[-]
جعبه پيام
» <BATMAN> سریال Slasher فصل اولو دیدم و خوشم اومد ، خونریزی الکی نداره ، ببشتر جنایی و معماییه https://static.wikia.nocookie.net/slashe...1226100151
» <BATMANhttps://rooziato.com/1402490975/10-best-...-tv-shows/
» <BATMAN> سلام شارینگهام عزیز، با اجازه شما بله!
» <شارینگهام> سلام بتمن جان، گشت شبانه ات آغاز شده؟
» <BATMAN> شب بخیر https://s8.uupload.ir/files/the_batman_hpv2.jpg
» <اکتورز> مجیدی ، کیا رستمی ، پوراحمد و ... نقش بچەها در فیلمهایشان بسیار پررنگ بودە و این بیشتر بە دلیل دور زدن سانسور بودە
» <اکتورز> همەی وجودم درد گرفت
» <اکتورز> ویدیوای از صحبتهای جیم جارموش در مورد کیارستمی دیدم و نظر ایشان این بود کە کیارستمی برای دور زدن سانسور از کودکان در فیلمهایش بهرە میگرفتە
» <سروان رنو> تلگرام یا فروم ؟ مساله این است ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45464
» <Dude> سلامت باشید. شده که ازعزیزانی با هم، کمی قدیمی تر از اینها را دیده بودیم، جز خودم همه دردیار باقی اند. خوشحالم هنوز هستند که از آن فیلمها خاطره دارند، با آرزوی سلامتی
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 3.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟
نویسنده پیام
Jacques Clouseau آفلاین
بازرس کلوزو

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۱۴
اعتبار: 10

تشکرها : 440
( 1045 تشکر در 49 ارسال )
شماره ارسال: #37
RE: نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟

خب من به اين ترتيب كه بانوي عزيز درخواست كردند يكدست جواب بديم، درحال حاضر با فقر اطلاعاتي كه دارم نميتونم جواب بدم بنابراين به پرسش ابتدايي تاپيك پاسخ ميدم هرچند واقعا هيچ صدايي در ميان دوبلورهاي پيشكسوت ايران نيست كه بگم دوست ندارم و به همين دليل انتخاب از ميان اين همه صداي ناياب سخته اما علاقه من بيشتر به اين بزرگواران هست.

در ميان مردان:

3 منوچهر: زماني - نوذري- اسماعيلي

2 ايرج: ناظريان - دوستدار

و سپس: ژرژ پتروسي- حسين عرفاني- عزت اله مقبلي- حسن عباسي - منصور غزنوي

در ميان زنان:

2 ژاله: علو- كاظمي

و سپس: مهين برزوئي- سيمين سركوب- زهره شكوفنده- مينوغزنوي- رفعت هاشم پور و يك بانوي محترم ديگه كه من اسمشون رو نميدونم اما به زودي نمونه صداي ايشون رو آپ ميكنم تا به كمك پيشكسوتان كافه با نام ايشون آشنا بشم. (در فيلم تفنگهاي بزرگ لورل-هاردي صداي ايشون به جاي خانوم دكتر هنگ هست)

* * *

در پاسخ به اين كه چه صداهايي رو براي كارتون ها دوست دارم؟

زنده ياد حسن عباسي به جاي شخص شخيص خودمان در كارتون بازرس و گروهبان دودو

نادره سالارپور (پينوكيو- بلفي)

نوشابه اميري (رامكال)

زهره شكوفنده (بابالنگ دراز)

اميرهوشنگ زند (تن تن)

پرويز ربيعي، شهروز ملك آرايي، جواد بازياران و جواد پزشكيان به خاطر تيپ سازي هاي قوي كه لحن كمدي به كارتونها ميدن

* * *

اما يك سوال هم از دوستان كافه دارم، اين كه از نظر شما بهترين دوبلورهاي كمدي گو چه كساني هستند يا بودند؟ از نظر من اين افراد هستند:

1- منوچهر زماني: به نظرم آفريده شده براي دوبله كمدي. بخصوص در صحبت به جاي پيترسلرز، چون بيشتر بار كمدي فيلم حتي بيشتر از كارهاي كمدين ها، به خاطر بذله گويي و شوخي هاي زيباي اين استاد مسلم دوبله هست.

2- زنده ياد عزت اله مقبلي: هاردي، دوفونس و توتو بدون اين صداي آسماني، هيچ جذابيتي نداره

3- زنده ياد حسن عباسي: با احترام به استاد اسماعيلي اما واقعا صداي گروچو ماركس زنده ياد عباسي كجا و صداي استاد اسماعيلي در دوبله هاي جديد كجا! به هيچ وجه آن جاذبه صداي مرحوم عباسي را ندارد. صداي استن لورل مرحوم عباسي چقدر به دل ميشينه اما با احترام به تورج نصر، صداي ايشون باعث خواب آلودگي ميشه!

4- زنده ياد ايرج دوستدار: باد اسپنسر يكي از كمدين هاي كم ديالوگ هست بنابراين شيريني فيلمهاي اون بيشتر به بذله گويي هاي زنده ياد دوستدار خنده دار ميشن. حتي جان وين هم كه فيلمهاي جدي بازي كرده با دهن گرم استاد زنده ياد دوستدار، چقدر محبوب شده در كشورما

5- حسين عرفاني و منوچهر اسماعيلي: وقتي صحبت از كمدي گويي باشه تيپ سازي اين دو استاد دوبله رو كيه كه دوست نداشته باشه؟ پيترفالك و بيك مانوردي رو با صداي استاد اسماعيلي به ياد بياريد و ديتر هالروردن رو با صداي استاد عرفاني

6- زنده ياد حميد قنبري: جري لوئيس يكي از كمدين هاي بزرگ تاريخ سينماهست قبول، اما فيلمهاي اين هنرمند بدون صداي زنده ياد قنبري هيچ صفايي نداره

من به همه مظنونم و در عین حال به هیچکس مظنون نیستم
۱۳۹۲/۲/۲۲ صبح ۱۱:۰۱
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, بانو, پایک بیشاپ, ناخدا خورشيد, سی.سی. باکستر, مگی گربه, زرد ابری, خانم لمپرت, منصور, حمید هامون, Classic, هایدی, سروان رنو, مکس دی وینتر, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: نظرسنجي : گويندگان مورد علاقه شما چه كساني هستند؟ - Jacques Clouseau - ۱۳۹۲/۲/۲۲ صبح ۱۱:۰۱