[-]
جعبه پيام
» <مارک واتنی> رابرت عزیز و گرامی ... این بزرگواری و حسن نیت شماست. دوستان بسیاری هم در کافه، قبلا کارتون و سریال های زیادی رو قرار داده اند که جا داره ازشون تشکر کنم.
» <مارک واتنی> دانلود کارتون جذاب " فردی مورچه سیاه " دوبله فارسی و کامل : https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...7#pid45437
» <Kathy Day> جناب اﻟﻜﺘﺮﻭﭘﻴﺎﻧﻴﺴﺖ از شما بسیار ممنونم...
» <مارک واتنی> خواهش می کنم بتمن عزیز
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/XI0kt
» <BATMANhttps://www.doostihaa.com/post/tag/%D8%A...kanon-2021
» <BATMANhttps://www.aparat.com/v/pFib3
» <BATMAN> با تشکر از مارک واتنی عزیز/ نسخه های سینمایی بامزی هم منتشر شدن/ بامزی تو سوئد خیلی محبوبه، از گذشته تا به امروز ازین شخصیت انیمیشن تولید میشه
» <مارک واتنی> ارادت شارینگهام عزیز
» <شارینگهام> درود بر همه ی دوستان ، سپاس از مارک واتنی عزیز
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 8 رای - 2.88 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مد در سينماي كلاسيك
نویسنده پیام
کاپیتان اسکای آفلاین
کاپیتان
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۳۱
اعتبار: 49

تشکرها : 1957
( 4239 تشکر در 288 ارسال )
شماره ارسال: #3
مد، کلاسیکش خوبه!

درود بر بانو بلانش!

تایپیک خوبی رو آغاز کردید!

جاش به راستی خالی بود!

دست مریزاد!

قبول داشته باشید یا نه، مد، حالا یک صنعته و صنعتی بودن یعنی پول ساز بودن و پول ساز بودن یعنی فاصله گرفتن از واقعیت و مصنوعی شدن! حالا قراره مد توی تن جامعه تزریق بشه ولی قدیما، لااقل توی سینمای کلاسیک این جوری نبود!

کارگردان هایی مثل هیچکاک یا فلینی، هنرمندانی مثل بیلی وایلدر یا جان فورد، یک ساختار موجود در جامعه رو می گرفتن و تبدیل به مد می کردند. مد از دل فرهنگ یک جامعه جاری شده بود و یک سیر تاریخی رو دنبال می کرد. کلاه بوگارت رو در نظر بگیرید یا پالتو او. یادتون هست توی یکی از قدیمی ترین فیلم هاش چون پالتو (بارونی) نداشت مظنون شناخته شد و نزدیک بود دستگیر بشه! (این یک مفهوم نمادینه!)

بوگارت بدون اون کلاه یا پالتو یا حتی سیگار برِ لبش، که خیلی ها رو به کشتن داد به خاطر تقلید از او، بوگارت نیست. این همون شخصیتیه که ممکنه توی هر فیلم مستندی از اون روزگارهم ببینین که بوگارت و سایر هنرمندان و کارگردانان بهش شکل دادن و براش قالب ساختن و موندگارش کردن!

چارلی چاپلین، لباس خودش رو از یک آدم عادی توی خیابان الهام گرفت و از اون یک مد ساخت.

لباس جان وین لباس یک گاوچرون واقعیه و کت دامن برگمن که خیلی هم بهش می آد، مد اون روزگار بوده! من وقتی کتاب "زنگ ها برای که به صدا در می آیند" را می خوندم، همون لباسی را تصور می کردم که تن برگمن در فیلم بود.

نمی دونم چرا هروقت بحث مد پیش می آد بی فاصله یاد آدُری هپ برن می افتم. 

به زیورها بیارایند مردم خوبرویان را   تو زیبارو چنان خوبی که زیورها بیاریی

با هر لباسی و هر ژستی، بهترین بود

راستش از هیچکدام از لباس های بازیگران جدید و مدهاشون خوشم نمی آد و حتی آرایش مو و صورتشان هم مثل قدیم نیست!

بازیگرها بیشتر عروسک هستند تا بازیگر و صنعتی بودن شاید هم مصنوعی بودن از سر و روشون می باره! این همون مد تزریقیه!

نمونه ی بسیار بد، بسیار بسیار بد، از دیدگاه من، لباس آنجلینا جولی توی فیلم توریست است! بیشتر یک فاجعه س تا مد یا حتی یک لباس  یک آدم ثروتمند!

درهر حال گمان من این است که در بدترین دوره ی تاریخ مد به عنوان یک هنر و اون هم هنر مردمی هستیم.

یک وب سایت ارزشمند برای تاریخچه ی مد در سینما

(اینجا)

ارادتمند: کاپیتان اسکای
۱۳۹۰/۷/۱ عصر ۱۰:۰۵
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ژان والژان, الیشا, اسکورپان شیردل, Blanche, بانو, میثم, Classic, Haraemaro, اسکارلت اُهارا, مگی گربه, دزیره, wooleSerb, boiniurofeMer, Trontasyanymn, Suirtyreittee, چارلز کین, لیزاکلبرت, خانم لمپرت, حمید هامون, اکتورز, سناتور, BATMAN, آماندا, سروان رنو, جروشا, کنتس پابرهنه, Memento, زرد ابری, Papillon, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
مد در سينماي كلاسيك - Blanche - ۱۳۹۰/۷/۱, عصر ۰۸:۵۹
RE: مد در سينماي كلاسيك - Blanche - ۱۳۹۰/۷/۱, عصر ۱۰:۰۳
مد، کلاسیکش خوبه! - کاپیتان اسکای - ۱۳۹۰/۷/۱ عصر ۱۰:۰۵
RE: مد، کلاسیکش خوبه! - Blanche - ۱۳۹۰/۷/۲, عصر ۰۵:۳۹
RE: مد در سينماي كلاسيك - Blanche - ۱۳۹۰/۷/۶, عصر ۰۸:۲۴
RE: مد در سينماي كلاسيك - خانم لمپرت - ۱۳۹۲/۷/۲۶, عصر ۱۲:۲۹
RE: مد در سينماي كلاسيك - Blanche - ۱۳۹۲/۸/۱۰, عصر ۱۲:۳۴
RE: مد در سينماي كلاسيك - Blanche - ۱۳۹۲/۸/۱۰, عصر ۱۲:۵۱
RE: مد در سينماي كلاسيك - خانم لمپرت - ۱۳۹۲/۸/۱۱, صبح ۰۱:۱۰
RE: مد در سينماي كلاسيك - سروان رنو - ۱۳۹۵/۴/۸, عصر ۱۱:۲۲