[-]
جعبه پيام
» <لوک مک گرگور> پت و مت یا جن و جودی؟! https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...9#pid45599
» <شارینگهام> پست بسیار زیبا و سینمایی ورزش 3 در وصف برد پرگل آلمان https://www.varzesh3.com/news/2048718
» <سروان رنو> آقای اسمیت به واشنگتن می رود ! ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...5#pid45595
» <رابرت> "ناصر"های گوینده-دوبلور در "خاطرات سودا زده من" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...2#pid45592
» <شارینگهام> تقدیم به کنتس عزیز: «نومید مشو ،امید می‌دار ای دل* در غیب عجایب است بسیار، ای دل»
» <کنتس پابرهنه> جناب شارینگهام عزیز مرسی برای این کشفیات... پس من از حالا به خودم وعده ی پنجمین ستاره رو دادم.
» <سروان رنو> بحث تاریخی درباره مهاجران و تیم ملی فوتبال آلمان و فرانسه ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45568
» <شارینگهام> سلام و درود ، خوش آمدید
» <master of puppet> سلام به تمامی کاربران کافه کلاسیک
» <Emiliano> «مرتضی اردستانی» عزیز هم رفت. ایشون چهره‌پرداز بودن و گاهی بازی می‌کرد. نقش کوچیکی هم در تله‌تئاتر «برده رقصان» داشتن.
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه )
نویسنده پیام
شارینگهام آفلاین
کاپیتان کشتی چارمینگ مالی
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۱۵
اعتبار: 32

تشکرها : 4056
( 2002 تشکر در 278 ارسال )
شماره ارسال: #81
RE: فرار به سوی پیروزی ( باشگاه ورزشی کافه )

سلام و درود

درباره ی نزول این روزهای تیم ملی آلمان باید بگم که در همیشه روی یک پاشنه نمی چرخد.

این بلیه فقط دامن گیر مانشافت نشده ، یادمه فوتبال انگلیس از جام جهانی هفتاد که در یک بازی پایاپای و دیدنی سه به دو در برابر آلمان باخت و حذف شد، دیگه رنگ مراحل بالای فوتبال رو ندید.

دقیقاً ۲۴ سال طول کشید تا به نیمه نهایی برسند، از جام جهانی ۱۹۶۶ تا ۱۹۹۰

همین طور ایتالیا که در دو دوره جام جهانی غایب بود.

فرانسه بعد از زیباترین بازی جام جهانی مقابل برزیل در ۱۹۸۶ ، نه در یورو ۸۸ حاضر بود و نه در جام جهانی ۱۹۹۰ و ۱۹۹۴

مجارستان بعد از غروب ستاره ای چون پوشکاش در جام جهانی ۱۹۵۴ به طور کلی از محافل بزرگ فوتبال دور ماند.

هلند بزرگ دهه ی هفتاد هم تا یورو ۸۸ جایی دیده نشد.

اوروگوئه فاتح دو دوره جام جهانی فقط هر از گاهی در جام ملتهای آمریکا خودنمایی می کرد و دیگر هیچ تا ۲۰۱۰

باز هم بگم؟

ضمناً یک نکته ی خیلی جالب که خودم کفش کردم، ببخشید ؛ کشف!

این است که :

آلمان ۴ بار قهرمان جام جهانی شده که سه بار آن در سال هایی بوده که به نام « اسب » نام گذاری شده است. ملاحظه بفرمایید:

۱۹۵۴= ۱۳۳۳ =سال اسب

۱۹۷۴=۱۳۵۳=سال پلنگ

۱۹۹۰=۱۳۶۹=سال اسب

۲۰۱۴=۱۳۹۳=سال اسب

سه بار هم جام ملتهای اروپا را فتح کرده که ۲بار آن در سال موش بوده:

۱۹۷۲=۱۳۵۱=سال موش

۱۹۸۰=۱۳۵۹=سال میمون

۱۹۹۶=۱۳۷۵=سال موش

حالا امسال که سال اژدهاست که در دوره های قبل یعنی ۱۲ سال قبل ، سال نهنگ بوده ، به هیچ وجه برای ژرمن ها خوش یمن نبوده:

۱۳۹۱= حذف در نیمه نهایی یورو ۲۰۱۲

۱۳۷۹=حذف در دور گروهی یورو ۲۰۰۰

۱۳۶۷=حذف در نیمه نهایی یورو ۱۹۸۸

با این تفاسیر ، پیش بینی می کنم امسال هم سریال بدبیاری های مانشافت ادامه یابد.(خدا نکنه!)

امیدوارم در جام جهانی ۲۰۲۶ که مصادف است با سال ۱۴۰۵

و سال به روی یال و کوپال خوش یمن ترین جانور یعنی اسب زیبا و نجیب تحویل می گردد ، پنجمین جام قهرمانی نصیب آلمان عزیز ما بشود. ان شاءالله

اونی که گفته "زندگی خالی از لذت و خوشحالی نیست."دروغ نگفته!
۱۴۰۳/۳/۲۲ صبح ۰۱:۲۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رابرت, سروان رنو, مارک واتنی, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, لوک مک گرگور, باربوسا, کوئیک
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 85

تشکرها : 11536
( 19141 تشکر در 1602 ارسال )
شماره ارسال: #82

(۱۴۰۳/۳/۲۱ عصر ۰۹:۵۴)Stalker نوشته شده:  

سلام دوست پیش‌کسوت. فکر نمی‌کنید پست‌تون تناقض‌آمیزه؟ از طرفی گفتید مهاجران فوتبال اروپا رو خراب کردند. و از طرفی عکس اون تیم آلمان رو گذاشتید و راجع بهش نوشتید که توش چند تا مهاجر داره و بزرگ‌ترین برد تاریخ جام جهانی رو رقم زدن!

سلام Stalker ,

هم آره و هم نه ! مهاجر داریم تا مهاجر . ببینید آمریکا را کدام مهاجران آمریکا کردند ؟

با یک بررسی دقیق تاریخی می بینیم که زمانی بیشترین مهاجران از کشورهایی مانند ایرلند, انگلستان , آلمان , فرانسه , هلند , بلژیک و ... به آمریکا مهاجرت می کردند. یعنی مردمی که از مردم خود آمریکا پیشرفته تر بودند و با خودشون علم , فرهنگ و ثروت  می آورند و به همین دلیل باعث پیشرفت کشور آمریکا می شدند. این مهاجران اینقدر سطح بالا بودند که مهاجران ایتالیایی پیش آنها پَست و رد پایین محسوب می شدند ! این مساله در فیلم های کلاسیکی مانند روزی روزگاری در آمریکا آشکار است. یعنی بیشتر افراد خلافکار از ایتالیا بودند .

اما حالا ببینید مهاجران بیشتر از کدام کشورها هستند ؟ مکزیک ! هند ! آمریکای لاتین ! خاورمیانه !

خب مشخص است که این افراد مانند گروه اول باعث پیشرفت نمی شوند بلکه پسرفت را هم رقم می زنند. پس هر مهاجری باعث پیشرفت کشور مقصد نیست.

درباره تیم فوتبال آلمان یا فرانسه هم شبیه همین موضوع وجود دارد. زمانی مهاجرها از سایر کشورهای اروپا بودند ؛ مثلا کلوزه از لهستان یا بقیه از اسلواکی , اتریش و ...  اینها تفاوت خاصی از نظر ظاهری و فرهنگی با خود آلمانی ها نداشتند. اما الان تیم آلمان آفریقایی- آسیایی شده . تیم فرانسه که کلا آفریقایی شده.

این دیگر تیم ملی نیست. باید گفت تیم فرا-ملی !

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۴۰۳/۳/۲۲ صبح ۰۷:۴۰
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : رابرت, مارک واتنی, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, مموله, باربوسا, کوئیک, پهلوان جواد, آدمیرال گلوبال
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 1029
( 1714 تشکر در 214 ارسال )
شماره ارسال: #83

سلام بر دوستان گرامی مخصوصاً سروان رنوی عزیز و زحمتکش کافه. بنده معمولا زیاد اهل فوتبال نبودم پس در این درباره صحبت چندانی نخواهم کرد و تمرکزم را بر روی باقی مطالب اشاره شده خواهم گذاشت. جناب سروان نظر شما محترم است اما امروزه و مخصوصا در کشورهای غربی این دیدگاه تبعیض آمیز به شمار می رود و روز به روز سعی می شود تا اینگونه عقاید را به حداقل برسانند. من هم در گذشته مانند خیلی های دیگر این اندیشه را داشتم که مردم غرب و مخصوصا شمال اروپا به شدت متمدن، بافرهنگ و کلا چندین درجه سطح بالاتر از سایرین هستند. اما بعدها دریافتم که این دیدگاه من تحت تأثیر کتب و فیلم های آنها بوده و به عبارتی تبلیغات و فرهنگ سازی که آنها در سالیان متمادی انجام داده بودند باعث شده بود که این ذهنیت در من و خیلی های دیگر شکل بگیرد. بعدها اما دریافتم که آنها هم انسانهای معمولی هستند مانند من و شما و دیگران. البته اینجانب منکر نمی شوم که فضای یک کشور پیشرفته و متمدن قطعا روی فرهنگ و روابط انسانها تاثیر می گذارد و در نتیجه مردم غرب در یکسری مسائل از ما جلوترند اما با این وجود این یک واقعیت است که اگر یک فرانسوی و یک هندی در یک شرایط بزرگ شوند هر دو به یک اندازه شانس موفقیت دارند. واقعاً اینکه بگوییم شانس آن فرانسوی به دلیل ذات و نژادش بیشتر است دیدگاه درستی نیست. مدرکش این است که بسیاری از انسان های موفق در اروپا و آمریکا اصلا سفید پوست نیستند و اصلیتشان به هر جای این کره خاکی بازمی‌گردد.

اتفاقاً درصد بالای از مردم ایرلند در سالیان دور به دلیل فقر و بدبختی و نداشتن یک لقمه نان به آمریکا مهاجرت کردند و اینگونه نبود که کوله باری از علم و دانش را با خود برده باشند. از قضا بسیار هم مورد تبعیض قرار می گرفتند. اینکه ایتالیایی ها و خیلی های دیگر در فیلم ها سطح پایین نشان داده می شدند یکی از دلایل مهمش این بود که آنها قدرت چندانی در هالیوود نداشتند. سینما در دست افرادی از کشورهای دیگر بود و البته بخش عظیمی از آن در دست یهودیان صهیونیست. هنوز هم هست. در صد بالایی از هنرپیشه ها و کارگردانان و تهیه کنندگان یهودی و یا یهودی الاصل هستند در حالی که یهودیان کلا به سه درصد جامعه آمریکا هم نمی رسند! برای همین است که ما به ندرت یک یهودی منفی و جنایتکار را در فیلم ها و سریال های غربی می بینیم!!! البته بسیاری از یهودیان هم مانند دیگران انسانهای خوبی هستند اما آنهایی که در قدرت هستند جنایتهای خود را پنهان می کنند. این در حالی است که کلی سیاهپوست مجرم در سریال ها و فیلم های غرب وجود دارند. فکر می کنید چرا؟ چون سینما را سیاه پوستان نمی چرخانند. البته درست هم هست. سیاهپوستان هم مانند دیگران انسانند و خوب و بد و با فرهنگ و نژادپرست در آنها وجود دارد. بسیاری از همین سیاهپوستان متولد غربند و خیلی هایشان نسل های جدیدتر همان برده های مورد ظلم قرار گرفته شده هستند. آنجا به دنیا آمدند و کشورشان است. با فرهنگش انس گرفتند. برای آزادیشان جنگیدند تا حقوق برابر به دست بیاورند و به آرزوهایشان برسند. اگر بگوییم آنجا جایشان نیست آنوقت باید به تاریخ بنگریم که چرا در وهله اول به آنجا کشیده شدند. هدفم از این حرفها این بود که بگویم اینکه می بینید مردم ایتالیا و یا دیگران در فیلم ها خلافکار نشان داده می شدند دروغ محض نبود اما حقیقی اغراق شده به حساب می آمد. چرا که آنهایی که سیستم را می گرداندند کسان دیگری بودند.

حتی اگر بگوییم مردم سفید پوست اروپایی باهوش ترین و مردم فلان جا کم هوش ترین هستند، اولاً این دیدگاه کلی است و همه یک ملت را شامل نمی شود و دوما آیا مگر هر انسان باهوشی عاقل است؟! کافی است بنگرید به بسیاری از بازیگران باهوش با ضریب هوشی بالا که گرفتار اعتیاد شده اند و انسانهایی با هوش متوسط که دارند سالم زندگی می کنند. ببخشید زیاد صحبت کردم. من معمولاً در بحث ها شرکت نمی کنم. اما تنها خواستم بگویم که همه ما انسانیم و برابر. تنها تفاوت این است که آنهایی که قدرت به دستشان می افتد این فرصت را به دست می آورند که خود را برتر نشان دهند و دیگران را پایین تر! کاری که سینمای ایران نیز بارها انجام داده است.

من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۴۰۳/۳/۲۲ صبح ۰۹:۰۸
تشکر شده توسط : رابرت, شارینگهام, مارک واتنی, سروان رنو, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, باربوسا, کوئیک
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #84

درود بر مک گریگور ؛

سپاس از اظهارنظر خوب و مفید در این باره.

البته من هم  فوتبالی نیستم و از نظر تاریخی به موضوع پرداختم.

از نظر اخلاقی  برخی از مطالبی که گفتید درست است اما از نظر علمی و زیباشناسی خیر .

زیباشناسی

آیا  یک مهاجر زیبای آلمانی با یک مهاجر فیلیپینی از نظر ظاهری تفاوت ندارد ؟ اگر بخواهیم خود را گول بزنیم که یک زن سیاه فیلیپنی با یک زن چشم آبی آلمانی یکی است خنده دار به نظر می رسد. ربطی به اخلاق و نژاد پرستی ندارد بلکه صرفا یک حقیقت علمی و ژنتیک است. در دنیای موجودات زنده مثلا یک گاو شیرده است , یک گاو گوشتی است و غیره . نمی توان گفت که چون فلان دامدار از گاو شیرده استفاده می کند و گاو گوشتی ندارد پس نژادپرست است. مسئله واقعیت های علمی است و نباید فریب برخی نوشته ها و افکار برخی گروه ها را خورد. اینکه بگوییم زیبایی هم سلیقه ای و نسبی است درباره موارد بسیار نزدیک و شبیه اینطور است , اما نه در مورد چیزهای کاملا متفاوت؛ مثلا آیا کفتار و گراز زیباتر هستند یا پلنگ و طاووس ؟

علمی

طبیعت همه ژن های خوب را در یک نژاد جمع نکرده است. هر کدام مزایا و معایبی دارند.

مثلا نژاد سیاه به دلایل ژنتیک از نظر بدن و استقامت قوی تر است و از نظر رفتاری خشن تر . دلیل موفقیت آن ها در عرصه های ورزشی همین است. اما با اینکه در کشوری مانند آمریکا فرصت های آموزشی برابر در اختیار آنهاست اما درصد دانشمندان سیاه نسبت به جمعیت شان بسیار کمتر است و برعکس زندانیان جرایم خشن میان آنها بیشتر  . این یک واقعیت آماری است. ربطی به قومیت و دین و فشار هالیوود و لابی صهیونیسم و ... ندارد.

و اما ...

وقتی ما به تماشای جام جهانی فوتبال می نشینیم فقط دنبال برنده شدن تیم ها نیستیم بلکه می خواهیم همزمان از تماشای تلاش ملت های گوناگون و رنگارنگ لذت ببریم . از بازی خاص هر ملت ؛ چه برزیلی ها با سبک خاص خودشان , چه آلمانی ها , چه کامرونی ها.

حال اگر ببینیم که سر ما کلاه گذاشته اند و سبک بازی فرانسوی ها شبیه آفریقایی ها شده یا سبک بازی آلمانی ها شبیه ترک ها شده خب این دیگر قابل تحمل نیست. مانند این است که هیچکاک بیاید با سبک علی حاتمی فیلم بسازد خب نمی شود. هر کسی باید خودش باشد.

۱۴۰۳/۳/۲۲ عصر ۰۳:۲۲
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, رابرت, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, مموله, شارینگهام, مارک واتنی, باربوسا, کوئیک
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

شماره ارسال: #85

سلام دوباره بر جناب سروان و متشکر از توجه تان و اما...

اولا تا قبل از این ما درباره زیبایی صحبت نکرده بودیم و مسائل دیگر مد نظرمان بود اما حالا که بحثش را پیش کشیدید باید بگویم که هستند مردانی سفید، چشم رنگی، بلند قد و ... که به طور مثال با خانمی چینی ازدواج کرده اند‌. خوب معنی آن چیست؟ آیا آن مرد به نظر شما خوشتیپ تصمیم گرفته تا با یک زن بد قیافه ازدواج کند و یا واقعا او را از نظر ظاهری و باطنی پذیرفته است؟ درصد بالایی از سیاه پوستانی که در غرب زندگی می کنند دیگر به اندازه اجدادشان تیره نیستند چرا؟ چون اختلاط نژادی بین سفید پوستان و سیاه پوستان صورت گرفته است. آیا آن فرد سفیدپوست همینجوری از سر دلسوزی گفته بیایم با سیاهپوستان ازدواج کنم تا نسلشان در آینده زیباتر شود؟! ایا مارک زوکربرگ صاحب فیسبوک و اینستاگرام همسر چینی اش را دوست ندارد و او را زیبا نمی بیند؟ آیا وی با این همه ثروتش نتوانسته همسر چشم رنگی و بور از نوع سلیقه شما پیدا کند و یا فقط سلیقه متفاوتی داشته است؟!

اینکه گفتید سیاهپوستان کمتر احتمال دارد دانشمند شوند با وجود اینکه با سفید پوستان در یک کشور زندگی می کنند باید بگویم اینکه دو نفر در یک کشور حتی پیشرفته زندگی می کنند بدین معنا نیست که حقوق دقیقاً برابری دارند. بالاخره موقعیت کسی که از یک خانواده ثروتمند و یا جایگاه اجتماعی بالاتر آمده است متفاوت با کسی است که از خانواده فقیرتر آمده. با توجه به موقعیت تاریخی سفید پوستان امروزه همچنان قدرت اصلی غرب هستند. حتی اگر روزی از نظر جمعیت کاهش پیدا کنند. اتفاقاً یکی از اختلافات دو حزب دموکرات و جمهوری خواه همین است که دموکرات ها بیشتر به تقسیم ثروت معتقدند و جمهوری خواه ها اعتقاد دارند ثروتی که به ارث برسد متعلق به وارث است و فرد ثروتمند حتی مالیات زیاد هم نباید پرداخت کند و البته درآمد قشر متوسط و فقیر نیز باید پایین تر باشد!

دانلد ترامپ در جوانی خوش تیپ بوده و اکنون هم به نسبت سن و سالش بد نیست. چرا خیلی ها از جمله زنان از او بیزارند؟ چرا که کردار و رفتارش را دوست ندارند. در عوض روح و روان زیبا می تواند یک فرد نه چندان زیبا را دوست داشتنی جلوه دهد. اهل سیاست نیستم و تنها خواستم مثال زده باشم. مثال دیگر اینکه همیشه معتقد بودم که هیو گرانت در جوانی بسیار خوبرو و میشل فایفر زیبا بوده است اما بازیگران مورد علاقه من نبودند. چون سبک بازیگری شان و حضورشان در صحنه را دوست نداشتم. زیبایی واقعا همه چیز نیست.

اینکه گفتید هر کسی باید خودش باشد درست است اما این به این معنا نیست که نباید در کنار هم زندگی کنند و از یکدیگر استفاده نکنند. همانطور که خوانندگان سبک های مختلف با هم همکاری می کنند تا اثری زیباتر و نوین تر عرضه کنند.

باز هم سپاسگزارم از این بحث دوستانه و جذاب.

۱۴۰۳/۳/۲۲ عصر ۰۵:۳۹
تشکر شده توسط : رابرت, سروان رنو, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, شارینگهام, مارک واتنی, باربوسا, کوئیک
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #86

درود دوباره بر جوینده طلا ،

واقعا درباره فوتبال نمی توان  زیبایی را جدای از سرگرمی دید. بیشتر کسانی که تماشاچی فوتبال هستند نه اهل ورزش هستند و نه اهل بازی . جنبه نمایشی و سرگرمی آن باعث جذب اینهمه مخاطب برای فوتبال شده است. وقتی هم پای نمایش و سرگرمی به میان می آید خودبخود جذابیت و زیباشناسی مهم می شود.

درباره اختلاط نژادهای مختلف این یک ضرورت است. اصلا عشق و کشش جنسی برای همین بوجود آمده که ما دنبال چیزهای خاص و بعضا عجیب باشیم . از نظر علمی هم ثابت شده است که هر چه فاصله نژادی دو جفت بیشتر باشد احتمال تولد نوزاد سالم و باهوش تر افزایش می یابد.  برای همین است که دورگه های جذاب کم نیستند ! بنابراین ترکیب نژادهای مختلف نه تنها بد نیست بلکه مفید هم هست.

آمارها فقط احتمال یک چیز را در یک جمعیت بزرگ نشان می دهند اما مشخص است که در نژادهای مختلف زیبا هست زشت هم هست. واقعیات ریاضی کاری به اینکه شما آدم خوب یا بدی هستید ندارد. مسلما احتمال اینکه شما در خیابان های آلمان فرد زیبا پیدا کنید بیشتر از خیابان های اوگاندا است. قطعا جدا از ژنتیک , آب و هوا و خیلی چیزهای دیگر این تفاوت را بوجود آورده است.

درباره یکسان نبودن امکانات برای سیاه پوستان با شما موافق نیستم. تمام امکانات آموزشی در آمریکا تا قبل از دانشگاه برای همه رایگان است. اگر به تصاویر کلاس هایشان نگاه کنید تعداد زیادی رنگین پوست در هر کلاس وجود دارد. نمونه دیگر باراک اوباما است که توانسته به بالاترین درجه یعنی ریاست جمهوری برسد یا وزیر دفاع کنونی آمریکا که او نیز سیاه پوست است یا معاون رئیس جمهور فعلی که یک رنگین پوست است.

یک نفر مانند مورگان فریمن می تواند بسیار جذاب و خوب باشد. پس مشخص است که تلاش فردی می تواند بر هر محدودیتی غلبه کند.

درباره دونالد ترامپ من فکر نمی کنم زنان از او متنفر باشند ! اتفاقا آمار زنانی که با او بوده اند ثابت می کند که در جوانی جذابیت زیادی برای آنها داشته و شیفته او بوده اند.

ارادتمند

۱۴۰۳/۳/۲۲ عصر ۰۹:۲۴
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, ترنچ موزر, لوک مک گرگور, شارینگهام, رابرت, مارک واتنی, باربوسا, کوئیک
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا

شماره ارسال: #87

ممنون دوست گرامی از تشریح دیدگاه هایتان.

اینکه گفتم انسانها با هم برابرند منظورم این نبود که آنها از هر نظر با هم شبیه هستند. من هم معتقدم که آلمانی ها در حالت کلی از مردم اوگاندا زیباترند. منظورم این بود که یک امتیاز زیبا ارزش انسانی را بالا نمی برد. و گرنه من هم ترجیح می دهم جایی باشم که مردم آن از نظرم متمدن تر، بافرهنگ تر و حتی زیباترند! اما چه بسا آدمهای خوب و بدی در همه کشورهای دنیا زندگی می کنند و جمع بستن یک گروه می تواند تبعیض آمیز جلوه کند و حس خود بزرگ بینی و یا خود کوچک بینی را در آنها تقویت بنماید.

در مورد سیاهپوستان که اشاره شد و فرصت هایشان اینکه مسلم است که امروزه نه تنها آنها بلکه اکثر اقلیت ها به نسبت پنجاه سال پیش بسیار پیشرفت کرده اند و روز به روز هم جایگاه اجتماعی بالاتری به دست می آورند. اگر در گذشته فرصتی برای دیده شدن نداشتند، امروزه با جهد و تلاش خود می توانند به جاهای بالا دست پیدا کنند و نمونه هایش را نیز خودتان مثال زدید. با این وجود با توجه به تجربه های من فرصت ها برای سفید پوستان همچنان بالاتر است. آمار را هم اگر پیگیری کنید می بینید که سفید پوستان در حالت کلی درآمد بالاتری دارند. همانطور دستمزد خانم ها همچنان در حالت کلی از مردها پایین تر است و این صدای عده زیادی از خانم ها را درآورده است.

در مورد ترامپ نیز بله او شاید در گذشته به دلیل ثروت و یا ظاهر طرفداران زیادی داشته است اما پس از کارهایی که در در دوران ریاست جمهوری اش انجام داد و حتی توهینی که به زنها کرد، خیلی ها به وی پشت کرده و حتی پایش به دادگاه نیز کشیده شد.

می دانید جناب سروان زیبایی بحث انسان شناسی در چیست؟ اینکه این مجال بسیار پیچیده و به اندازه اقیانوسی بیکران پهناور است و همیشه این امکان وجود دارد که چند نفر با هم در مورد بعضی مباحث کاملا مخالف باشند اما در همان حین همه آنها محق باشند! درست مانند اینکه کودکی از بزرگترها بپرسد چند درصد مردم دنیا آدمهای بدی هستند؟ این از دید یک کودک سوالی ساده است که بزرگترها حتما باید جوابش را دقیق بدانند. اما بزرگترها می دانند که جواب دادنش اصلا ساده نیست. چرا که حتی اگر تمام مردم دنیا را نیز می شناختند آنوقت این سوال پیش می آمد که آیا فقط باید قاتلان را در نظر بگیرند یا سارقان را نیز به آن اضافه کنند؟ اصلا فقط مردمی با کارهای غیر قانونی را نام ببرند و یا انسان های متکبر و آدمهایی که همیشه دیگران را مورد تمسخر قرار می دهند را نیز باید بگنجانند؟ سپس باید گفت اینهمه آدمی که مملو از خوبی و بدی هستند را کجا بگذارند؟ اگر بگوییم آنها خاکستری هستند آنگاه این سوال مطرح می شود که پس آنهایی که هم خوبی و هم بدی دارند اما بدی هایشان بیشتر است چه می شوند؟ تمام بزرگترهای کودک بنا بر تجارب و دیدگاه هایشان جواب های متفاوتی به او می دهند که همه در نوع خود واقعیت هستند.

به هر حال بسیار خوشحال و مفتخرم که در این بحث پیچیده و چند لایه توانستم برای مدت کوتاهی با شما سروان رنوی گرامی و فرهیخته هم صحبت شوم. امید است که برای همه ما مفید بوده باشد.

۱۴۰۳/۳/۲۳ صبح ۰۵:۲۳
تشکر شده توسط : مموله, کنتس پابرهنه, شارینگهام, رابرت, مارک واتنی, باربوسا, ترنچ موزر, سروان رنو, کوئیک, Dude
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #88

(۱۴۰۳/۳/۲۳ صبح ۰۵:۲۳)لوک مک گرگور نوشته شده:  

به هر حال بسیار خوشحال و مفتخرم که در این بحث پیچیده و چند لایه توانستم برای مدت کوتاهی با شما سروان رنوی گرامی و فرهیخته هم صحبت شوم. امید است که برای همه ما مفید بوده باشد.

ارادتمند , من هم همینطور .

همانطور که گفتید علوم انسانی مانند علم فیزیک یا ریاضی نیست که یک جواب قاطع و سر راست داشته باشد. پیچیدگی این علم به تعداد انسان های روی کره زمین است. نهایت کاری که بتوان کرد این است که توده بزرگی از انسان ها را در قالب ریاضی و آمار دسته بندی کرد. وگرنه جواب دو دو تا چهار تا برای آن نمیتوان متصور بود.  تاریخ هم نشان داده که برخی زمان ها اتفاقات عجیبی در جوامع مختلف افتاده است که هیچ کارشناسی قبلا پیشبینی آن را نکرده بود.

۱۴۰۳/۳/۲۳ عصر ۰۹:۳۴
تشکر شده توسط : کوئیک, رابرت, لوک مک گرگور, شارینگهام, مارک واتنی, ترنچ موزر, Dude, کنتس پابرهنه
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱

تشکرها : 995
( 4500 تشکر در 688 ارسال )
شماره ارسال: #89

وحشتناک با نظر جناب سروان موافقم  تیم ملی فرانسه به معنی واقعی کلمه مفهوم ملیت رو زیر سوال برده.آخه من نمیدونم چرا فیفا اینقدر راحت کوتاه اومده؟ این چه قانونیه که هر کس چند سال تو یه کشور زندگی کنه میتونه ملیتشو عوض کنه مثل دیگو کاستا که مثل آب خوردن پیراهن تیم ملی برریل را با اسپانیا عوض کرد یا دجان استانکویچ که توی سه تا تیم ملی بازی کرد.حالا کسایی مثل هانری یا آنلکا اجدادشون رو به عنوان برده آوردن به فرانسه و نمیشه ایرادی گرفت ولی خیلیهاشون مثل مارسل دسایلی مثل آب خوردن باچند سال سکونت دارن تیم ملیشون رو عوض کردن اگر هلند انگلیس و خیلی از کشورهای اروپایی این کارو کردن در مقیاس خیلی کوچکتر اتفاق افتاده آخه آدم اعصابش از این خورد میشه که حتی سفید پوستاشون هم فرانسوی نیستن!

مثل این چهره رابرت پیرس که پرتقالیه:

یا آنتوان گریژمن که اون هم اصالت آلمانی داره

متاسفانه    AFC هم از این داستان در امان نمونده و نمونه بارزش دو قهرمانی اخیر قطر در جام ملتهاس که ارزش آنچنانی هم نداره

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۴۰۳/۳/۲۵ عصر ۰۷:۱۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, ترنچ موزر, کنتس پابرهنه, سروان رنو
ارسال پاسخ