[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رابین ویلیامز
نویسنده پیام
Savezva آفلاین
جک لمون

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۵/۱۰
اعتبار: 38

تشکرها : 989
( 2180 تشکر در 179 ارسال )
شماره ارسال: #8
RE: رابین ویلیامز

بی شک درگذشت رابین ویلیامز حادثه ای بسیار تاسف برانگیز برای عاشقان سینما و طرفدران او بود. بازیگری که با نقش آفرینی در فیلم های مختلف سال های سال اهالی سینما و عاشقان فیلم را شیفته خودش کرده بود.

من هم به مانند خیلی از عاشقان فیلم و سینما، اولین باری که چهره رابین ویلیامز را دیدم در فیلم جومانجی بود. فیلمی که پخش آن از تلویزیون در آن زمان برای خودش انقلابی بود. صدای نازنین استاد جلال مقامی و بازی دل انگیز رابین ویلیامز در کنار هیجانات ناشی از داستان فیلم باعث شد تا نام و چهره اش در ذهنم باقی بماند و به دنبال فیلم های دیگرش باشم.

وقتی بازی خارق العاده اش در خانم داتفایر را دیدم، دیگر عاشقش شده بودم.  اما آنچه که تصویری اسطوره ای از او برایم ساخت و مرا مرید خودش کرد، بی تردید نقش آفرینی خیره کننده اش در فیلم زیبای انجمن شاعران مرده بود. نقش معلمی به نام جان کیتینگ که خاص بود و دوست داشتنی و ساختار شکن. نقشی که انگار برای رابین ویلیامز نوشته شده بود. با آن لبخندهای جادویی، انرژی های مثبت و البته حرف های زیبا....

این فیلم را بدون رابین ویلیامز نمی توان تصور کرد. اوست که با بازی هنرمندانه اش به شخصیت و کاراکتر جان کیتینگ روح می بخشد و مارا همانند دانش آموزان آن مدرسه سنتی با قوانین خشکش، شیفته خودش می کند. با آن کارپه دیم ها و دم را غنیمت شمردن ها... با آن حرکات عجیب و غیر منتطره اش مثل پاره کردن صفحات کتاب هایی که برای کادر آموزشی حکم کتاب مقدس را دارند... با شکستن قوانین و بالا و پایین پریدن روی میزهای کلاس و البته تشویق و ترغیب دانش آموزان به شکستن انحصار ها و چارچوب های خشک آموزشی... در نهایت مانند بسیاری از حوادث و اتفاقات او نمی تواند یک تنه در برابر این ساختار شکنی مقابله کرده و قربانی اعتقادات و قوانین سخت و پوچ مدرسه می شود. اما آنچه که برایش به عنوان یک دستاورد می ماند لحظه پایانی فیلم است، در جایی که کمرو ترین و بی اعتماد به نفس ترین شاگرد کلاس در تکریم او انقلاب کرده و به احترام ناخدا و کاپیتان خود بر روی نیمکت کلاس می ایستد تا ثابت کند که تعالیم او اثربخش بوده اند. این بهترین قدردانی از معلمی است که به خاطر اندیشه هایش تاوان اخراج شدن از مدرسه را داده است. ناخدا ناخدای من پیامی است از طرف معدود شاگردانی که جان کیتینگ به آنها قدرت ابراز وجود را داده است. جان کیتینگی که رابین ویلیامز او را به زیبایی باور پذیر کرده است.... ای کاش رابین ویلیامز هنوز زنده بود، با همان تبسم های جادویی و البته آرامش زیبایی در چهره اش همیشه نمایان بود. روحش شاد...

سفید پوشیده بودم با موی سیاه/ اکنون سیاه جامه ام با موی سفید
۱۳۹۹/۲/۲ عصر ۰۹:۵۳
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : پیرمرد, ماهی گیر, پرنسس آنا, Kathy Day, کاپیتان اسکای, سروان رنو, Classic, مراد بیگ, کنتس پابرهنه, مارک واتنی, پروفسور, زرد ابری, پهلوان جواد, آلبرت کمپیون
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
رابین ویلیامز - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۳/۵/۲۱, صبح ۰۵:۳۵
RE: رابین ویلیامز - BATMAN - ۱۳۹۳/۶/۵, صبح ۰۴:۳۴
RE: رابین ویلیامز - سرهنگ آلن فاکنر - ۱۳۹۳/۱۲/۲۱, صبح ۱۲:۲۶
RE: رابین ویلیامز - مورچه سیاه - ۱۳۹۹/۱/۱۷, عصر ۰۸:۳۴
RE: رابین ویلیامز - Savezva - ۱۳۹۹/۲/۲ عصر ۰۹:۵۳
RE: رابین ویلیامز - Savezva - ۱۳۹۹/۹/۲۸, صبح ۱۰:۲۶
RE: رابین ویلیامز - پهلوان جواد - ۱۳۹۹/۹/۲۸, عصر ۰۳:۳۵
کلاس اشتباهی - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۰/۲/۱۰, عصر ۰۴:۴۵
RE: کلاس اشتباهی - مارک واتنی - ۱۴۰۰/۲/۱۰, عصر ۰۶:۳۱
آرزوی رابین - کاپیتان اسکای - ۱۴۰۰/۱۰/۲۳, عصر ۰۱:۰۸