[-]
جعبه پيام
» <شارینگهام> دوستان،از این سایت خبر داشتید؟ https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=509&pid=4532
» <جیمز باند> عملیات مرداب هم تمام شد... چه زیبا اشاره کردید...آخرین بازمانده هم رفت... یادش همیشه گرامی
» <جیمز باند> وقتی سریال 24 را بار اول میدیدم به خودم گفتم صدای او شایسته مشاور نامزد ریاست جمهوری است...
» <جیمز باند> استاد ربیعی، بی ادعا، بی حاشیه، مرد نازنین، با صدایی دوست داشتنی، کار بلد به معنای واقعی، تیپ ساز...
» <مموله> روح استاد پرویز ربیعی شاد شاهکارشون توی سریال جنگجویان کوهستان به جای کائوچیو بود البته به جز بچه های دهه شصت بنظرم پسرشجاع ،الفی ،میشا ،استرلینگ هم یتیم شدند.
» <رابرت> "پدرهای مهربانی که پیپ می‌کشیدند..." به یاد مرحوم "پرویز ربیعی" https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=56&pid=4531
» <اکتورز> بهترین جایگاەها نزد آفریدگار را برای آرامش روح استاد پرویز ربیعی آرزومندم ، خداحافظ صدای مهربان استاد ادر نجار
» <شارینگهام> در جمع دوبلوران «عملیات مرداب » استاد ربیعی ، اولین کسی بود که از دور خارج میشه و در زندگی آخرین نفر!
» <شارینگهام> سلام و هزاران تسلیت ؛ استاد پرویز ربیعی هم رفت. دیگه از جمع دوبلوران« عملیات مرداب »هیچ کس نمانده ...
» <سروان رنو> من تون صداش رو خیلی دوست داشتم ؛ سروان رنوی کلود رینز با صدای ربیعی محشر بود , یا تام هیگان پدرخوانده
Refresh پيام :


نظرسنجی: کدامیک از سگهای زیر برای شما جذاب تر و خاطره انگیز تر بودند؟
بل
سگ قهرمان
رکسیو
تگ
میلو
بوشویگ
پاکوتاه
قهوه ای
معاون کلانتر
بیگلی بیگلی
هاکلبری هاوند
زومبه
اسکوبی دوو
اساسا با طرح چنین موضوعاتی در کافه مخالفم
[نمایش نتیجه]
توجه: این یک نظرسنجی عمومی است و کاربران میتوانند گزینه ای که به آن رای داده اید را مشاهده کنند.
ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

ارسال ها: 355
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37


تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #1
سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند

در انیمیشنهای قدیمی دیدن چهره حیوانات در قالب کارتونهای زیبایی که در سالهای دور از تلویزیون پخش می شدند همیشه برای ما جذاب و زیبا بوده اند. در بین این حیوانات سگها بواسطه همزیستی مسالمت آمیزی که با انسانها داشته اند جایگاه ویژه ای داشته اند. چندی پیش نیز در یکی از جستار ها چنین موضوعی توسط بتمن و سروان بصورت گذری مطرح گردید.

پرداختن به این موضوع بنظر من بصورت مستقل می توان در برگیرنده نوشته های جذاب دوستان شود و چه بهتر که خاطرات و اطلاعات دوستان در تاپیکی مستقل مطرح شود تا در لابلای سایر نوشته ها آنهم در تاپیکهای سنگین گم و به فراموشی سپرده نشود.

طی دو هفته گذشته که سرگرم تهیه محتوا برای تاپیک کارآگاهان ماندگار بودم گاهگاهی مطالب این تاپیک را نیز جمع آوری نمودم و امروز آنرا تقدیم دوستان می کنم. امیدوارم مانند سایر نظر سنجیها دوستان فقط به مطالعه آن اکتفا نکنند و با شرکت در آن به پویایی این تاپیک کمک نمایند.

قطعا در خصوص بسیاری از این شخصیتهای خاطره انگیز دوستان در سایر جستارها بصورت پراکنده یاد نموده اند اما جمع آوری همه آنها در یک جستار لطف دیگری دارد. در پایان نیز جای دارد تشکر ویژه ای از منصور خان و بتمن عزیز بخاطر یادآوری برخی از آنها داشته باشم.

البته هدف اصلی یادآوری خاطرات و جمع آوری نظرات دوستان و تجمیع آنها در خصوص سگهای ماندگار می باشد. البته ممکن است شخصیتی هم از قلم افتاده باشد .

البته تاپیک را دیروز تصمیم داشتم ارسال کنم اما طوفان تهران و دیدن اجباری فیلم آرماگدون به اتفاق بتمن عزیز و به توصیه و دستور سروان رنو ارسال آنرا موکول به امروز نمود. آخرش هم نفهمیدیم این طوفان چه ارتباطی به آرماگدون داشت!!!

  • شما می توانید بیش از یک گزینه را انتخاب کنید
  • این نظر سنجی غیر عمومی و مدت زمان آن نامحدود می باشد
  • فقط کاربرانی که عضویت آنها توسط سروان رنو تایید شده باشد می توانند در نظر سنجی شرکت نمایند

بل

مشخصه بارز: قوی - بزرگ - سفید و مهربان

بل نام سگی عظیم الجثه بود که ما در دوران کودکی همیشه او را در کنار سباستین میدیدیم. بل نسبت به سایر شخصیتهای هم ذات خود در سایر کارتونها کم تحرک تر است. از او شیطنت نمی بینید. نگاههای عمیق او بیانگر یک سگ سفید و باهوش را تداعی می کند. بل و سباستین از کارتونهای زیبایی بود که در دهه شصت پخش می گردید.

سگ قهرمان

مشخصه بارز: پرنده - بسیار قوی - دشمن تبهکاران

نمی دانم دهه پنجاهیها در این کافه چند نفرند. اما شخصا سگ قهرمان از کارتونهای جذاب دوران کودکی من بود که متاسفانه در کنار کارتونهایی چون سوپرمن و آکومن و بتمن و رابین بعد از انقلاب 57 دیگر هرگز از تلویزیون پخش نگردید. سگ قهرمان شخصیتی بود که مانند سوپر من پرواز می کرد و هروقت شهروندی از او با جمله ....... کمک سگ قهرمان ......  استمداد می خواست او بسرعت خود را به محل حادثه می رساند.

رکسیو

مشخصه بارز: آرام - کنجکاو - تنها

یادآور روزهای پر استرس اوایل انقلاب. روزهایی که رسانه ملی بیش از 6 یا 7 ساعت برنامه پخش نمی کرد. رکسیو در کنار کارتونهایی چون دوکوچولوهای جهانگرد (بولک و لولک ) و مداد جادو پایه ثابت انیمیشنهای صامت و کوتاه برنامه کودک ساعت 5 بعدازظهر آنزمان بود. بعدها که برنامه ها آرام و آرام بیشتر شدند این کارتون به واسطه سادگی اش پایه ثابت روزهای عزاداری بود.

تگ

مشخصه بارز: بسیار باوفا - مهربان - باهوش - شاد

سگ باوفای گالیور. دیدن او وقتی دوستان لی لی پوتی گالیور روی او سوار بودند یکی از زیباترین خاطرات کودکی من بودند. تگ سگ باوفا و دوست داشتنی بود که گویی همیشه در حال لبخند زدن است.بنظر من او سگ شادی بود و البته به گالیور و دوستانش هم بسیار وفادار بود. تگ همیشه و در همه حال همراه گالیور بود. حتی لی لی پوتیها وقتی برای اولین بار گالیور را در کنار ساحل پیدا می کنند و با طناب به زمین می بندند تگ را نیز مانند گالیور به شنهای ساحل طناب پیچ می کنند.

میلو


مشخصه بارز: شیطان - جثه کوچک -

گویی تن تن را نمی توان بدون سگ بانمک خود تصور نمود. میلو سگ بازیگوشی است که همیشه همراه تن تن است و اغلب در حساس ترین لحظات به داد او می رسد. از او بجز واق واق وشیطنتهایش چیز دیگری نمی بینید اما وجودش در این انیمیشن زیبا بسیار تاثیر گذار است. او در بسیاری از قسمتهای این کارتون نقشی کلیدی برای کمک کردن به تن تن را بازی میکند.

بوشویگ

مشخصه بارز : تنبل - ضعیف - علاقمند به خواب - عاشق استخوان و بیزار از کنسرو لوبیا

از معدود سگهای سخن گوی انیمیشن می باشد که اغلب مشغول غر غر کردن است و گویی حرفهایش را بجز بینندگان کارتون لوک خوش شانس کس دیگری نمی شنود. بوشویگ خود را بادیگارد لوک میداند و معتقد است در بسیاری از ماجراها ناجی جان لوک بوده است. او سگ تنبل و شوخ طبعی است. البته در اولین نسخه سینمایی این انیمیشن که در اوایل دهه شصت در ویدئو کلوپها بنام لوک بی باک عرضه گردید خبری از او نبود و بعدها در نسخه سریالی که جمعه ها در برنامه کودک پخش گردید او را دیدیم.

پا کوتاه

مشخصه بارز: وفادار به حنا - ضعیف - جثه کوچک و پاهایی کوتاه - ساکت

سگی مظلوم و مونس تنهایی های حنا در مزرعه . پا کوتاه بخاطر جثه کوچکش همخوانی درستی با حنا داشت. پاکوتاه تنهایی های حنا را در مزرعه پر کرده بود .

قهوه ای

مشخصه بارز: کاملا قهوه ای - تقریبا قوی - تقریبا آرام

در کودکی خودبخود این سگ را جزو یکی از اعضای خانواده دکتر ارنست در آن جزیره دور افتاده پذیرفته بودیم. البته این سگ در این انیمیشن نقش محوری نداشت اما قوت قلبی بود برای خانواده دکتر ارنست و امید به زندگی در جزیره ای که ساکن دیگری بجز دکتر ارنست و همسرش و سه فرزندش نداشت.

معاون کلانتر

مشخصه بارز: بانمک - غیر قابل پیش بینی - پر جنب و جوش و تا حدودی خنگ

شخصیت جالبی که بیننده را آنقدر محو خود می نماید که فراموش می کند معاون در واقع یک سگ می باشد. به این موضوع گویش زیبای صدای ایرج رضایی را که معمولا گوینده نقشهای جدی می باشد را نیز اضافه کنید که علاقمندان به دوبله را غافلگیر نمودند. معاون کلانتر بنظر من واقعا به گفته ماکسی سگی بود که پشت ستاره حلبی ش قلبی از طلا داشت . تیتراژ آغازین این کارتون با گویندگی زیبای ایرج رضایی و جمله خدا لعنتت کنه ماکسی هیچوقت فراموش نمیشه.

بیگلی بیگلی

مشخصه بارز : باهوش - متشخص - پر انرژی و صاحب ایده

سگ باهوشی که قدرت خود را از همزیستی با یک گوریل بزرگ و بنفش بدست می آورد. بیگلی در واقع مغز متفکر گوریل انگوری می باشد. به جذابیت این سگ باهوش گویندگی اصغر افضلی فقید را نیز اضافه کنید. بیگلی با استیشنی که معمولا دوست بنفشش روی سقفش نشسته بود در هر قسمت ماجراهای جالبی را رقم می زدند. اولین برخورد بیگلی با غریبه ها و معرفی انگوری به آنان و گفتن ..... یه گو .... گو..... گوریل !!!!!!!!  از خاطرات فراموش نشدنی دوران کودکیست.

هکلبری هاوند

مشخصه بارز: رنگ غیر متعارف - یاری کننده دوستانش

بازهم یکی از سگهای محبوب دهه پنجاهی ها. البته این شخصیت در انیمیشن زیبای یوگی و دوستان هم شرکت داشت اما او نیز مانند بسیاری از دوستان یوگی قبل از پیوستن به کشتی پرنده یوگی خود دارای شخصیت مستقلی بود. در کارتون یوگی و دوستان بنظر من کلکسیونی از دوست داشتنی ترین شخصیتهای انیمیشنی به دور هم جمع شده بودند و صدای گرم ناصر تهماسب هم بجای یوگی به جذابیتهای آن اضافه نموده بود.

زومبه

مشخصه بارز: رنگ کاملا قهوه ای - ترسو

زومبه سگی بود که در سفرهای مامور ویژه حاکم میتی کومان آنها را همراهی میکند. از کودکی او را سگی ضعیف و ترسو می پنداشتم. زومبه در این انیمیشن زیبا نقش محوری نداشت اما عضوی از این گروه فراموش ناشدنی بود.

اسکوبی دوو

مشخصه بارز: قوی و تا حدودی خشن

سگی قوی و باهوش که پاشنه آشیل گروه می باشد. این کارتون اخیرا توسط شبکه پرشین تولز در حال پخش می باشد.

اما در خصوص گزینه چهاردهم:

همانطور که دوستان مستحضرند از بدو ورود خود به کافه گاها با برگزاری یک نظر سنجی دوستان را دعوت به شرکت در آن می نمایم. در واقع همانطور که میدانید نظر سنجیها در این بخش هدف نیستند. بلکه بهانه ایست برای جمع شدن دوستان و صد البته بحث و تبادل نظر در خصوص موضوع و رد و بدل شدن اطلاعات. اما نمی دانم چرا علیرقم اینکه دوستان موضوع را میخوانند و حتی از نظرات و اطلاعات سایر دوستان مستحضر می شوند اما در آن شرکت نمی کنند. بنده در تمام نظر سنجیهایم آخرین گزینه ام را برای دوستانی تخصیص می دهم که هیچیک از گزینه ها مطابق نظرشان نیست اما با وجود آن از شرکت در آن امتناع می ورزند.

بنابر این فکر می کنم شاید اصلا این کافه جای طرح کردن چنین موضوعاتی نیست لذا در این نظر سنجی خاص ، گزینه ای را خارج از موضوع اضافه نمودم تا اگر فرضیه اینجانب صحیح باشد دیگر چنین نظر سنجیهایی را در کافه مطرح ننمایم. البته نوع نظر سنجی را هم غیر عمومی نمودم تا گزینه انتخابی دوستان توسط سایر کاربران (حتی مدیران سایت ) دیده نشود تا دوستان در انتخاب گزینه ها معذوریت نداشته باشند.

ویرایش:

* ابتدا قصد داشتم در خصوص هریک از شخصیتها به خالق آنها و زمان ظهور و پخش آنها در تلویزیون اشاره کنم اما کار زمانبری بود. بنابراین هریک از دوستان که در خصوص این شخصیتها اطلاعات کاملی داشت لطفا مضایقه ننماید. ضمنا دوستان می توانند در خصوص شخصیتهای فراموش شده هم در همین تاپیک اعلام نظر نمایند.

۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۷:۱۷
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Classic, terme, BATMAN, پایک بیشاپ, اسکورپان شیردل, منصور, خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, Kathy Day, بانو, سروان رنو, حمید هامون, rahgozar_bineshan, نوبادی, مگی گربه, شیخ حسن جوری, نایب تیمور خان, پیرمرد, ژان والژان, هایدی, سارا, جروشا, واتسون, کارآگاه علوی, گروهبان گارسیا, شارینگهام
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
سگ هایی که جزئی از خاطرات کودکی ما شده اند - برو بیکر - ۱۳۹۳/۳/۱۳ عصر ۰۷:۱۷