[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> ممنونم رابرت جوردن عزیز
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران
نویسنده پیام
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #8
RE: زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران

سلام به همه

زوج هنری رضا و عاطفه

خانه سبز

سبز سبزم ریشه دارم
من درختی استوارم
سبز سبزم ریشه دارم
در زمستان هم بهارم
شور و عشق و شادی ام را
از خدایم هدیه دارم
هر چه هستم هر چه باشم
چشمه ام پاکم زلالم

زوج عاطفه و رضا به قدری برای خود من باور پذیر شده بود ، که بازیگران این فیلم را نمیتوانستم در فیلم دیگری مشاهده کنم و به جرات میتوان گفت 50 درصد محبوبیت و به نوعی بار فیلم بر روی دوش عاطفه و رضا بود که نقشهای آنها را خانم مهین ترابی و شادروان خسرو شکیبایی بازی می کردند.

واقعا گذشت زمان هم ، چیزی از اررزشهای یک فیلم والا و با ارزش کم نمی کند ، این نشان از بازی خوب بازیگران و عوامل هنری آن دارد.بی شک یکی از سریالهای به یادماندی دهه هفتاد خانه سبز بود که با هنرمندی  مرحوم استاد خسرو شکیبایی و سایر بازیگران خود تا مدت ها در یادو خاطره مردم باقی ماندند. رضا و عاطفه خانه سبز بسیار برای تماشاگر قابل باور هست ، واقعا باید به انتخاب بازیگر برای این نقشها آفرین گفت ، صدای خوب مرحوم خسرو شکیبایی کمک زیادی به نقش رضا کرده و بر دل مخاطب می نشیند .

دیالوگهای فیلم به نوعی روانشناسانه بود و در جای خود به کار میرفت :

به نظر من یه خونه هرجایی میتونه باشه. میتونه بالای یه ساختمون بلند باشه. میتونه توی یه کوچه قدیمی‌که زیر یه بازارچه‌ست باشه. میتونه بزرگ یا میتونه کوچیک باشه. میتونه برای هرکس مفهومی‌داشته باشه یا هر رنگی داشته باشه. میتونه به رنگ آجر یا به رنگ شیشه و سنگ باشه. میتونه رنگ قرمز یا به رنگ...
ولی من... یعنی بهتره بگم ما، معتقدیم خونه هرچی که باشه، باید سبز باشه. بله، سبز و همیشه سبز...

خسرو شکیبائی ( رضا ) وکیل دادگستری و همسرش عاطفه که نقش آن را مهرانه مهین ترابی ایفا می کند شخصیت های اصلی داستان هستند . بازی هر دونفر بی نقص و خالی از اشکال است و تماشاگر با آنها حس همذات پنداری می کند ، انتخاب دیالوگهای درست نیز شاید یکی از عوامل موفقیت این سریال باشد .

رضا و عاطفه هر دو وکیل هستند و هردو شاغل اما اجازه نمیدهند مسائل کاری آنها در زندگیشان تاثیر گذار باشد و یا در رابطه آنها با فرزندانشان تاثیر بگذارد ، در بعضی از قسمتهای فیلم شاهد دلخوری رضا و عاطفه از همدیگر هستیم و آنها با احساس مسئولیت که نسبت به خانواده دارند در جهت حل اختلاف اقدام می کنند .

یکی از قسمتها را که نگاه میکردم دیالوگ خیلی خوبی داشت  :

رضا : حاضرم رسما ، در محضر محترم و رسمی این دادگاه و هرجایی که لازم شد ، از همسرم معذرت بخوام و از ایشون بخوام منو با بزرگواری بخاطر تمام اشتباهتم که اعتراف میکنم که باعث شده به  سبزی زندگی مشترکمون صدمه وارد بکنه ببخشه ، سبزی زندگیمون رو که با ارزش ترین چیز بعد از خداوند مهربون هست به من برگردونه و با من حرف بزنه که حرف ، منشا ء چشمه زلال محبت زن و مرده .......خواهش می کنم با من حرف بزن عاطفه ...

در واقع این فیلم و امثال این فیلم نحوه درست برخورد در مسائل زندگی و مشکلات را به ما می آموزه ، اینکه در اوج خشم و ناراحتی و سختیها چه برخوردی با همدیگر داشته باشیم ، در حال حاضر به عقیده خودم این نوع فیلمها کمتر ساخته میشه و این اصلا خوب نیست.

این سریال که محصول سال 1375 است را  مرحوم مسعود رسام و بیژن بیرنگ تهیه و کارگردانی کرده‌اند و نویسندگی این سریال را بیژن بیرنگ بر عهده داشته است. در این سریال شادروان خسرو شکیبایی، مهرانه مهین ترابی، داریوش اسدزاده، رامبد جوان، آتنه فقیه نصیری، اکرم محمدی و مرحومه حمیده خیره آبادی نقش آفرینی می‌کنند.

این سریال از پربیننده ترین سریالهای زمان خود به حساب می آید و با داشتن بازیگران بزرگ همچین انتظاری از آن میرود .تقریبا میتوان گفت فضای فیلم شبیه سریال همسران است با این تفاوت که در این فیلم شاهد حضور بازیگران بیشتری هستیم و جمع صمیمی بیشتر احساس میشود ، داستان این سریال نیز همانند همسران در یک آپارتمان به وقوع می پیوندد و اتفاقات ساده زندگی را بیان می کند که شاید در بعضی مواقه پیچیده و حساس شود ، نکته جالب این فیلم حس کمک و همکاری اعضای خانواده برای حل مشکلات است ، احترام به بزرگترها نیز به وضوح در این سریال مشاهده میشود .

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۳/۱۰/۲۶ عصر ۰۵:۰۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : اسپونز, برو بیکر, فیلیپ ژربیه, مگی گربه, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, rahgozar_bineshan, نیومن, Classic, ژان والژان, پیرمرد, Kathy Day, نایب تیمور خان, پرشیا, کارآگاه علوی, هانا اشمیت, سارا, زرد ابری, Kurt Steiner, واتسون, علی شو, هایدی, ژنرال
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵, صبح ۰۳:۳۸
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶, عصر ۰۷:۰۶
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶, عصر ۰۷:۳۴
RE: زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ عصر ۰۵:۰۴