[-]
جعبه پيام
» <شارینگهام> دوستان،از این سایت خبر داشتید؟ https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=509&pid=4532
» <جیمز باند> عملیات مرداب هم تمام شد... چه زیبا اشاره کردید...آخرین بازمانده هم رفت... یادش همیشه گرامی
» <جیمز باند> وقتی سریال 24 را بار اول میدیدم به خودم گفتم صدای او شایسته مشاور نامزد ریاست جمهوری است...
» <جیمز باند> استاد ربیعی، بی ادعا، بی حاشیه، مرد نازنین، با صدایی دوست داشتنی، کار بلد به معنای واقعی، تیپ ساز...
» <مموله> روح استاد پرویز ربیعی شاد شاهکارشون توی سریال جنگجویان کوهستان به جای کائوچیو بود البته به جز بچه های دهه شصت بنظرم پسرشجاع ،الفی ،میشا ،استرلینگ هم یتیم شدند.
» <رابرت> "پدرهای مهربانی که پیپ می‌کشیدند..." به یاد مرحوم "پرویز ربیعی" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=56&pid=4531
» <اکتورز> بهترین جایگاەها نزد آفریدگار را برای آرامش روح استاد پرویز ربیعی آرزومندم ، خداحافظ صدای مهربان استاد ادر نجار
» <شارینگهام> در جمع دوبلوران «عملیات مرداب » استاد ربیعی ، اولین کسی بود که از دور خارج میشه و در زندگی آخرین نفر!
» <شارینگهام> سلام و هزاران تسلیت ؛ استاد پرویز ربیعی هم رفت. دیگه از جمع دوبلوران« عملیات مرداب »هیچ کس نمانده ...
» <سروان رنو> من تون صداش رو خیلی دوست داشتم ؛ سروان رنوی کلود رینز با صدای ربیعی محشر بود , یا تام هیگان پدرخوانده
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 6 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فیلم هایی که علاقـمند هستیم دوبله شود
نویسنده پیام
میثم آفلاین
مشتری سابق
*

ارسال ها: 294
تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۴


تشکرها : 2524
( 2644 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #37
RE: فیلم هایی که دوست داریم دوبله شود

(۱۳۸۹/۲/۶ عصر ۰۲:۱۲)رامین_جلیلوند نوشته شده:  

این روزها همش توی حال و هوای ناصر طهماسب می باشم. شدیدا تحت تاثیر مقاله دوستان در مورد حاتمی و صحبت های طهماسب می باشم.
چه عظمتی دارد صدایش چه قدرش هنرشناس و هنرمند است. هم تکنیک دارد هم ذوق.
مدتی است که دارم فکر می کنم اگر زمانی فیلم در مورد صادق هدایت ساخته شود فقط و فقط صدای طهماسب می تواند برابر با صدای هدایت باشد. داستان های هدایت را با صدای طهماسب در ذهن بخوانید می فهمید چه می گویم.

با سلام خدمت رامین عزیز!

مصاحبه منصور ظابطیان با استاد ناصر تهماسب را در هفته نامه سینما خوانده اید؟

سایت انجمن گویندگان نیز آن را درج کرده است: از اینجا بخوانید.

آدم لذت می برد از فرهیختگی این مرد! وقتی این مصاحبه را می خوانی تازه متوجه میشوی که استاد چرا اینقدر شاهکار ماندگار در کارنامه دارند. اینکه چرا کوین اسپیسی و جان مالکویچ و جک نیکلسون در دوبله بدون او بی معنی هستند!

راستی یک فیلم درباره صادق هدایت ساخته شده است با بازی پرویز فنی زاده. من ندیده ام البته ، شما دیده اید؟ یا خبر دارید چه کسی جای او حرف زده؟

*******************************************************

http://u p . i r a n b l o g . i r/7/1272450966.jpg

زیبایی امریکایی (سام مندس - 1999)      فیلمنامه : آلن بال

درباره فیلم : تصویری تکان دهنده و تلخ از جامعه امریکا* ، انتقاد بی رحمانه سام مندس از زندگی مدرن و پست مدرن . بی بند و باری و فساد در جامعه ای خالی از معنویت و انسان های پوک و توخالی ای که این جامعه منحط را می سازند ، تلقی احمقانه آنها از زیبایی و آزادی ، دنبال دزه ای آرامش گشتن در مواد مخدر ، همجنس بازی ، زندانی شدن در میان ابزارهای زندگی مدرن و .... عاقبت تراژیک آدم هایی که این دنیا را می سازند را از زبان شخصیتی به نام سرهنگ فیتس می شنویم : This country is going straight to hell

کوین اسپیسی / لستر برنهام - ناصر تهماسب : مردی متزلزل ، افسرده ، بی اعتماد به نفس ، دارای خلا عاطفی. او یک شکست خورده کامل است! می خواهد تمام این احساس حقارت را با رابطه ای رویایی با دختری جوان جبران کند. استاد تهماسب سابقه صحبت کردن به جای شخصیت های ترسو و متزلزل را دارند. به جای این نقش هم شاهکار خواهند کرد. به خصوص در سکانس های مکالمه تلفنی با دوست دخترش که این تزلزل و نیازمندی بیشتر به چشم می خود ، صدای تهماسب بینهایت مناسب چنین شخصیتی است. غیر از آن صدای تهماسب با چهره و شخصیت غالب کوین اسپیسی تناسب محشری دارد و هنوز نقش گویی های تکان دهنده اش در هفت ، گلن گری گلن راس و مظنونین همیشگی را از یاد نبرده ایم.

آنت بنینگ / کارولین برنهام - شهلا ناظریان : زنی ناموفق ، عصبی ، دمدمی مزاج و متظاهر و بی وفا. صدا و نوع گویندکی شهلا ناظریان کاملا مناسب چنین شخصیتهایی است و با چهره آنت بنینگ در این فیلم هم متناسب است. تاکید ناخواسته کلامی خانم ناظریان روی حروفی مثل "ژ" ، "ز" ، "ش" ، "س" هم موقع دوبله کلنجار کارولین با شوهرش و هم عشوه گری او هنگام ملاقات با فاسق بر تاثیر دیالوگ ها می افزاید. غیر از ایشان خانم زهره شکوفنده هم می توانند این نقش را دوبله کنند اما برای این نقش من ناظریان را انتخاب برتری می بینم.

تورا برچ / جین برنهام - رزیتا یاراحمدی : دختری عاصی و بی عاطفه! لوس است و رابطه مضحکی با پسر مواد فروش و مستندساز! همسایه اش دارد. صدای رزیتا یاراحمدی برای دخترهای تخس و لوس کاملا مناسب است.

وس بنتلی / ریکی فیتز - امیر صمصامی : مدل مذکر جین! برای هم ساخته شده اند! او هم غمگین و دارای خلا عاطفی است ، پدری سختگیر دارد که محبتی از او ندیده. در رابطه اش با دوست دخترش بعضا متوسل خشونت عاطفی میشود. برای این نقش صدایی در مایه های سعید مظفری در نظرم هست اما صدای ایشان برای یک پسر دبیرستانی مناسب نیست. نزدیک ترین صدا به این شخصیت به نظرم صدای امیر صمصامی است.

منا سواری / انجل - مریم شیرزاد : دختری لاف زن و ساده لوح است که سعی می کند خود را عاقل و مهربان تر از آنچه هست نشان دهد. به خصوص در رابطه اش با لستر. نقش پیچیده ای است که فکر می کنم تنها از عهده خانم شیرزاد بر بیاید.

کریس کوپر / سرهنگ فیتز - ناصر نظامی : روحیه ای کاملا نظامی دارد و پدری سخت گیر است. به ظاهر عاقل و خیرخواه به نظر می رسد اما در انتها معلوم می شود که ایشان هم .... بله! صدا و لحن نظامی هم با روحیه ارتشی سرهنگ فیتز تناسب دارد و هم در انتهای داستان که جنبه های دیگری از شخصیت این فرد آشکار می شود ، نظامی توانایی قبولاندن چرخش دراماتیک این شخصیت را در دوبله به تماشاچی دارد. ناصر نظامی پیش از این گویندگی بسیار زیبایی به جای کریس کوپر در نقشی بسیار مشکل در فیلم اقتباس (اسپایک جونز) انجام داده است.

----------------------------------------

* : خودمانیم! اینطرف دنیا هم از این لحاظ چندان وضعش بهتر نیست!


سعادتمندانه ترین زندگی، زندگی بدون تفکر است. (سوفوکلس)
۱۳۸۹/۲/۷ عصر ۰۸:۱۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دلشدگان, بهزاد ستوده, Savezva, Classic, maryam, soheil, dered
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
RE: فیلم هایی که دوست داریم دوبله شود - میثم - ۱۳۸۹/۲/۷ عصر ۰۸:۱۷
RE: اخبار دوبله و دوبلورها - بروس - ۱۳۹۴/۹/۲۷, عصر ۰۷:۰۵
RE: دوبله و دوبلورها - رابرت میچم - ۱۳۸۹/۶/۹, عصر ۰۱:۳۴