[-]
جعبه پيام
» <رابرت جوردن> سپاس از مارک واتنی و بتمن
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 7 رای - 3.71 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موسیقی پاپ متعهد
نویسنده پیام
دن ویتو کورلئونه آفلاین
پیشکسوت
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۸/۱۰
اعتبار: 53

تشکرها : 1834
( 10943 تشکر در 271 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: موسیقی پاپ متعهد

درود .

فکر میکنم دوستان تاکنون متوجه شده باشند که من با موسیقی کاملا حسی برخورد میکنم و متاسفانه خیلی علمی با موسیقی آشنا نیستم . حقیقتش رو بخواهید باید اعتراف کنم که کاملا هم معتقد نیستم میشه آهنگ ها رو به راحتی در ژانرهای خاصی با اطمینان کامل طبقه بندی کرد ...

اونهم در حالیکه ظاهرا در روزی و روزگاری هر آنچه موسیقی غیرکلاسیک محسوب میشده ، میتونسته در طبقه بندی (( پاپ )) یعنی ( عامه پسند) جمع بندی بشه ... اگر اینگونه باشه نمیدونم تکلیف این هم زیر گروه ها و سبک های منشعب چه خواهد بود اونهم در حالیکه از سال 1858 برای اولین بار این واژه توسط جناب آقای ژولیوس بنه دیکت نامی که متولد اشتوتگارت بوده به کار رفته و هنوز پس از گذشت 150 سال گویا تکلیف ما با این واژه چندان روشن نیست!

در همین چارچوب در همین کشور خود ما نیز طیف گسترده ای از آهنگها از دیرباز اجرا شده و در اختیار مخاطبین قرار گرفته اند و البته همگی هم در چارچوب پاپ لحاظ می شده اند و از جمله گستره ای از آهنگ ها که در طول سالیان سال در کافه ها و فیلمهای فارسی اجرا می شده اند و میشد آنها را به راحتی در کوچه و بازار و درکامیون ها ، تاکسی ها و ... شنید . در سالیانی نه چندان دور عده ای متاثر از جنبش های ادبی و دیدگاه های نوین در اندیشه و هنر و فرهنگ تصمیم گرفتند که در مقابل این طیف از موسیقی ، با همان مواد اولیه فرمی نوین را در همان سبک موسیقی پایه ریزی کنند و از این طریق سلیقه عموم مخاطبان را قدری ارتقا ببخشند .

فکر میکنم بانوی عزیز با احساس به نیاز برای معرفی همین دیدگاه تصمیم به ایجاد این بحث در اینجا گرفته اند آن هم در دورانی که یک سونامی فرهنگی و موسیقیایی از سوی نوجوانان و جوانان جدیدا فعال در بخش موسیقی ، در دستگاه های پخش صوت ، کامپیوترها ، کانال های ماهواره ای و  آرشیوهای موسیقی همه مردم گستردگی می یابد به کمک تکنولوژی جدید و امکانات دیجیتال نوین ! به گونه های که گاه دو یا سه نوجوان تصمیم میگیرند در زیرزمین خانه خود ، چون سوسیس های به هم پیوسته موسیقی و آهنگ تولید کنند و البته قادر به انجام این مهم هم میشوند به راحتی ! و البته آنچه در این میان نادیده گرفته میشود ، دانش موسیقیایی ... احساس لازمه ... سروده هایی مناسب برای همنشینی با آهنگ و ... می باشد و بگذریم که دیگر کیست که دغدغه نگاه به نیازهای فرهنگی و بومی جامعه داشته باشد متناسب با تعالی بخشی آن در همین نسل و نسل های پیش رو ...

به همین خاطر فکر میکنم این تاپیک ایجاد شده توسط بانو ظرفیت توجه بیش از این را دارد و البته با تاکید بر اینکه دوستان با اطلاعات و آگاهتر از این حقیر در اینجا نوشته های ارزشمندشان را با دیگران و من به اشتراک بگذارند تا بلکه قدری از ابهامات افرادی عادی چون من کاسته شود ...

.....................................................

و اما (( Pop )) یا (( No Pop )) ! مساله این است ...!

خوب ! اجازه بدین من با همین دیدگاه عوامانه خود گاهی در این بخش در کنار دوستان اندیشمند به آهنگ هایی که از نظر من پاپ محسوب میشوند بپردازم و اگر گاهی آهنگهای منتخب من در چارچوبهای مورد نظر قرار نگیرند به دلایلی که در بالا ذکر شد ، ببخشاییدم که عمریست بر همان دیدگاه های قدیم و معمولی باور داشته ام ...

در این پست دعوت میکنم برای شنیدن آهنگ (( سخته ... )) که امیدوارم انتخاب توی ذوق زننده ای نباشه برای معرفی کردن در این تاپیک ! چون احساسم به من میگه آهنگ پاپ مبتذلی نیست ...

با آهنگسازی و تنظیم و صدای جناب آقای نیما علامه ... از اون جوانهاست که همکاریش با خیلی از خوانندگان دیگر معاصر به کارهای آنها نیز کیفیت می بخشد قدری و تقریبا امضای مخصوص به خودش را دارد در همین چند تا کارهای اجرای خودش و یا کارهای ساخته شده اش برای دیگران ...

هر چند هنوز زود است که بشود بر روی او خیلی حساب کرد اما کاش او که سن و سال زیادی هم ندارد و در ابتدای این راه قرار دارد ، این ذوق و سلیقه خوبش را با تیمی اندیشمند و با فکر پیوند بزند و با کمک آنها در قالب گروهی روزهایی خوب را نوید بخش باشند برای موسیقی (( پاپ )) این سرزمین ! کاش در کنار بزرگان در این زمینه قدری کسب دانش و تجربه کند...

تقدیم با احترام :

http://s2.picofile.com/file/7581580535/N...e.mp3.html

از تو گذشتن سخته با تو نبودن درده
واسه من
زنده بودنم مرگه بدون تو و عشقت

واسه من

وجود من مال تو قلب تو برای من عزیزم
رفتن تو مرگ منه دستای تو تو دستمه
نگو که باید جدا شیم نبود تو نبودمه

بدون تو کم میارم تا پای جون دوست دارم
اگه تو از من جدا شی امید موندن ندارم
واسه با تو بودن زندگیمو باختم
یک کلبه ای از عشق واسه ی تو ساختم من

عاشق تو بودم عاشق تو هستم
درهای دلم را روی همه بستم من ...

رفتن تو مرگ منه دستای تو تو دستمه
نگو که باید جدا شیم نبود تو نبودمه
بدون تو کم میارم تا پای جون دوست دارم
اگه تو از من جدا شی امید موندن ندارم ...

واسه با تو بودن زندگیمو باختم
یک کلبه ای از عشق واسه ی تو ساختم من
عاشق تو بودم عاشق تو هستم
درهای دلم را روی همه بستم من ...

بانوی عزیز اگر صلاح دونستین میتونین این پست رو به تاپیک آهنگ های فارسی منتقل کنین.

یا حق ...

من با این حرفی که می زنید کاملا مخالفم . ولی حاضرم جانم را بدهم تا شما حق داشته باشید این حرف را بزنید ... ولتر
۱۳۹۱/۹/۲۱ عصر ۱۱:۳۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : Papillon, زرد ابری, مگی گربه, بانو, حمید هامون, رزا, ژان والژان, دزیره, آقای همساده, خانم لمپرت, جولیانو جما, BATMAN, Memento, واتسون, ماهی گیر, پطرکبیر
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
موسیقی پاپ متعهد - بانو - ۱۳۹۱/۳/۱۴, صبح ۱۱:۵۴
موسیقی پاپ متعهد - بانو - ۱۳۹۱/۴/۳۰, عصر ۰۳:۴۷
موسیقی پاپ متعهد - بانو - ۱۳۹۱/۹/۱۳, عصر ۰۸:۵۰
RE: موسیقی پاپ متعهد - دن ویتو کورلئونه - ۱۳۹۱/۹/۲۱ عصر ۱۱:۳۱
RE: موسیقی پاپ متعهد - حمید هامون - ۱۳۹۱/۱۰/۸, عصر ۰۷:۰۸
RE: موسیقی پاپ متعهد - پرشیا - ۱۳۹۱/۱۱/۲۲, عصر ۰۲:۲۲
موسیقی پاپ متعهد - بانو - ۱۳۹۱/۱۱/۲۲, عصر ۰۹:۱۶
مبحث تنظیم - پارۀ اول - بانو - ۱۳۹۲/۱/۲۸, عصر ۰۶:۱۷
RE: موسیقی پاپ متعهد - آقای همساده - ۱۳۹۲/۶/۱۱, عصر ۰۵:۴۹
RE: موسیقی پاپ متعهد - زاپاتا - ۱۳۹۲/۹/۲۹, صبح ۱۱:۰۲