[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

نظرسنجی: کدامیک از گویندگان بچه گو برای شما خاطره انگیز تر بودند؟
مهوش افشاری
نوشابه امیری
ناهید امیریان
شوکت حجت
نادره سالار پور
فریبا شاهین مقدم
مریم شیرزاد
شیوا گورانی
رزیتا یاراحمدی
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گویندگان بچه گو
نویسنده پیام
زاپاتا آفلاین
amir_e_delaram (زاپاتای سابق)
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۸/۲۲
اعتبار: 58

تشکرها : 2102
( 9997 تشکر در 329 ارسال )
شماره ارسال: #11
RE: گویندگان بچه گو

(۱۳۹۳/۴/۳ عصر ۱۲:۰۶)برو بیکر نوشته شده:  

ضمن تشکر از ابراز نظر دوستان:

قبل از استارت چنین تاپیکی مطمئن بودم برخی از دوستان گویندگان دیگری را مد نظر خواهند داشت که نامی از آنها به میان نیامده است . قبل از هر چیز باید خدمت دوستان عرض کنم هدف اصلی من یاد کردن از این عزیزان می باشد که در این عرصه گویا مظلوم واقع گردیدند. وگرنه همه ما می دانیم انتخاب گزینه ها توسط ما هیچ تاثیری در جایگاه و مقام انها نخواهد داشت و فقط صرفا برای اعضا کافه این نظر سنجی گویای سلیقه و نظر دوستان مجازیمان خواهد بود.

برای انتخاب این 9 نفر هم بنده معیارهایی داشتم و آنچه که مسلم است معیارهای بنده نیز نمی تواند ملاک جایگاه این عزیزان باشد و صد البته ممکن است در این وادی (همانطور که در ابتدای جستار عرض کردم) دچار خطا یا فراموشی گردم. ملاک اصلی بنده هم فعالیت این عزیزان صرفا در حوزه کودکان بوده است و اگر گزینه ای را مشاهده می فرمایید که هم در حوزه کودکان و هم در حوزه بزرگسالان مشترکا گویندگی نموده اند قطعا حوزه کودکان آنها به حوزه بزرگسالانشان می چربید.

صرف گویندگی در یکی دو نقش ماندگار نمی توانست معیاری باشد برای این موضوع که آن گوینده را بچه گو خطاب نمائیم.

با اینحال اینجا مکانی است جهت یاد کردن از این عزیزان و ارج نهادن به هنر والایشان.

سال 1384 ماهنامه فیلم از نویسندگان و منتقدان بسیاری برای کتاب سال دوبله نظرخواهی کرد که 5 نفر برگزیده شدند

جلال مقامی ،خسروخسروشاهی ،چنگیز جلیلوند،ناصرطهماسب،منوچهر اسماعیلی.

قطعا این نظر سنجی اگر در کافه کلاسیک و بین دوستان اتفاق می افتاد زنده یاد ایرج ناظریان از همه رتبه ای بالاتر داشت و بعد دیگران .

معمولا در نظرسنجی های سالیانه نشریات معتبر دنیا نیز چنین است و هرساله صد فیلم محبوب تمامی منتقدان دنیا تغییراتی دارد و اخیرا هم دیدیم که همشهری کین پس از چند دهه جایگاه اولش را به سوم داد. نظرسنجی دوست عزیز بروبیکر هم علاوه بر آن عشق به دوبله از حیث تکنیک و فن هم قابل قبول است . اگر بنا باشد که بچه گوهای دوبله را از شروع دوبله بحساب بیاوریم سیاهه ای بس طولانی می شود .

مثلا امیرهوشنگ زند بچه گوی اواخر دهه 30 و اوایل دهه 40 بوده است ،مهین برزویی هم در دوبله و چه رادیو بچه گویی کرده است که شاخص ترین آنها خانم کوچولوی پسرشجاع است ،وحید شیخ زاده بازیگر کودک دهه های 60 و 70 علاوه بر خودش بجای چند بازیگر کودک نیز صحبت کرده است . مهتاب تقوی که یک دهه در اوج بود،مریم رادپور،سینا زند (که همانند پدر از کودکی دوبله را آغاز ولی نگذاشت صدایش پرورده شود و امروز با خامی در سریالهای جم کلاسیک روخوانی می کند)،مهسا شرافت ،دختران زهره شکوفنده هم در مقطعی فعال بوده اند . زنده یادان زهرا محسن زاده و مریم فرخ نیا و حتی زهرا هاشمی که بعدها پیرزن گو شد ! وبسیاری دیگر.

اما فعالیتهای آنها مداوم نبوده است و کسانی که در این نظرسنجی اسم برده شده اند نخبگان عرصه دوبله هستند که انیمیشن ها و فیلمهای بسیاری را دوبله کرده اند و بسیار خاطره ساز هستند.

اینگونه نظر سنجی ها سوای ارزشهای محتوایی ،یک نوع کار عاشقانه است . قطعا همین که دوستان گرد هم آمدند و گفتند و نوشتند و شنیدند اتفاقی فرخنده است . خود من هم بین این همه گوینده توانا ، خانم شیواگورانی را انتخاب کردم که بدلائلی شخصی همیشه صدای ایشان را دوست داشته ام . مطمئنا وقتی این صدای آشنا در اواخر دهه 60 وطنش را ترک می گفت هرگز تصور نمی کرد حدود سه دهه بعد دوستداران دوبله هنوز کارش را ستایش کنند . اما امان از نوستالوژی ما ایرانیان!

۱۳۹۳/۴/۳ عصر ۰۳:۱۲
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : زبل خان, پرشیا, برو بیکر, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, اسپونز, مگی گربه, اکتورز, بانو, حمید هامون, سروان رنو, خانم لمپرت, پیرمرد, هایدی, کارآگاه علوی, زینال بندری, ژان والژان, واتسون, rahgozar_bineshan, زرد ابری, مموله
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
گویندگان بچه گو - برو بیکر - ۱۳۹۳/۳/۳۱, عصر ۱۰:۰۶
RE: گویندگان بچه گو - اسپونز - ۱۳۹۳/۴/۱, صبح ۱۲:۱۰
RE: گویندگان بچه گو - منصور - ۱۳۹۳/۴/۱, صبح ۰۹:۰۱
RE: گویندگان بچه گو - سناتور - ۱۳۹۳/۴/۱, عصر ۰۸:۵۸
RE: گویندگان بچه گو - اسپونز - ۱۳۹۳/۴/۲, صبح ۱۲:۳۸
RE: گویندگان بچه گو - rahgozar_bineshan - ۱۳۹۳/۴/۲, صبح ۰۹:۳۸
RE: گویندگان بچه گو - Kurt Steiner - ۱۳۹۳/۴/۲, عصر ۰۴:۳۰
RE: گویندگان بچه گو - برو بیکر - ۱۳۹۳/۴/۳, عصر ۱۲:۰۶
RE: گویندگان بچه گو - زاپاتا - ۱۳۹۳/۴/۳ عصر ۰۳:۱۲
RE: گویندگان بچه گو - زبل خان - ۱۳۹۳/۴/۳, عصر ۰۶:۲۱