[-]
جعبه پيام
» <سروان رنو> نگاهی به فیلم نشانی از شر ( اورسن ولز ) ... https://cafeclassic5.ir/showthread.php?t...https://cafeclassic5.ir/showthread.php?tid=46&pid=4539
» <رابرت> متأسفانه "علی‌اصغر رضایی‌نیک" صداپیشه مکمل‌گو بر اثر سکته قلبی درگذشت. نمونه مصاحبه و خاطراتش: https://www.aparat.com/v/tTSqn
» <سروان رنو> مانند بهار و نوروز , سالی نو را به امید بهتر شدن و شکوفا شدن آغاز می کنیم [تصویر: do.php?imgf=org-685bcf6ba2581.png]
» <mr.anderson> سال نو همه هم کافه ای های عزیز مبارک! سال خوب و خرمی داشته باشید!
» <rahgozar_bineshan> سالی پر از شادکامی و تن درستی و شادی را برای همه دوستان آرزومندم!
» <BATMAN> به نظرم شرورترین شخصیت انیمیشنی دیزنی اسکاره/ چه پوستر جذابی! https://s8.uupload.ir/files/scar_vrvb.jpg
» <جیمز باند> من هم از طرف خودم و سایر همکاران در MI6 نوروز و سال نو را به همه دوستان خوش ذوق کافه شاد باش میگم.
» <ریچارد> سلا دوستان.گوینده بازیگراورسولاکوربیرودرسریال سرقت پول کیست
» <ترنچ موزر> درود بر دوستان گرامی کافه کلاسیک ، فرا رسیدن بهار و سال جدید را به همه شما سروران شادباش میگم و آرزوی موفقیت را در کار و زندگی برایتان دارم
» <دون دیه‌گو دلاوگا> در سال گذشته بنده کم‌کار بودم در کافه، ولی از پُست‌های دوستان خصوصاً جناب رابرت و کوئیک و "Dude" بسیار بهره بردم. تشکر و بیش باد!
Refresh پيام :

ارسال پاسخ 

رتبه موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چی ببینم؟!
نویسنده پیام
فورست آفلاین
سرباز کافه

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۱۰/۲۰
اعتبار: 21

تشکرها : 1637
( 1251 تشکر در 56 ارسال )
شماره ارسال: #21
RE: چی ببینم؟!

اول بايد تشكر كنم ازتون كه اينقدر دوستانه و كامل راهنمايي كردين و سپاس از وقتي كه صرف كردين .

من تا حالا ٥دقيقه هم براي فيلمهاي بازاري( كه صرفا براي فروش سينما هستن ) وقت نذاشتم ، چون واقعا لزومي نديدم كه بشينم ١/٥ ساعت وقت بذارم براي فيلمي كه از اولش معلومه قرار نيست چيزي براي گفتن داشته باشه .. توي اين مبحث تعداد بسيار زيادي فيلمهاي اكشن( البته نه همه انها) و فيلمهاي عاشقانه كه عموما يك جريان رو بيان ميكنند .

اين رو براي اينكه كارم خوبه يا بد نگفتم ، اما شما فرموديد كه افرادي رو ميشناسين كه فيلم بد رو هم ميبينه ، اما من ارين لحاظ تاكنون نتونستم پيشرفت كنم ، چون خودمونيم ، سختمه بشينم فيلم الكي ببينم . برم كارتون ببينم خيلي بهتره.

منطق فيلمي من اينه كه : فيلمهايي با بازي بزرگاي سينما رو هميشه ارجحيت ميدم به بقيه - فيلمهايي كه رياد ازشون تعريف شده باشه - فيلمهايي كه موضوع مورد علاقه م باشه ( كلاسيك/ اجتماعي/ جنگي فاخر/ رمزآلود و معماييي/ فرار از زنداني ها/ تاريخي / اسكاري ها )

البته به نظرم هر فيلمي كه محبوب و مشهور ميشه ، لزوما فيلم خوب نميشه ؛ مثلا سري اره( با بازي كلينت ايستوود و شهرت جهاني) كه من هيچوقت ديدن هر ٧تاشو با ديدن فيلمي مثه بوي خوش زن ( كه آل پاچينو بازي كرده و فيلم خيلي فاخري هم نيست)عوض نميكنم. شايد مقايسه خوبي نباشه ، اما ميخوام اين رو بگم كه شهرت دليل خوبي و پسنديده شدن  در منطق فيلمي من نيست.

يك سوال ديگه از دوستان : توي اين كافه دوست داشتنيمون ، تاپيكي در مورد دسته بندي فيلمها براساس ژانرشون نديدم - آيا هست !؟ يا اگه نيست چرا تا حالا كه تقريبا ٤سال شده هيچكي اينكارو نكرده !؟

چون به نظرم در هر ژانري ميشه دست كم چندين فيلمِ برتر رو دسته بندي و معرفي كرد. البته اينكار من نيست ، اما بزرگواران حرفه ايمون ميتونن زحمتش رو بكشن .

.

با تشكر از همتون ، لطفا من رو در مورد حرفايي كه زدم نقد كنيد و راهاي مناسب براي شروع فيلم بيني حرفه اي رو براساس چيزايي كه گفتم ، لطف كنيد و بفرماييد .

Life Is Beautiful
۱۳۹۱/۱۰/۲۱ عصر ۰۳:۲۵
یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : BATMAN, سی.سی. باکستر, dered, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۳/۵
اعتبار: 81

تشکرها : 10474
( 12693 تشکر در 564 ارسال )
شماره ارسال: #22

کاری نکردم_____

کازابلانکا که بارها به عنوان بهترین فیلم تاریخ انتخاب شده عاشقانست! (میدونم منظور شما از عاشقانه فیلمای دختر و پسر که مد شده هم تو سینمای جهان و هم ایران که خودم اصلا نمیبینم)

البته منظور من این نبود که شما فیلم بد تماشا کنی من فقط مثال زدم خودم هم هر فیلمی نمیبینم اما فیلم بد خودش بحث زیادی داره مثلا یه فیلمساز مشهور و موفق ممکنه فیلم بد هم بسازه و یه علاقمند و هوادار طبعا میشینه و نگاه میکنه

یه نکته مهمی هم وجود داره هر فیلمی که از لحاظ تجاری موفق میشه قرار نیست خوب نباشه یا بالعکس به عنوان مثال (بر باد رفته) که جزء پرفروشترینهاست و عموم مردم طرافدارشن در کل گذشت زمان خوب یا بد بودن فیلم مشخص میکنه

! I'M BATMAN I'M VENGEANCE
۱۳۹۱/۱۰/۲۱ عصر ۰۷:۰۵
تشکر شده توسط : فورست, ژان والژان, dered, پطرکبیر, باربوسا
فورست آفلاین
سرباز کافه

شماره ارسال: #23

كاملا درست ميفرمايين ؛ براي تاييد فرمايشتون دوست دارم يه مثال بزنم ، استيون اسپيلبرگ رو همه ميشناسيم، فيلم نجات سرباز رايان را كارگرداني كرده اند ، اما در عوض فيلم سوپر٨ را هم ساخته اند ؛ بنده به احترام اسمشون كل فيلم را نگاه كردم ، اما بعقيده من فيلم سطح پاييني بود ، و ميخوام تاييد كنم حرف شما رو كه مثالهاي اينچنين زياد هستند.

- هدف من از طرح سوال مذكور اين بود كه افرادي مثله شما و ساير بزرگواران كه فيلمبينهاي حرفه اي هستين ، ملاكتون براي ديدن فيلم چيه !؟ پيشنهادتون براي بنده چيه ، كه چه روشي رو در پيش بگيرم !؟

ديدن فيلمهاي خوب به بالا ( خوب < خيلي خوب < عالي < اسطوره)  باعث افزايش انگيزه در امثال بنده ميشه ، و عكسش هم بشدت صادقه . و اصرار بنده به همين دليله ... چون نميخوام علاقه ام به سينما با ديدن فيلمهاي چيپ / كم ارزش كم بشه و زده بشم ..

راهنماييهاي شما عزيزان كمك حال بنده خواهد بود .

با تشكر 

Life Is Beautiful
۱۳۹۱/۱۰/۲۲ صبح ۱۲:۲۷
تشکر شده توسط : BATMAN, dered, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #24

خیلی راهه تا آدم بخواد فیلم بین حرفه ای شه (منظورم به خودمه)

مهمترین ملاک شخصیم برای دیدن فیلم کسب تجربیات جدید و بر طرف شدن نیاز روحیم

مهمترین ملاک فیلم خوب داستان و فیلمنامه

برای اینکه بتونی فیلم بین حرفه ای شی باید زیاد فیلم نگاه کنی و بهتره از همه نوع باشه مثلا یه نقاش باید ماهها و سالها تمرین کنه از مناظر و اشیا و چهره های مختلف تا بتونه استاد شه

یه پیشنهاد هم دارم لیست فیلمسازان مشهور همراه آثارشون بنویس و شروع کن به دیدن تک تک فیلمها کلاسیک دوست داری خب از همون شروع کن مثلا همه فیلمهای هیچکاک ببین برو سراغ فیلمساز بعدی

به نظرم جواب سوالات بازم نگرفتی

در هر حال اگه راههای بهتری به فکرم رسید پیشنهاد میدم تا شاید کمکی باشه

۱۳۹۱/۱۰/۲۲ صبح ۰۲:۴۰
تشکر شده توسط : فورست, سی.سی. باکستر, کنتس پابرهنه, dered, ژان والژان, باربوسا
کنتس پابرهنه آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۵
اعتبار: 47

تشکرها : 3518
( 2849 تشکر در 120 ارسال )
شماره ارسال: #25

فورست گرامی چون دیدم فارست گامپ رو دوست دارید و تام هنکس بازیگر مورد علاقه تونه پیشنهاد میکنم حتما فیلم دور افتاده رو ببینید کارگردانش کارگردان فارست گامپه و تام هنکس بازی میکنه.البته این فیلم در ایران با نام کشتی شکسته هم معروفه.

به نظر من فیلم باید به دل بشینه اینکه کارگردان فیلم کیه و یا منتقدها میپسندند یا نه خیلی اهمیت نداره.البته نظرها خیلی با هم تفاوت داره.مثلا شخصی به من پیشنهاد کرد که فیلم افسانه ی 1900 رو ببینم و وقتی فیلم رو دیدم ذره ای ازش لذت نبردم.من چند فیلم رو که دوست دارم به شما معرفی میکنم امیدوارم که خوشتون بیاد.

فیلمهای کلاسیک:تعطیلات رومی-گربه ی روی شیروانی داغ-چه کسی از ویرجینیا ولف میترسد-دو همسفر با بازی ادری هپبورن-سینما پارادیزو-اتوبوسی به نام هوس-صبحانه در تیفانی-همه چیز درباره ی ایو

فیلمهای جدید:شاتر آیلند-سرنوشت آملی پولن-زندگی یک گل سرخ-رستگاری در شائوشنگ-زیبای آمریکایی و هفته ی من با مرلین

ارادتمندتان:کنتس پابرهنه

کمین بگیر جهانت را ، سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
۱۳۹۱/۱۰/۲۳ صبح ۱۲:۳۸
تشکر شده توسط : BATMAN, ژان والژان, حمید هامون, فورست, سی.سی. باکستر, اسپونز, دزیره, dered, آماندا, Memento, باربوسا
فورست آفلاین
سرباز کافه

شماره ارسال: #26

(۱۳۹۱/۱۰/۲۳ صبح ۱۲:۳۸)کنتس پابرهنه نوشته شده:  

فورست گرامی چون دیدم فارست گامپ رو دوست دارید و تام هنکس بازیگر مورد علاقه تونه پیشنهاد میکنم حتما فیلم دور افتاده رو ببینید کارگردانش کارگردان فارست گامپه و تام هنکس بازی میکنه.البته این فیلم در ایران با نام کشتی شکسته هم معروفه.

اولا خيلي ازتون ممنونم كه پروفايلم رو بررسي كردين ، و راهنماييهاتون در مورد فيلمهاي مورد علاقتون بسيار سازنده خواهد بود.

من به نسبت شما عزيزان، فيلم كمتر ديدم ، اما علاقه اي كه به فيلماي كلاسيك دارم ، با چند فيلم كه بنظرم از بهتريناي كلاسيك هستن ، بوجود اومده ؛ بر باد رفته - كازابلانكا - پدرخوانده (١ و ٢ ) - پاپيون .

اميدوارم كه در جوار شما و بكمك اندوخته هاي انجمن كه از قبل بهش پرداخته شده ، فيلمهاي اينچنين رو پيدا كنم .

من يك سوال برام پيش اومده ، دقيقا تا چه سالي سينما و فيلمهاش رو ميشه در سينماي كلاسيك طبقه بندي كرد !؟ و آيا اين دوره در مورد سينماي ايران هم صدق ميكنه !؟

Life Is Beautiful
۱۳۹۱/۱۰/۲۳ عصر ۰۱:۰۱
تشکر شده توسط : اسپونز, BATMAN, ژان والژان, dered, کنتس پابرهنه, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #27

مفهوم کلاسیک از جانب منصور

در مبحث سینمائی به اسم سینمای کلاسیک زمان مطرح نیست. این نیست که منظور ما از سینمای کلاسیک صرفا فیلمهای قدیمی باشد. ممکن است یک فیلم امروز ساخته شود که 10 سال بعد در زمره فیلمهای سینمای کلاسیک قرار گیرد. کلاسیک در مفهوم عام علاوه بر اقبال جامعه منتقدین از فیلم،معیارهای زیبائی شناختی هم در بخش معیارهای زندگی بشری را شامل است. فیلمی که بتواند در مفهوم کلی با جامعه جهانی و تمامی انسانهای روی زمین ارتباط برقرار کند مضافا به اینکه در هر زمانی که دیده میشود تازگی و طراوت روز اول ساخت را داشته باشد و هرگز رنگ کهنگی به خود نگیرد یک فیلم کلاسیک است (چیزی شبیه به انسانهای بزرگ. این نیست که بگوئیم انسانهای بزرگ بدنیا آمدند زندگی کردند و رفتند و منبعد انسان بزرگ نداریم یا دوره خاصی داشتند... تا دنیا باقی است انسانهای بزرگ دیگری خواهند آمد ، تابلوهای بزرگ نقاشی دیگری خلق خواهد شد ، موسیقیهای فاخری بوجود خواهد آمد ... مفهوم واقعی "بزرگ" را در سینما با کلمه ای به شکل "کلاسیک" خلاصه میکنیم)

اینا فیلمای خوبی هستن

the conformist 1970

نکات اخلاقی زیادی داره و پایان احساسی

the out of towners 1970

بهترین کمدی که دیدم

rebecca 1940

ربکا که خیلی معروفه و عاشقانه و رمز آلود و جنایی البته اگه ندیده باشی

۱۳۹۱/۱۰/۲۴ صبح ۰۲:۲۲
تشکر شده توسط : فورست, سی.سی. باکستر, dered, کنتس پابرهنه, اسکارلت اُهارا, واتسون, ژان والژان, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #28

? HOW MUCH DO YOU LOVE ME

MONICA BELLUCCI & GERALD DEPARDIEU
فیلم جالبیه و نکات اخلاقی داره__
کمدی دارم
خلاصه داستان= فرانسوا یک کارمند اداره است که دچار مرض قلبی است و در اثر فشار و استرس دچار مشکل میشود او در یک لاتاری برنده میشود و چند میلیون دلار نصیبش میشود که پول بسیار زیادی است او به یک نایت کلاب میرود و با زن بسیار جذابی به نام دنیلا آشنا میشود واز او میخواهد با پرداخت ۱۰۰هزار یورو به مدت ۱ماه با او زندگی کند دنیلا موافقت میکند به شرطی که با او بدرفتاری نشود و به او احترام بگذارد و مانند یک زن خیابانی با او برخورد نشود و فرانسوا قبول میکند________

۱۳۹۱/۱۰/۲۸ عصر ۰۶:۳۸
تشکر شده توسط : اسپونز, سی.سی. باکستر, کنتس پابرهنه, ژان والژان, آماندا, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #29

شب بیست و نهم 1368

اثری به یادماندنی در سبک وحشت محصول سینمای ایران

خلاصه داستان

دختر جوانی به تازگی ازدواج کرده و صاحب فرزندی میشود بی خبر از اینکه سرنوشت تلخی در انتظار اوست زیرا  شبحی هولناک مدام او را آزار میدهد_______________

داستان و بازی هنرمندان و فیلمبرداری و موسیقی و نماهای انتخاب شده  در حدی هستش که تماشاگر تحت تاثیر قرار میده!

تنها فیلم ایرانی تو سبک وحشت که به دلم نشسته

۱۳۹۲/۲/۱۵ صبح ۰۱:۳۳
تشکر شده توسط : ژان والژان, سی.سی. باکستر, اسکارلت اُهارا, Papillon, واتسون, باربوسا
BATMAN آفلاین
Nightmare
*

شماره ارسال: #30

THE IMMIGRANT 2013

http://www.imdb.com/title/tt1951181/

از بین 10 فیلم مطرح کن منتظر دیدن این فیلم هستم
یه جورایی من یاد پرستیز هم انداخت!
http://www.imdb.com/title/tt0482571/

درام/رمز آلود

«مهاجر» (The Immigrant) با عنوان قبلی «Lowlife» داستان فیلم در الیس آیلند در دهه 1920 اتفاق می‌افتد و درباره یک زن مهاجر معصوم است که به دنیای نمایش‌های واریته می‌شود آشنایی او با یک شعبده‌باز خیره‌کننده ماجراهایی را در بر پی دارد ماریون کوتیار، یواکین فونیکس و جرمی رنر در «مهاجر» بازی می‌کنند______________

۱۳۹۲/۲/۲۸ عصر ۱۰:۰۹
تشکر شده توسط : اسکارلت اُهارا, کنتس پابرهنه, Papillon, ژان والژان, دزیره, اکتورز, سناتور, خانم لمپرت, واتسون, جناب سرگرد, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #31

شاید تاریخ دیدن این فیلم یک مقدار گذشته باشه اماچندروزپیش نسخه کامل والبته دوبله صداوسیمای فیلم جنگوی آزاد شده Django Unchained 2012رو دیدم کارگردانش هم که تارانتینوی دیوونه هست که عاشق صحنه های خون پاشی و زد و خورد وحشیانه هست.شاید یکی از جذابیت های فیلم ورود دی کاپریو در نیمه دوم فیلم هست که با استادی هر چه تمام تر نقشش روبازی کرده.یک صحنه از فیلم دی کاپریو با چکش میزنه روی یک قندون یا جمجمه سر که دستش پر از خون میشه .یک جا خوندم که واقعا هم دست دی کاپریو پر از خون میشه ولی به روی خودش نمیاره و اون صحنه رو ادامه میده.واقعا فیلمی هست کهارزش دیدنرو برای دست کم دو بارداره.

البته نمی خوام تبلیغ سایتی رو کنم اما سایت ایران فیلم این فیلم رو به صورت اختصاصی کامل بدون حذفیات گذاشته

http://iranfilm65.com

۱۳۹۲/۲/۲۹ عصر ۰۹:۵۱
تشکر شده توسط : اکتورز, BATMAN, ژان والژان, دزیره, Papillon, آماندا, خانم لمپرت, جناب سرگرد, باربوسا
اکتورز آفلاین
مشتری همیشگی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۴/۲۱
اعتبار: 38

تشکرها : 2353
( 3928 تشکر در 189 ارسال )
شماره ارسال: #32

(۱۳۹۱/۱۰/۲۱ عصر ۰۳:۲۵)فورست نوشته شده:  

البته به نظرم هر فيلمي كه محبوب و مشهور ميشه ، لزوما فيلم خوب نميشه ؛ مثلا سري اره( با بازي كلينت ايستوود و شهرت جهاني) كه من هيچوقت ديدن هر ٧تاش.........

فورست عزیز

بازیگر سری فیلمهای اره " کلینت ایستود " نیست ، البته اسم هنرپیشهء اصلیش رو نمیدونم ضمن اینکه تو چندتا فیلم دیگه هم دیدمش. تعدادی از هنرپیشه های سریال لاست هم در مجموعه اره ها هستند .

من سلیقه های مختلفی رو دیدم . مثلآ کسایی که تنها فیلم های اکشن و نفس گیر ( حادثه ای پلیسی ) رو دوست داشتن یا کسایی که به فیلم رزمی علاقه مند بودن. گاهی افرادی فقط به خاطر سابقهء هنرپیشه یا کارگردانی فیلمی رو میبینند. گاهی به خاطر تعاریفی که ازیک فیلم براشون شده. به خاطرشنیدن دیالوگهای خوب ، به خاطر دیدن تصویر برداری حرفه ای ، به خاطر فقط کلاسیک بودنش ، به خاطر کلاسش :huh:، به خاطر جلوه های ویژه اش و....

اما من به شخصه بخاطر همهء موارد فوق به فیلمها نگاه میکنم ( منهی کلاسش:D ).

قبلآ بیشتر دوست داشتم پایان بندی فیلم تازه شروع به فکر رفتنم باشه ( مثلآ  " اینسپشن " ) و یا از ابتدا تا انتها فریب خورده باشم ( بازی ، دیگران ، هفت ، مظنونین همیشگی ، شاتر آیلند ( البته این یکی یک مقدار متفاوته ) ، پیرپسر ( old boy ) ، سرگیجه  و .....).

در نوجوانی به عشق هنرپیشه ها فیلم میدیدم و همین شد که مثلا به عشق کسایی چون  " براندو  و جیمز دین " با " الیا کازان " آشنا شدم. به این ترتیب شروع کردم به مرور آثار کارگردانها ( مثلآ هیچکاک یا دیوید فینچر ) و هنوزم خیلی وقت ها میبینم که همهء  فیلمهاشون رو نتونستم ببینم ( نمونه : فلینی که فقط یکی دوتا ازش دیدم ) .

سینمای کشورهای مختلف رو مرور کردم ( ژاپن ، روسیه ، ایتالیا ، سوئد ) که درشون از زرق و برق هالیوودی خبری نیست .

و در آخر ، همین :cheshmak:  بدین شکل گاهآ فیلم بد ( ضعیف ) هم دیدم .

مهم اینه که سلیقهء خودت رو بشناسی و بدونی چی بهت لذت میده.

چندسالیه به این نتیجه رسیدم که هنر در وهلهء نخست صرفآ لذته ( گاهی لذت در اندیشیدن و گاهی در زیبایی های یک تصویر هستش _ حالا فرقی نمیکنه ) ، اگه قرار باشه فیلمی یا داستانی ( کوتاه یا بلند ، بخصوص داستان کوتاه که خودم دستی درش دارم ) یا شعری ، براین تاکید کرده باشه که من مخاطب رو سوال پیچ کنه و در آخر نتونم معماهاش رو حل کنم ، همون بهتر که میرفتم وقتم رو صرف ریاضیات میکردم. قرار نیست یک فیلم کل هستی رو به چالش بکشه . داستان خوب شاید گاهی کمدی باشد و گاهی ملودرام.

این دیدگاه من بود.

در این درگە کە گە گە کــُــە کــَــە و کــَــە کــُــە شود ناگە / ز امروزت مشو غرە کە از فردا نەای آگە
۱۳۹۲/۲/۳۰ صبح ۰۱:۵۵
تشکر شده توسط : فورست, دزیره, پرشیا, مگی گربه, اسکارلت اُهارا, Jacques Clouseau, BATMAN, واتسون, باربوسا
Jacques Clouseau آفلاین
بازرس کلوزو

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۱/۶/۱۴
اعتبار: 10

تشکرها : 440
( 1045 تشکر در 49 ارسال )
شماره ارسال: #33

این روزها داریم به فینال چمپیونزلیگ اروپا که قراره بین بایرن مونیخ و بوروسیا دورتموند در ومبلی لندن و مقابل کوئین الیزابت دوم برگزار بشه، نزدیک میشیم بنابراین توصیه می کنم اگه عشق به فوتبال دارین یه فیلم ورزشی (فوتبالی) ببینید.

اصولا پیشنهاد سرآشپز برای این مورد 2 فیلم هست یکی "معجزه برن" و دیگری "فرار به سوی پیروزی". اولی به خاطر عشق به آلمان و دومی هم به خاطر حضور ستارگان بزرگ دنیای فوتبال که با دوبله ای زیبا برای ما ایرانی ها ماندگار شد.

من به همه مظنونم و در عین حال به هیچکس مظنون نیستم
۱۳۹۲/۲/۳۱ عصر ۰۲:۲۹
مشاهده وب سایت کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر نقل قول این ارسال در پاسخ
تشکر شده توسط : سی.سی. باکستر, مري جين, BATMAN, جناب سرگرد, باربوسا
Papillon آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۳/۳۱
اعتبار: 27

تشکرها : 5667
( 1331 تشکر در 86 ارسال )
شماره ارسال: #34

آدم وقتی شب امتحان به فکر درس خوندن می افته اون وقت اگه تلویزیون هم روشن باشه به درد نخور ترین برنامه ها رو هم دوست داره تماشا کنه ! تا چه برسه به یک فیلم خیلی زیبا با بازی تماشایی و متفاوت از کلینت ایستوود !

http://www.imdb.com/title/tt0066819/

وقتی این فیلم رو خریدم فروشنده گفت اسم فارسی اش " فریب خورده و رها شده " است . من هم به خیال اینکه شاید نسخه بازسازی شده  فریب خورده و رها شده ی"پیترو جرمی" باشه خریدیم و تماشا کردیم . به اون کلاسیک کمدی مربوط نمیشد ولی عجب فیلمیه !!! به دوستان پیشنهاد می کنم حتما ببینند.

بنگر ز صبا دامن گل چاک شده / بلبل ز جمال گل طربناک شده / در سایه گل نشین که بسیار این گل / در خاک فرو ریزد و ما خاک شده
۱۳۹۲/۳/۲ عصر ۰۸:۴۷
تشکر شده توسط : کنتس پابرهنه, ژان والژان, BATMAN, سی.سی. باکستر, اسکارلت اُهارا, خانم لمپرت, واتسون, باربوسا
ارباب دنیا آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۵/۲۷
اعتبار: 2

تشکرها : 123
( 174 تشکر در 18 ارسال )
شماره ارسال: #35

همان طور که مییدانید یکی از رکود داران کشته شدن در فیلم آلن دلون است . او در این فیلمها کشته میشود

1- زمانی که دزد بودم

2- ماجراجویان

3- سامورائی

4 - استخر شنا

5- جف

6- دسته سیسیلی ها

7 - فاجعه عشق

8 - اولین شب آرامش

9 - دایره سرخ

10 - آفتاب سرخ

11- بیوه کودر ( صبح روز حادثه )

12- سه نفر برای کشتن

13- عقرب

14 - دو مرد در شهر

15 - مرد عجول ( شتابزده )

16 - سگ

یکی از تاریخی ترین فیلمهای کلاسیک دنیا بن هور است که برنده 11 جایزه اسکار شد

کارگردان این فیلم ویلیام وایلر در سکانس های آخر فیلم دچار نوعی بحران برای مسابقه ارابه رانی شد برای همین از یکی از بزرگان سینمای امروزه جهان استفاده کرد این فرد کسی نبود جز ء سرجو لئونه که مبدع وسترن های ایتالیایی چون دلار سوراخ شده ، خوب بد زشت و ... است شاید این صحنه ها در فیلم تاریخی بن هور باشد ولی در اصل ریشه از سرجو لئونه ی ایتالیایی دارد او استاد این جور نمایش های ارابه رانی بود

این فیلم استاوسکی از ژان پل بلموندو هم پیشنهاد میشه ببینید چون فیلم بسیار سیاسی و زیبایست

http://www.imdb.com/title/tt0072204/?ref_=fn_al_tt_1

تفاوت بین من و شما در این است من میدانم که نمیدانم و شما نمیدانید که نمیدانید
Plato ; Socrates
۱۳۹۲/۳/۱۳ عصر ۰۶:۰۶
تشکر شده توسط : حمید هامون, Papillon, ژان والژان, BATMAN, پرشیا, باربوسا
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹
اعتبار: 15

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #36

سلام به همه

فیلمی که میخوام به دوستان پیشنهاد بدم ببینند یک اثر اکشن با درون مایه فلسفی و مسائل

اجتماعی هست و به نوعی برای من یه جورایی حس معناگرایی داره ، در ظاهر فیلم اکشن

هست اما به ما نشون میده که افراد با اشتباهات کوچیکی که در زندگی مرتکب میشن

قدم به جاهایی میزارن که اصلا فکرشوهم نمیکردند و یا در جوامع به اصطلاح پیشرفته غربی هم

به راحتی حق افراد پایمال میشود و این پول و مادیات است که تعیین کننده مسائل مهم زندگی

است.

نکته دیگه فیلم حس امید و زندگی هست که در بدترین شرایط به انسان نیروی دوباره میده.

اسم فیلم به انگلیسی in hell  هست که ترجمه آن به فارسی میشود در جهنم.

بازیگر نقش اول فیلم ژان کلود ون دام هست و فیلم محصول 2003 میباشد.

دوبلور صدای ون دام را اگر درست گفته باشم آقای چنگیز جلیلوند هستند.

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۲/۸/۱ صبح ۰۲:۳۶
تشکر شده توسط : BATMAN, ژان والژان, پرشیا, آماندا, باربوسا
Joe Bradley آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۴/۲۹

تشکرها : 160
( 1616 تشکر در 95 ارسال )
شماره ارسال: #37

سلام به همه

در اینجا دوستان اسم چندتا فیلم رو گفتند که برای دیدن مناسبه و به نظر من فیلم

مسیر سبز

جاش خالیه.

یک فیلم که من از دیدنش لذت بردم و با یک بار دیدن تکراری نمیشه ، فیلم مسیر سبز

که به انگلیسی  (The Green Mile  ) و محصول 1999  و با بازی خوب تام هنکس

و مایکل کلارک دانکن هست البته بازیگرای بزرگی تو این فیلم هستند مثل

دیوید مورس .

این فیلم دارای داستانی خوب و جذاب هست که بیننده تا پایان فیلم مجذوب آن میشود ، برای اولین بار که این فیلم رو دیدم خیلی جذاب بود 

و هنوز هم با چند باردیدن تکراری نشده و آدم دوست داره تا پایان ببینه.

شخصیت جان کافی با بازی مایکل کلارک دانکن واقعا به یادماندنی است.

ژانر فیلم ماجرایی ، درام و فانتزی هست.

کارگردان آن فرانک دارابونت هست ، من فیلمهای دیگری از این کارگردان دیدم و آنها هم واقعا زیبا و هنری هستند.

این فیلم براساس رمانی از استفن کینگ ساخته شده.

در اینجا باید از دوبله زیبای این فیلم هم صحبت بشه و از آقایان

خسرو خسروشاهی ، منوچهر والی زاده ، منوچهر اسماعیلی و دیگران که در این فیلم زحمت دوبله را کشیده اند نام برد و تشکر کرد.

لعنت به چراغ سرخ ، لعنت به چراغ سبز
-----------------------------------------
دیگه دل با کسی نیست
دیگه فریاد رسی نیست
آسمون ابری شده
دیگه خار و خسی نیست
----------------------------
تا زمانی که شخص ضعیف و مظلومی وجود نداشته باشه ، اشخاص ظالم به وجود نمی آیند.
۱۳۹۲/۸/۳ عصر ۱۰:۳۸
تشکر شده توسط : پرشیا, BATMAN, آقای همساده, آماندا, ژان والژان, واتسون, جناب سرگرد, باربوسا
Blanche آفلاین
دوست قدیمی

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۰/۴/۲۷

تشکرها : 311
( 684 تشکر در 19 ارسال )
شماره ارسال: #38

درود

اول همه باید یه اعتراف بکنم که من به جز اسپارتاکوس اون هم نصفه نیمه هیچ فیلم دیگه ای از استنلی کوبریک ندیدمshrmmm!  به تازگی عضو کانون فیلم دانشگاهمون شدم وقراره هفته ی آینده در اونجا درمورد آثار کوبریک بحث بشه وآثارش رو مورد نقد قرار بدن ولازمه که حداقل چندتا از کارای شاخص ایشون را دیده باشم شما برای شروع کدومو پیشنهاد میکنید ؟

نمی خوام بهترین باشم فقط می خوام اونقدربالا برم که دست هیچکس بهم نرسه
۱۳۹۲/۸/۱۲ عصر ۱۰:۲۴
تشکر شده توسط : باربوسا
terme آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۹۲/۵/۶
اعتبار: 7

تشکرها : 474
( 263 تشکر در 14 ارسال )
شماره ارسال: #39

اول باید اشاره کنم که این نطر شخصیه منه

blanche عزیز همه کارهایه کوبریک قشنگه ولی پیشنهاد میکنم با ادیسه فضایی شروع نکنی چون برایه من خیلی خیلی خسته کننده بود به نظر من میتونی از درخشش لولیتا وپرتغال کوکی شروع کنی

مشکل دنیا این است که احمق ها کاملاً بخود یقین دارند

در حالیکه دانایان سرشار از شک و تردیدند

برتراند راسل
۱۳۹۲/۸/۱۲ عصر ۱۰:۴۲
تشکر شده توسط : Blanche, باربوسا
سناتور آفلاین
مشتری کافه
*

تاریخ ثبت نام: ۱۳۸۹/۲/۴
اعتبار: 36

تشکرها : 3690
( 4535 تشکر در 390 ارسال )
شماره ارسال: #40

شاهکار فیلم های کوبریک پرتقال کوکی هست .حتی تلألو همنمی تونه بهش برسه.

۱۳۹۲/۸/۱۲ عصر ۱۱:۵۵
تشکر شده توسط : terme, Blanche, ژان والژان, ال سید, باربوسا
ارسال پاسخ