[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #192
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۳۸۹/۷/۳ عصر ۰۵:۴۲)هری لایم نوشته شده:  

اما برای من یکی از زیباترین و لذت بخش ترین خاطرات دوران کودکیم تماشای این کارتون ها با اون تیتراژ های مسحور کنندس . و کارتون های دیگه ای که شاید دیگه الان کسی اون ها رو به یاد نیاره . مثلا :

در این دنیای شگفت انگیز - مامفی - گربه ی کلونداک - توشه لاک پشت - زوروی والت دیسنی -دهکده ی سبزیجات - باغ گلها - تنسی تاکسیدو و چاملی

باز هم یکی از دوستان موجب شد که حس نوستالژیک ما گل کنه و به یاد دوران شاد و بی خیال کودکی بیفتیم.(هرچند که این حس در ما دائم الشکوفا است و به هر بهانه ای یاد ایام ماضی در خیال ما زنده میشه! )       البته هری عزیز! بعضی از جوانهای کافه سنشان به این کارتونهاقد نمیدهد   مگر اینکه تکرارشان را دیده باشند که البته به گفته شما در پخش مجدد میزان جرح و تعدیلها زیاد بود.

در این دنیای شگفت انگیز رو هنوز یادمه که تیتراژش اینجوری بود که پسربچه ای با چکش به گردویی ضربه میزد با اون شعر جالبش:"گردوی دانش  سخت است و محکم...... اما توانیم   آن را شکستن  با نیروی ....می - خوا - هم - بدا - نم...

مامفی عروسکی،مترسک و جادوگر بدجنس با جاروی پرنده اش که کابوس ساز شبهای من بود!

با اون شعر جالب تیتراژش:

Mumfie...you are...an elephant who's bound to go far...down in pinetree forest the star you are...Mumfie...Mumfie

HERE COMES MUMFIE        

گربه کلوندایک با اون موش بدجنس و جمله به یاد موندنیش: ناجی افسانه ای همه جا هست!

توشه لاک پشت که تو هرکاری میخواست اوسّا بشه! و از آقای جادوگر میخواست که به اون شغل درش بیاره هرچند که همیشه گند میزد و آقای جادوگر مجبور بود دوباره اونو به شکل اولش برگردونه با اون شعر معروفش: کار هر بز نیست خرمن کوفتن  گاو نر میخواهد و مرد کهن ..........لاک پشت!!   

دهکده سبزیجات با جانوران گیاهیش(عجب پارادوکس جالبی!)جعفری،شوید،برگ بو و مریم گلی و ... با تیتراژ جالبش که پشت یک دیوار آجری تعدادی گیاه می رویید و ...(اسم اصلی:The herbs)

پروفسور بالتازار عجیب و غریب با اختراعاتی مفید و مشکل گشا! با اون شعر و تیتراژ جالبش

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

جعبه اسباب بازی متنوع و آموزنده 

کارتون مول که نمیدونم اسم واقعیش چی بود!

تنسی تاکسیدو و چاملی که همیشه منو یاد لورل و هاردی مینداخت. البته تو کارتون ، چاقه خنگ و لاغره به ظاهر داناتر بود!

تبصره 1: هرچه گشتم عکسی از توشه لاک پشت و در این دنیای شگفت انگیز تو اینترنت نتونستم پیدا کنم.

تبصره 2:در مورد خانواده وحوش هم هر کلمه ای رو که به ذهنم میرسید چه به فارسی و چه انگلیسی تو گوگل سرچ کردم. گشتم نبود نگردید نیست!! (البته اگر کسی با زبان ژاپنی آشنایی داشته باشه شاید موفق بشه. من که غیر از سایونارا کلمه ژاپنی دیگه ای بلد نیستم!) [تصویر: free-character-smileys-186.gif]

تبصره 3: دوست عزیز هری لایم! اسامی دوبلورهای تمام کارتونهای ماندگار و محبوب دوران کودکی ما در این تاپیک موجود است.

تبصره 4:این نوشته را-هرچند ناقابل است- تقدیم میکنم به بهزاد ستوده،دلشدگان،سروان رنو و سایر دوستان عزیزی که با نوشتن در این تاپیک زیبا ، خاطرات مارا از دوران کودکی زنده کردند.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۸۹/۷/۴ صبح ۰۷:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : بهزاد ستوده, دشمن مردم, رائول والش, موسيو وردو, بانو, رامین_جلیلوند, دلشدگان, رزا, Kassandra, farzad178, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, واتسون, پیرمرد, رابرت
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی - اسکورپان شیردل - ۱۳۸۹/۷/۴ صبح ۰۷:۵۳
برنامه بچه های دیروز - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۱۷, عصر ۰۶:۴۶
داگ فادر - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۹/۷/۲, صبح ۰۱:۰۴
شجاع وشیرین - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۱, عصر ۰۹:۱۸
RE:پرسی پارکبان - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۳, عصر ۰۸:۰۸
کارتون قدیمی میکروبی - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۴, عصر ۰۸:۱۲
RE:مسافرکوچولو - مموله - ۱۳۹۹/۵/۲۱, عصر ۰۲:۴۰
RE: موش کوهستان - مموله - ۱۳۹۹/۹/۲۵, عصر ۰۹:۱۶
ای کی یو - مموله - ۱۴۰۰/۳/۱۱, عصر ۱۱:۱۲
سه بچه خرس عروسکی - رابرت - ۱۴۰۰/۶/۲۲, عصر ۰۹:۱۵
RE: [split] اینترنت گردی ... - بهزاد ستوده - ۱۳۹۰/۳/۲۷, عصر ۰۶:۱۷
RE: [split] اینترنت گردی ... - سناتور - ۱۳۹۰/۳/۲۷, عصر ۰۹:۵۹