[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 11 رای - 4.18 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین فیلم کلاسیک که دیدم ...
نویسنده پیام
Kathy Day آفلاین
کتی از خانواده دی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۹/۱۳
اعتبار: 28

تشکرها : 2266
( 885 تشکر در 78 ارسال )
شماره ارسال: #181
RE: آخرین فیلمی که دیدم ...

پلتفرم ، یکی از آثار پر سر و صدای سینمای جهان در سال 2019 بود که اخیرا مسعود فراستی در برنامه دورهمی به شدت آن را کوبید و به سختی جلوی خودش را گرفت تا حرف ناپسندی در موردش به زبان نیاورد!... بهرحال برای امثال من که قبلا این فیلم را دیده بودیم چنین واکنش تندی تعجب آور نبود، تصمیم هم نداشتم درباره اش بنویسم ولی با توجه به بحثی که پیش آمد گفتم بد نیست نظر شخصی ام را هر چند بصورت خلاصه به اشتراک بگذارم. در یک کلام باید خدمتتان عرض کنم: صحنه هایی دارد که مزاج بیننده را دگرگون میکند، خصوصا با آن میز غذای چندش آورش. با پیام انسانی و فلسفی اش هم کاری ندارم، چرا که در تاریخ سینمای جهان از این نوع فیلمها بسیار ساخته شده و میشوند، احساسی هم که بعد از اتمام فیلم داشتم پوچی و ناامیدی بود و تنها چند دیالوگ نظرم را جلب کرد که در پایان مطالبم درج میکنم .

مرد بزرگی که سوار بر گناهه فقط ميتونه يه گناهکار بزرگ باشه...

............................................................................

مرد ثروتمندی که سخاوتمند نيست، يه گدای بدبخته ، چرا که انسان ثروتمند با داشتن ثروت نميتونه شاد باشه بلکه تنها خرج کردن ثروت ميتونه شادش کنه ولی نه با خرج کردن از روی هوس بلکه با عقل و دانايی...

تحلیل و رمزگشایی فیلم The Platform (پلتفرم)

! These Are the Days ‍
عاشق این خانواده خوشحال، دوست داشتنی و صمیمی
http://s13.picofile.com/file/8400391692/lf.jpg
۱۳۹۹/۳/۴ صبح ۰۶:۰۶
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : ماهی گیر, مورچه سیاه, پیرمرد, پروفسور, Classic, سروان رنو, مراد بیگ, کنتس پابرهنه, مارک واتنی, لوک مک گرگور, زرد ابری, پرنسس آنا, نورما دزموند, آدمیرال گلوبال, مموله, rahgozar_bineshan, باربوسا, کلانتر چانس
ماتیلدا آفلاین
یار غار
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۸/۶/۲۷
اعتبار: 3

تشکرها : 34
( 73 تشکر در 11 ارسال )
شماره ارسال: #182
RE: آخرین فیلم کلاسیک که دیدم ...

فیلم Cria cuervos

ژانر: درام

مدت زمان فیلم: 110 دقیقه

کارگردان: Carlos Saura

بازیگران: Geraldine Chaplin, Mónica Randall, Florinda Chico 

خلاصه داستان:

در مادرید، سه خواهر پس از مرگِ مادر و پدرشان توسطِ عمه ی سخت گیرِشان همراه با مادربزرگِ لال و فلجشان بزرگ می شوند. یکی از این سه خواهر به اسمِ آنا، دختری افسرده و غمگین می باشد که پس از مشاهده ی مرگِ دردناکِ مادرش و همچنین مرگِ پدرش مدام در موردِ مرگ صحبت می کند...

[تصویر: d4pd_bbbbbbb.jpg]

نقد فیلم : http://raremoviessubtitle.blogfa.com/post/22

زندگی چیزی نیست جز روایت دویدن های مداوم و شادی های کوتاه و غم های عمیق و البته مرگ
۱۳۹۹/۴/۷ عصر ۱۲:۳۲
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Kathy Day, سروان رنو, پرنسس آنا, لوک مک گرگور, زرد ابری, آلبرت کمپیون, مموله, rahgozar_bineshan, باربوسا
نورما دزموند آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۷/۳/۳
اعتبار: 12

تشکرها : 104
( 454 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #183

نفرتیتی ملکه نیل 1961

ظهور و سقوط زنی که سرانجام به ملکه نفرتیتی مشهور شد.

بازیگران :

جین کرین

ادموند پاردوم

وینست پرایس

و...

شما نورما دزموند هستید بازیگر فیلم های صامت شما خیلی بزرگ بودید
دزموند : هنوز هم بزرگ هستم این فیلمها هستن که کوچیک شدن
۱۳۹۹/۵/۵ عصر ۱۰:۰۶
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, مارک واتنی, سروان رنو, Classic, Kathy Day, بانو الیزا, زرد ابری, پرنسس آنا, کاپیتان اسکای, شارینگهام, پطرکبیر, مموله, rahgozar_bineshan, باربوسا
نورما دزموند آفلاین
مشتری کافه
*

( 454 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #184

فیلم کلید - the key 1958

قبل از تماشای فیلم انتظار داشتم خیلی بهتر از اون چیزی باشه که دیدم شاید بدلیل اینکه دو تا از بازیگر های مورد علاقم توش بودن ویلیام هولدن جذاب و سوفیا لورن زیبا

اما ریتم فیلم به شدت کند بود و برای من ازار دهنده 

اما داستان خوبی داشت که بازم نتونسته بود به کلیت فیلم کمی بکنه 

۱۳۹۹/۶/۲۱ عصر ۰۳:۴۰
تشکر شده توسط : سروان رنو, زرد ابری, مارک واتنی, Classic, Savezva, کاپیتان اسکای, Kathy Day, مموله, rahgozar_bineshan, باربوسا
مسیو هالوت آفلاین
Mr. Hulot
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۹/۶/۷
اعتبار: 1

تشکرها : 126
( 84 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #185

نمیخوام خدای نکرده کلاس بزارم و از این جور حرفها... اما فیلم کم نگاه میکنم، اگه بخوام نگاه کنم حتماً باید کلاسیک باشه!
آخرین فیلم کلاسیک که دیدم " the pink panther 1963 " بود، البته قبلاً هم دیده بودم ولی نه با این کیفیت...!
درباره نقد و تحلیل فیلم هم باید عرض کنم که :
همونطور که میدونید سری فیلمهای پلنگ صورتی به کارگردانی blake edwards شاهکاره که اولین سری این مجموعه سال 1963 شروع شد.
درباره بازیگران این فیلم هم میشه از capucine ، niven ، cardinale و همچنین بازیگری که با این فیلم به شهرت رسید peter sellers، نام برد.
فیلم رنگی با نگاتیو 35 و صدای مونو ضبط شده که حدود 115 دقیقه هست.
و اما چیزی که باعث جذابیت بیشتر این فیلم شد دوبله نقش بازرس ژاک کلوزو با صدای منوچهر زمانی است. که مثل همیشه خلاقیت به خرج داده و باعث خنده بیننده میشه!

ای کاش میشد برگردیم به دوران بچگی، حتی واسه یک روز...
۱۳۹۹/۹/۳۰ عصر ۰۵:۰۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, مارک واتنی, rahgozar_bineshan, شارینگهام, زرد ابری, مموله, باربوسا
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۸/۱/۲۶
اعتبار: 84

تشکرها : 11432
( 18965 تشکر در 1592 ارسال )
شماره ارسال: #186

فیلم Mank 2020 دیوید فینیچر را دیدم .:!z564b

فیلم خوبی است . حس و حال دهه 40 میلادی را خیلی خوب منتقل می کند.

روابط بین آدم ها در هالیوود آن زمان , مشکلات , تفریحات , دغدغه های رئیسان استودیوها , بازیگران , چالش های نویسنده ها و حتی خانواده های هنرمندان و ...

دیوید فینیچر این فیلم را عمدا سیاه و سفید ساخته و داستانش را بر اساس زندگی اروین منکویتس , نویسنده همشهری کین بنا کرده. یک فیلمنامه نویس قهار , الکلی و بی پروا .  روابط اش با لوئیس ب. مه یر (مدیر MGM ) , ماریون دیویس , اورسن ولز , دیوید سلزنیک و بقیه بزرگان هالیوود آن زمان جالب و تماشایی است.

اگر می خواهید تجربه یک فیلم خوب درباره دهه طلایی 30 و 40   هالیوود را ببینید فیلم Mank از شبکه نتفلیکس یک انتخاب درست است.

نسخه دوبله در آپارات:

رویاهای ما زندگی واقعی ما هستند .
۱۳۹۹/۱۰/۱۹ صبح ۰۹:۴۳
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : oceanic, ماهی گیر, مراد بیگ, مارک واتنی, آلبرت کمپیون, کنتس پابرهنه, لوک مک گرگور, Kathy Day, pari persona, Classic, پطرکبیر, رابرت جوردن, بانو الیزا, پروفسور, rahgozar_bineshan, شارینگهام, کاپیتان اسکای, اسکارلت اُهارا, زرد ابری, پرنسس آنا, مورفیوس, ایو هرینگتون, Savezva, مموله, باربوسا, کلانتر چانس
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #187

بعد از مدت ها رژیم , دیشب یک فیلم کلاسیک دیدم !

داخل یکی از صفحه های اینستاگرام یک کلیپ از فیلم در راه خطر IN HARM'S WAY  جان وین گذاشته بودند که من وسوسه شدن فیلم رو دانلود کنم و ببینم.

برای دانلود فیلم از همان کانال کافه سینما که چندی پیشدر کافه بهش اشاره شده بود استفاده کردم . گرچه دانلود 1.4 گیگ فیلم از تلگرام با فیلترشکن خیلی سخت و وقت گیر هست ( راستی کسی راهی برای دانلود سریعتر از تلگرام سراغ داره ؟ )

فیلم بدی نبود؛ اکشن جنگی - درام . داستان مربوط به تهاجم ژاپن به پرل هاربر در جنگ جهانی دوم است.

سایهِ جان وین حتی بر کرک داگلاس سایه افکنده و هیبت اش کاملا مناسب نقش اش ( فرمانده ناو جنگی ) است .فیلم دوبله خوبی داشت اما در خیلی از سکانس ها ( مخصوصا معاشقه ها ) صدای دوبله تبدیل به اصلی می شود.

بهترین نقطه قوت فیلم - به نظر من - رابطه جالب ناخدا راکوِل ( جان وین )  با  پرستار زن  مگی  ( پاتریشیا نیل ) است. بازی خوب این زن قابل توجه است.

کارگردان: اتو پرمینجر - محصول 1365 پارامونت - سیاه سفید.

هنری فوندا و دانا اندروز هم در فیلم نقش های فرعی  دارند.

۱۴۰۰/۶/۱۲ صبح ۱۱:۱۴
تشکر شده توسط : شارینگهام, Kathy Day, مارک واتنی, کاپیتان اسکای, کنتس پابرهنه, Classic, oceanic, مراد بیگ, اسکارلت اُهارا, نورما دزموند, مموله, rahgozar_bineshan, باربوسا, کلانتر چانس
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #188
(( فیلمی از همکاران کاپیتان اسکای ! ))

بعد از مدت ها چون بوی جنگ به مشام می رسید هوس دیدن یک فیلم کلاسیک جنگی کردم !

فیلم سد شکنان The Dam Busters 1955 که یکبار  25 سال پیش از تلویزیون دیده بودم را دوباره دیدم. eeiikk

تماشای دوباره یک فیلم , بعد از دهها سال , تجربه ی خوشایندی است.

همان موقع از فیلم خوشم آمد چون صرفا جنگی نبود و چاشنی های علمی داشت ؛ تلاش گروهی از دانشمندان و خلبانان انگلیس برای ضربه زدن به سدهای حیاتی آلمان نازی در جنگ جهانی دوم .

فیلمی جذاب با دوبله عالی . از همان فیلم های کلاسیکی که ادعایی ندارند اما از صد تا فیلم دهان پرکن امروزی زیباترند.

رابطه قهرمان فیلم با سگ اش بلاکی از نمادهای زیبای داستان است.

فیلم بدون اینکه به ورطه شعار بیفتد دارای یک پیام در پایان است.

لینک نسخه دوبله تلوبیون

پی نوشت:

در نسخه ای که از تلویزیون دیده بودم یادم است که در متن دوبله آخر فیلم گفته میشد که هیتلر دستور داد با به کار گیری اسرای جنگی سدهای تخریب شده ظرف یکماه ساخته شود اما در نسخه تلوبیون و دیگر نسخه ها اصلا چنین چیزی نبود ! کسی از دوستان از این موضوع اطلاعی دارد ؟

۱۴۰۰/۷/۲۸ صبح ۱۱:۴۵
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Emiliano, Classic, کاپیتان اسکای, مورفیوس, شارینگهام, oceanic, آدمیرال گلوبال, رابرت, نورما دزموند, مموله, مراد بیگ, rahgozar_bineshan, pari persona, باربوسا, کلانتر چانس
رابرت آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۰/۶/۲۰
اعتبار: 26

تشکرها : 1265
( 1522 تشکر در 113 ارسال )
شماره ارسال: #189
RE: (( فیلمی از همکاران کاپیتان اسکای ! ))

(۱۴۰۰/۷/۲۸ صبح ۱۱:۴۵)سروان رنو نوشته شده:  

در نسخه ای که از تلویزیون دیده بودم یادم است که در متن دوبله آخر فیلم گفته میشد که هیتلر دستور داد با به کار گیری اسرای جنگی سدهای تخریب شده ظرف یکماه ساخته شود اما در نسخه تلوبیون و دیگر نسخه ها اصلا چنین چیزی نبود ! کسی از دوستان از این موضوع اطلاعی دارد ؟

سلام و ارادت،

تفاوت نسخه های پخش شده در سالیان پیش با نسخه های فعلی در شبکه های مختلف تلویزیون، دلایل مضحک و تأسف باری دارد که ان اشاء الله در یکی از پست های تایپیک خاطرات سودازده من با ذکر مصداق بیان خواهم کرد...

يا رادَّ ما قَدْ فات... (ای برگرداننده آنچه از دست رفته است...)
۱۴۰۰/۷/۲۹ عصر ۱۱:۵۶
تشکر شده توسط : سروان رنو, مارک واتنی, مموله, آدمیرال گلوبال, نورما دزموند, شارینگهام, EDWIN, باربوسا, کلانتر چانس
نورما دزموند آفلاین
مشتری کافه
*

( 454 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #190

Romeo and Juliet 1936 _ رومئو و ژولیت 

به نظرم این بهترین نسخه سینمایی از نمایشنامه شکسپیر بود نسبت به سال تولیدش و همچین بازی قوی بازیگرانش 

فقط داستان بر باد رفته سر این فیلم هم تکرار شده بود و باز هم لسلی هواردی که نه به این میخورد که اسکارلت اوهارو پر طرفدار و زیبا عاشقش بشه و نه اینکه ژولیت عاشق اون باشه حتی با بازی خوبی که ارائه کرد قابل هضم نبود به عنوان یک زن برام ، این نقش بیشتر به رابرت تیلور جذاب میخورد 

اما نقش ژولیت رو خانم نورما شیرر بازی میکرد که کاملا به اون صورت زیبا و معصومانه ش میخورد 

پیشنهاد میکنم حتما تماشا کنید

۱۴۰۰/۸/۵ عصر ۰۶:۲۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, آلبرت کمپیون, سروان رنو, رابرت, شارینگهام, کاپیتان اسکای, Classic, مراد بیگ, کنتس پابرهنه, مورفیوس, مموله, باربوسا, کلانتر چانس
نورما دزموند آفلاین
مشتری کافه
*

( 454 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #191

آخرین باری که پاریس را دیدم 1954 

یک درام دل انگیز و بسیار زیبا 

یکی از بهترین فیلم ها از فیلمهای الیزابت تیلور در دهه 50 در این فیلم الیزابت تیلور در اوج زیبایی و جوانی خودش قرار داشت 

خلاصه داستان : چارلز به پاریس برمیگردد تا خاطرات زندگی که پس از آزادی در آنجا داشته به یاد بیاورد ازدواج با هلن ( الیزابت تیلور ) تا از دست دادن او ...

این فیلم از کپی رایت از سال ۱۹۷۲ خارج شده و نسخه کامل در ویکیپدیا آپلود شده و قابل تماشا هست 

۱۴۰۰/۸/۲۸ عصر ۰۶:۰۱
تشکر شده توسط : آلبرت کمپیون, مارک واتنی, Emiliano, Classic, سروان رنو, مراد بیگ, EDWIN, سناتور, مورفیوس, کاپیتان اسکای, مموله, باربوسا, کلانتر چانس, کنتس پابرهنه
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #192
Video Mr. Smith goes to Washington 1939

فیلم آقای اسمیت به واشنگتن می رود را بعد از 10 سال دوباره دیدم.

:ccco

ای وای از این شاهکار زیبا و شخصیت پردازی کم نظیرش .

ای امان از دوبله شاهکارش ( نسخه دوم با صدای اقای مظفری به جای جیمز استیوارت )

ای بیداد از بازی کلود رینز و شخصیت سناتور پین ( شوالیه نقره ای )

ای فغان از بازی جین آرتور , این بازیگر زن کمتر قدر دیده.:heart:

و در آخر ای لعنت بر فرانک کاپرا که بعد از 80 سال فیلمش هنوز دیوانه می کند :D

پی نوشت : نسخه دوبله کامل را می توانید از کانال تلگرام ستاره آبی ( رازمیک ) بگیرید .

فیلم اقای اسمیت به واشنگتن می رود

۱۴۰۰/۱۱/۹ عصر ۰۲:۲۳
تشکر شده توسط : باربوسا, مراد بیگ, مارک واتنی, مورچه سیاه, کنتس پابرهنه, شارینگهام, kramer, رابرت, Classic, کاپیتان اسکای, مورفیوس, rahgozar_bineshan, oceanic, ایو هرینگتون, مموله, pari persona, کلانتر چانس
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #193

فیلم اوج التهاب white heat 1949 را بعد از مدت ها این بار با کیفیت بهتر دیدم.

همانطور که می دانید شخصیت های  گانگستر  را در فیلم های کلاسیک معمولا سه بازیگر معروف بازی می کنند: جیمز کاگنی , ادوارد جی رابینسون , و همفری بوگارت !

خب در موقعیت منفی من طرفدار جیمز کاگنی ام . این بشر انگار خلاف کار به دنیا آمده است ! صورت اش حالت بچه گانه دارد و جاهایی حس همذات پنداری را تحریک می کند اما این حس دیری نمی پاید که با شرارت توامان می شود.

اوج التهاب به کارگردانی رائول والش , یکی از بهترین فیلم های جیمز کاگنی است که بار روانشناسانه هم دارد و می تواند در مدارس جرم شناسی و پیشگیری از جرم تدریس شود ! شخصیت کودی و روابط خاص اش با مادر , نامزد و همدستانش جالب و تامل برانگیز است.

شاید برای نام فیلم عبارت بهتری را دوستان زبان شناس پیشنهاد دهند چون دیدم که چند روایت مانند اوج قدرت , اوج التهاب و ... نوشته شده. البته عبارت Heat به تنهایی  مخمصه هم ترجمه شده که فیلمی معروف با بازی رابرت دنیرو و آل پاچینو است.

https://www.aparat.com/v/dp0qY

فیلم اوج التهاب جیمز کاگنی

۱۴۰۰/۱۱/۱۶ عصر ۱۱:۱۴
تشکر شده توسط : لوک مک گرگور, باربوسا, مراد بیگ, Emiliano, Classic, مارک واتنی, شارینگهام, رابرت, مورچه سیاه, کنتس پابرهنه, مورفیوس, مموله, آدمیرال گلوبال, pari persona
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #194

فیلم آتش پاره ball of fire 1941 را دیدم . eeiikk

یک فیلم کلاسیک سبک و مفرح به کارگردانی هاوارد هاکس و بازی گری کوپر و باربارا استانویک .

حضرت بیلی وایلدر  در نوشتن فیلمنامه همکاری کرده و همین باعث خلق برخی صحنه های طنز فیلم از گونه وایلدری شده است. همچنین دوبله عالی ای از فیلم در اینترنت قابل دسترسی است.

داستان با ورود یک زن وسوسه گر به یک موسسه علمی-پژوهشی آغاز می شود . در این موسسه چند دانشمند پیر پاتال مشغول تحقیق و گردآوری یک  دایره المعارف زبان هستند. بازی و لباس های خیره کننده باربارا استانویک که کار طراح لباس مشهور ادیت هد است هوش از سر این پروفسورها می پراند و همه را سر به هوا می کند !

گرچه گری کوپر در اینجا کمی گیج می زند اما همین باعث خلق موقعیت های جالب کمیک شده است.

.

فیلم آتش پاره

۱۴۰۰/۱۱/۲۵ عصر ۱۱:۳۱
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باربوسا, Emiliano, مراد بیگ, Classic, رابرت, آلبرت کمپیون, مموله, کنتس پابرهنه, مورفیوس, pari persona, کلانتر چانس
آلبرت کمپیون آفلاین
کارآگاه کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۴/۶/۴
اعتبار: 35

تشکرها : 2926
( 3304 تشکر در 231 ارسال )
شماره ارسال: #195
عروس سیاهپوش 1968

چند سال پیش فیلمی دیدم به اسم "عروس سیاهپوش 1968" از ساخته های فرانسوا تروفو. فیلم فلسفی و قشنگی بود با موضوع انتقام، منتها به شیوه زنانه. اما با زیرنویس فارسی و نه دوبله. فکر می کردم دوبله این فیلم وجود نداره اما چند وقت پیش نسخه باکیفیت و دوبله فارسی این فیلم رو در کانال تلگرام کافه سینما پیدا کردم و دوباره تماشا کردم. این فیلم جزو شاهکارهای تروفو است و ارزش یک بار دیدن که نه، ارزش بارها تماشا کردن رو داره. به فکر افتادم آپلودش کنم تا براحتی در دسترس همگان قرار بگیره.

عروس سیاه پوش (به فرانسوی: La Mariée était en noir) یک فیلم فرانسوی محصول سال ۱۹۶۸ به کارگردانی فرانسوا تروفو و بر اساس رمانی به همین نام از ویلیام آیریش می باشد. ژان مورو، چارلز دنر، الکساندرا استوارت، میشل بوکت، مایکل لونزدیل، کلود ریچ و ژان کلود بریالی در این فیلم به ایفای نقش می پردازند. در این فیلم از لباس های پیر کاردین استفاده شده است. فیلم راجع به انتقام است که در آن یک بیوه دیوانه، مردی را که در روز عروسی به شوهرش به‌ طور تصادفی شلیک کرد و همچنین چهار نفر از دوستانش را می‌کشد. تمام این مردان در فیلم یک وجه مشترک دارند: هرزگی و زنبارگی. زن بیوه در این فیلم فقط لباس سفید، مشکی یا ترکیبی از این دو را می پوشد.

سناریو :

با شروع فیلم، جولی کوهلر (ژان مورو) را می بینیم که سعی می کند خود را از پنجره طبقه بالا به بیرون پرت کند، اما مادرش مانع او می شود. جولی لباس سیاه پوشیده است و آشکارا غمگین است. در صحنه بعدی، او مصمم تر است و به مادرش می‌گوید که به یک سفر طولانی می‌رود و مقدار زیادی پول برمی دارد.

جولی سوار قطار می شود، اما بلافاصله پس از آن در سمت مقابل از قطار پیاده شده و از دید تماشاگران پنهان می گردد.

دفعه بعد که جولی دیده می شود، موهایش متفاوت است، او سفید پوشیده است و به دنبال مردی به نام بلیس می گردد. بلیس مردی زنباره که عروسی خود را جشن گرفته است. وقتی جولی به مهمانی می رسد، گوشه گیر اما جذاب است، و بلیس نمی تواند در برابر نزدیک شدن به او مقاومت کند.

وقتی آنها در بالکن آپارتمان مرتفع بلیس تنها هستند، او نام خود را به وی می گوید و او را از بالکن به پایین پرتاب می کند.

قربانی بعدی او کورال مردی مجرد و تنها است. جولی وی را به یک کنسرت دعوت می کند و آنها موافقت می کنند که شب بعد با هم ملاقات کنند. جولی قبل از قرار ملاقات با وی، یک بطری عرق می خرد و با یک سرنگ سم به آن تزریق می کند.

وقتی او با کورال در آپارتمانش ملاقات می کند، نوشیدنی را برای او سرو می کند. هنگامی که مرد مسموم شده و با مرگ دست و پنجه نرم می کند، او هویت خود را برای او فاش می کند. مرد برای جانش التماس می کند و توضیح می دهد که تمام این اتفاق یک تصادف بوده است.

در یک فلاش بک، یک دستهء عروسی بر روی پله های کلیسا دیده می شود. یک گلوله شلیک می شود و داماد روی زمین می افتد. حالا جولی عروسی بیوه است. 

هدف بعدی، موران، مردی است که می خواهد وارد سیاست شود. جولی همسر و پسر خردسال او را تا خانه تعقیب می کند، با پسر دوست می شود و با ارسال یک تلگرام جعلی مبنی بر مریض بودن مادر زن، زن را مجبور به ترک خانه می کند. جولی خود را به عنوان معلم پسربچه یعنی خانم بکر معرفی میکند و پیشنهاد می دهد برای موران و پسرش شام بپزد.

پس از آن، او قبل از خواباندن پسر، در یک کمد کوچک در زیر پله‌ها پنهان می‌شود. وقتی از خانه بیرون می رود وانمود می کند که حلقه اش را گم کرده است. موران در جستجو به او کمک می کند و به داخل کمد، جایی که قبلاً پنهان شده بود می خزد.

زن بلافاصله در را می بندد و او را داخل کمد زندانی می کند. جولی هویت واقعی خود را فاش می‌کند و او برای نجات جانش التماس می‌کند و می‌گوید آنچه اتفاق افتاده یک تصادف بوده است.

فلاش بک دیگر نشان می دهد که شوهر جولی با شلیک تفنگ توسط دلوو، عضو یک باشگاه شکار غیررسمی که شامل بلیس، کورال، موران و فرگوس نیز می شد، کشته شد. آن پنج مرد با بی احتیاطی با یک تفنگ پر شده در اتاق بالایی روبروی کلیسا بازی و شوخی می کردند. پس از این حادثه، آنها هرکدام راه خود را در پیش گرفتند و قصد داشتند هرگز نقش خود را در مرگ داماد فاش نکنند. زن که پشیمان نیست از نوار چسب برای مهر و موم کردن درب کمد موران استفاده می کند و او خفه می شود.

جولی در انبار ماشین های قراضه دلوو منتظر می ماند و قصد دارد او را با اسلحه دستی بکشد اما همان لحظه دلوو توسط ماموران پلیس دستگیر می شود.

جولی به دنبال یافتن پنجمین عضو گروه شکار است: فرگوس نقاش. جولی به عنوان مدل دیانای شکارچی خود را به وی معرفی میکند و در نهایت با کمان به پشت او شلیک می کند.

او چهره خود را از روی نقاشی او جدا می کند تا تنها شواهد حضور او را حذف کند. هنگامی که متوجه می شود که فرگوس یک نقاشی دیواری بر روی دیوار خود کشیده است که او را به صورت دراز کشیده و برهنه نشان می دهد، مقداری رنگ برمی دارد تا صورت نقاشی دیواری را بپوشاند، اما می شنود که کسی دارد می آید و سریعاً فرار می کند.

جولی در مراسم تشییع جنازه فرگوس شرکت می کند و اجازه می دهد که دستگیرش کنند. او نزد پلیس اعتراف می کند که چهار مرد را به قتل رسانده است، اما از افشای انگیزه خویش خودداری می کند.

در داخل زندان، چرخ دستی غذا در حال چرخش است. جولی یک زندانی در قسمت زنان است و دلوو در سمت مردان. وقتی جولی در آشپزخانه کار می کند، یک چاقو برداشته و پنهان می کند. وقتی چرخ دستی با جولی به عنوان یکی از خدمه حرکت می کند، لحظه ای از دید ما دور می شود. پس از مکثی کوتاه، فریاد مردی به گوش می رسد. جولی آخرین نفر را نیز کشته است.

لینک دانلود فیلم عروس سیاهپوش دوبله فارسی

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد
۱۴۰۰/۱۱/۲۸ عصر ۰۳:۲۸
تشکر شده توسط : سروان رنو, Emiliano, باربوسا, مارک واتنی, مورفیوس, Classic, لوک مک گرگور, نورما دزموند, کوئیک, کلانتر چانس, آدمیرال گلوبال
نورما دزموند آفلاین
مشتری کافه
*

( 454 تشکر در 35 ارسال )
شماره ارسال: #196

اخرین فیلم کلاسیکی که دیدم Black Widow 1954 - بیوه سیاه بوده

یک فیلم نوآر بی نظیر . شاید بشه گفت یکی از برترین های این ژانر هستش 

پیچیدگی ها جذاب و دیدنی و یک پایان نسبتا غافلگیر کننده . در طول داستان کمتر کسی هست که واقعا بتونه درست حدس بزنه که قاتل کی بوده...

و همچنین دوبله بسیار جذابی داشت که منبع انتشارش ( کافه سینما ستاره ابی ) بود 

دیدنش رو از دست ندید ...

---------------------------------------------------------------------------------------

و فیلم بعدی که دیدم جزو اخرین فیلم هایی که دیدم نبوده اما یک فیلم خوب بوده که در ذهنم موندگار شده

فیلم رد پا در مه 1955 - footsteps in the fog

خلاصه داستان : پس از مسموم کردن و کشتن همسرش، ارباب خانه، استفان لوری (گرنجر)، توسط خدمتکار خود، لیلی واتکینز (جین سیمونز)، که خواستار ارتقاء شغلی است، مورد باج گیری قرار می گیرد. همانطور که او به طور پیوسته جای همسر مرده خود را می گیرد، لوری سعی می کند او را نیز بکشد...

یک فیلم درام و هیجانی عالی با پایان بندی خیلی خوب

با بازی جین سیمونس زیبا و استوارت گرانجر جذاب که در این فیلم یکی از زوج های هالییودی بودن در اون زمان

۱۴۰۱/۴/۹ عصر ۰۷:۳۹
تشکر شده توسط : مارک واتنی, Classic, رابرت, شارینگهام, Emiliano, سروان رنو, باربوسا, کلانتر چانس, آلبرت کمپیون, کوئیک
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #197

فیلم حرفه ای Le Professionnel 1981 را بعد از سالها دوباره دیدم.

مرگ ژان پل بلموندو بهانه ای شد که این فیلم را بعد از 15 سال دوباره ببینم

خیلی خوشم آمد . انگار تازه می دیدمش.  بعضی سکانس هاش واقعا شاهکاره.

موزیک اعجاب برانگیز انیو موریکونه همراه با کارگردانی استادانه ژرژ لوتنر و بازی درخشان تک تک بازیگران کاری کرده که مجذوب صحنه های این فیلم شوی.

برای من همیشه چهره درب و داغون ژان پل بلموندو در مقایسه با چهره  آلن دلون غیر جذاب می آمد ! .. اما در اینجا او در کاراکتر جاس به دل می نشیند.

سکانس زیر یکی از زیباترین دوئل های تاریخ سینماست. جایی که , جاستین بومانت ( بلموندو ) , دشمن قسم خورده اش یعنی بازرس روزن ( روبر حسین ) را غافلگیر می کند.

۱۴۰۱/۵/۷ عصر ۰۸:۰۳
تشکر شده توسط : کلانتر چانس, پهلوان جواد, Classic, کاپیتان اسکای, مراد بیگ, باربوسا, آلبرت کمپیون, مارک واتنی, آدمیرال گلوبال, کوئیک, مورفیوس, تونی سوپرانو
پهلوان جواد آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۵/۴/۳۱
اعتبار: 24

تشکرها : 964
( 4420 تشکر در 677 ارسال )
شماره ارسال: #198

سلام . به نظرمن 90 درصد موفقیت فیلمهای بلموندو به خاطر موزیکهایی هست که انیو موریکونه مرحوم ساخته اگر این آهنگها نبود بعید میدونم بلموندو به این شهرت میرسید

زخم زبان بدتر از زخم شمشیر است
۱۴۰۱/۵/۷ عصر ۰۹:۰۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, کلانتر چانس, باربوسا, آدمیرال گلوبال, آلبرت کمپیون, مورفیوس
کلانتر چانس آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۴۰۱/۴/۱
اعتبار: 10

تشکرها : 593
( 446 تشکر در 47 ارسال )
شماره ارسال: #199

سروان رنوی گرامی! سوالی داشتم: آیا این نکته راسته که روبر حسین اصالتی ایرانی داشته؟

به دوستانت نزدیک باش!به دشمنانت نزدیک تر!
۱۴۰۱/۵/۸ صبح ۰۸:۰۴
تشکر شده توسط : مارک واتنی, باربوسا, آدمیرال گلوبال, آلبرت کمپیون
سروان رنو آفلاین
پلیس انجمن

شماره ارسال: #200

(۱۴۰۱/۵/۷ عصر ۰۹:۰۴)پهلوان جواد نوشته شده:  

به نظر من 90 درصد موفقیت فیلمهای بلموندو به خاطر موزیکهایی هست که انیو موریکونه مرحوم ساخته اگر این آهنگها نبود بعید میدونم بلموندو به این شهرت میرسید

موافق نیستم. eeiikk

موزیک موریکونه قطعا تاثیر داشته اما نه اینقدر. مثلا در فیلم از نفس افتاده که اصلا موریکونه نبوده اما بازی بلموندو درخشان است.

وقتی یک بازیگر که چهره جذاب و زیبایی نداره اینطور گل می کنه مشخصه که استعداد بازیگری خارق العاده ای داشته که تونسته کمبودهای ظاهری اش رو هم جبران کنه.

بازی بلموندو در همین فیلم حرفه ای واقعا خیلی حرفه ای و دقیق است.

(۱۴۰۱/۵/۸ صبح ۰۸:۰۴)کلانتر چانس نوشته شده:  

... سوالی داشتم: آیا این نکته راسته که روبر حسین اصالتی ایرانی داشته؟

من اول فکر می کردم که این بازیگر خوش تیپ , الجزایری باشه چون تعداد الجزایری ها که زمانی مستعمره فرانسه بوده در فرانسه زیاده. اما بعدا که تحقیق کردم دیدم پدر بزرگ  روبر حسین از آذری های ایران بوده و خود روبر حسین هم علاوه بر بازیگری , کارگردان قابلی هم بوده.

۱۴۰۱/۵/۸ عصر ۱۰:۲۳
تشکر شده توسط : باربوسا, Emiliano, کاپیتان اسکای, کلانتر چانس, مارک واتنی, مموله, آلبرت کمپیون, آدمیرال گلوبال, مورفیوس, Classic
ارسال پاسخ