[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه جادوی صدا
نویسنده پیام
بانو الیزا آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۷/۷
اعتبار: 19

تشکرها : 826
( 1106 تشکر در 93 ارسال )
شماره ارسال: #17
RE: مسابقه جادوی صدا

جناب زاپاتا کاملا حق با شماست . اول اینکه اون شور و حرارت تو صداهای دوبله دیگه هرگز تکرار نخواهد شد . دوم اینکه صداهای مخصوص به نقش پیرمرد یا پیرزن ( در نقش قهرمان داستان ) ،  متاسفانه خیلی کم و حتی نایابه .

قبلا با خودم می گفتم شاید یکی از دلایل موفقیت های دوبلورهای قدیم ما این بود که فیلم های شاهکار ( چه در بعد حماسی وچه در بعد احساسی ) و قهرمان های واقعا درگیرکننده ی بیننده و داستان های زیبا و ... به دوبلورهای عزیز انگیزه ی زیادی برای صداگذاری میداد و دوبلورها صرف نظر از حرفه ی خود ، چنان به نقشی که گویندگی اون رو بر عهده داشتند علاقمند میشدند که انگار خود اون ها این نقش رو بازی می کنند ، با اون نقش همذات پنداری می کردن و خلاصه برای اون نقش سنگ تمام میزاشتن  . صدای عالی زیر نظر استادان کاربلد و دلسوز در کنار فیلم های زیبا .

doble

ولی خب به قول شما همون فیلم ها رو هم اگر بخوان الان برای صداگذاری مجدد در اختیار سرپرست گویندگان بگذارن برای انتخاب دوبلور برای بعضی از نقش های خاص از بین نسل جدید دستشون تو پوست گردو می مونه .

منتها حرف من اینه که چاره ای نیست . یا باید کم کم قید صنعت دوبله رو در کشور بزنیم و فقط دل خوش کنیم به این صداهای شبیه به هم که شاید چارچوب های دوبله رو بخوبی بشناسند و رعایت کنند ولی اثری از ماندگاری درصدای اون ها وجود نداره و  یا اینکه با یک فراخوان عمومی در سرتاسر کشور برای همه ی رده های سنی ( حتی بالای 50 سال ) توسط پیشکسوت ها و استادان دلسوز در این امر ، به کشف صداهای متفاوت و با انگیزه و  پرورش اون ها برای یک تحول در این صنعت بپردازند.

این حرفی که گفتم یک مصداق عالی رو به عینه سه سال پیش در یکی از طرف حساب های شرکت ما که یک مرد حدودا 50 ساله بود دیدم . که صدای واقعا برجسته و متمایزی داشت . طوری که طبق گفته ی خودش بارها و بارها بهش توصیه کرده بودند که از این صدای خودش استفاده کنه ولی خود اون شخص فقط عاشق تجارت بود و بس ! . غرض این بود که بگم پناسیل برای دوبله در کشور هنوزهم فراوونه . منتها انگیزه ای برای پیگیری این حرفه ی هنری در خودشون نمی بینن.

حال و هوای سابق که دوباره بر نمی گرده ولی میشه به جای دست روی دست گذاشتن و تماشای نابودی دوبله ی اصیل خاص کشورمون  ، به طریقی این صنعت رو احیا کرد . ( چیزی شبیه به معجزه ! )

هرگز فالگیر نبودم
فقط خواستم دستت را بگیرم
۱۳۹۵/۳/۹ عصر ۱۲:۴۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : آقاحسینی, سروان رنو, BATMAN, جیمز باند, خانم لمپرت, مکس دی وینتر, ال سید, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
مسابقه جادوی صدا - سروان رنو - ۱۳۹۵/۲/۲, عصر ۱۱:۴۲
RE: برنامه جادوی صدا - آفتاب مهتاب - ۱۳۹۵/۲/۸, عصر ۰۴:۲۹
RE: برنامه جادوی صدا - جیمز باند - ۱۳۹۵/۲/۸, عصر ۰۵:۴۳
RE: برنامه جادوی صدا - زبل خان - ۱۳۹۵/۲/۱۰, عصر ۰۶:۲۵
RE: مسابقه جادوی صدا - سناتور - ۱۳۹۵/۲/۲۵, عصر ۱۰:۱۴
RE: مسابقه جادوی صدا - جیمز باند - ۱۳۹۵/۲/۲۶, صبح ۰۹:۳۵
RE: مسابقه جادوی صدا - بانو الیزا - ۱۳۹۵/۲/۲۹, صبح ۱۱:۱۰
RE: مسابقه جادوی صدا - زاپاتا - ۱۳۹۵/۲/۲۹, عصر ۰۶:۴۹
RE: مسابقه جادوی صدا - زبل خان - ۱۳۹۵/۲/۳۱, عصر ۰۲:۱۰
RE: مسابقه جادوی صدا - بانو الیزا - ۱۳۹۵/۳/۹ عصر ۱۲:۴۳