[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 19 رای - 4.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی
نویسنده پیام
دلشدگان آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۸/۲۶
اعتبار: 24

تشکرها : 3231
( 1347 تشکر در 70 ارسال )
شماره ارسال: #409
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی

(۱۳۹۰/۱۱/۱۷ عصر ۱۰:۵۶)آوینا نوشته شده:  

اشکم در اومد ! 

کلی خاطره برام زنده شد !

از تمام دوستان تشکر میکنم بابت مطالب زیباشون ، بخصوص دوستی که به نقل از ویکی پدیای انگلیسی گفتن دوقلو های افسانه ای اصلا خواهر برادر نبودن !

از این کار صدا و سیما به عنوان فریب بزرگ نام میبرم !

(۱۳۹۱/۲/۲۴ عصر ۰۴:۴۴)زاپاتا نوشته شده:  

(۱۳۸۹/۹/۱۵ صبح ۰۱:۲۲)دلشدگان نوشته شده:  

میشکا و موشکا زیباترین و خاطره انگیز ترین کارتون دوران کودکی من

مدیر دوبلاژ : ؟  ناصر طهماسب                                ( با تشکر فراوان از الیور هاردی و زاپاتای عزیز  )

مارچ : مهین کسمایی
موی عاقل : زنده یاد فرشید فرزان
میشکا : مهوش افشاری
موشکا : ناهید امیریان
ماشکا : فریبا شاهین مقدم
اورا ( سیل ) : زنده یاد مهدی آژیر
مادر اورا : مهین برزویی
گالار : اصغر افضلی
ریکون : زنده یاد کنعان کیانی
یوری : مینو غزنوی
برادر یوری : مهدی آرین نژاد
قوی مادر : مهین برزویی
قوی نر : علی محمد اشکبوس

مدیر دوبلاژ این کارتون ناصر طهماسب است. البته استاد طهماسب علاقه خاصی به خرسهای انیمیشنی داشته! تا جایی که اوایل سال 70 هم یک فیلمنامه را در قالب کتاب به بازار نشر عرضه کرد که نامش تدی خرس سرخ کوچولو بود و وعده چاپ قسمت بعد آن را هم داد که هرگز عملی نشد. البته گویا قراربود این سناریو توسط برادرش  ایرج طهماسب در قالب یک طرح سینمایی - عروسکی ساخته شود- که هیچگاه میسر نشد. گویندگی بجای شخصیت کارتونی یوگی که آن هم  یک خرس بود نیز از کارهای جالب توجه و خرسی !ایشان بود.

با سپاس فراوان از دوست عزیز و  گرانقدرم زاپاتای عزیز که با حضور دلگرم کننده اش شوق نوشتن دوباره را در من زنده کرده است . حضور زاپاتای عزیز یاد آور حضور همواره دلگرم کننده دوست فرزانه و گرانقدرم الیور هاردی عزیز است که جایشان بسیار خالیست و به امید حضور دوباره ایشان در کافه کلاسیک عزیزمان  و همچنین با سپاس ویژه از آوینای عزیز .

از اینکه هنوز هم نوشته های ما توسط دوستداران کافه مطالعه می شود ، بسیار خوشحالم و امیدوارم که تلاشهایمان در کافه بی ثمر نمانده باشد. 

در مورد معرفی مدیر دوبلاژ کارتون میشکا و موشکا ( بچه خرسهای قطبی ) از زاپاتای عزیز ممنونم . باید عرض کنم در بهمن ماه سال 1389 در پیامی که به دوست فرهیخته و گرانقدرم الیور هاردی عزیز ارسال نمودم درباره مدیر دوبلاژ  کارتون میشکا و موشکا از ایشان یاری خواستم  و الیور هاردی عزیز با بزرگواری و مهربانی در پیامی پر مهر به تاریخ هشتم بهمن ماه 1389چنین پاسخ دادند :

"   با سلام ،  مدیر دوبلاژ میشکا و موشکا گویا ناصر طهماسب بوده است.   " 
                                                                               ۸-۱۱-۱۳۸۹ ۰۲:۱۹ عصر

اما الیور هاردی عزیز ، که از علاقه بسیار من به این کارتون خبر داشت ، بدون اطلاع من و بعد از زحمات و جستجوی بسیار در ایام نوروز ، در پیام پر مهر دیگری که سرشار از مهر و محبت و بزرگواری ایشان بود ، برایم نوشتند :  

"  دلشدگان گرامی ، با سلام و تبریک سال نو ، به مصاحبه‌ای قدیمی از ناصر طهماسب در مجله گزارش فیلم برخوردم که در آن به مدیریت کارتون میشکا و موشکا اشاره کرده بود که با این حساب دیگر می‌توان در این‌باره مطمئن بود.  "               
                                                                                                   ۱۶-۱-۱۳۹۰ ۰۵:۱۵ عصر

متاسفانه به علت کم کاریی که از جانب من صورت گرفت ، فرصت نشد تا پست مورد نظر را ویرایش کنم و هرگز نتوانستم حق مطلب را درباره دوست فرزانه و گرانقدرم الیور هاردی عزیز ادا کنم و  همچنان شرمنده و شرمسار مهر و محبت بی پایان الیور هاردی عزیز باقی ماندم . حالا به لطف و محبت زاپاتای عزیز ، همینجا در حضور همه دوستان ، از دوست گرانقدرم الیور هاردی عزیز تشکر و قدردانی می کنم و برایشان آرزوی صحت و سلامت کامل را دارم و امیدوارم ایشان را هرچه زودتر در کافه کلاسیک عزیزمان ببینیم . به امید و یاری خداوند بخشنده و مهربان.

حالا که بحث به مدیریت دوبلاژ رسید ، خالی از لطف نیست که به موضوعی اشاره کنم که امروزه کمتر دیده و رعایت می شود .

همانطور که دوستان عزیز می دانند ، مدیریت دوبلاژ کارتون خاطره انگیز سرود کریسمس ( اسکروچ ) به عهده زنده یاد پرویز نارنجیهای عزیز بود و ایشان با درایت تمام ، وقتی نقشی را مناسب خودشان ندیده اند ، تنها به ذکر عنوان سرود کریسمس در ابتدای این کارتون بسنده کرده اند و با وجود شخصیتهای گوناگونی که در این کارتون وجود دارد ، در نقش دیگری صحبت نکرده اند . یا ناصر طهماسب عزیز که در کارتون میشکا و موشکا  به درستی به جای هیچ یک از شخصیتهای قصه صحبت نکرده اند و حتی نقش خرس بد قصه را هم به درستی به اصغر افضلی عزیز سپرده اند و اصغر افضلی عزیز هم ، حق مطلب را به خوبی ادا کرده اند . یا باز هم ناصر طهماسب عزیز که در دوبله فیلم مادر زنده یاد  علی حاتمی ، سنگ تمام گذاشته اند و چون باز هم نقشی متناسب با توانائیهایشان در فیلم نمی بینند ، تنها به وظیفه مدیریت دوبلاژی خودشان می پردازند و یک شاهکار دیگر را در تاریخ دوبله فیلمهای ایرانی خلق می کنند .

وظیفه ای که متاسفانه مدیران دوبلاژ امروز کم کم آن را به فراموشی سپرده اند و سعی می کنند نقشهای اول فیلم را هر جور که شده خودشان بگویند ، بدون توجه به اینکه صدایشان مناسب شخصیت اول فیلم هست یا نه ؟

امیدوارم مانند گذشته ، باز هم شاهد فروغ مدیران دوبلاژ فیلمها باشیم .

پی نوشت : و با تشکر و سپاس فراوان از دوست عزیز و بسیار نازنینم ، بهزاد ستوده گل ، که حدود یک سال و نیم پیش ، زحمت تصحیح و تکمیل گویندگان کارتون میشکا و موشکا را برای من کشیدند . بهزاد جان سپاسگزارم .

ارادتمند شما دلشدگان

۱۳۹۱/۴/۲۰ عصر ۱۲:۳۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مریم, دزیره, رزا, بانو, ژان والژان, پایک بیشاپ, سروان رنو, مگی گربه, زرد ابری, زاپاتا, حمید هامون, پیرمرد, هایدی, واتسون, رابرت
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
برنامه بچه های دیروز - هری لایم - ۱۳۹۰/۴/۱۷, عصر ۰۶:۴۶
RE: کـارتون های ماندگار و خاطره انگیز کودکی - دلشدگان - ۱۳۹۱/۴/۲۰ عصر ۱۲:۳۹
داگ فادر - دون دیه‌گو دلاوگا - ۱۳۹۹/۷/۲, صبح ۰۱:۰۴
شجاع وشیرین - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۱, عصر ۰۹:۱۸
RE:پرسی پارکبان - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۳, عصر ۰۸:۰۸
کارتون قدیمی میکروبی - مموله - ۱۳۹۹/۱/۲۴, عصر ۰۸:۱۲
RE:مسافرکوچولو - مموله - ۱۳۹۹/۵/۲۱, عصر ۰۲:۴۰
RE: موش کوهستان - مموله - ۱۳۹۹/۹/۲۵, عصر ۰۹:۱۶
ای کی یو - مموله - ۱۴۰۰/۳/۱۱, عصر ۱۱:۱۲
سه بچه خرس عروسکی - رابرت - ۱۴۰۰/۶/۲۲, عصر ۰۹:۱۵