[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«برنامه نود»
نویسنده پیام
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #5
RE: «برنامه نود»

(۱۳۹۰/۶/۱۷ صبح ۱۰:۴۳)میثم نوشته شده:  

اسکورپان عزیز! فکر می کنم کمی زیاده از حد احساساتی درباره عادل و فردین صحبت می کنید. من که به شخصه عادل را - با تمام ظعفها و بعضا شیطنتهایش - به فردینی* که شمایل دروغین ارزشهای پوشالی جامعه بیمار ما بود - و هست - ترجیح میدهم. (با عرض معذرت از تمام دوستداران ایشان) و معتقدم اگر برنامه نود و رویکرد فردوسی پور را از منظر عدالتخواهی و گرفتن حق ضعیف و این حرفها تحلیل کنیم راه به خطا رفته ایم ....

میثم عزیز

جالبه که نظراتمون در مورد برنامه نود کلا باهم فرق داره و اتفاقا مواردی رو که شما نقاط ضعف برنامه برشمردید بنده جزو نقاط قوت و از جمله علل موفقیت و محبوبیت برنامه می دونم. ولی خب ... ضمن احترام به نظرات شما مواردی رو مطرح می کنم :

1- موردی رو که مطرح کردید  بنده هم قبول دارم . و البته به نظر من علتش میتونه کم ظرفیتی مربیان و مدیران باشگاههای ما باشه که طاقت شنیدن انتقاد از همکاران خود رو ندارند. امیر حاج رضایی و دکتر صدر و جلال چراغپور و مجید جلالی در زمره بهترین کارشناسان "تئوریک" فوتبال ما هستند و واقعاً مسایلی که در مورد فوتبال مطرح می کنند شنیدنی و آموزنده است ، اما ... متاسفانه به دلیل اینکه اکثر مربیان کشورمون ظرفیت و طاقت شنیدن انتقاد رو ندارند به محض مطرح شدن کوچکترین ایراد و انتقادی از جانب کارشناسان ، سیل تهمتها و دشنامها به سمت این کارشناسان روانه میشه که ... شما خودتون مگه چکار کردین؟!... فلانی که تیمشو برد دسته دو حالا واسه ما کارشناس شده!... فلان کارشناس یه عکس هم با شورت ورزشی نداره حالا اومده از من ایراد میگیره! ... جریان میزگرد "بررسی علل شکست تیم ملی فوتبال" در دوره مربیگری امیر قلعه نوعی که یادتونه؟ یادمه چند سال پیش که روزنامه و مجله کیهان ورزشی میخوندم (و بعد از مدتی به دلیل رویکرد غرض ورزانه و دیدگاههای سیاسی گردانندگانش از خوندنش دست کشیدم) دائما از کارشناسان اون زمان برنامه نود مثل امیر حاج رضایی (که به نظر من یکی از فرهیخته ترین،  فهمیده ترین و "جنتلمن" ترین کارشناسان ایرانی است) ایرادهای بنی اسرائیلی میگرفت و برنامه نود رو می کوبید که چرا کارشناسان! خاک خورده! مثل علی پروین! رو دعوت نمی کنید! (من خودم یکی از طرفداران پرسپولیس و علی پروینم ولی سبک مربیگری و کارشناس بودنش رو قبول ندارم.)

مثالها در این مورد زیاده و مسلما شما میثم بزرگوار که مثل من بیننده پر و پا قرص برنامه نود هستین موارد دیگه ای رو در ذهن داشته باشید که چطور طرفداران یک مربی ، کارشناسی رو به خاطر انتقاد از مربی محبوبشون لجن مال کردند. شاید یکی از دلایلی که امروز برنامه نود کمتر از کارشناس فنی استفاده میکنه همین باشه. مسلما با شما موافقم که بهتره این قسمت دوباره به برنامه اضافه بشه به شرطی که مربیان ما ظرفیتشون رو بالا ببرن.

2- در مورد مقاسه با فردین و بحث عدالتخواهی هم باید خدمتتان عرض کنم که اتفاقا یکی از دلایل محبوبیت عادل فردوسی پور همین موضوع باشه. (در مورد موضوع فردین اینجا چیزی نمی نویسم فقط همینقدر می نویسم که با نظر شما در مورد فردین هم مخالفم . شاید یه روزی بحث "فردین و اثر سینمای فردینی روی ما ایرانیها" رو باز کردم) شما ببینید چند ورزشگاه و سالن ورزشی در سطح کشور بعد از انتقاد برنامه نود نسبت به کم کاری مسئولین ذیربط ، مجبور به اصلاح ضعف های خود شدند. آیا این کار به نظر شما جزو خطاهای برنامه نود بود. این که مردم به خصوص در شهرستانهای محروم و دورافتاده  ، یک برنامه ای رو به عنوان زنجیر انوشیروان عادل خود (جریان همون زنجیر دادخواهی معروف دوران انوشیروان دادگر) بشناسند و مشکلات و درددلهای ورزشی خود رو باهاش مطرح کنند و امید داشته باشند که عادل مشکلشون رو حل کنه به نظر شما برنامه ره به خطا برده است؟!

3- در مورد القای نظرات شخصی فردوسی پور در برنامه ، تا حدی با شما موافقم . عادل هم با همه خصوصیاتش بالاخره یه آدمه با همه ضعفها و قوتهای یه انسان. ممکنه یه نظر اشتباه هم بده . مثل همین جریان برنامه اخیرش که به زور میخواست به مردم بقبولونه که  عمل باشگاه پاس در مورد علی قربانی ، دلال بازی بود. درسته که باشگاه پاس تخلف کرده بود ولی عملش در حیطۀ موضوع برنامه نبود. ولی در این چند سالی که برنامه رو دیدم اکثر نظرات عادل نزدیک به نظر عامه جامعه و درست بود.

4- در مورد باج دادن به مسئولان صدا و سیما باید بگم که حقیقتاً نمی دونم پشت پرده روابط بین مسئولان تلویزیون و فردوسی پور چه خبره؟ شاید همونطوری باشه که شما نوشتید ، شاید هم نباشه. اما نباید از یاد برد که بالاخره عادل کارمند همین تلویزیونه و مجبور به رعایت قوانین (حتی اگه ما این قوانین رو قبول نداشته باشیم) و سیاستهای تلویزیونه. ولی اون طور که شواهد نشون میدن تا به امروز مدیران در چند جا ازش حمایت خوبی کردند ؛ حالا علتش هر چی باشه مهم نیست ؛ مهم اینه که حمایتی که از عادل میشه از هیچ مجری دیگه ای نمیشه (جریان فرزاد حسنی رو که یادتونه)

5- اما در مورد اشکال پنجم که مطرح کردین. باید بگم که اتفاقا برنامه دادکان یکی از موفقترین برنامه های نود بود. قبول دارم که دادکان مدیر کاملی نبود و خود من در دوران مدیریتش خیلی ازش انتقاد داشتم . (مثل حمایت بی قید و شرط و افراطیش از برانکو ، برخورد بد با خبرنگاران و منتقدین ، بی نظمی در اجرای لیگ) اما نحوه برکناریش که کاملا سیاسی و بدستور مقامات بالای سیاسی کشور و بدون توجه به قوانین فیفا انجام شد موجب محبوبیتش شد. باید اذعان کرد که متاسفانه دخالت مقامات سیاسی در امر ورزش –بویژه فوتبال- در چند سال اخیر به بالاترین حد خودش رسیده و رئیس فعلی فدراسیون فوتبال عملاً هیچکاره است. دخالت در عزل و نصب مربیان تیم ملی، دخالت در شیوه صعود و سقوط تیمها ، نگه داشتن غیر قانونی تیمهای سقوط کرده از جمله مواردیه که در چند سال اخیر به شدت رواج پیدا کرده و این امر موجب بهم ریختن وضعیت فوتبال شده . در همین برنامه اخیر که نشان داد فساد مالی و دلال بازی در فوتبال ما تار بزرگی تنیده و داره همه رو به کام خودش میکشه ، وجدانا فکر می کنید چرا مسئولین کاری نمی کنند ؟ غیر از اینه که میترسند در صورت پیگیری موضوع پای کسایی به وسط کشیده بشه که نباید بشه؟! این افراد کی هستند که دارند خون جوانان این مملکت رو می مکند؟ مسلما من و شما که نیستیم؟ باید کسایی باشند که دارای نفوذ و رانت سیاسی و اقتصادی هستند.شما ایتالیا و ترکیه رو ببینید! به محض این که متوجه شدند تو فو.تبالشون فساد مالی وجود داره دست به اقدام شدید زدند و با فدا کردن باشگاههای مشهور اما متخلف خود ، ریشه فساد رو قطع کردند. اما تو کشور ما به دلیل یکسری از مصالح! این کار انجام نمیشه.  حالا عادل بد کاری کرده که داره دستشونو رو میکنه؟ مسلما عادل سعی میکنه برنامه شو تا حد امکان از سیاست دور نگه داره  ، ولی این سیاسته که دست از سر فوتبال برنمیداره و دائما تو کار فوتبال و فوتبالیها دخالت میکنه.

در پایان باید بگم که برنامه نود در بین اینهمه برنامه بی بو و بی خاصیت ورزشی (مثل ورزش و مردم) که فقط بلدند از مسئولین تعریف و به به و چه چه کنند روزنه امیدیه برای مردم خسته و دلزده از فوتبال سیاسی. حالا این روزنه از نظر شما ممکنه یه سوفاف (به قول گل آقا "ره") باشه ولی از نظر من دریچه ای به سوی امید.

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۰/۶/۱۷ عصر ۰۳:۱۱
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : میثم, دن ویتو کورلئونه, رزا, منصور, بانو, بهزاد ستوده, ژان والژان, حمید هامون, soheil, الیشا, علی بی غم, دلشدگان, فورست, Classic, نایب تیمور خان, باربوسا
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
«برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۶, عصر ۰۶:۰۷
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۶/۱۶, عصر ۰۸:۰۴
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۷, صبح ۱۰:۴۳
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۶/۱۷ عصر ۰۳:۱۱
RE: «برنامه نود» - منصور - ۱۳۹۰/۶/۱۷, صبح ۱۱:۴۲
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۱۷, عصر ۰۴:۰۴
RE: «برنامه نود» - منصور - ۱۳۹۰/۶/۲۰, صبح ۱۱:۵۱
RE: «برنامه نود» - میثم - ۱۳۹۰/۶/۲۲, عصر ۰۵:۵۴
RE: «برنامه نود» - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۷/۱۹, صبح ۰۵:۳۸
RE: «برنامه نود» - سناتور - ۱۳۹۰/۷/۱۹, عصر ۱۲:۰۸