[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 6 رای - 4.17 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین های موسیقی (ترانه های پاپ ایرانی، سنتی،خارجی، بدون کلام ، موسیقی فیلم و ...)
نویسنده پیام
حمید هامون آفلاین
مرد آرام!

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳
اعتبار: 51

تشکرها : 9428
( 2163 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #1
بهترین های موسیقی (ترانه های پاپ ایرانی، سنتی،خارجی، بدون کلام ، موسیقی فیلم و ...)

یکصدمین ارسال !

گاهی اوقات از خودم تعجب می کنم.منی که یکی از رکورد داران تنبلی در کافه هستم چطور تا به حال این همه ارسال داشته ام! برای خودش رقمی است واقعا!.دست مریزاد که خیلی از دوستان تا به حال از 300 ارسال هم بیشتر داشته اند و بعضی ها هم بیش از 1000 ارسال!اما این عدد برای بنده کمی تعهد آورده است : نوعی ویژه نامه یا به نوعی (یک پست ویژه) .پستی که دوستان تازه وارد و قدیمی را وادار به واکنش بکند که حتی اگر مایل به شرکت در ان پست نیستند، بازهم با آن تجدید خاطره ای بکنند و از یادآوری های آن لذت ببرند. و برای من که عاشق سینما و موسیقی هستم و می بینم که تا به حال کسی در امر موسیقی، به انتخاب بهترینهایش توجه نکرده، چه موقعیتی بهتر از این؟ هم تجدید خاطره و هم شنیدن اسامی ای که یا فراموش کرده ایم و یا برایمان تازگی دارد و وادارمان به شنیدن آن کار میکند.

دوستان فعال و (غیر فعال!) در موسیقی (پاپ، سنتی، خارجی، بدون کلام و ...): بسم الله!

چراغ اول باز هم توسط خودم روشن می شود: در بخش بهترین ترانه های پاپ ایرانی که در آن بیشتر از سایر موسیقی ها فعال بوده ام و شناخت بهتری نسبت به سایر شاخه های موسیقی دارم.باز هم امیدوارم دوستان از این یاداوری لذت برده و بعضی انتخابها برایشان سخیف نباشد.هدف فقط لذت بردن است و لاغیر!...

همین ابتدای کار متوجه شدم چه سنگ بزرگی برداشته ام!کلی ترانه از تعداد زیادی خواننده.انتخاب ها به مراتب از بهترین فیلمها گسترده تر است و بالطبع دشوارتر.پس از کلی فکر کردن، به این نتیجه می رسم که خوانندگان محبوبم را ردیف کنم و بهترین کارهایشان را از نظر خودم، پشت سر هم ردیف کنم.چند خطی هم درباره شان بنویسم.فکر کنم از ردیف کردن نام ترانه ها به مراتب آسان تر باشد !:

1- زنده یاد فرهاد مهراد : کودکانه (و: وحدت ، سقف و تو را ای کهن بوم و بر دوست دارم و ...)

صادقانه بگویم : فرهاد محبوبترین صدای خوانندگان ایرانی برایم است و به نظرم حتی یک کار ضعیف هم ندارد.اما ترانه های معترض فرهاد، اوقات خاصی را می طلبند و ترانه هایی که نام برده ام همیشه برایم شنیدنی اند و سرشار از حس نوستالژی...

بقیه بدون ترتیب :

2-زنده یاد فریدون فروغی : گرفتار (و: فریادرس (تنگنا) ، زندون دل و ...)

صدای مرحوم فروغی، صدای اعتراض بود.فریادی از ته دل.نه صدای ترانه های عاشقانه (که گاهی اوقات عاشقانه هم می خواند).این ترانه هایش برایم عزیزترند تا سایر کارها...

3-داریوش : برادر جان (و : فریاد زیر آب، خونه، شب آفتابی (عروسک) ، چشم من، دستای تو و ...)

نیاز به توضیح دارد؟! فقط یک نکته : برادر جان و فریاد زیر آب جزو 5 ترانه ای هستند که بیشتر از همه ی آهنگها شنیدمشان.

4-ابی :خلیج (و : با تو، و... هزار و یکشب)

حس ملی گرایی ای که در این آهنگ وجود دارد کم نظیر است (شاید تنها استثنا، ای ایران استاد بنان باشد).اجرای کنسرتی ای از این ترانه دارم که دیوا نه ام می کند.فقط همین سه کار از ابی؟! متاسفانه حافظه ام یاری نمی کند.

5-زنده یاد هایده : سوغاتی (و یارب و ...چند ترانه ی خراباتی دیگر)

سوغاتی فوق العاده است و ترانه های خراباتی ایشان مناسب برای زمانی که دلت بدجور شکسته و هوای گریه داری ...

6-گوگوش : گهواره (و: خوابم یا بیدارم، دو پنجره، جاده، هجرت و ... برای من)

به جز ترانه ی برای من، باز نیاز به توضیح برای بقیه نیست.برای من، زیباترین و پر احساس ترین کار دوره ی جدید خوانندگی گوگوش است. و یک نکته ی دیگر : یاد بگیریم که زندگی خصوصی هر هنرمند را از هنرش جدا کنیم ...

7-زنده یاد مهستی : دلم تنگه (و : بیا بنویسیم و... قبله گاه)

مهستی تا سال 60 زیباترین صدای بین بانوان برایم است.حیف از آن صدا که کهولت سن و شاید دلایل دیگر آنرا از بین برد و باز هم حیف که ایشان در انتخاب شعر و آهنگساز، زیاد وسواس به خرج نمی داد...

8-ستار : بهار من (و:... وارث)

بعد از فرهاد، محبوب ترین صدای خوانندگان مرد برایم ستار است.ایشان هم متاسفانه زیاد قدر این صدای معرکه را نمی داند...

9-معین : دلسوخته ( و: بهانه،پنجره و ...خالق)

یکی دیگر از صداهای محبوب من با کلی کار شنیدنی به جز موارد مذکور...

10-زنده یاد مازیار : ماهیگیر ...

فوق العاده است.صدای ایشان هم کم نظیر است و ترانه ها یشان مخصوصا ایران ایران ... شنیدنی...

11-زنده یاد ویگن : دل دیوانه ( و... شکوفه)

نیاز به توضیح ندارد.فقط چه خوب که ترانه ی دل دیوانه چه زیبا و به جا روی یکی از فیلمهای محبوبت : شب یلدا نشسته است...

12-حمیرا : مسافر غریب و ...موسیقی این ترانه یکی از زیباترین آهنگهایی است که شنیده ام.اگر این کار را نشنیده اید،درصفحه ی 6 ترانه های ماندگار ترانه را تقدیم کرده ام.

13-عارف و عشق تو نمی میرد یا(بگذر ز من ای آشنا)

چه می کنه این ترانه با دل عاشق بیچاره...

14-آرتوش : نفرین یا (سنگ قبر آرزو)

کیمیایی با رفقای ضیافت، جمع شده در کافه ماطاووس و این ترانه چه بلایی سر ما آورد...

15-سیاوش قمیشی :جزیره (و: تصور کن و تو بارون)

کشف ترانه ی جزیره را مدیون ویتوی نازنینم که این کار را به بنده مرحمت کرده اند.تا ابد.سپاس دوست گرامی...

16-لیلا فروهر : یک نفس عطر تو بس

وقتی شاعر و آهنگساز عالی باشند (شهیار قنبری و عالیجناب واروژان)، حتی لیلا فروهر هم ترانه ی فوق العاده می خواند.این کار هم در صفحه ی 6 ترانه های ماندگار تقدیم شده است...

17-منصور : همه را می بخشم

صدای فوق العاده ای که زود به بیراهه رفت.حیف.

18-حمید حامی : دلم گرفت ( و : پرستش و ...)

زیباترین صدای خوانندگان نسل جدید...

19-مانی رهنما : قاب عکس (و ...)

یکی دیگر از با استعداد ترین شاگردان استاد بیات ...

20-رضا یزدانی : کوچه ملی و ...

مگر می شود عاشق نوستالژی و پرویز دوایی و رییس باشی و کارهای سینمایی و نوستالژیک یزدانی را دوست نداشته باشی؟!

.

.

.

می بینید؟ بیست مورد ذکر شد و کلی ترانه باقی مانده. نمونه اش :

زمستون زنده یاد افشین مقدم، یار دبستانی جمشید جم، دستهای آلوده ی نیما مسیحا، رودخونه های رامش، ناجی شهره، دلریخته ی شهیار قنبری، عروشک شکسته ی نلی، شب برهنه ی شادمهر عقیلی (که حسرت می خورم در لیست بالا نیاوردمش)، کوله بار شاهرخ،بخون بخون نوش آفرین، صدای شماعی زاده،می نویسم از تو و زندگی آی زندگی شکیلا، کلی ترانه ی عامه پسند که در کوچه سار خاطرات ... از آنها یاد کرده ام  و و و و

اگر اسم بزرگی را از قلم انداخته ام از همه دوستان عذر خواهی می کنم.امیدوارم که عزیزان در یاد آوری ترانه های ماندگار دیگر (حتی در حوزه های دیگر موسیقی) مشارکت داشته باشند.بابت پرگویی صدمین پست به بزرگی خودتان ببخشید.

با احترام و ارادت: حمید هامون

یا حق..

من غرقِ غرق زاده شدم
دریا به قدر خاطره هایم عمیق بود
۱۳۹۳/۵/۳ عصر ۰۳:۰۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : دن ویتو کورلئونه, بانو, اکتورز, مگی گربه, اسکورپان شیردل, terme, برو بیکر, پرشیا, کنتس پابرهنه, BATMAN, rahgozar_bineshan, خانم لمپرت, زاپاتا, شیخ حسن جوری, Memento, لو هارپر, زرد ابری, واتسون, پیر چنگی, آلبرت کمپیون, جروشا, سروان رنو, Green, اشپیلمن, مکس دی وینتر, Classic, ایـده آلـیـسـت, جیم استارک
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
بهترین های موسیقی (ترانه های پاپ ایرانی، سنتی،خارجی، بدون کلام ، موسیقی فیلم و ...) - حمید هامون - ۱۳۹۳/۵/۳ عصر ۰۳:۰۷