[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد
نویسنده پیام
برو بیکر آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۸/۲۲
اعتبار: 37

تشکرها : 3248
( 6973 تشکر در 203 ارسال )
شماره ارسال: #3
RE: بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد

scan-131122-0002.jpg

مرد فریب نخور ..... دختر بی عفتت را بکش

وقتی پدر داس را بلند میکند و قصد کشتن دخترش را دارد ماهگل فریاد میزند و ناگهان رشید پسر خان که نقش او را جمشید مشایخی بازی میکند و مرد بقال وارد خانه میشوند. پدر روی پاهای رشید میافتد و می گوید:

- ای نور چشم حاکم بگذار من این ننگ را از دامن خود پاک کنم.

اما ماهگل آنچه که بر او گذشته بود را برای رشید و مرد بقال اعتراف میکند و ناگهان آوای سوزناک بلبل سرگشته بار دیگر در فضای حیرت آلود صحنه اوج میگیرد. رشید به زن بابا پیشنهاد میکند که بایستی از خرمن آتش بگذرد اگر گناه قتل خداداد را او مرتکب شده در آتش خواهد سوخت و گرنه بسیار پاکان از آتش گذشتند و نسوختند. زن میخواهد فرار کند که مشهدی او را میگیردو میگوید اگر اعتراف کنی سوگند میخورم که رهایت بکنم.

scan-131122-0001.jpg

نور چشم حاکم دیار ....... بگذار من این لکه ننگ را از دامنم دور کنم

زن قبلا مدعی شده بود که خداداد به او نظر بد داشته و می خواسته به پدر خود خیانت کند. و پدر نیز باور کرده بود و بخاطر دفاع از ناموس پسرش را کشته . اما اکنون با حسرت و شرمی عمیق به اعتراف زن پلید خویش گوش میکند و اشک میریزد. زن می گوید:

- کاش چشمم کور شده بود و او را نمی دیدم من بخاطر او به زندگی تو پا گذاشته بودم. اما او به عجز و زاری من اعتنایی نکرد و من مجبور شدم به تو دروغ بگویم و او را از بین ببرم.

زن پلید از خانه دور میشود و مرد پیر با همان داس که پسرش را کشته بود خودش را میکشد........ روزگاری میگذرد و رشید به خواستگاری ماهگل می آید ... و ماهگل میخواهد تسلیم این عشق دیر پای خود شود ... اما ناگهان بار دیگر دخترک کولی از راه میرسد و میگوید:

- خانم ترگل و ولگلک دلت بجایه

خانم ترگل و ولگلک مهرت کجایه ؟

خانمی یه چله جور کشیدی       تا به مرادت رسیدی

حالا بایستی یه عمر مهر جاودانه برارت و داشته باشی 

اگر مهرت را از او ببری او مثل گیاهی که آب به او نرسد خواهد مرد.

رشید به دخترک کولی که او نیز مهری جاودانه در دل می پروراند پرخاش میکند که از آن کلبه دور شود . کولی زمزمه می کند:

- جوون پیشونیت نوشته که او از تو جدایه

راه او از راه تو سوایه

و سپس به ماهگل افسون شده می گوید:

- هی ...  هی .....  خانومی خیلی بی وفایه

معلوم نیست دلش بجایه     معلوم نیست مهرش کجایه؟

منم مثل تو مهری بدل داشتم  خس و خار را از راهش برداشتم

خانومی واگو کن تو دلت شوره  به کی مهر داری؟

ای وای اگر دلت فرار کرده باشه

خانومی باورت بشه برارت به مهر تو زنده است .... باورت بشه .... باورت بشه

کولی که خود گم کرده عزیز کرده دارد ..... همچون سایه ای مبهم از کلبه دور میشود. ماهگل دخترکی که جذب مهر جاودان شده به پسر خان جواب رد میدهد و هدیه او را پس می فرستد . پای بوته گل سرخ می نشیند و زمزمه می کند:

- دلم باید پیش برارم باشه ........ دلم ..... باید ....

سپس در فضایی اندوهناک و ملال آور صدای درویش را میشنوی:

- هرکه را جامه ز عشقی چاک شد

او ز حرص و جمله عیبی پاک شد

جسم خاک از عشق برافلاک شد

کوه در رقص آمد و چالاک شد

و بداینگونه بلبل سرگشته به پایان می رسد.

همه چیز عالی بود. صحنه ها در سلطه انتظامی و خوروش است. نور خوب  کارگردانی خوب  میزانسن متوسط و بازی های چشم گیر همه و همه باعث میگردد احساس کنی که 45 سال پیش کسانی که پس از پایان نمایش از سالن بیرون آمده اند راضی بودند و وقت خود را تلف نکرده اند.

این مطالب و عکسها برای اولین بار منتشر میشود. هرگونه نقل قول و کپی برداری از مطلب فوق مشروط به ذکر نام کافه کلاسیک بعنوان منبع از نظر بروبیکر بلامانع میباشد

۱۳۹۲/۹/۲ عصر ۰۷:۵۴
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : خانم لمپرت, سرهنگ آلن فاکنر, BATMAN, سناتور, بانو, پرشیا, شیخ حسن جوری, مگی گربه, کارآگاه علوی, سروان رنو, زینال بندری, نایب تیمور خان, Classic
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: بلبل سرگشته هنوز نفس میکشد - برو بیکر - ۱۳۹۲/۹/۲ عصر ۰۷:۵۴