[-]
جعبه پيام
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
» <مارک واتنی> دانلود کارتون قدیمی و نوستالژیک "بامزی" بصورت کامل و دوبله فارسی : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45427
» <کنتس پابرهنه> توی یک دنیای موازی، امروز 45 ساله شده... https://imgurl.ir/uploads/c93116_HL.jpg
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سینمای علمی، تخیلی و فانتزی
نویسنده پیام
آرلینگتون آفلاین
در به در کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۱/۳/۲۳
اعتبار: 16

تشکرها : 449
( 558 تشکر در 73 ارسال )
شماره ارسال: #47
RE: سینمای علمی، تخیلی و فانتزی

درود دوستان .

در ادامه پست های قبلی برای تکمیل و افزودن اطلاعات . در دوره ی کودکی و نوجوانی ، با مطالعه ی مقالات و کتب ، مرتبط با یوفولوژی و تمدن های بیگانه ، و علی الخصوص کتاب مبارزه با علم ، همیشه بر این باور بودم ، که زمانی خواهد رسید ، که وقایع مطرح شده در ، پروژه ی کتاب آبی نیروی هوایی ایالات متحده ، در ده ی 50و 60میلادی ، به دنیای سینما و تلویریون راه یابند . البته به صورت جدا و کوتاه ، قبلا هم این وقایع ، مورد الهام فیلمنامه نویسان واقع شده بود .برای مثال همان فیلم برخورد نزدیک اسپیلبرگ که در پست قبلی اشاره شد . بنابراین با اجازه ی دوستان ، خالی از لطف ، نباید باشد . سریال پروژه کتاب آبی . Project Blue Book . محصول ایالات متحده .2019 . شبکه کانال هیستوری . بازی درخشان گیلن و نیز بازی درخشان تر نیل مک دونا ، که به خوبی افسری مصمم و پایبند بر اصول رازداری و مقررات ارتش را به تصویر کشیده است ، قابل توجه است . با رنگ و بویی راز آلود و ساینس فیکشن ، تعلیق ، به گمانم بتواند لحظاتی متفاوت برای مخاطب ایجاد کند. تصویربرداری درخشان با چاشنی جلوه های ویزه و رنگ آمیزی ، سعی بر این داشته ، که بیننده خود را در فضا وزمان ، آن رویداد ، تصور کند . از ادامه ی ساخت این سریال ، جلوگیری شد . دلیل کنسل شدن ساخت ادامه ی این مجموعه ، به درستی مشخص نشد . البته ، چند دلیل را رسانه ها بولد کردند . از عدم استقبال بینندگان تا عدم تمایل بازیگران برای ادامه ی نقش آفرینی ، که همه ی این دلایل فی الفور تکذیب شد . مخصوصا ، اعلام کردن عدم استقبال بینندگان ، کاملا مزحک به نطر میرسید . چرا که طبق نطرسنجی از بینندگان شبکه هیستوری در نوامبر2020، میزان تمایل مخاطبان ، برای ساخت محصولات علمی تخیلی 67در صد اعلام شد . به خاطر دارم دو سال پیش ، یک ژورنالیست گمنام کانادیی بانام لنس هیا ، در مطلبی که در صفحه ی فیس بوک خود ، بارگذاری کرده بود ، علت این ماجرا را این گونه بیان داشت (نگرانی از افشای مدارک و اسناد حساس و طبقه بندی شده دولت و ارتش ایالات متحده و تیره شدن روابط این کشور با دولت های کانادا ، روسیه ، و کشورهای اروپایی ، فشار افکار عمومی برای پاسخگو کردن دولت مردان و نظامیان ) . متاسفانه علی رغم تلاش دوروز گذشته نتوانستم صفحه ی مورد نظر را پیداکنم تا پست بارگذاری شده ی این شخص راپیدا و در اینجا بارگذاری کنم . به گمانم شاید این جناب هیا ، یک نام مستعار و فیک در حیطه ی خبرگذاری و روزنامه نگاری بوده باشد . در جستجوی تخصصی گوگل هم رد و نشانی از این شخص نیست . به خاطر دارم ، این شخص نقل قولی هم از دونالد ترامپ ، رییس جمهور ایالات متحده داشت و مدعی بود که ، با تلاش بسیار مدیران شبکه هیستوری و بلوای رسانه ای ، زمزمه هایی از این گونه دخالت دولت و پنتاگون و ارتش و سازمان های امنیتی اطلاعاتی این کشور ، موجب اظهار نظر دفتر و شخص ترامپ گردیده و رییس چمهور ، خواستار احترام به گردش آزاد اطلاعات و جلوگیری از هرگونه گونه اعمال فشار ، بر سازندگان وقایع تاریخی و مستند شده است . منوط به این که امنیت و منافع ایالات متحده ، با برملاشدن اسناد ، خدشه دار نشود . حتی به یاد دارم ، دونالد ترامپ ، در طی یک سخنرانی ، درباره اعتقاد خود به موارد مربوط به یوفولوژی و تمدن های بیگانگان ، با زیرکی و تبحر خاصی و ملی گرایی که از او سراغ داریم این گونه اظهار نظر کرده بود که با وجود این که به این قبیل مسائل ، باور چندانی ندارد ، اما خوشحال است که آمریکا ، پیشرو در کند و کاو و تحقیق و بررسی ، در این حوزه است . در هرصورت ، از نکات مثبت این سریال ، الهام گرفتن کاراکترها، از چند شخصیت واقعی است که تا حد امکان سعی کردم ، تصاویر و اسناد ، زینت بخش این پست باشد . اسامی اشخاص واقعی 1) پروفسور هاینک با بازی آیدان گیلن . 2) ادوارد جی روپلت افسر نیروی هوایی ، تحلیلگر اطلاعات ، خلبان ، با بازی مایکل مالارکی 3) آدام گریدون در نقش دونالد کیهو یوفولوژیست روزنامه نگار نویسنده هوانورد 4) مایکل هارنی در نقش هیو ولنتاین ، برگرفته از شخصیتی واقعی بانام تیمسار نیروی هوایی چارلی پی کبل . 5)نیل مک دونا در نقش جیمزهردینگ ، برگرفته از شخصیتی واقعی با نام ویلیام گارلند نظامی کهنه کار نیروی هوایی ایالات متحده . دوستان دو تصویر از این مقام نظامی در منابع آرشیوی موجود بود که من برای ، رعایت امانت ، هردو تصویر رو گذاشتم .5 )میمی همسر پروفسور هاینک با بازی لارا منل . 6 توماس گرچمن در نقش ورنر براون افسانه ای دانشمند سرمهندس طراح سامانه های پرتابی هوافضا مدیر پروژه های سازمان ناسا برای فتح ماه . 6 جاسپر فیلیپسون در نقش کندی رئیس جمهور ترورشده ی آمریکا 7) باب گانتون در نقش هری ترومن رییس جمهور آمریکا در اواخر جنگ دوم.8) نیکلاس هولمز در نقش جوئل هاینک فرزند پروفسور هاینک  . با اجازه ی دوستان چند تصویر ، نیز برای زینت بیشتر پست از افراد و سایر موضوعات مرتبط ضمیمه میکنم . دو تصویر داریم از  توماس مانتل  و فردریچ والنتین خلبانان جوان نیروی هوایی امریکا و نیروی هوایی سلطنتی استرالیا که بنا بر روایتی در تعاقب یک یوفو کشته شدند . یک تصویر از اولین کنگره جهانی یوفولوژی که توسط ناسا در هتل کومودور نیویورک از تاریخ 23 تا 25 ژوئن ، با حضور دانشمندان طراز اول جهانی در علوم فیزیک ، اختر فیزیک ، یوفولوژی ، برگزار شد . ظاهرا پروفسور محسن هشترودی ، ریاضی دان و ستاره شناس برجسته ی ایرانی ، در این نشست،  دعوت افتخاری داشتند . ریاست جلسه بر عهده ی پروفسور جیمز موزلی . تصویر از آرماندو والدز ، سرجوخه ی ارتش شیلی ، نبرد او و افرادش با موجودات ناشناخته در 25  آپریل 1977 . تصویر آخر مربوط به کنت آرنولد ، هوانوردی تجاریست که نام خود را به عنوان آغاز گر تب بشقاب پرنده در دنیا ثبت کرد . چرا که وی ، در زمان خلبانی ، با پدیده ای ناشناخته روبرو شد ، و در جواب یک خبرنگار ، که از ماهیت آن پدیده سوال کرده بود ، پاسخ داد ، مانند بشقاب هایی بودند که در هوا پرواز میکردند . و بدین گونه ، اصطلاحی جدید به عنوان بشقاب پرنده ، به تمام جهان مخابره ، و وارد فرهنگ لغات شد . https://m.imdb.com/title/tt6632666/                                                                                                                                                                                                                                      

۱۴۰۲/۱/۳۱ عصر ۰۵:۵۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مورچه سیاه, ماهی گیر, رابرت, لوک مک گرگور, کنتس پابرهنه, Emiliano, مارک واتنی, سروان رنو, شارینگهام, مراد بیگ, کوئیک, پیرمرد, BATMAN, مکس دی وینتر, زرد ابری, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
سینمای علمی، تخیلی و فانتزی - Memento - ۱۳۹۴/۵/۱۱, عصر ۱۰:۰۰
RE: سینمای علمی، تخیلی و فانتزی - تارا - ۱۳۹۴/۱۱/۱۰, صبح ۱۲:۵۱
RE: سینمای علمی، تخیلی و فانتزی - Memento - ۱۳۹۴/۱۱/۲۵, عصر ۰۶:۵۴
RE: سینمای علمی، تخیلی و فانتزی - تارا - ۱۳۹۴/۱۱/۳۰, عصر ۰۳:۱۴
RE: سینمای علمی، تخیلی و فانتزی - آرلینگتون - ۱۴۰۲/۱/۳۱ عصر ۰۵:۵۷