[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 3.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار
نویسنده پیام
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9998 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #58
RE: نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار

سراب دنياي وسوسه انگيز دوبلورها (بخش 2)

به نقل از روزنامه اطلاعات مورخه 1357/1/17

گزارشگر روزنامه بيوگرافي گويندگان را در آن گزارش اينگونه روايت مي كند كه براي علاقمندان دوبله حاوي نكات جالبي است.:

تورج نصر

من تورج نصر 31 ساله و مجرد هستم كه بكار دوبله مشغول شده ام.در فيلمهاي گذر اكبرو چند فيلم فارسي كمدي ديگر نيز بازي كرده ام و جاي قوچعلي و قورباغه سريال تي هوپر حرف زده ام. دريك تئاتر بنام گذر لوطي صالح هم بازي كرده ام.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

محمد بهره مندي

من محمد بهره مندي 33 ساله ام و ده سال است كه بكار دوبله مشغولم.ازدواج كرده و دختري بنام غزاله دارم.در عشقهاي ناپلئون بجاي كنستانتين صحبت مي كردم.در دود اسلحه بجاي معاون مارشال،در 4 نخاله بجاي يكي از آنها حرف زدم.بيشتر كارهاي من كارتون است. شكست ناپذير ، خانواده والتون و در فيلم شير خفته بجاي جمشيد صداقت نژاد و بجاي يك روزنامه نويس حرف زدم . قبلا در يكي از شهرستانها سينما داشتم ولي حالا دوبلور هستم .

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

خسرو شايگان

من خسرو شايگان 38 سال سن دارم و از20سال پيش به دوبله پرداختم.يكبار ازدواج كردم ولي فعلا مجرد هستم. پسر پنجساله اي بنام عليرضا دارم كه سخت مورد علاقه من است. در چند فيلم سينمايي بازي كردم : مثل فيلم مادر و بجاي ريچارد برتون در فيلم مردبرتر، در جستجو جاي رابرت استاك ،در باغ وحش جاي ميريان كيت ، در سيرك بجاي جك پالانس ، جاي كرك داگلاس و رابرت هگ هم حرف زده ام.سعي ميكنم هر رلي را قبول نكنم البته اين هيچ ربطي به شهرت هنرپيشه ندارد.بيشتر فكر ارضا خودم هستم.صداي من بيشتر به رل آدمهاي جدي و محكم مي خورد.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

ولي ا... مؤمني

من ولي ا... مؤمني اكبرآقاي سريال قصه عشق 14 سال پيش وارد كار تئاتر شدم و بعد سريالهاي تلويزيوني و بالاخره دوبله. در بيشتر سريالهاي تلويزيوني نقشهاي منفي مي گويم.در شالاكو بجاي دوري استرور حرف زدم .اما رويهمرفته نقش ثابت كم داشته ام.صداي مرا آنان كه قصه عشق را تماشا كرده اند بياد دارند.رل هاي منفي و خشك كار من است.سابقه من در كار دوبلاژ از سال 47 شروع مي شود . ازدواج كرده ام و در حال حاضر دوبله كار حرفه اي من است.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

شهلا ناظريان

من شهلا ناظريان 14 سال است كه بكار دوبلاژ مشغولم .شوهرم آقاي شرافت هم در كار دوبله است.اوائل رلهاي كوچك حرف مي زدم .اما حالا رل اول دارم.تاكنون جاي راكوئل والش ، في داناوي ، كاترين اسپاك ،آن مارگرت و در فيلم فارسي جاي گوگوش در امتداد شب ، جاي آرام در سريال غارتگران ،جاي ژيلا سهرابي در سريال طلاق حرف زده ام.علاقه من اين است كه رلهاي خوب و قشنگ حرف بزنم.با وجود اينكه پيشنهادات زيادي براي بازي در سينما داشتم نپذيرفتم و دوبله را ادامه دادم.اوائل كارم سخت بود ولي الان وضع بهتر شده . گاهي در يك روز يك فيلم دوساعته دوبله مي شود.از حرف زدن بجاي دختركي كه در فيلم عاشق مترسك بازي كرده بود سخت لذت بردم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

سيامك اطلسي

من سيامك اطلسي 40 ساله مدت 17 سال است كه بكار دوبله مشغولم و تاكنون در 14 فيلم سينمايي و سه سريال بازي كرده ام .در دوبله رلهاي عمومي دارم و اغلب جاي پيرمردهاي هفتاد ساله صحبت مي كنم. يكي دوبار بجاي چارلز برانسون نيز صحبت كرده ام. ازدواج كرده و دختري بنام سحر دارم.

عزت ا... گودرزي

من عزت ا... گودرزي 39 سال سن دارم و 17 سال است كه به گويندگي مشغولم.13 سال است كه ازدواج كرده ام و مريم و علي حاصل اين ازدواج است.حرفه من اينست.كارم را دوست دارم و مهم اين است كه حرف بزنم و چون كارهاي تيپيك انجام مي دهم لذت مي برم

مهد ي آژير

من 37 سال دارم با سابقه 15 سال كار دوبله در سريال وضع اضطراري جاي كوين تاي حرف مي زنم.در فيلمهاي كمدي هم حرف مي زنم.دوبلور توني كورتيس و جان ساكيون هم بوده ام.كار دوبله را دوست دارم ، زياد كار مي كنم و حاصل ازدواج من يك دختر ده ساله است.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

جلال مقامي

37 ساله هستم . بعد از پايان تحصيلات متوسطه بصورت حرفه اي مشغول دوبله شدم.ازدواج كرده ام و يك دختر به اسم مرجان دارم.جاي عمر شريف ، وارن بيتي ، مايكل كين ، رابرت ردفورد ، تيرون پاور و بالاخره در سريال طلاق جاي مسعود اسدالهي صحبت كرده ام.گاهي جاي متوسلاني ، منوچهر وثوق ، فرامرز قريبيان هم حرف زده ام و رويهمرفته جاي آدمها ي عاشق صحبت نموده ام.

اصغر افضلي

20سال است كه بكار دوبله مشغولم.ازدواج كردم و چهار بچه دارم . دوبله كار حرفه اي من است و تاكنون فقط به اينكار اشتغال داشته ام.بيشتر بجاي كمدينها حرف مي زنم مثل وودي آلن ، فرانكو  و در ايرانيها بجاي بهمنيار، داريوش اسدزاده ،عزت ا... وثوق حرف زده ام.كار دوبله نفس بر است .

ناصر طهماسب

من 37 سال دارم و 20سال است كه در كار دوبله فعاليت دارم.تقريبا جاي همه هنرپيشه ها حرف زده ام. ولي كارهاي معروف من ديويد جانسون در سريال فراري ، كاري گرانت و جيمز استوارت در كارهاي سينمايي است.در سريال طلاق جاي مهدي فخيم زاده ، حرف زده ام.در مرد نامرئي جاي ديويد مك كالون ، از كارهاي خوبم بر فراز آشيانه فاخته ( ديوانه اي از قفس پريد) جاي جك نيكلسون حرف زدم .رويهمرفته كارمن گفتن نقشهاي حسي است.مدتي است كار سرپرستي دوبلاژ را هم انجام مي دهم.عاشق كارم هستم.جاي جان فورد و ادوارد جي رابينسون هم صحبت كرده ام.عاشقم عاشق كار، اتفاقا رلهاي حسي به تيپ خود من هم خيلي نزديك است.

جواد پزشكيان

متولد 1319 و مجرد هستم.12 سال است كه بكار دوبله مشغول هستم.در سريالهاي كارتون هم حرف زده ام.حتي گاهي جاي پيرزنهاي بدجنس هم حرف ميزنم.بجاي كهنمويي در فيلمهاي فارسي هم صحبت كرده ام.بيشتر رلهاي من منفي است. در يكي از همين كارها رل منفي داشتم و بچه اي را آزار مي دادم با اينكه خودم اولادي نداشتم و ازدواج نكرده ام از آن رل گريه ام گرفت.

ايرج دستگيري

من 21 سال دارم و تازه 8 ماه است كه مشغول شده ام.اين كار را خيلي دوست دارم و پيشرفت من هم خوب است.صداي رمانتيكي دارم و بيشتر جاي جوانهاي عاشق حرف مي زنم. بجاي رابرت ريد در فيلم سيم خاردار حرف زدم. كار دوبله را بخاطر آزادي دوست دارم.يعني هر روز كه آمدم كار انجام مي دهم .

عباس نباتي

35 سال دارم و از سال 1343 وارد كار دوبله شدم.ازدواج كردم و يك پسر دارم.در تئاتر هم فعاليت داشتم و نمايش شاطر عباس من از تلويزيون پخش شد.يكي از كارهاي جالب من حرف زدن بجاي پاتريك وين پسر جان وين است. در ضمن دبير زبان انگليسي دبيرستانهاي تهران و گاهي هم مدير دوبلاژ هستم.

مي مي

مرا به اسم مي مي مي شناسيد.چرا كه تاكنون در چند سريال تلويزيوني بازي كرده ام.41 سال سن دارم و سيزده سال است كه به كار دوبله  مشغولم.دوبار ازدواج كرده و سه دختر دارم ولي فعلا مجردم .در فيلمهاي فارسي جاي ننه آقاي صمد حرف زده ام.رويهمرفته جاي همه آدمي حرف زده ام.ريز و درشت .از بچه هاي 4و 5 ساله گرفته تا پيرزنهاي 70ساله.براي من رل مهم نيست كار مهم است.عاشق بازي مارلون براندو هستم و از اينكه در فيلمهاي او حرف بزنم لذت مي برم.از كارم خوشم مي ايد و دوبله را دوست دارم.

* ظاهرا ايشان خانم زهرا آقارضا ( هاشمي ) هستند كه بعدها با مرحوم احمد مندوب هاشمي ازدواج كردند.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

ناصر خاوري

38 سال دارم، ازدواج كرده ام و اسم دخترم رؤياست.بطور كلي در دوبله جاي جوانها حرف مي زنم.گاهي در اتاق دوبله نقش دراماتيك حرف زدم و گريه كردم ولي دراتاق ديگر كمدي بود و خنديدم.در دوبله اوضاع از اين قرار است.

بدري نورالهي

24 سال سابقه دوبلوري دارم و نقش مادر تقريبا فيلمهاي زيادي را صحبت كرده ام.حتي جاي بچه كوچك هم حرف زده ام.اما جاي جينا لولو بريجيدا هم صحبت كرده ام.در فيلم زنان هفت تير بند جاي آن پيرزن با مزه حرف زدم كه خيلي گرفت. در سريال خواهران فضول جاي پيرزنه حرف زدم.در سريال طلاق جا ي پيرزنه و در فيلمهاي فارسي جاي مهري مهرنيا صحبت كرده ام.

منصور غزنوي

37 ساله هستم و 20سال سابقه كار دوبله دارم.در سريال پيتون جاي استيون كورت ، در روزهاي زندگي جاي دكتر بيل هورتون ، در خانه كوچك جاي مايل لندون صحبت كردم.بجاي آلن دلون ، رابرت واگنر و آلن لاو هم صحبت كرده ام.در تمام سريالهاي ادي مورفي هم حرف زده ام.جالب اينكه خواهرم مينو غزنوي و همسرم نادره سالار پور هم جزو دوبلورها هستند و ما باهم همكاريم.

آذر دانشي

من آذر دانشي هنرپيشه راديو و دوبلور هستم.14 سال است كه ازدواج كرده ام.جاي مريلين مونرو و بريژيت باردو صحبت كرده ام.دو پسر 13 و 9 ساله بنامهاي آرمان و ايمان دارم و شوهرم با كارم مخالف نيست ادامه داده ام.

۱۳۹۰/۱۰/۲۱ عصر ۱۰:۴۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پایک بیشاپ, Papillon, دانتس, حمید هامون, اسکورپان شیردل, رامین_جلیلوند, دزیره, واترلو, منصور, پدرام, soheil, سم اسپید, محمد, بانو, همشهری_میثاق, سناتور, الیور, مریم, مگی گربه, دلشدگان, رزا, لمون, هایدی, ژنرال, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: نجواها و فریادها... صداهایی ماندگار - زاپاتا - ۱۳۹۰/۱۰/۲۱ عصر ۱۰:۴۱