[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> متشکرم دوست گرامی. منهم همیشه از خواندن مطالب جذاب و دلنشین تان کمال لذت را برده ام.
» <رابرت> بررسی جالب تأثیر فیلم "پاندورا و هلندی سرگردان" بر انیمیشن "عمو اسکروچ و هلندی سرگردان" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...6#pid45456
» <رابرت> سپاس از دون دیه‌گو دلاوگا و لوک مک گرگور عزیز به خاطر مطالب تحقیقی، تحلیلی و زیبای اخیرشان
» <دون دیه‌گو دلاوگا> "بچه‌های کوه تاراک" : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...3#pid45453
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
دلشدگان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۲۶
اعتبار: 24

تشکرها : 3231
( 1347 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #178
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۳۸۹/۶/۱۳ عصر ۰۶:۰۲)رامین_جلیلوند نوشته شده:  

کسی فيلم کارتونی دامبو فيل پرنده و اسکروچ ( خسيس) دونالد داک را يادش هست؟ اطلاعاتی در مورد دوبله اش و اينکه می شود دستيابی بهش پيدا کرد دارد يا نه؟

[تصویر: 23835.jpg]

سرود کریسمس ( اسکروچ خودمون)

رامین جان تا جایی که اطلاع دارم DVD دوبله کارتون دامبو فیل پرنده و اسکروچ هر دو با کیفیت اصلی و با دو باند صدا در بازار وجود دارد . متاسفانه به نظر می رسد یک قست کوتاهی از کارتون اسکروچ دوبله نشده است ، سکانس رقص و پایکوبی در شب کریسمس و گفتگوی عاشقانه اسکروچ و نامزدش دوبله نشده و بعید نیست این کارتون بعد از انقلاب دوبله شده باشد .

اون زمان تلویزیون همیشه شبهای کریسمس کارتون اسکروچ را پخش می کرد یادش به خیر ، با چه اشتیاقی هر بار این کارتون را نگاه می کردیم . اسکروچ داستان مرد تاجر خسیسه که بعد از مرگ شریک شیادش ( مارلی) به تنهایی مشغول تجارت و زندگیست. شبی روح شریک اسکروچ ( مارلی) که در غل و زنجیر اسیر و در حال عذاب کشیدن است به خانه اسکروچ می آید . مارلی به اسکروچ می گوید تو هم بعد از مرگ عذاب خواهی کشید مگر اینکه خودت را اصلاح کنی ،اسکروچ امشب سه نفر به دیدار تو خواهند آمد که گذشته ، حال و آینده ات را نشانت خواهند داد .

1. عید کریسمس گذشته : از دست دادن نامزدی که عاشقانه اسکروچ را می پرستید .

2. عید کریسمس حال : زندگی فقیرانه اما عاشقانه باب کراچت ( منشی و کارمند اسکروچ) . سکانس غذا خوردن خانواده باب و نحوه تقسیم غذا ، اشک را از دیدگان جاری می سازد .

3. عید کریسمس آینده : که تیم کوچولو ( بچه باب که با عصا راه می رود) به علت فقر خانواده و سوء تغذیه از دنیا می رود .

و در پایان خوشا به حال اسکروچ که بازگشتی شکوهمندانه دارد به زندگی انسانی. بهزاد ستوده عزیز مثل همیشه گویندگان این کارتون را معرفی خواهند کرد .

از نکات دیگر کارتون سرود کریسمس حضور شخصیتهای کارتون رابین هود در این کارتون است . کاراکترهایی نظیر سگ پا شکسته آهنگر ، لاک پشت ، خرگوش کوچولو و خانواده اش که جشن تولد گرفته بود .

خرس قهوه ای (پسر شجاع)، سنجاب مخالف (بنر)، شهردار (بلفی و لی لی بیت)، پدر بزرگ شیرین زبان (ممول، بل و سباستین،بچه های کوه تاراک)، لاغر ( چاق و لاغر)، یکی از دستیاران آقای کیت (دختری به نام نل) ، میتی کومان (میتی کومان)، هیس مار معروف (رابین هود) ، نیش نیش (مگ مگ و دوستان) و .... قسمتی از شاهکارهای جواد پزشکیان عزیز می باشد . همانطور که قبلا در پی نوشت کارتون رابین هود نوشته بودم ، جناب پزشکیان مهمان برنامه کارتونهای درخواستی با اجرای سعید شیخ زاده بودن . سعید شیخ زاده از آقای پزشکیان پرسید بهترین شخصیت کارتونی که به جاش صحبت کردید چی بوده؟ بعد خود سعید شیخ زاده گفت حتما شخصیت مار کارتون رابین هود بهترین کار شما هستش!  آقای پزشکیان در جواب گفتند در بین تمام کارتونهایی که صحبت کرده ام یک کارتون را بیشتر از بقیه دوست دارم و اون هم شخصیت اسکروچ در کارتون سرود کریسمس می باشد که خیلی به دلم نشست و بیشتر از کارهای دیگرم دوستش دارم .

بی شک بسیاری از ما، خاطرات شیرین دوران کودکی مان را مدیون استاد جواد پزشکیان هستیم . خداوندا به استاد پزشکیان سلامتی، شادی و عمری طولانی عنایت بفرما، الهی آمین .

۱۳۸۹/۶/۱۶ صبح ۰۸:۴۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پدرام, سم اسپید, میثم, john doe, دشمن مردم, پایک بیشاپ, اسکورپان شیردل, بانو, LAUREL, رائول والش, موسيو وردو, ایرج, بهزاد ستوده, محمد, سروان رنو, رامین_جلیلوند, Classic, رزا, Kassandra, اهو, الیشا, farzad178, آوینا, John Coffey, مگی گربه, هایدی, واتسون, شارینگهام
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی - دلشدگان - ۱۳۸۹/۶/۱۶ صبح ۰۸:۴۰
برنامه بچه های دیروز - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۱۷, عصر ۰۶:۴۶
داگ فادر - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۹/۷/۲, صبح ۰۱:۰۴
شجاع وشیرین - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۱, عصر ۰۹:۱۸
RE:پرسی پارکبان - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۳, عصر ۰۸:۰۸
کارتون قدیمی میکروبی - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۴, عصر ۰۸:۱۲
RE:مسافرکوچولو - مموله - ۱۳۹۹/۵/۲۱, عصر ۰۲:۴۰
RE: موش کوهستان - مموله - ۱۳۹۹/۹/۲۵, عصر ۰۹:۱۶
ای کی یو - مموله - ۱۴۰۰/۳/۱۱, عصر ۱۱:۱۲
سه بچه خرس عروسکی - رابرت - ۱۴۰۰/۶/۲۲, عصر ۰۹:۱۵