشان بوده و هستم و همواره وهمواره ازایشان متشکرم...

اصلا تصمیم دارم هروقت میزان تشکراتم از هم کافه ای ها  5000تا شد درکافه جشن بگیرم چرا که یعنی من 5000 مطلب را خوانده و از آنها حداقل 5000 نکته آموخته ام.

(۱۳۹۳/۹/۲۵ صبح ۰۱:۱۶)سرهنگ آلن فاکنر نوشته شده:  

اندر باب تشکر کردن یا تشکر نکردن:

...

در پروفایل هریک از دوستانی که زحمت می کشند و پستی ارسال می کنند دو عدد خودنمایی می کند. یکی تعداد تشکرهایی است که سایر اعضا بخاطر ارسال پستهایش از ایشان نموده اند و یکی هم تعداد تشکرهایی است که ایشان از سایر پستهای دیگر اعضا نموده اند. همیشه به دنبال رابطه ای بین این دو عدد بوده ام اما هرگز به نتیجه نرسیدم.

این درست است که ما وقتی پستی را می خوانیم در کلیک کردن تشکر یا کلیک نکردن آن مختار و آزاد هستیم و هیچکس را نمی توان شماتت کرد که چرا از فلان پست تشکر نکردی یا بلعکس چرا تشکر کردی اما برایم جای سوال است که چرا برخی از دوستان در خصوص استفاده از این کلید کمی خساست بخرج می دهند. با عرض معذرت از تمامی دوستان برای اینکه کمی شفاف تر در خصوص موضوع صحبت نمایم تصمیم دارم برای روشنتر شدن موضوع از برخی از دوستان نام ببرم و در یک محیط دوستانه موضوع را بشکافم.

به نتایج جالبی رسیدم. ضمن اینکه این موضوع را برای برخی دیگر از اعضا و حتی خودم نیز بررسی نمودم. سرکار خانم لمپرت با 178 ارسال و 2580 تشکر دارای میانگین 14.49 می باشند. بعبارتی هر پست ایشان تقریبا 14.5 لایک داشته است. این بسیار قابل تحسین است. اما نکته بسیار مهمتر تعداد تشکرهایی است که ایشان در کمال خضوع و تواضع از سایر پستهای دوستان داشته اند 4039 تشکر. یعنی بعبارتی به ازای هر تشکری که دریافت نموده اند 1.56 برابرش از سایر پستهای دوستان تشکر نموده اند. عددی که به مراتب تحسین برانگیز تر از تعداد لایکهای دریافتی شان می باشد.

بنابراین به این نتیجه رسیدم که عوامل دریافت لایک در این کافه فراتر از محتوای پستها می باشد. محبوبیت و مقبولیت اعضا نیز در دریافت لایک  موثر می باشد. بنظر من برخی از پستهایی که دوست عزیزمان جو بردلی ارسال نموده اند ارزش گرفتن لایکهای بیشتری داشته است اما بنظر شما نوعی مقابله به مثل در اینخصوص انجام نپذیرفته است؟ واقعا این سوال برای من پیش آمده است که اگر اکنون تعداد تشکرهای بردلی عزیز بجای 32 فرضا 700 پست بود آیا تعداد نشکر شده هایش اکنون بیشتر از 560 نبود؟

آقای دبیر گرامی و عزیز بنده همواره مخلص تمامی آموزگاران این مملکتم و خود از خانواده ای فرهنگی برخاسته ام و ایمان دارم که معلمی شغل انبیا است . اما به نظرم این کار شما یعنی قیاس بین دونفر با بردن اسم و یک سری ارزشیابیهابطور مشخص، درجمع اصلا صحیح نیست... آیا هیچگاه پیامبرص بین اصحاب مشخصا اعلام نمود سلمان برتر است یا ابوذر؟ عمار عزیزتر است یا بلال؟ یا مثلا چرا به ابوبکر بیش از عمر احترام میگذارید؟!...

بنابراین بحث را با دو نکته پی میگیرم:

1-در تشکر من از ارسالات دیگران تواضع نقش چندانی نداشته وصرفا اصول اعتقادی خودم که همه جا و همینجا هم برآن پافشاری داشته ام مهم بوده و میباشد.

2- ضمن اعتقادی که به تک تک ارسالات خود دارم و برای هریک چند ساعت وقت و چشم و اعصاب گذاشته ام وبسیارمفتخرم که حتی یک پست کپی شده یا برداشت بدون منبع یا اسپم نداشته ام اماصمیمانه از دوستان عزیزم و کاربران گرامی تقاضا دارم چنانچه خداوکیلی برای هریک از ارسالات حقیر فراتر از محتوای پست را درنظر داشته اند لطف فرموده تشکرشان را حذف نمایند

امیدوارم زیاده گوییم راببخشید میتوانستم من هم مثل خیلی غائبین در سکوت گوشه نشین شوم ولی ترجیح دادم کلام دلم رابعرض عزیزانم برسانم از جناب سرهنگ بابت محتوای کلی ارسالشان درباب تشکر و ازناظر محترم که بامدادشان راصرف رسیدگی این قصه نمودند واز شماعزیزی که وقت طلایتان راصرف خواندن این مرقومه نمودید بسیار بسیار سپاسگزارم. پاینده باشید

در مسلخ عشق جز نکو را نکشند ... روبه صفتان زشت خو را نکشند
۱۳۹۳/۹/۲۵ صبح ۰۸:۵۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : منصور, سرهنگ آلن فاکنر, علی بابا, Classic, زینال بندری, برو بیکر, بلوندی غریبه, ژان والژان, BATMAN, سروان رنو, Joe Bradley, گولاگ, اکتورز, مگی گربه, حمید هامون, زرد ابری, زبل خان, پیرمرد, فورست, واتسون, Memento, بوچ کسیدی, مراد بیگ
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۸۹/۸/۲۶, صبح ۰۱:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۸/۲۸, صبح ۰۱:۵۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Savezva - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Classic - ۱۳۸۹/۹/۱۷, عصر ۱۱:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - دزیره - ۱۳۸۹/۱۱/۷, صبح ۰۸:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۳/۲۰, صبح ۰۱:۴۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۲/۴/۶, صبح ۰۱:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۸:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۰۹:۱۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۳۹۲/۱۱/۱۷, عصر ۱۰:۱۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۳/۱۰, صبح ۱۱:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۴/۲۶, عصر ۱۰:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اسپونز - ۱۳۹۳/۵/۵, عصر ۱۱:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۶/۱۸, عصر ۰۵:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - بانو - ۱۳۹۳/۶/۳۰, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۷/۵, عصر ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۷/۱۸, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۷/۲۶, عصر ۰۲:۰۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۸/۴, عصر ۰۵:۰۵
یاد ایام - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۳/۸/۸, عصر ۰۹:۳۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۹, عصر ۰۲:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۶:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۱۰
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۸/۱۹, عصر ۰۷:۵۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۲۰, عصر ۰۶:۴۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۳/۸/۳۰, عصر ۰۴:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱, صبح ۰۷:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۹/۱۶, صبح ۱۰:۰۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۹/۱۷, عصر ۰۸:۰۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۹/۲۸, صبح ۰۸:۳۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۳/۱۰/۴, عصر ۱۲:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۷, عصر ۰۸:۱۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۲, عصر ۰۲:۲۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۱/۲۶, صبح ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۳/۱۲/۲, عصر ۱۱:۵۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Joe Bradley - ۱۳۹۴/۱/۱, صبح ۰۳:۵۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۲/۲۵, عصر ۰۳:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۳/۱۷, صبح ۰۹:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۳/۲۵, عصر ۰۴:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - برو بیکر - ۱۳۹۴/۳/۲۶, عصر ۰۷:۳۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۴/۲, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۴/۶, صبح ۱۰:۵۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۴/۲۵, صبح ۰۳:۰۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۰:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Memento - ۱۳۹۴/۵/۳, عصر ۱۱:۲۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - زاپاتا - ۱۳۹۴/۵/۵, عصر ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۵/۱۷, عصر ۰۶:۵۵
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - اکتورز - ۱۳۹۴/۵/۲۳, عصر ۰۴:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - منصور - ۱۳۹۴/۶/۷, صبح ۰۷:۵۶
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۴/۸/۱۵, عصر ۰۸:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵, عصر ۰۸:۲۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - آمادئوس - ۱۳۹۶/۱۲/۸, صبح ۰۶:۱۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - واترلو - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳, عصر ۰۲:۳۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سم اسپید - ۱۳۹۹/۱/۱۰, صبح ۰۲:۴۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - پیرمرد - ۱۳۹۹/۱/۲۲, عصر ۰۹:۵۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۳۹۹/۳/۷, عصر ۰۵:۴۲
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مراد بیگ - ۱۳۹۹/۶/۱۷, عصر ۱۲:۱۴
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۹, عصر ۰۹:۳۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Kurt Steiner - ۱۴۰۰/۵/۲۱, صبح ۱۰:۲۳
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - ساب زیرو - ۱۴۰۰/۸/۲۷, عصر ۱۱:۱۹
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۱/۱۱, عصر ۱۰:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سروان رنو - ۱۴۰۰/۱۲/۲۴, عصر ۰۶:۳۲
کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۰/۱۲/۲۸, عصر ۱۲:۳۸
RE: کاپیتان اسکای - سروان رنو - ۱۴۰۱/۱/۲۸, عصر ۱۱:۴۲
RE: کاپیتان اسکای - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۱/۱/۲۹, عصر ۰۵:۰۸
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - فارست - ۱۴۰۱/۹/۲۱, عصر ۰۷:۱۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - سناتور - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۰۷:۴۷
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - Emiliano - ۱۴۰۱/۱۰/۵, عصر ۱۰:۳۱
RE: گمشدگان و مفقودین کافه - مموله - ۱۴۰۲/۱/۴, صبح ۰۴:۳۴
گمشدگان و مفقودین کافه - BATMAN - ۱۴۰۲/۵/۲۴, عصر ۰۹:۰۹
RE: قهوه خانه ی کافه کلاسیک (احوال پرسی دوستان) - خانم لمپرت - ۱۳۹۳/۹/۲۵ صبح ۰۸:۵۶
یاد دوستان قدیم... - زاپاتا - ۱۳۹۳/۱۱/۱۰, عصر ۰۳:۰۴