[-]
جعبه پيام
» <مموله> کوئیک عزیز ممنون برای سینک سریال کاراگاه کاستر وتداعی خاطرات خوب گذشته
» <رابرت> سپاس ویژه از کوئیک عزیز به خاطر سریال "کارآگاه کاستر"
» <اکتورز> سپاس جناب رابرت
» <رابرت> اکتورز عزیز، نظر لطف شماست. سلامت باشید.
» <کوئیک> سری کامل سریال کاراگاه کاستر https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45306
» <اکتورز> این خاطرات سودا زدەی جناب رابرت بسیار خواندنیست ، گاهی بدون ورود بە کافە مطالعەیشان میکنم و صرفا جهت تشکر کردن ورود میزنم
» <رابرت> جنابEmiliano نظر لطف‌تان است. سلامت باشید.
» <Emiliano> «رابرت» عزیز، از شما بابت تهیّهٔ محتوای دست‌اوّل، مفید و پربار جُستار «خاطرات سودازدهٔ من» متشکّریم.
» <رابرت> "اخبار بامدادی" (قسمت دوم) در خاطرات سودا زده من https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...2#pid45302
» <سروان رنو> پادکست شنیدنی "صداهای ابریشمی" با حسین عرفانی در سوینا ... https://www.boomplay.com/episode/5745962
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نرمن ویزدام
نویسنده پیام
نرمن آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 17
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۶/۵
اعتبار: 0


تشکرها : 16
( 89 تشکر در 15 ارسال )
شماره ارسال: #1
نرمن ویزدام

هنرمندانی هستند كه راه رفتنشان، لبخندشان و به طور كلی همه حركات فیزیكی شان سرشار از خنده و طنز است و با رفتارشان شادی و سرزندگی را برای مردم به ارمغان می آورد. همه افراد چنین هنری را ندارد. بعضی از افراد به طور ذاتی كمدین هستند و برای خنداندن مردم به دنیا آمده اند و زندگی می كنند. چنین هنرمندانی روز به روز مشهور می شوند، تا این كه به شهرت جهانی می رسند و در همه كشورهای جهان شناخته می شوند و نمایشهایشان زبانزد خاص و عام و جوان و پیر می شود و همه مردم از هر قشری به تماشای فیلمهای این هنرمندان علاقه دارند. منظور از بیان این مقدمه كوتاه اشاره به شخصیت كمدینی است كه قصد داریم در این مقاله به شرح زندگی او بپردازیم. بله می خواهیم درباره كمدین معروف «نورمن ویزدم» صحبت كنیم. این شخصیت كمدی را اكثر مردم می شناسند و فیلمهایش را دیده اند. در ذیل تاریخچه زندگی او را بیان می كنیم.

دوران كودكی نورمن

در یك خانواده بسیار فقیر در منطقه پادینگتون شهر لندن در ۴ فوریه ۱۹۱۶ پسری چشم به جهان گشود كه نامش را نورمن نهادند. او دومین فرزند خانواده بود و یك برادر بزرگتر از خود داشت. مادر و پدر نورمن با هم رابطه خوبی نداشتند و تمام اوقات خود را به دعوا و نزاع با یكدیگر می گذراندند; مادر خانواده كه از فقر و تنگدستی به ستوه آمده بود، هنگامی كه نورمن ۹ ساله شد، خانه را ترك كرد و بی اعتنا به خانواده از همسرش جدا شد و دو پسر كوچكش را به حال خود رها نمود. از آن به بعد پدر مسئولیت نگهداری از بچه ها را به عهده گرفت، اما نورمن و برادرش كه دو سال از او بزرگتر بود از این وضعیت راضی نبودند. پدر نورمن راننده كامیون بود و نورمن را از همان ۹ سالگی با خود به این شهر و آن شهر می برد. در واقع نورمن شاگردش شده بود. او با وجود كمی سنش مجبور بود در سرما و گرما شب و روز به دنبال پدرش برود. زیرا در خانه كسی نبود كه كنارش بماند و از او نگهداری كند. او در سن ۱۱ سالگی به امید این كه بتواند زندگی بهتری بیابد از خانه فرار كرد. نورمن برای سیركردن شكمش به كارهای مختلفی مانند پادویی، روزنامه فروشی، پیشخدمتی و ظرفشویی در رستورانها دست زد؛ اما از آن جایی كه به درس علاقه داشت لذا با تلاش زیاد توانست در كنار كار به مدرسه نیز برود، ولی از عهده هزینه تحصیل و سیركردن شكمش بر نیامد، پس در سن ۱۳ سالگی علی رغم میل باطنی اش مدرسه را ترك كرد و موفق شد در یك معدن ذغال سنگ كار پیدا كند. با این حال كه سن و سالش برای چنین كارهای سختی كم بود، اما مجبور شد كه از سن كودكی درگیر انواع كارهای مختلف شود كه از آن جمله پادویی در كشتی بود.

درخشش هنری نورمن

او بعد از مدتها كار در حرفه های مختلف بالاخره وارد شده ارتش و به عنوان یك نظامی در ارتش انگلیس به هند اعزام شد. او در آن محیط خشك و نظامی به یك مسئله مهم پی برد كه سبب دگرگونی زندگی اش شد. نورمن فهمید روحیه اش با چنین محیط خشك و مقرراتی و نظامی نامانوس و ناسازگار است. او در فضای نظامی گری ارتش متوجه شد كه استعداد زیادی به خنداندن مردم دارد. و می تواند با حركات و رفتار هنرمندانه اش مردم را دلشاد نماید. پس تصمیم گرفت در اواخر سال ۱۹۴۶ در سن ۳۱سالگی ارتش را ترك كند. نورمن توانست در مدت بسیار كوتاهی استعداد نهفته اش را شكوفا كند و به همگان نشان دهد. دو سال بعد در سال ۱۹۴۸ به تلویزیون انگلیس راه یافت و به این نحو چهره كمدین او را همگان مشاهده كردند و طرفداران زیادی پیدا كرد. او توانست هنرمند بودنش را به اثبات برساند و تا حد بسیار زیادی موفق شود. در همان سال، نخستین فیلم كمدی اش را با نام «قرار ملاقات یك آدم رویایی» را بازی كرد. با این كه اولین تجربه اش بود؛ اما با استقبال بی نظیر مردم روبه رو شد. همین مسئله او را تشویق كرد تا فیلمهای دیگری را اجرا نماید. برای این كه چهره كمدی تری بیابد برای خودش لباسی طراحی و تهیه نمود. او كلاهی پشمی و لبه دار بر سر می گذاشت، كت كوتاهی بر تن می كرد و كراواتی كوتاه و كج و معوج به دور گردنش می بست. پاچه های شلوارش نیز كوتاه بود. با این لباس خنده دارتر شده بود و مردم بیشتر دوستش داشتند و لذت می بردند. وقتی نورمن متوجه شد مردم لباسش را پسندیده اند تصمیم گرفت همیشه با همین لباس مضحك و مسخره نقش بازی كند و یكی از دلایل معروفیتش پوشیدن این لباسهای خنده دار بود. مردم تصاویر نورمن را به در و دیوار خیابانها چسباندند و علاقه خود را نسبت به او نشان دادند. نورمن در سال ۱۹۵۳ فیلم دیگری بازی كرد با نام «دردسر در فروشگاه» كه با این فیلم به شهرت جهانی رسید. اكثر فیلمهای او به طریق سیاه و سفید پخش می شد. البته در آن زمان همه فیلمها به این صورت بود. او در دو دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی چندین فیلم كمدی با نامهای «نقطه اوج در دنیا»، «سربزنگاه»، «تعقیب یك ستاره»، «مرد با اهمیت»، «سحر خیز»، «یك گردش خوب» و... را اجرا نمود. او در واقع با نمایش این فیلمها در این دو دهه و به اوج موفقیت دست یافت. نورمن همه فیلمهایش را بر اساس مشاغلی كه در دوران كودكی و نوجوانی انجام داده بود به طور طنز اجرا نمود. در واقع او می خواست به همراه طنز و خنده مسائل و مشكلات جامعه را به انتقاد بكشاند. او از سال ۱۹۶۵به بعد فیلمهایش را به طریقه رنگی پخش كرد. با این عمل مردم بیشتری جذب فیلمهایش شدند زیرا فیلمهای رنگی، آن هم فیلمهای كمدی برایشان تازگی داشت.

خصوصیات اخلاقی نورمن

او عاشق خنداندن مردم بود. اكنون نیز كه ۸۶ سال دارد همچنان سالم و سرزنده به زندگی خود در كمال سلامت و شادابی ادامه می دهد و هنوز نیز مشغول خنداندان مردم است. وی علی رغم سن بالایش بدنی سلامت دارد و دلیل سلامتی اش را استفاده نكردن از مشروبات الكلی و سیگار می داند. او می گوید: «تا به حال سیگار نكشیده ام و نوشابه های الكلی نخورده ام. زیرا می خواهم بیش از ۱۰۰ سال عمر كنم. از شاد كردن دیگران لذت می برم. خودم هم سعی می كنم همیشه روحیه شادابی داشته باشم». او همیشه نقش یك مرد صادق و ساده را بازی می كند و اكثرا با حركات فیزیكی اش خنده دار می شود. چشمان آبی او به جذابیت صورتش كمك كرده است. نورمن تا كنون پنج دهه به فعالیت هنری خود در انگلیس ادامه داده. او عاشق مردم است. البته او نه تنها در انگلیس به اجرای نمایش های كمدی می پرداخته بلكه حتی به روسیه، ایران، كشورهای اروپایی، چین و امریكا و اخیرا به آلبانی سفر كرده و در آنجا مردم را سرگرم نموده است. او با جثه كوچكش لباس معروف خود را به تن می كند و به اجرای نمایش می پردازد. در بیشتر فیلمهایش جری دسموند نیز او راهمراهی می كند. او قدی بلند داشت و این دو با هم تكمیل كننده فیلمهای كمدی بودند. وی در سال ۱۹۵۱ ازدواج كرد. ثمره این ازدواج دو پسر به نامهای نیكلاس و جك است. نیكلاس در سال ۱۹۵۵ و جك در سال ۱۹۵۸ به دنیا آمد. اكنون نیكلاس ۴۸ ساله و جك ۴۵ ساله می باشند و ازدواج كرده اند و به وجود پدرشان افتخار می كنند. نكته جالب تر این كه او در سال ۱۳۴۰ به ایران آمد زیرا در ایران فیلمهای او طرفداران زیادی داشته و دارد. او به ایران سفر كرد تا با طرفدارانش ملاقات كند و با استقبال زیادی روبه رو شد.

دیگر فعالیتهای نورمن

نورمن در فیلمهایش آواز نیز می خواند. او كه در دوران جوانی صدای دلنشین و گرمی داشت، در سال ۱۹۵۴ آواز «مرا نخندان نورمن» را خواند كه مورد استقبال مردم قرار گرفت. در سال ۱۹۵۷ آوازی با نام «نورمن احمق» را اجرا كرد. او در سال ۱۹۵۸ در لندن آوازهایی با نام «عزیزم، عزیزم» و «عمه چارلی» را ارایه داد. در سال ۱۹۶۵ در تئاتر انگلیس به اجرای چندین تئاتر كمدی پرداخت. در همان سال به نیویورك سفر كرد و فیلم «قدمهای شاد» را اجرا كرد. حتی در تلویزیون امریكا نیز با او مصاحبه كردند. او ابراز كرد كه در امریكا آزادی بیشتری برای ارایه مهارتهایش داشته زیرا كمپانیهای هالیوود از او طرفداری و حمایت كردند. نورمن در سال ۱۹۹۲ در لیست بهترین مردان كمدی انگلیس در راس بن هی و فرانكی هورد (كه اكنون از دنیا رفته اند) جای گرفت. در فیلم «X دوبل» نقش یك گانگستر را اجرا كرد. او با اجرای این فیلم، آلبومی از فیلمهایش را با نام دنیای ویزدم ارائه داد و در طی تهیه این آلبوم، پنجاهمین سالگرد فعالیت هنری اش را جشن گرفت. نورمن ویزدم در سال ۱۹۹۵ به آلبانیا سفر كرد و مهمان وزیر فرهنگ و هنر آنجا شد و به او چندین مدال افتخار اهدا كردند. او در آن سال فیلم «پیامهای ماركسیست» را اجرا كرد. یكی دیگر از جوایز مهمی كه در طی كارهای هنری اش دریافت كرده است، جایزه ای با نام تونی در سال ۱۹۶۷ است. نورمن در استودیو پین وود فیلمهایش را در سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۹۴ تهیه كرد. این استودیو را دوست داشت زیرا توانسته بود به موفقیتهای چشمگیری دست یابد. در سال ۱۹۹۷ دولت انگلیس یك مدال شجاعت و لیاقت به او اهدا نمود. در ضمن رادیو BBL برای نورمن به مناسبت ساخت و اجرای فیلمهای كمدی او جشن گرفت و جوایزی اهدا كرد. همچنین به عنوان ۵۰ سال خنداندن مردم در مركز شهر لندن از او تقدیر شد. در آستانه سال ۲۰۰۰ به دلیل خنداندن مردم و ساخت و تهیه و اجرای فیلمهای جالب كمدی از ملكه الیزابت لقب سر یا شوالیه را دریافت كرد. او چنین قدرت و هنری را دارد كه عبوس ترین مردم را به خنده وا دارد. خودش نیز به این مسئله افتخار می كند. اكنون او خودش را نیمه بازنشسته كرده است. با این حال كه به سن كهولت رسیده اما باز هم مردم را می خنداند. به طور خلاصه نورمن ویزدم مرد دوست داشتنی و خونگرمی است.

لیست فیلمهای كمدی نورمن ویزدم

قرار ملاقات با یك آدم رویایی، دردسر فروشگاه، یك گردش خوب، مرد لحظه ها، نقطه اوج در دنیا، سربزنگاه، میخ مربع، تعقیب یك ستاره، سحر خیز، پرنده صبح گاهی، مرد ساندویچی، برای اتوچی خوبه، ایكس دوبل. البته این تنها نامه تعدادی از فیلمهای نورمن است، اگر بخواهیم اسامی همه تئاترها و نمایشهای این مرد كمدی را بنویسم چند صفحه جای می گیرد. 

منبع:  سوره سینما


نرمن ویزدام: دوست دارم تا پایان عمرم مردم را بخندانم ولی خودم با قلبی پر از غم خواهم مرد
۱۳۸۹/۶/۷ صبح ۱۲:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دشمن مردم, Savezva, رائول والش, سروان رنو, بانو, موسيو وردو, Kassandra, دلشدگان, سم اسپید, ژان والژان, الیشا, مکس دی وینتر
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن
*****

ارسال ها: 512
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50


تشکرها : 5286
( 6628 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #2
RE: نرمن ویزدام

نورمن ویزدام هنرپیشه انگلیسی کمدی های اسلپ استیک در 95سالگی درگذشت.

 

وی روز دوشنبه در یک بیمارستان خصوصی در جزیره MAN (جزیره ای بین انگلستان و ایرلند)در آرامش درگذشت.

او یکی از محبوبترین کمدینهای انگلیسی از جنگ جهانی دوم به بعد بود که یکبار چارلی چاپلین فقید از او با عنوان دلقک مورد علاقه {fAVOURITE CLOWN} یاد کرده بود.

... با لورل و هاردی (1952)

خانواده او در بیانیه ای از وی به عنوان دوست داشتنی ترین پدر و پدربزرگ تجلیل کردند. در این بیانیه آمده است :در شش ماه اخیر ، نورمن به دلیل ضعف عمومی دچار بحرانهای جسمی و روحی متعددی شده بود و در چند روز اخیر حال او به شدت رو به وخامت نهاد.

این بیانیه ادامه میدهد: زمان مرگ،او هیچ درد یا اضطرابی نداشت و در آرامش کامل در ساعت 17:45 (به وقت گرینویچ) روز چهارم اکتبر 2010 چشم از جهان فرو بست.

جانی مانس نماینده و پیشکار وی در سی سال اخیر به بی بی سی گفت: کاملا مصیبت بار بود.فکر می کردم که او لااقل تا صدسالگی عمر کند و به نزد ملکه برسد. او فقط کارفرمای من نبود. او بهترین دوست من بود.

نورمن در سن 90 سالگی بازنشستگی اش را اعلام کرده بود و گفته بود از این به بعد قصد دارد زمان بیشتری را صرف خانواده اش کند، گلف بازی کند و در اطراف جزیره "مان"-محل سکونتش در سالهای آخر عمر- به رانندگی بپردازد.

                                                                ترجمه شده از : AFP 


طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۷/۱۳ صبح ۰۹:۳۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : john doe, دلشدگان, سم اسپید, دشمن مردم, رامین_جلیلوند, پدرام, رائول والش, بهزاد ستوده, موسيو وردو, سروان رنو, بانو, Kassandra, الیشا, BATMAN, مکس دی وینتر
رائول والش آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 68
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱۰/۲۱
اعتبار: 13


تشکرها : 270
( 509 تشکر در 33 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: نرمن ویزدام

نمي دانم چه كسي اول نورمن بيچاره را به بي مزه بودن متهم كرده است. shakkk! من كه هميشه فيلمهاي نورمن را با لذت ديده ام و بسيار هم مي خندم. دوبله نورمن هم يكي از بهترين همكاري هاي دوبلور - بازيگري است كه وجود داشته،‌ شايد بهترين آنها باشد. حالا كه به لطف صداگذاران خاموش و با عشق امكان ديدن نسخه هاي دوزبانه فراهم است،‌ مي توان به قدرت مرحوم زرندي پي برد كه چگونه با  استادي تمام كمدي ملايم و كودكانه نورمن را به بيننده منتقل مي كرده است.

مدتها بود كه مي خواستم فيلم Follow a Star نورمن را در اينجا يادآوري كنم كه شايد بهترين كار نورمن ويزدم باشد و سكانس هايي به شدت خنده دار دارد كه حالا خورد به مرگ نرمن.

۱۳۸۹/۷/۱۳ عصر ۱۲:۲۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سم اسپید, موسيو وردو, دشمن مردم, john doe, بچه رزماری, اسکورپان شیردل, نرمن, سروان رنو, بانو, Kassandra, الیشا, مکس دی وینتر
نرمن آفلاین
دوست قدیمی
***

ارسال ها: 17
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۶/۵
اعتبار: 0


تشکرها : 16
( 89 تشکر در 15 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: نرمن ویزدام

سر نورمن ویزدام، کمدین کهنه کار انگلیسی و بازیگر فیلم هایی چون "شیرفروش"، شیشه پاک کن" و "سر بزنگاه" در 95 سالگی درگذشت. او که در آسایشگاهی در جزیره ی مان بستری بود، روز دوشنبه جان سپرد. نورمن در 6 ماه گذشته، چند بار سکته کرد که منجر به زوال جسمی و روحی او شد. در گزارش آسایشگاه آمده است: سر نورمن تا چند روز پیش هم مستقل و تقریبا بی نیاز از کمک دیگران زندگی می کرد تا این که وضعیت او به سرعت رو به وخامت گذاشت. او بدون درد و رنج و در کمال آرامش در ساعت 18:40 درگذشت.

نورمن در 1915 متولد شد و بازیگری را در سن 31 سالگی در سالن "وست اند" لندن آغاز کرد. او به کمدی گرایش یافت و در سال 1954 برای بازی در فیلم "دردسر در فروشگاه" برنده ی جایزه ی بهترین تازه کار درسینما از "بافتا"(آکادمی هنرهای سینمایی و  تلویزیونی انگلستان) شد.

او با کمپانی "رنک" همکاری مداومی در دهه های 50 و 60 داشت و به خاطر شخصیت کودکانه و دست و پا چلفتی اش در فیلم های "سربزنگاه" و "وصله ی ناجور"(میخ مربع) شهرت یافت.

نورمن در سال 1966 به آمریکا رفت و در آنجا به خاطر بازی در کمدی موزیکال "پیاده روی سرخوشانه" در برادوی نامزد جایزه ی تونی شد. او در اواخر سال 1960، پس از آن که همسرش، او را ترک کرد، به انگلستان بازگشت. او مدتی از نظرها دور ماند، اما با ایفای نقش به عنوان یک بیمار سرطانی در نمایشنامه ی تلویزیونی "آرام و آسوده رفتن" تحسین منتقدان را برانگیخت و پس از آن که به جمع بازیگران سریال کمدی محبوب "آخرین شراب تابستان" پیوست، بار دیگر به بازیگر محبوب مردم انگلستان تبدیل شد. او در سال 2000 به لقب "سر" مفتخر شد.

نورمن از سال 2006 به دلیل ضربان نامنظم قلب که به نصب ضربان ساز قلب منجر شد، دائما در گیر بیماری قلبی بود، اما همچنان به کار خود ادامه داد و در سال 2006 برای بازی در فیلم کوتاه "اکسپرسو" مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

پس از بازنشستگی و رفتن به آسایشگاه جزیره ی "مان"، اجازه داد که برای ساخت فیلم "سرزمین عجایب: راز حیات نورمن ویزدام 92 ساله از او فیلمبرداری شود. در کنار افتخارات پرشمار نورمن، او به عنوان قهرمان کمدی رسمی آلبانی معرفی شده است.

به راستی دیگر کسی برای خنداندن بشر وجود داردcccc:cryyy!

بر گرفته از سایت : توریست آنلاین


نرمن ویزدام: دوست دارم تا پایان عمرم مردم را بخندانم ولی خودم با قلبی پر از غم خواهم مرد
۱۳۸۹/۷/۱۳ عصر ۱۱:۱۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سم اسپید, دشمن مردم, سروان رنو, 1991, موسيو وردو, رائول والش, بانو, Kassandra, الیشا, زینال بندری, مکس دی وینتر
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

ارسال ها: 695
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58


تشکرها : 2102
( 9996 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: نرمن ویزدام

(۱۳۸۹/۷/۱۳ عصر ۱۲:۲۹)رائول والش نوشته شده:  

نمي دانم چه كسي اول نورمن بيچاره را به بي مزه بودن متهم كرده است. shakkk! من كه هميشه فيلمهاي نورمن را با لذت ديده ام و بسيار هم مي خندم. دوبله نورمن هم يكي از بهترين همكاري هاي دوبلور - بازيگري است كه وجود داشته،‌ شايد بهترين آنها باشد. حالا كه به لطف صداگذاران خاموش و با عشق امكان ديدن نسخه هاي دوزبانه فراهم است،‌ مي توان به قدرت مرحوم زرندي پي برد كه چگونه با  استادي تمام كمدي ملايم و كودكانه نورمن را به بيننده منتقل مي كرده است.

مدتها بود كه مي خواستم فيلم Follow a Star نورمن را در اينجا يادآوري كنم كه شايد بهترين كار نورمن ويزدم باشد و سكانس هايي به شدت خنده دار دارد كه حالا خورد به مرگ نرمن.

اساسا سبک بازی نورمن بسیار به ذائقه کمدی پسند ما ایرانیان نزدیک است . مرحوم زرندی با آگاهی کامل از علاقه مخاطب ایرانی به کمدی های کلامی ،با دوبله های درخشان خود و اضافاتی ادیبانه و طنزآمیز نورمن ویزدام را به یک کمدین محبوب بدل کرد. گاهی که دوبله های جری لوئیس و نورمن ویزدام را باهم مقایسه می کنم ،میبینم که واقعا در حق زنده یاد زرندی اجحاف شده است . مرحوم قنبری در دوبله های جری لوئیس گاهی به بازی بی مزه او نه تنها کمکی نکرده بلکه در برخی از جاها به کلی صحنه ها و گفتگوها را از حس و حال انداخته است .متاسفانه واردکنندگان فیلمهای او ، دست قنبری را در دوبله بسیار بازگذاشتند که گاهی ایشان مجبور بود با جملات پس گردنی غیر مودبانه وشوخی های زننده از تماشاگر خنده بگیرد . اما محمدعلی زرندی هرآنچه که نیاز بوده را از بازی کمدین گرفته و در حد متعارف با ظرافتهای طنازانه اش به دوبله نقش اضافه کرده است.

اما مرحوم زرندی که از بزرگان هنر دوبله بود ، فارغ از بزرگنمایی ها و شلوغ کاری های مرسوم برخی از هنرمندان ،فیلمهای این کمدین فقید را با صدای جادوئی اش برایمان بیادگار گذاشت که پس از چند دهه می توان دید و خنده ای هم سر داد.

۱۳۹۴/۴/۳۰ عصر ۰۸:۳۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زینال بندری, بولیت, سروان رنو, آمادئوس, هانا اشمیت, Kurt Steiner, BATMAN, مگی گربه, پیرمرد, خانم لمپرت, حمید هامون, هایدی, مکس دی وینتر
ارسال پاسخ