[-]
جعبه پيام
» <مراد بیگ> دوست من جناب بتمن و البته که تماشای دوباره ی این فیلم در این روزهای بخصوص بنا به فرموده ی دوستمان جناب رابرت تاچه اندازه تأمل برانگیزتره .
» <باربوسا> درود ژنرال
» <آدمیرال گلوبال> سلام به همه
» <BATMAN> چه جالب! چند ماه پیش با جناب مراد بیگ درباره این فیلم بحث کردیم، در یاهو
» <رابرت> 1987 در "معرفی فیلمهای کمتر شناخته شده" http://cafeclassic5.ir/thread-1079-post-...l#pid43722
» <BATMAN> سلام به رهگذر بی نشان و سایر دوستان / خیلی مچکر کنتس عزیز
» <rahgozar_bineshan> سلام و درود بر همه یاران قدیم و جدید
» <کنتس پابرهنه> بتمن جان خوش برگشتی 3>
» <رابرت> "کمیسر متهم می‌کند" در خاطرات سودا زده من http://cafeclassic5.ir/thread-1150-post-...l#pid43710
» <کاپیتان اسکای> زنی که بعد از مرگ‌، نامش را بر روی یک گونه از گل لاله گذاشتند. https://www.1pezeshk.com/archives/2014/0...raphy.html
Refresh پيام :


ارسال پاسخ 
 
رتبه موضوع
  • 1 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سانسورهای اشک آور !
نویسنده پیام
لوک مک گرگور آفلاین
جوینده َطلا
***

ارسال ها: 183
تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۶/۶/۳۱
اعتبار: 20


تشکرها : 767
( 1218 تشکر در 180 ارسال )
شماره ارسال: #4
RE: سانسورهای اشک آور !

حتما همه شما دوستان با سریال استرالیایی All Saints و یا همان پرستاران آشنایی دارید. سریالی که بیش از ده سال میهمان خانواده های ایرانی بود. اما میهمانی پر از سانسورهای ناشیانه که با نابود کردن خط روایی اش به جای آموزش و یا سرگرمی، سردرگمی را به بینندگان هدیه می داد!! سریالی با یک مشت داستان هایی که شروع داشتند اما به انتها نمی رسیدند!! در این پست قرار است به یکی از همین سانسور ها اشاره کنم که تأثیر کاملا وارونه‌ای روی بیننده داشت.

در یکی از قسمت های فصل اول ماشینی به منزل جرارد، یکی از جوانترین پرستاران سریال (با بازی بن تری) نزدیک می شود و عده‌ای در حالی که زن جوان معتادی به نام انجی را از ماشین بیرون می اندازند به او می گویند که پیش دوست پرستارش برود. جرارد که تازه از خانه اش بیرون آمده انجی را که بی حال بر زمین افتاده می بیند و به سمتش می شتابد. در اینجا یکباره قسمت قطع می شود و در قسمت بعد متوجه می شویم که انجی در گذشته و جرارد احساس می کند که از او ایدز گرفته است!!!

اولین فکری که با این سانسور ها به بیننده منتقل می شود این است که انجی دوست دختر معتاد جرارد و یا شاید هم فاحشه ای بوده که جرارد با او رابطه داشته است. خلاصه جرارد درگیر گرفتن نتایج آزمایشات ایدزش از طریق یک خانم دکتر جوان بود اما بعد از مدتی این موضوع بدون نتیجه کاملا به دست فراموشی سپرده می شود و ما تنها می بینم که جرارد و ان‌ خانم دکتر عاشق هم شده اند!!! و البته باز هم چندان معلوم نیست چرا عشقشان به سرانجام نمی رسد. اگر چه کلاً دکتر سامانتا پس از دست دادن مادرش این بیمارستان را ترک می کند.

سالها پس از پخش نخست آن، با گسترده شدن اینترنت‌، به سادگی و تنها با مراجعه به سایت آی ام دی بی می شد دریافت که انجی اصلا دوست دخترش نبوده بلکه بیمارش بوده است و جرارد به خاطر کمک های اولیه ای که قبل از مرگ به او داده فکر کرده که ممکن است درگیر ویروس اچ آی وی شده باشد. در حالی که سانسور ها دقیقا اندیشه ای را به بیننده منتقل می کرد که خط قرمز خود صدا و سیماست!! در دوبله فارسی حتی به خودشان زحمت ندادند که در میان گفتگو های بین کاراکترها موضوع را روشن کنند.


من به شانس اعتقاد ندارم. به خودم اعتقاد دارم!
۱۴۰۱/۱/۷ صبح ۱۱:۵۰
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : مموله, شارینگهام, سروان رنو, رابرت, rahgozar_bineshan, مارک واتنی, مراد بیگ, کلانتر چانس
ارسال پاسخ 


پیام در این موضوع
سانسورهای اشک آور ! - جیمز باند - ۱۳۹۵/۳/۲۲, عصر ۰۱:۳۲
RE: سانسورهای اشک آور ! - جیمز باند - ۱۳۹۵/۴/۳, عصر ۰۲:۰۹