[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران
نویسنده پیام
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #7
RE: زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران

سلام به همه

مهین.............کمال..........

معرفی 2 زوج به جای یک زوج

زوج هنری کمال و مهین _ علی و مریم

سالهای نه چندان دور سریالی به نام همسران پخش میشد از شبکه دوم سیما که ساختار پیچیده ایی نداشت و درعین حال عامه پسند و پر بیننده بود  در حال حاضر میتوان گفت جزء سریالهای کلاسیک بچه های دهه 60 میباشد ،یکی از زوجهای هنری و ماندگار سریالهای پر بیننده ، زوج کمال و مهین در سریال زیبای همسران است  ، سریالی که بعد از انقلاب یکی از پربیننده ترینها بوده و در عین حال که مضمون ساده ایی داشته در هر قسمت اتفاقات جالبی صورت می گرفت ، نکته جالب این است که این سریال به اصطلاح آیارتمانی در عین اینکه آنچنان هزینه و خرجی نسبت به سریالهای دیگر برای ساخت نداشته اما در همان لوکیشن ساده به نوعی مخاطب را با خود همرا میکرد .

باید گفت برای نقش کمال فردوس کاویانی و برای نقش مهین مهرانه مهین ترابی بازی میکردند ، به جای نقش علی فرهاد جم و به جای مریم الهام پاوه نژاد بازی میکرد .

زوج کمال و مهین به دلیل اینکه سن و سال بیشتری داشتند و زودتر ازدواج کرده بودند به نظر من بیشتر در فیلم دیده میشدند و بازی هماهنگ تری داشتند و برای بیننده باور پذیر تر بود .

تا جایی که اطلاع دارم این سریال اولین همکاری بیژن بیرنگ و مسعود رسام در ساخت سریالهای تلوزیونی بود.

داستان مجموعه محبوب همسران راجع به دو زوج است که قرار است در یک آپارتمان با یکدیگر همسایه باشند ، داستان روایتگر مسائل اجتماعی و مشکلات این 2 زوج است که در هر قسمت به یک شکل بیان میشود ، در این سریال نکته ای که جالب است این است که یک زوج جوان در کنار یک زوج میان سال قرار گرفته و از تجربیات آنها استفاده میکند .

نوع بازی خانوم مهین ترابی به گونه ایی است که نوعی بازی میکنند که آن نقش برای بیننده باور پذیر میشود و در فیلمهای دیگر نیز به همین خوبی است ، نکته جالب در این میان بازی خوب آقای کاویانی است که دقیقا ایشان هم بازی باور پذیر و خوبی دارند و بیننده نقشی را که میبیند باور میکند و میپذیرد  و حالا این دو در کنار هم باعث بهبود فیلم  میشود ،برای خود من سخت است که اشخاص دیگری این سریال را بازی میکردند.نقطه قوت این سریال شخصیت پردازی قوی آن است که بازیگران هم به خوبی از پی این نقشها برآمده اند.

دیالوگ های فیلم در عین اینکه ساده هستند اما چخته به نظر میرسند و در جای خود استفاده میشوند : مهین..........کمال...........

مهین :واا، کماااال؟ چرا اینطور نیگام می کنی؟
کمال :چشمام اینطوریه مهین

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۳/۱۰/۲۵ صبح ۰۱:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مگی گربه, ژان والژان, فیلیپ ژربیه, شیخ حسن جوری, برو بیکر, خانم لمپرت, پیرمرد, اسکورپان شیردل, BATMAN, کارآگاه علوی, rahgozar_bineshan, Kathy Day, پرشیا, جیسون بورن, سارا, زرد ابری, Princess Anne, Kurt Steiner, علی شو, هایدی, واتسون, ژنرال, پهلوان جواد
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵, صبح ۰۳:۳۸
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - BATMAN - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶, عصر ۰۷:۰۶
RE: زوجهای ماندگار ایرانی - برو بیکر - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶, عصر ۰۷:۳۴
RE: زوجهای ماندگار ایرانی در سینما و تلویزیون ایران - Joe Bradley - ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ صبح ۰۱:۵۳