[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایستگاه زمان - بررسی مطبوعات پیشکسوت
نویسنده پیام
اسکورپان شیردل آفلاین
ناظر انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۱۱
اعتبار: 50

تشکرها : 5286
( 6629 تشکر در 287 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: ایستگاه زمان - بررسی مطبوعات پیشکسوت

(۱۳۹۰/۴/۳۱ عصر ۰۱:۰۷)منصور نوشته شده:  

ماجرای بهروز و پوری بازتاب گسترده ای در مطبوعات داشت و به نوعی یادآور رابطه نافرجام آلن دلون و رومی اشنایدر بود

بدون هیچ قضاوتی مطالبی را که در یکی از همین جراید در آن زمان چاپ شده بود باهم مرور می کنیم:

قصه عشق یک زوج

... بهروز وثوقی و پوری بنایی به هنگام فیلمبرداری اولین صحنه های فیلم خداحافظ تهران باهم آشنا شدند و بر اساس گفته های بعدی آنها ، این آشنایی سبب "عشق" فیمابین آنها نبود ، باصطلاح از آن تیپ عشق های افلاطونی که در یک نگاه جرقه "عشق" می زند ... هردو گوشه گیر بودند و انزواجو ... ولی چرا؟

پوری بنایی در ازدواج قبلی اش با شکست روبرو شده بود و از نظر عاطفی به نقطه اتکایی نیاز داشت ، نقطه اتکاء احساسی که فقدان محبت را در وجودش لبریز سازد.

و بهروز از آشنائیهای خود با دختران ، انتظار بیشتری از یک احساس معمولی داشت. دخترهای معمولی او را قانع نمی کردند. او به زنی می اندیشید که علاوه بر زیبایی ، خصوصیات دلپذیر ذاتی نیز داشته باشد و عدم توفیق در یافتن چنین زنی از او روحیه ای ناآرام و مضطرب پدید آورد و ایندو که می توانستند مکمل خود از نظر عاطفی و روحی باشند ، در برخوردهای بعدی بتدریج بیکدیگر نزدیکتر شدند و زمانی رسید که بقول دون ژوان پیر ، احتیاج دیدارهای بعدی و یا دیدارهای متمادی را احساس کردند و این مرحلۀ اولیۀ "عشق" فیمابینشان بود.

هردو هیجان داشتند و پوری بنائی بیشتر و بهمین جهت خیلی زود عشق فیمابینشان به جراید کشید و جار و جنجال هائی در این حدود و زمینه.

و بعد هر زمان خبر ازدواج آنها بنوعی و بطریقی مطرح شد ؛ چه از طریق آشنایان و چه از جانب مطبوعات  و البته پاسخهای اضطراری و حتی المقدور برگزار کننده ...

ولی این عشق بنا به آنچه دون ژوان پیر فرانسوی گفته بود بر حسب میزان "احتیاج" تا آن حدود نبود که به ازدواج بیانجامد و یا لااقل از جانب بهروز این احتیاج شدت نداشت . ولی به دوستی و عشق خود به پوری احترام گذارده و در همه جا با ستایش از آن یاد کرده بود. ولی هیچگاه به ازدواج خود با پوری اشاره نداده است و در این شرایط برخی از راه دوستی به هریک توصیه هایی کرده و دستۀ دیگری حتی وضع موجود آنها را تشریح کردند . منجمله یک دختر خانم درباره شرایط دوستی و عشق پوری و بهروز چنین نوشت :

" خیلیها هستند که از ازدواج وحشت دارند و در حالیکه به استقلال عشق می ورزند به موجود دیگری نیز احساس دلبستگی می کنند و از دیدن او ، از وقت گذراندن با او لذت می برند . دوست دارند که زندگی مشترکی با عشق خود داشته باشند ، در عین حال نمی خواهند استقلال خود را از دست بدهند ، چون در واقع نمی توانند یک نفر را برای همیشه تحمل کنند . به کرات دیده ام که این مرحله تفکر را آدمهائی دارند که سنی قریب "سی" داشته باشند و باصطلاح خود را شناخته باشند و میدانند که در جستجوی چه چیزی هستند . حقیقتش با آنچه که از روابط فیمابین بهروز و پوری می خوانم که البته هردو از هنرمندان مورد علاقۀ من هستند ، من علاقۀ پوری را به ازدواج و علاقۀ بهروز را به تجرد بیشتر می یابم . البته این چیزی نیست که بشود گفت کشف شده است ؛ چون همه آنها که در احوال این زوج توجه دارند این مسئله را دریافته اند و در این مورد هیچیک را محکوم نمی کنیم . ولی بدیهی است که اوضاع و احوال دو هنرمند بخصوص اینکه علاقمندانی هم داشته باشند و آنهم البته زیاد ، نمی تواند برای آنها بی تفاوت باشد و مسلما این ناراحت کننده نیز هست ولی واقعا چه می شود کرد؟..."

مسلما این طرفدار پوری و بهروز هنوز پاسخ قطعی برای خود نگرفته ، حتی با توجه به شایعات اخیر سرگردان هم شده است که سرانجام چه خواهد شد. چون نمی تواند بپذیرد که بهروز چنین ساده از پوری جدا شود . این را هرکسی که کمی به روحیه بهروز آشنا باشد میداند که محال است بهروز روابطی با ستارۀ دیگری برقرار کرده باشد و به خاطر این روابط تازه بخواهد از پوری جدا شود ؛ چه طی این سالها فرصت های بهتر و شایسته تر داشته ولی عملا سعی کرده است که در هر حال خود را از جنجال بدور بدارد و این قطعاً جز اسکاندال هائی از نوع مطبوعاتی نیست و بهروز صمیمانه در این مورد تاکنون سعی کرده است توضیح بدهد.

بهروز در این مورد می گوید :

" شایعات را کاریش نمی شود کرد ، نه میتوان به مقابله اش رفت و نه روی سازگاری نشان داد . ولی صرفنظر از این شایعات که بر اساس مقادیری شنیدنی ها که آنهم بر بنای مبهم و نااستواری پدید آمده ، آنهائیکه مرا می شناسند بدرستی میدانند که من دارای چگونه روحیه ای هستم . حتی المقدور به هنگام فیلمبرداری سعی ام اینست زمانی بین جمع حاضر باشم که کار دارم وگرنه در اکثر موارد یا به مطالعه و یا به استراحت می پردازم و به گواهی سالهای متمادی فعالیتم ، تاکنون هیچگونه جنجالی از نوع اسکاندال های عشقی و غیره نداشته ام و روحاً نیز موافقش نیستم .  پس آنچه که بر زمینه دوستی و عشق فیمابین من و پوری فعلا کوک شده واقعیت ندارد . من پوری را دوست دارم ولی بر خلاف خیلی ها معتقد نیستم که ثبوت این دوستی بایستی با ازدواج همراه شود . من می توانم پوری را دوست داشته باشم ؛ یک دوستی بی شائبه و هرگونه خبری غیر از این مسلماً دروغ خواهد بود."

معهذا بهروز آمادگی خود را جهت ازدواج با پوری اعلام داشته ولی شرطی قائل شده است در این حد که پوری بعد از ازدواج با او سینما را ترک گوید.

ولی پوری این شرط بهروز را به دلائلی قبول نکرده است و بهروز نیز به جهت خصوصیات ذاتی خود ، در غیر اینصورت ترجیح می دهد همچنان یک دوست نزدیک برای پوری باقی بماند و پوری نیز از این وضع چندان ناراضی نیست و این را به دفعات گفته است. معهذا شایعه سازان هر چند زمان ، با ایجاد جنجال در اطراف ایندو ، می خواهند آنها را از یکدیگر جدا کنند . حال چرا؟ این سوالی است که بهروز و پوری هم برایش پاسخی قانع کننده نیافته اند.

فیلم و هنر شماره 300 – 12 شهریور ماه 1349

طریقت سامورایی استوار بر مرگ است. آن‌گاه که باید بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنی، بی‌درنگ مرگ را برگزین. دشوار نیست؛ مصمم باش و پیش رو. آن هنگام که تحت فشار انتخاب زندگی یا مرگ قرار گرفته‌ای، لزومی هم ندارد به هدف خود برسی {گوست داگ؛سلوک سامورایی}
۱۳۹۰/۴/۳۱ عصر ۱۰:۲۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سم اسپید, سروان رنو, ژان والژان, دزیره, محمد, بانو, Classic, california, نیومن, راتسو ریــزو, دلشدگان, پاشنه طلا, سناتور, پرشیا, برو بیکر, BATMAN, خانم لمپرت, حمید هامون
ارسال پاسخ 

پیام در این موضوع
RE: ایستگاه زمان - بررسی مطبوعات پیشکسوت - اسکورپان شیردل - ۱۳۹۰/۴/۳۱ عصر ۱۰:۲۶