[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> آدمیرال گرامی سپاس
» <آدمیرال گلوبال> ممنون از مارک واتنی بابت کارتون های اخیر...
» <مارک واتنی> رابرت عزیز ارادتمندم
» <رابرت> تشکر از اظهار محبت شارینگهام عزیز و سپاس از مارک واتنی به خاطر مجموعه "پروفسور بالتازار"
» <رابرت> آلبرت کمپیون عزیز، متأسفانه مشکل عدم رعایت پاکیزگی و حقوق شهروندی در مناطق شمالی کشور به خاطر حضور بعضی گردشگران بی‌فرهنگ، مضاعف می‌شود!
» <شارینگهام> برگی زرین در کارنامه ی رابرت عزیز
» <مارک واتنی> کارتون به یاد ماندنی "پروفسور بالتازار" دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...8#pid45508
» <آلبرت کمپیون> جناب رابرت، مطلب "نوروز خود را چگونه گذراندم؟" خیلی حق بود. شما تنها نیستید برادر، ما هم تقریباً همین مشکلات رو داریم.
» <رابرت> به یاد مرحوم قاسم افشار در "خاطرات سودا زده من" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...4#pid45504
» <شارینگهام> مستند «سرانجام رعفت» هم اکنون از شبکه ی مستند
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خانه پدری من .... چه زیباست
نویسنده پیام
واتسون آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۳/۳۰
اعتبار: 21

تشکرها : 8076
( 1229 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: خانه پدری من .... چه زیباست

[quote='برو بیکر' pid='25657' dateline='1439837945']

کرمان دل عالم است و ما اهل دلیم

فیلم شیار 143 در روستاهای اطراف راویز فیلمبرداری می گردد. روستای پاریز محل زندگی الفت بود، پاریز همسایه راویز می باشد.

[/quote

سلام بر همه دوستان عزیزم

تشکر بسیار از استاد و دوست عزیزمون بروبیکر گرامی که مطلب زیبایی در مورد کرمان مرقوم فرموده بودند.

بنده هم اگر اجازه بفرمایید یکی دو نکته کوچک  حهت آشنایی بیشتر دوستان با منطقه،اضافه کنم:

باغات پسته اطراف رفسنجان

آن طور که شنیدم از دوستان محلی ،عوامل فیلم شیار 143چند شب، در شهرک مس سرچشمه (شهر مس)اقامت داشتند.

شهرک مس سرچشمه حدود 10000 نفر جمعیت داشته و قبل از انقلاب جهت سکونت کارکنان مس ساخته شده است(توسط آمریکایی ها).این شهرک در فاصله حدودا"65 کیلومتر رفسنجان و در مسیر شهر بابک واقع شده است.

مجتمع کارخانجات مس سرچشمه

شهرک مس(عکس از اینترنت)

منازل کارکنان که بسته  به موقعیت افراد متفاوت است.(عکس از اینترنت)

همزمان با احداث مجتمع کارخانجات و شهرک مس (حدود سال 40 سال پیش)،باغ میوه ای به نام باغ کنتوئیه، جهت تفرج گاه کارکنان ،در فاصله 4-3 کیلومتری شهرک ایجاد شد که شامل اکثر درختان میوه مناطق معتدله می باشد.

باغ کنتوئیه(عکس از اینترنت)

درختان میوه در دوطرف مسیر عبور

حاشیه باغ که زمانی رودخانه ای بوده و حالا خشک شده است

و اینکه ،قسمتی بسیار کوتاه از فیلم شیار 143 ،در زمینی کنار این باغ فیلم برداری شده است.قسمت مورد نظر :کار کردن بانوان روستایی در زمین یونجه کاری بوده که همین قسمت کوتاه نزدیک 3 ساعت وقت برده است.

نمایی از زمین مورد نظر

محل استقرار گروه فیلم برداری

و تصویری که نمای مورد استفاده در فیلم را نشان می دهد.

لازم به ذکر است  محل فیلم برداری را با راهنمایی یکی از دوستان مشاهده کردیم.

آدمیان به لبخندی که بر لب هامی نشانند و به احساس خوبی که برجا می نهند و به دردی که از یکدیگر می کاهند ،می ارزند!
۱۳۹۴/۶/۴ صبح ۱۰:۲۹
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : هایدی, پیر چنگی, Kurt Steiner, زینال بندری, پیرمرد, Memento, دکــس, حمید هامون, هانا اشمیت, برو بیکر, BATMAN, سرهنگ آلن فاکنر, سروان رنو, خانم لمپرت
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
خانه پدری من .... چه زیباست - برو بیکر - ۱۳۹۳/۸/۱۳, عصر ۱۰:۴۶